PDA

Zobacz pełną wersję : pieluchy bambino mio



Lawa
10-04-2008, 19:40
Czesc, jestem nowa i probuje zglebic temat pieluch wielorazowych, ale cena wydaje mi sie zaporowa :cry:
Znalazlam w sklepie pieluchy bawelniane bambino mio i o dziwo sa dosc tanie (12 sztuk ok 130 pln). Stosujecie takie? Warto zainwestowac?

Anna Nogajska
10-04-2008, 21:59
możesz na ich temat coś napisać? jakieś zdjęcia?


niestety pieluszki z materiału odpowiedniej jakości to dosyć wysoka inwestycja początkowa. policz jednak ile wydasz na jednorazówki i zobaczysz, ze koszt chociaż rozłożony na tygodnie i miesiące w rozrachunku końcowym jest niestety o wiele wyższy. a przy drugim dziecku pieluszki masz już za darmo.

Agnen
10-04-2008, 22:11
wychodzi na to że będzie jakaś nowa marka w polsce... strona jeszcze nie do końca przetułmaczona.... http://www.bambinomio.com/v06/hom.cgi

Zuzia
10-04-2008, 22:37
No, cena mi się podoba. Zobaczymy co to będzie. Można już je gdzieś zamówić?

serafinka
11-04-2008, 08:59
trochę tylko nie jestem przyzwyczajona do tych nazw- majtki ochronne do pieluszek- to chyba otulacze???

Lawa
11-04-2008, 10:12
możesz na ich temat coś napisać? jakieś zdjęcia?


przy drugim dziecku pieluszki masz już za darmo.

U mnie niestety pieluszki tylko dla jednego dziecka- starszak juz odchowany na pampkach, a dalszego rozmnazania razej nie planujemy.
A co do pieluch o ktorych pisalam- w Krakowie sa w sklepie entliczekpentliczek, wiec w innych miastach pewnie tez sa do kupienia.
Jeszcze jedno mnie zniecheca do inwestycji- jade na 2-3 miesiace na wies, gdzie nie ma pralki. Jak jest z praniem recznym? Dam sobie rade, czy lepiej dac spokoj?

Anna Nogajska
11-04-2008, 14:30
no z praniem ręcznym to będziesz miała bardzo ciężko...jedyne, z którymi być się bardzo nie namordowała to kieszonki z polarkiem w środku, ale je też trzeba wyprać.....

Anna Nogajska
11-04-2008, 14:58
no to już wiem o co chodzi z tymi pieluszkami, chociaż strona w każdym języku raczej mało informacyjna...
są to pieluszki do składania, takie podłużne z pionowymi przeszyciami. są to tzw. pieluszki typu prefold. trzeba w ich przypadku uwzględnić to, że są w kilku rozmiarach, dokładnie w trzech. pieluszki, z których dziecko wyrosło mozna używać jako wkładek do pieluszek z kieszonką.
jaka róznica do tetry?: na pewno są bardziej chłonne i łatwiej się je składa. na te pieluszki stosuje się otulacz.

uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie dla noworodka, bo prefold można dobrze dopasować do rozmiaru dziecka. znam prefoldy konopne, są cienkie, ale niesamowicie chłonne. jak jest w przypadku bawełny nie wiem. jak któraś z was przetestuje to dajcie znać. na pewno musicie uwzględnić, ze taka pieluszka, szczególnie jej śordkowy, grubszy pas długo schnie i trzeba ich mieć większą ilość.

aleksandraa2007
11-04-2008, 22:08
czesc dziewczyny,ja mieszkam w anglii i uzywalam bambino mio jak moj synek sie urodzil przez moze 4 miesiace i szczerze mowiac nie bylam z nich zadowolona,bardzo przeciekaly szczegolnie,ze kupki takich noworodkow sa bardzo luzne i brudzily sie zawsze te majteczki czy otulacze jak to nazywacie i nie dawalo sie tego sprac nigdy;jedynie co to szybko suche po praniu byly

yena
01-05-2008, 17:17
Ja przepieram otulacze ręcznie, jak jest potrzeba i spiera mi się bez problemu. Na początku rzeczywiście trochę tego prania było, ale kupka noworodków to chyba potrafi wyciec ze wszystkiego :wink: Poza tym istotne są sposoby składania pieluchy i przy rzadkiej kupce rezygnacja z linersa, bo wtedy pieluszka ma lepszą chłonność. Podkreślam, że moim zdaniem to jest dobra alternatywa dla tetry - lepiej chłoną, szybko schną i nie są olbrzymie.

aggie
05-05-2008, 08:46
to jak warto czy nie? bardzo wyciekaja?

yena
06-05-2008, 17:32
Moim zdaniem warto, choćby ze względu na cenę. Kupienie całego zestawu totsbots to przecież majątek! I chyba trzeba ich więcej, niż bambino, bo schną o wiele dłużej. Przy złożeniu 'ze skrzydełkami" i braku linersa, większość kupek zostawała na swoim miejscu, ale wtedy trzeba było pieluszkę spłukać przed praniem, a to może nie każdemu odpowiadać.

Lawa
10-05-2008, 20:56
A te otulacze, czy tez majteczki, jak nazywa producent dobre sa? Ktos porownywal z innymi? Cene maja fajna, ale mam zamiar kupic tylko jeden otulacz, wiec nie chcialabym nie trafic.

Lawa
10-05-2008, 21:00
A te otulacze, czy tez majteczki, jak nazywa producent dobre sa? Ktos porownywal z innymi? Cene maja fajna, ale mam zamiar kupic tylko jeden otulacz, wiec nie chcialabym nie trafic.

yena
10-05-2008, 22:01
Są lepiej dopasowane niż totsbots, bo jest więcej rozmiarów, ale za to sztywniejsze, grubsze i nie schną tak szybko jak Totsbots. Są dość niskie. Moim zdaniem lepsze niż Cotton Bottoms, bo jeszcze z nimi mogę porównać.

Mag
10-05-2008, 22:27
właśnie kupiłam pieluszki i otulacz,so:
otulacz prany razem z otulaczem mother-ase wysechł w tym samym krótkim czasie.dosłownie wieczorem prany, rano suchy w bardzo zimnej łazience.miękkie rzepy na całej długości brzucha, model 9-12 kilo, więc dopasowane, nie jak 7-16 kilo.
pieluszki fajne, teraz schną, więc napiszę potem ile schły:)
grube na pewno.
pierwsze wrażenie: najlepiej łączyć pieluchę bambino mio z otulaczem bambino mio, lub inną pieluchę prefold (otulacz tak jest skonstruowany,że najlepiej włożyć bezpośrednio pieluchę z papierkiem, wtedy ekstra przylega, bo ma takie zakładki przy nóżkach tworzące wgłębienie)
niezbyt się nadaje do pieluch formowanych, a już na pewno nie do grubych, np. dwie wartstwy froty z warstwą polaru,mam takie i są na ten otulacz za duże. za to mother-ase regulowany wszędzie i pojemny jest dobry.
i na odwrót, mother-ase nizbyt dobrze się łączy z prefoldami zakładanymi jak wkładka, czyli w formie pasa.
ogólnie lepiej się kierować opiniami dziewczyn czyli kupić bardziej uniwersalne imse-wimse, bo otulacz bambino mio wg. mnie po dojściu do 11-12 kilo trzeba wymienić na większy rozmiar.

calineczka
02-11-2008, 21:53
Tak jak w temacie. Dopiero będę przechodziła na wielorazówki i jestem na etapie kupowania pieluszek-znalazłam takie
http://www.allegro.pl/item471271315_mam ... _12kg.html (http://www.allegro.pl/item471271315_mam_dziecko_pieluchy_majteczki_bambi no_mio_9_12kg.html)
co o nich sądzicie? a otulacze? czy którać z Was ma/używa/używała?
Sprzedają takie w drogeriach Boots na Wyspach i myślę, że gdyby były fajne to może warto, bo taniej...

yena
02-11-2008, 22:48
Ja używam (nie osobiście) :)

Mnie składane odpowiadają, ale to chyba kwestia gustu (przyzwyczajenia?). Schną bardzo szybko, są super chłonne (moim zdaniem lepiej chłoną niż formowane bambusowe na przykład). Kiedyś używałam też otulaczy Bambino, ale od kiedy spotkałam się z wełną to inne otulacze wydają mi się za sztywne. Pasują praktycznie do każdego otulacza, bo można je rozmaicie składać. No i cena - to chyba największa zaleta.
Myślę, że to pieluchy dla mam, które traktują je wyłącznie praktycznie i nie mają zapędów kolekcjonerskich. :wink:

17-04-2009, 13:36
zamówiłam sobie opakowanie tych pieluch.
zacnie wyglądają.
chyba jednak nie umiem ich skladać jak nalezy.
poalquinha pisała, że wkłada je do kieszonek chyba z BG i trzymają całą noc.
jakkolwiek próbuję bambino mio włożyć w kieszonkę, wychodzi grubo i niezgrabnie.
te pieluchy są długie, a zlożone mniej więcej w 1/4 długości (tak, by zmieściły się do kieszonki) i wpakowane do np. BG, dają efekt kaczego kupra :)
hm. a może kupilam za duże? (od 7 kg.)

joasiap79
17-04-2009, 13:41
Ja używam bambino mio zgodnie z ichniejszą instrukcją, kieszonek nie mam więc nie wkładałam. Ale faktycznie jest tak jak piszą, że po 3-4 praniu pieluszki się trochę mniejsze robią. Może wtedy kuper się także trochę zmniejszy? I według mnie są naprawdę chłonne. Kiedyś test robiłam i nie pamiętam dokładnie ile szklanek wypiły zanim z nich woda wypływać zaczęła :D

Mag
17-04-2009, 13:45
do kieszonek najlepsze są te mniejsze do 7 kilo,po paru praniach BM kurczą się faktycznie,ale nie na tyle,żeby je wepchać do BG bez efektu kaczego kupra.

17-04-2009, 14:10
do kieszonek najlepsze są te mniejsze do 7 kilo,po paru praniach BM kurczą się faktycznie,ale nie na tyle,żeby je wepchać do BG bez efektu kaczego kupra.
kurde. to ja mniejszych potrzebuję...
i teraz mi mówicie? :| :? 8))

ala
17-04-2009, 14:27
moje bambino mio pochłaniają spokojnie 150ml, mam te najmniejsze
idealnie pasują do BumG

edit:
tyle samo pochłaniają 2 ściereczki bambusowe, a są o wiele cieńsze

rzufik
17-04-2009, 15:20
pasjo, to jakbyś chciała sprzedać (choć znając Twoją kreatywność pewnie wymyślisz jakieś wyjscie) to ja nieśmiało się uśmiecham... :hello:

yetta
17-04-2009, 18:36
pasjo ja tez chetna bylabym na jedna bambino mio (gdybys zdecydowala sie sprzedac) :D . :jump:

polaquinha
17-04-2009, 19:06
no tak -kaczy kuper to u nas normalka :lol:

(dlatego AIO Yetty poczatkowo wydawala mi sie taka...malenka choc pasuje idealnie na pupke :applause: )


Pasjo kochana, dla mnie poprostu wazniejsze jest nieprzemakanie w nocy. A nawet poszlismy tak do pediatry ostnio i tez bylo okej. tzn ten kaczy kuper tudziez mrowczy odwlok :mrgreen:
Pasjo, daj BM szanse- wypierz kilka razy, powInno byc leiej -jak potwierdzaja dziewczynki

yetta
17-04-2009, 19:56
polaquinha kaczy kuperek przy takich kruszynkach to raczej nieuniknione, one wszystko maja takie malenskie. :baby: jak urosnie to powinno sie to wyrownac mniej wiecej. ;)

stasiu-lova
17-04-2009, 23:07
podepne sie:

a jak bym chciala skladac te BM jak tetre do otulacza to dla S. jaki rozmiar byscie poleciły?

joasiap79
17-04-2009, 23:31
prefoldy BM są w dwóch rozmiarach: do 7 kg i 7-16kg, więc raczej dużego wyboru nie masz :)

emma
10-08-2009, 20:50
Może uznacie moje pytanie za głupie, ale jak zakładać te pieluszki na pupę?
Kupiłam, wyprałam i teraz nie wiem co dalej...:hide:

Mayka1981
10-08-2009, 21:03
a jakie masz?
generalnie między nogi tak żeby było i coś do obsikania i do złapania kupki...:lol:

a szczegóły zależą od rodzaju...

emma
10-08-2009, 21:06
Mam te zwykłe, mio nappy, do składania.
Czy je się po prostu tak na pupę wkładai tyle? Czy jakoś składa? Jak włożyłam na pupę to wystawały za otulacz... więc już nie wiem.

Mayka1981
10-08-2009, 21:14
a kupiłas nowe? powinnas mieć "instrukcję składania" jeśli masz takie www.bambinomio.com/v06/prd/cnp.cgi

a jak to się składa to nie wiem bo ja mam kieszonki i formowanki a tetrę składam sobie w prostokąt jakiś taki mnie więcej i już...

formichiere
10-08-2009, 21:37
Można złożyć nie wzdłuż ale wszerz i wtedy pieluszka jest krótsza. Też ostatnio się przestawiłam na bambino mio do składania i jestem zachwycona. Są mięciutkie a tetra niestety nie:frown

ewaruszki
10-08-2009, 21:47
a nie lepiej w origami?
tak mi poradzono i to sie sprawdza. i skrzętnie chowam co wystaje, bo inaczej przemaka na ciuszki

edit: kupy sie moja rada nie trzyma, sorry. bo pisałam o tetrze.. (!"#¤%%%/¤¤"!!)

Mayka1981
10-08-2009, 21:50
ewaruszki a jak się składa w origami?

emma
10-08-2009, 21:54
No w paczce instrukcji składania nie było:mad
Ale jak wezmę je wszerz to są za szerokie...

ewaruszki
10-08-2009, 22:02
o tak:
http://www.pieluszkarnia.pl/i11,jak-...pieluszki.html (http://www.pieluszkarnia.pl/i11,jak-skladac-pieluszki.html)

dagis
10-08-2009, 22:32
ja ich nie dalam rady w "origami" bo sa jakby takie hmmm pekate - cos jakby z 2 warstw nie wiem jak to opisac

nie lubie ich
i wg mnie otulacze maja okropnej jakosci

traktuje je jako te pieluchy ktorych uzywam jak inne juz mi sie skoncza

ale ja chyba nie umiem docenic urokow pieluch skladanych :hide:

edit:
jedno im przynam
lubie ich pieluchy do wody :)

zeby nie bylo ze wcale bambino mio nie docenilam ;)

emma
10-08-2009, 22:47
No ja nie dam rady w origami, bo one już są jakby złożone i jak siętak je złoży to można by je jedynie na lalkę Barbi założyć:D
Dlatego się pytam czy je się od razu na pupę zakłada. Tyle że jak tak zrobiłam to z otulacza wychodziło mi na górze. Choć nie mam otulacza od nich, założyłam ten IV. Ale to chyba bez znaczenia.
A tak to mi się bardzo podobają, są miękkie i wysły całkiem szybko.

dagis
10-08-2009, 22:53
skladasz je na 3 czesci i wsadzasz do otulacza

kurcze zrobilabym ci zdjecia instrukcji ale mi laptop ktory obsluguje karty do aparatu padl

dagis
10-08-2009, 22:55
aha mozna zrobic tez tak ze najpier jeden brzeg zawijasz do srodka i dopiero skladasz na 3. tak zeby w miejscu siusiu czy kupki bylo podwojnie

ale imo to zbyteczne jest

zlozenie na 3 wystarcza

Gertruda
10-08-2009, 22:59
Ja mam otulacz i uważam, że jest ok nie przecieka, nie obciska ani nic. Małe mam do składania i używam ich jako wkładek do kieszonek - rewelacyjnie się sprawdzają jak dla mnie.

dagis
10-08-2009, 23:12
kurcze to ja nie wiem
bo moj raz ze sie okropnie brzydko pierze (kulek ma milion) to jeszcze tak obciera ellke ze prawie mnie zrazil do wielo i twarde sa (moje pierwsze otulacze byly wlasnie bambino mio) szczesliwie kupilam imse vimse i odkrylam ze idea wielo nie jest taka zla jak myslalam

ale moze ja mam jakas podstawowa wersje a sa tez inne - lepsze

nie wiem
nie chcialabym nikogo zniechecic swoja krytyka

emma
11-08-2009, 11:40
Czyli składam tak jak je firmowo zapakowali:D. No na to bym nie wpadła.
Znalazłam jeszcze taką stronę dla osób zainteresowanych. Tylko filmiki nie w każdej przeglądarce chcą chodzić...
http://www.bambinomio.com/v06/nap/usr.cgi

Musli
11-08-2009, 11:47
A ja za Grazią powtórze, że ich otulacze są świetne. Aż mnie kusi żeby kupić kolejny (to by był nasz 7 otulacz, 5 pulowy, w domu mamy 3, czekamy na 3 :oops::duh: )

Pondo
11-08-2009, 12:49
prześlij mi maila na priv to ci poślę instrukcję składania bo dostałam od nich cyfrową.

Wg mnie Bmio nie da sie złozyć w origami- szczególnie tego małego bo by wyszło na lalkę barbie.

A ja bardzo lubię, na pewno kupię następny rozmiar też.

pelasia
13-04-2010, 08:54
czy ktoś ma doświadczenie z pieluszkami, otulaczami tej firmy? zastanawiam się nad otulaczem i trenerkami
cena zachęcająca jest w porównaniu do innych firm, a jak z jakością?

Gertruda
13-04-2010, 08:57
J używam otulaczy BM i jestem bardzo zadowolona. Nie przecieka, nie odciska. Jest na prawdę OK.

pelasia
14-04-2010, 18:09
dzięki, w takim razie przy następnych zakupach nie będę miała wątpliwości

mamru
14-04-2010, 18:28
uwielbiałam te najmniejsze przy noworodku, kiedy inne w rozmiarze Newborn okazywały się za duże
i również byłam zadowolona, nigdy nic nie przeciekało
większych nie używałam, bo miałam po starszakach inne otulacze

ph78
15-04-2010, 21:40
Ja także używałam otulaczy BM przy noworodku, bo pasowały jak żadne inne!
Bardzo lubię też prefoldy bawełniane, te w rozm. 1 / do 7kg są super na wkładki do kieszonek.
Jakość bardzo dobra.

chmuralon
16-04-2010, 21:05
idealne dla noworodka, teraz używamy innych ale chyba jednak skuszę się na L z nadzieją, że też będzie tak dobrze leżał.

martita
16-04-2010, 21:12
kupilam dwa otulacyzki najmniejszego rozmiaru wlasnie z mysla o noworodku...
wczesniej pytalam kolezanek i mowil, ze Bambino Mio i IV to jedyne otulacze, ktore daly rade maluszkowi...
takze...licze, ze nam sie sprawdza :)
slyszalam tez dobre opinie o prefoldach, ale sama ich nie kupowalam, bo robilam wlasne bawelniane...

erithacus
19-04-2010, 22:37
Najmniejsze otulacze świetnie dopasowują się do noworodka. Chociaż mój, mając dwa tygodnie i 4200g z powodzeniem i bez przecieków nosi już te 5-7kg.
Prefoldy są bardzo chłonne. Później pewnie wykorzystam je jako wkłady do kieszonek, bo wymiary po złożeniu mają prawie identyczne jak wkłady do BG.

Gertruda
20-04-2010, 21:01
Ja te mniejsze prefoldy właśnie wykorzystuję jako wkłady do kieszonek są super super chłonne.

NiLLi
02-06-2010, 11:10
Dziewczyny, a jako wkłady do otulacza wełnianego składane BM się nadają? Synek ma ponad 11kg. Zastanawiam się, czy większe czy mniejsze będą lepsze. Nie chcę za dużych wkładów.

NiLLi
02-06-2010, 11:18
Aha, dodam, że zaczynam trening nocnikowy. Także część siuśków ląduje w kibelku :)

barbamama
02-06-2010, 11:29
a może któraś z Was używała tych majteczek do basenu Bambino mio i coś o nich powie ? są ok ? zastanawiam się nad czymś na wakacje...

mTuśka
11-06-2010, 16:21
no i stalo sie,doszedł wczoraj Bambino mio 9-12 kg wiec po wypraniu załozony na tyłek Z. z wkladka bum...mam sucho.sprawdzilo sie w 90 procentach,te 10% to fajkt ze maja niestety rzepy i kupilam ja na probe czy Z.bedzie rozpinac wiec ROZPINA w ciagu 2 sec. ale ogolnie rozmiarowo super lezy na pupinie 9 kilowego łobuzka.gdzyby Zizi nie rozpinala rzepów to bym zakupila wiecej bo jest sliczny wszystko fajnie ,nie przecieka ale te rzepy .żeby był na dzien bym musiała zakładac body :(((

mamuśka
08-08-2010, 11:33
Kupiłam prefoldy Bambino mio na próbę. Jak sobie radzicie z ich składaniem?

Ja mam duże (zalecane dla 7-16 kg, moja córka ma ok. 10 kg.) i mam problem z upchaniem ich w otulacz (Flip, Imse Vimse). Może coś robię źle? Składałam w prostokąt - są za długie, więc podwijam z przodu (tak jak w instrukcji) ale wtedy otulacz ledwo się dopina (duży wałek po podwinięciu pieluchy z przodu) a jak już dopnę to się tworzą przerwy na nóżkach. Nie wiem czy robię coś nie tak, czy tak już jest z prefoldami....

Z kolei zakładanie typu "twist" już lepiej się łapie w otulacz ale też strasznie upycha.

Składanie w typową formowankę nie za bardzo bo ciężko uchwycić krańce pieluchy za pomocą snappi (mała ma spory brzuszek).

A może powinnam im dać trochę czasu bo były prane dopiero raz/dwa razy i jeszcze się wystarczająco nie skurczyły? (Wg producenta pranie wstępne jest konieczne - właśnie dlatego że pieluchy się kurczą i nabierają chłonności, a najlepiej się podobno zachowują po 4/5 praniach)

smellson
20-10-2010, 12:41
czy polecacie ten otulacz? czy rozmiarówka jest dobrze określona? to jeden z najtanszych na rynku, więc kusi ceną ale jestem początkujaca, więc wole podpytać:)

Mag
20-10-2010, 12:52
jest w recenzjach wątek na ten temat
http://forum.chusty.info/forum/showthread.php?t=30189&highlight=bambino+mio
twój wątek przeniosę do tamtego i połączę.
jeśli będziesz szukać opinii nt pieluch to już większość jest oceniona,warto pogrzebać w recenzjach i jeśli nie znajdzie się interesującego konkretu to podbijać trzeba istniejący wątek:),wtedy w przyszłości łatwiej będzie znaleźć wszystko:)
ewentualnie po prawej stronie jest umiejscowiony szukaj

edit-i już gotowe:)

masia
10-12-2010, 13:30
to ja sie podepne
czytam tutaj, ze chwalicie sobie otulacze bambino mio a moj niestety przecieka ;( wiecie jaka moze byc tego przyczyna? Moze np. byl wygotowany i sie "spsul"? Choc z drugiej strony wygotowalam kiedys przypadkowo popolini i nic mu nie zaszkodzilo wiec juz sama nie wiem
kupilam uzywany ale podobno sporadycznie, zreszta wizualnie jest w bardzo dobrym stanie i nie wyglada zeby byl czesto prany.

mamuśka
10-12-2010, 16:00
Napewno nie zaleca się gotowania otulaczy. Wysoka temperatura niszczy PUL.
A w którym miejscu przecieka, tzn. co jest najczęściej mokre? (przy nóżkach, na środku, przy brzuszku?)

Te otulacze są szyte pod prefoldy (mają falbanki i odpowiednią szerkość w kroku) jeśli zaś założy się wąski/cienki wkład np. tetrę i nie dopasuje odpowiednio zapięcia mogą się zdarzać wycieki przy nóżkach (tzn. otulacz nie przecieka, tylko są wycieki w miejscach gdzie gumka nie jest dopasowana) :-S ale zamieszałam ;-) mam nadzieję, że da się to zrozumieć ;-)

masia
10-12-2010, 17:18
Wiem, ze sie nie gotuje ale moj popolini zaplatal sie kiedys z pieluchami i nie zauwazylam

wlasnie, ze nie przy gumkach przecieka tylko jakos tak na srodku przy pupie a stosuje go z formowankami i przecieka bardzo szybko tzn. nie mowie np. o nocy tylko normalnie w dzien wiec zmieniane czesto

aginia
15-01-2011, 17:18
A czy któraś z Was uzywała pieluszek muślinowych BM ( nie prefoldów)?

kamyczek
08-10-2015, 10:58
Mam kilka otulaczy w różnych rozmiarach i byłam z nich zadowolona. Dość dobrze trzymały, nawet przy tetrze w środku. Lubię otulacze na rzepy, ale brakuje mi tu ślepego rzepa do prania. Na szczęście trzymają na tyle mocno że kiedy zepnę pieluszkę w praniu nic się nie odpina i nie łapie innych rzeczy. Fajny krój - nie odciska się przy nóżkach a nic nie przecieka. Prefoldy moim zdaniem trochę za grube. Raczej będę je sprzedawać.