PDA

Zobacz pełną wersję : nosidla ergonomiczne: propozycja ankiety



Nymphadora
10-04-2008, 16:59
Oto moja propozycja ankiety dotyczacej nosidel. Co o tym myslicie? Wybaczcie brak polskich liter i jezeli cos brzmi bardzo nie po polsku to poprawcie :wink:
Osobiscie moge sie wypowiedziec na temat Ergo (musze tylko znalezc chwile wolnego czasu).


Dane ogolne:

Od jakiego wieku / rozmiaru mozna uzywac?

Szerokosc:

Czy mozna podeprzec glowe?

Czy plecy sa wystarczajaco podparte?

Czy mozna regulowac szerokosc nosidla i czy jest ono wystarczajaco dlugie, zeby zapewnic miejsce dla rosnacego dziecka?

Material / jakosc materialu:

Przydatnosc na co dzien:

Szerokosc pasa na biodra:

Czy pasy sa wygodne w noszeniu a zapiecia latwe w obsludze?

Czy szwy sa dobrze wykonczone i wytrzymale?

Czy uzyty material jest przyjazny dla srodowiska?

Waga:

Czy da sie nosidlo schowac do torebki? Jak duze jest po zlozeniu?

Jak wyglada?

Czy instrukcja dolaczona do nosidla jest zrozumiala?

Mozliwe sposoby noszenia:

Czy uwazasz ze nosidlo jest wygodne i nadaje sie takze na dlugie dystanse?

Uwagi:

Nymphadora
10-04-2008, 18:10
ooo...
chcialam to wstawic do

A moze by tak zaczac recenzje nosidel ergonomicznych...

da sie jakos przesunac? :roll:

01-07-2008, 21:33
podbijam, podbijam.
czekam na recenzje:
manduki,
beco,
patapum,
ergo.
piszcie koniecznie!

mysza
02-07-2008, 08:27
tez czekam...
jestem na etapie wyboru mt czy ergonomiczne?
jesli ergonomiczne to ktore? :roll:

polaquinha
02-07-2008, 08:40
dobrze, ale to zadanie na prace domowa z centymetrem i pol godzinki sama na sam z patapkiem :wink:
potrwa.... 8))

Nymphadora
02-07-2008, 08:48
ok, ja moge opisac ergo

myslalam, ze to nikogo nie interesuje...

02-07-2008, 09:00
piszcie, bardzo proszę. dzieciaki nam rosną, więc wybór ergonomicznych przed nami. wszystkie recki pożądane! :)

Linda
03-07-2008, 22:57
Nasz zwiezla recenzja mojego ulubionego nosidla ergonomiczneg, Calyx New Standard


Dane ogolne: bardzo pozadnie uszyte nosidlo, ciekawa kolorystyka, miekki material i rewelacyjne pod wzgledem wygody

Od jakiego wieku / rozmiaru mozna uzywac? znam kobitke, ktora nosi w tym nosidle swoja 3 i pol letnia corcie, ja osobiscie nie mam takiego doswiadczenia, bo moj synek ma dopiero prawie 15 miesiecy.

Szerokosc: 36 cm

Czy mozna podeprzec glowe? tak, jest taki kapurek, ktory trzeba dodatkowo zamowic za bodajze $11, kapturek jest meiciutki

Czy plecy sa wystarczajaco podparte? tak

Czy mozna regulowac szerokosc nosidla i czy jest ono wystarczajaco dlugie, zeby zapewnic miejsce dla rosnacego dziecka? nie ma regulacji, wysokosc 47 cm
Material / jakosc materialu: bawelna, material pierwsza klasa, mieciutki

Przydatnosc na co dzien: po zlozeniu mozna zapakowac do hammock bag :)

Szerokosc pasa na biodra: 8 cm

Czy pasy sa wygodne w noszeniu a zapiecia latwe w obsludze? pasy sa wyjatkowo miekkie, nie ma efektu tak jak przy zalozeniu gorsetu (wedlug mnie ergo, patapum, czy beco maja takie sztywne pasy biodrowe)

Czy szwy sa dobrze wykonczone i wytrzymale? bardzo dobrze

Czy uzyty material jest przyjazny dla srodowiska? bawelna jest przyjazna

Waga: chodzi o wage nosidla? Nie mam wagi, wiec nie zwaze

Czy da sie nosidlo schowac do torebki? Jak duze jest po zlozeniu? do malej torebki nie zmieci sie, ale do torby jaka na ogol nosi sie przy dzieciach (torby na pieluchy) to sie zmiesci

Jak wyglada? do wyboru trzy rozne kolekcje, a w kazdej kolekcji sa trzy modele. Kolory moga byc od tych bardziej stonowanych, do bardziej zywych

Czy instrukcja dolaczona do nosidla jest zrozumiala? instrukcja jest po angielsku, jak dla mnie czytelna

Mozliwe sposoby noszenia: z przodu i na plecach

Czy uwazasz ze nosidlo jest wygodne i nadaje sie takze na dlugie dystanse? Wedlug mnie i wedlug mojego meza, to jest najwygodniejsze nosidlo jakie testowalismy (a testowalismy juz sporo :wink: )

Uwagi:

calyx jest bardzo nietypowym nosidlem. Pasy naramienne sa odpowiednio wyprofilowany, zupelnie inaczej sie zapinaja. Nosidlo tez ma wewnetrze siedzenie dla dziecka. Zupelnie inaczej zaklada sie malucha do tego nosidla niz np do beco, APLX, patapum czy ergo.

Wystepuja 4 rozmiary tego nosidla. Tzw 'old standard', 'new standard', 'petite' i 'large'.
Ja mam 'new standard' przy moim wzroscie 169 cm i wadze 67 kg. Moj maz tez moze nosic, a moj malz ma 177 cm i wazy 90 kg :)
Na poczatku mialam 'old standard' ale to bylo dla nas za duze, tzn pasy byly za dlugie i nie moglam dobrze dociagnac.
Co jeszcze... w calyxie dziecko siedzi wyzej niz np w patapum, ergo, beco, APLX.

mysza
04-07-2008, 08:02
swietnie, czekam na fotki

a moglybyscie przy recenzjach podawac orientacyjny koszt zakupu?

Linda
04-07-2008, 11:56
Cena podstawowa to $129 plus chyba $11 za kaputrek.
Narazie sa 4 kolekcje, w kazdej po 4 wzory

Bastion Collection
Spicy collection moj to Lemongrass
Yume Collection
Riverbank Collection Dionejka ma Cygnet,
Ania z Tulikowa ma Rainbow Trout

Tutaj fotki mojego Lemongrass i Dionejkowego Cygnet

Cygnet z odpietymi pasami, aby pokazac pod jakim katem uszyte sa te pasy

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/ABaYdaMDtyGYIhyU0B.jpg

Zblizenie na panel, chociaz w pokoju, przy naturalnym swietle trudno troche zrobic dobre fotki, nie chcialam uzywac lampy blyskowej...

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/yS3FMgIuaPMkuEBUkB.jpg

Srona wewnetrzna nosidla, dodatkowe siedzonko dla malucha, mozliwosc regulacji

[img:r0tcpa5z]http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/w

dioneja
04-07-2008, 12:11
:fire:
piękny!!! już nie mogę się doczekać :).

Linda
04-07-2008, 12:37
dalszy ciag fotek:


Lemongrass calyx z zapietymi pasami naramiennymi. Widac dokladnie mozliwosc regulacji tych pasow oraz kat pod jakim wszyte sa te pasy. Nosidlo jest z doczepianym kapturkiem


http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/USnaZwiaO4enO5wmhB.jpg

calyx od strony wewnetrznej

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/opYlirZtKV9aydELBB.jpg

zblizenie na panel

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/We25eYa6lc3fAbvPmB.jpg

Pas naramienny. Posrodku sprzaczka do paska, ktroy jest z przodku, na klatce piersiowej, tutaj tez jest trzypunktowa mozliwosc regulacji tego pasa

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/d0wHp1wknUttRmUjlB.jpg

Pasy naramienne obu nosidlel. Prosze zwrocic uwage na wykonczenie pasow :)

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/lYAxKj8Bg9c0TdcOPB.jpg

mysza
04-07-2008, 14:34
Linda a nosiłas w ergo?
jesli tak to jak ma sie on do calyx?

04-07-2008, 14:41
Linda a nosiłas w ergo?
jesli tak to jak ma sie on do calyx?

i do manduki.
poprosimy o analize porownawcza.

Nymphadora
04-07-2008, 17:07
Dane ogolne: Ergo Baby Carrier New Generation

Od jakiego wieku / rozmiaru mozna uzywac? Wedlug producenta od 4 miesiaca, tak naprawde dopiero wtedy kiedy doly podkolanowe dzieciaczka dosiegaja brzegow panela (najczesciej dopiero ok. 6 miesiaca).
Jest tez wkladka dla noworodkow, ale dosyc nieszczesliwie pomyslana – odradzam.


Szerokosc: panela – ok. 34 cm

Czy mozna podeprzec glowe? Ergo ma taki kapturek, z cienkiego materialu i dwoma pasami z zatrzaskami. To podpiera na tyle glowe, ze jak dziecko spi, to nie wisi ona calkiem do tylu, ale o wystarczajacym podparciu nie moze byc mowy. Pozy tym zapiecie tych pasow od kaptura, jak dziecko jest z przodu, nie jest najlatwiejsze, ale tez nie tak konieczne.

Czy plecy sa wystarczajaco podparte? Tak

Czy mozna regulowac szerokosc nosidla i czy jest ono wystarczajaco dlugie, zeby zapewnic miejsce dla rosnacego dziecka? Nie ma zadnej mozliwosci regulacji, dlugosc jest ok.

Material / jakosc materialu: bardzo dobra. Wiele razy spotkalam sie z opinia – zyczeniem, ze wspaniale by bylo polaczyc jakosc Ergo z mozliwosciami Manduci

Przydatnosc na co dzien: zalezy w jakich sytuacjach i dla kogo. Ja jestem aktualnie wielka fanka kolkowej, ale moj maz uwielbia Ergo (czesciowo tez dlatego, ze nic innego nie jest w stanie sam zalozyc :wink: ).

Szerokosc pasa na biodra: Najszersze miejsce na srodku – 12cm, przy zapieciu 7cm.

Czy pasy sa wygodne w noszeniu a zapiecia latwe w obsludze? Pasy sa bardzo wygodne (naprawde grube), latwe w obsludze jezeli pakujemy dziecko na plecy, ale jezeli dziecko jest z przodu to zapiecie pasa laczacego pasy naramienne tez nie jest najlatwiejsze.

Czy szwy sa dobrze wykonczone i wytrzymale? Tak.

Czy uzyty material jest przyjazny dla srodowiska? Jest tez wersja (drozsza) z bawelny organicznej.

Waga: 690g

Czy da sie nosidlo schowac do torebki? Jak duze jest po zlozeniu? Do torby na pieluchy bez problemu.

Jak wyglada? Porzadnie. Inne okreslenie nie przychodzi mi do glowy.

Czy instrukcja dolaczona do nosidla jest zrozumiala? Kupowalam ponad rok temu, moze sie cos zmienilo, ale instrukcja w formie ksiazeczki nie byla zbyt zrozumiala, dolaczone DVD – ok.

Mozliwe sposoby noszenia: z przodu, na plecach i na biodrze (nigdy nie probowalam na biodrze, ale raz widzialam i nie wygladalo to zle).

Czy uwazasz ze nosidlo jest wygodne i nadaje sie takze na dlugie dystanse? Jest wygodne, szczegolnie bym polecala na dlugie dystanse z malymi dziecmi (urlop, wyprawy do lasu, w niskie gory – suuuper nawet dla naszego 2,5 latka).

Uwagi: Za co uwielbiam Ergo – rewelacyjnie nadaje sie do noszenia w ciazy – z dwulatkiem na plecach i pasem zapietym pod brzuchem, bylo mi calkiem wygodnie.

Praktyczna jest kieszonka na panelu.

Fajna jest mozliwosc dokupienia plecaka, ktory mozna przymocowac do Ergo. Jest takze torebka do przymocowania na pasek i torebka do chowania Ergo.



Czekam na pytania :)

Linda
04-07-2008, 18:42
Mysza, nie nosilam w Manduce, wiec sie nie wypowiem. Nosilam troche w ergo, wygodniej mi w calyxie. Ja ogolnie lubie nosidla z bardziej miekkiego materialu, a calyx do tych mieciutkich nalezy. Sa natomiast mamy, ktorym ergo bardzo pasuje (tatusiowie tez :wink: )

Nosilam w AMC II, beco, Jetpaku, Patapum, Kanga X, Kanga J, APLX, Sleepy Nico, Moshi Baby, Connecta. Z nosidel, ktore sobie zostawilam to APLX i Kanga X. Te dwa ostatnie tez bardzo lubie.

Ania z Tulikowa
04-07-2008, 19:00
To ja dorzucę jeszcze fotki mojego Calyxa

http://img150.imageshack.us/img150/4316/calyxlu0.jpg (http://imageshack.us)
http://img150.imageshack.us/img150/4316/calyxlu0.83189f65f0.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=150&i=calyxlu0.jpg)

http://img399.imageshack.us/img399/1231/calyx2lr1.jpg (http://imageshack.us)
http://img399.imageshack.us/img399/1231/calyx2lr1.00b4a8ec31.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=399&i=calyx2lr1.jpg)

Niestety zdjęcia nie oddają prawdziwych kolorków i uroku calyxa.
Nie będę powtarzała tego co już Linda pisała o tym nosidle, jest po prostu super! Miękkie, z cudnej tkaniny i baardzo starannie uszyte. Póki co mogę je oceniać od strony wizualno-wykończeniowej ;) bo jeszcze w nim nie nosiłam. Dla Igorka jest sporo za duże, a Paweł zgodził się do niego wskoczyć tylko raz :twisted:

sylVII
04-07-2008, 20:09

mysza
04-07-2008, 22:07
ech kusicie mnie tym calyxem, zwlaszcza po recencji ergo, sklaniam sie w strone calyxa...
a czy dla 8 miesieczniaka ok 10kg i 80cm bedzie dobre?
no i kwestia zasadnicza - jak nabyc
(bo manduca wiem ze u vegi, ergo gugugaga a to?)

Linda
04-07-2008, 22:28
Rebecca, czyli Mama By Design (MBD) nie ma dystrybutorow, mozna tylko u niej nabyc. 'Old Standard' czyli ten z dluzszymi pasami (o jakies 4-5 cm od New Standard) jest teraz w promocji, wiec jak ktos nosi rozmiar ubran niz 42, to moze to byc nosidlo dla niego.

malgo
06-07-2008, 15:53
A wiec Beco (4.th generation)Dane ogolne:

Od jakiego wieku / rozmiaru mozna uzywac?

nadaje sie dla noworodka (trzeba dokupic specjalny wklad)

Szerokosc:

jest w samochodzie, samochod poza domem, dopisze potem

Czy mozna podeprzec glowe?

tak, jest w standardzie kapturek (ale to sie przydaje dopiero dla starszego dziecka)

Czy plecy sa wystarczajaco podparte?

doskonale

Czy mozna regulowac szerokosc nosidla i czy jest ono wystarczajaco dlugie, zeby zapewnic miejsce dla rosnacego dziecka?

rosnie z dzieckiem w kazdym razie

Material / jakosc materialu:

bawelna 100 %, bdb.

Przydatnosc na co dzien:

olbrzymia :D , bez niego nie ma zycia

Szerokosc pasa na biodra:

j.w.

Czy pasy sa wygodne w noszeniu a zapiecia latwe w obsludze?

bardzo wygode, bardzo latwe

Czy szwy sa dobrze wykonczone i wytrzymale?

doskonala jakosc

Czy uzyty material jest przyjazny dla srodowiska?

tak - jest napisane w ulotce

Waga:

nie mam pojecia, ale jest leciutkie

Czy da sie nosidlo schowac do torebki? Jak duze jest po zlozeniu?

Ja nosze malenkie torebki, wiec nie, ale mimo wszystko jest bardzo kompaktowe (na pewno bardziej niz chusty wiazane), dodatkowo ma opcje zostawienia go na sobie w stanie "zwinietym"

Jak wyglada?

moje jest sliczne - carnival :D

Czy instrukcja dolaczona do nosidla jest zrozumiala?

jak najbardziej

Mozliwe sposoby noszenia:

kolyska dla noworodka (trzeba dokupic specjalny wklad), na brzuchu, na biodrze (dowolnym :D ), na plecach

Czy uwazasz ze nosidlo jest wygodne i nadaje sie takze na dlugie dystanse?
jest najlepsze, nadaje sie na kazdy dystans, zmniejsza wage dziecka znakomicie

Uwagi:
kocham je :lol:

mysza
06-07-2008, 22:10
mieszacie mi w glowie :wink:

buns
09-07-2008, 11:00
Manduca - Vega,
Ergo petisu
a beco? tylko tu www.becobabycarrier.com (http://www.becobabycarrier.com)
czy u nas też można je dostać?

edit - ja chyba się w beco zakochałam...te wzory....

malgo
09-07-2008, 21:54
beco:
tragemaus.de, kleines-ich.at, 1bis3.de, bigmamaslings.co.uk(ja tam kupilam) i jeszcze masa innych (jak zechcesz, to dopisze, ale mysle, ze to Ci powinno wystarczyc :D ) Ja wciaz jestem w swoim zakochana (a to juz z 10 miesiecy).

16-07-2008, 19:39
:cry:
a w polsce nikt beco nie sprowadza i nie dystrybuuje?
kolezanki, to bardzo piękne nosidla sa!

Vega
16-07-2008, 20:06
no niestety - prowadziłam z nimi rozmowy już od października zeszłego roku... najpierw odsuwali o kolejne miesiące a potem powiedzieli, że nie są w stanie zaspokoić zapotrzebowania dotychczasowych odbiorców i nie przyjmują już nowych :(
Mogę pokombinować z braniem tego od hurtowni jakiejś... ale to droga impreza by była... :(

Nymphadora
16-07-2008, 21:01
w razie czego polecam tragemaus.de
mam z ta firma same mile doswiadczenia :)

16-07-2008, 21:03
w razie czego polecam tragemaus.de
mam z ta firma same mile doswiadczenia :)

tylko ze ja nie mam narzedzi, by kupowac poza polska.
wiec klops :(

Vega
16-07-2008, 21:05
tragemaus jest sklepem takim jak mój - nie hurtwonią i ceny tam dostanę detaliczne - jak komuś zależy to mogę ściągnąć coś na zamówienie

16-07-2008, 21:14
tragemaus jest sklepem takim jak mój - nie hurtwonią i ceny tam dostanę detaliczne - jak komuś zależy to mogę ściągnąć coś na zamówienie

super. to bede z toba, kochana, gadac :)

sylwik
19-07-2008, 12:04
Dane ogolne: APLX

Od jakiego wieku / rozmiaru mozna uzywac? Ja zaczelam uzywac kiedy Hania miala okolo roku (tuz przed).

Szerokosc: szerokosc panela tuz przy pasie biodrowym to 31 cm.

Czy mozna podeprzec glowe? Mamy kapturek doczepiany na rzepa, ale jak Hania zasnie i schowa lapki to panel siega jej do glowki i generalnie jest do mnie na tyle przyklejona ze ten kapturek to tak w razie czego (jak go nie rozloze to glowka i tak jest stabilna.

Czy plecy sa wystarczajaco podparte? Tak.


Czy mozna regulowac szerokosc nosidla i czy jest ono wystarczajaco dlugie, zeby zapewnic miejsce dla rosnacego dziecka? Nie mozna regulowac szerokosci ani dlugosci, ale nosidlo jest dlugie dosc (45cm - dlugosc panela).

Material / jakosc materialu: Bawelna 100%. Jakosc swietna, nie widac zuzycia (brak jakis kulek, przetarc).

Przydatnosc na co dzien: Ogromna! Moj maz nauczyl sie zakladac Hanie na plecy nawet! Chusty nawet z przodu jakos nigdy nie nauczyl sie wiazac, chociaz jaka ja mu wiazalam to mu sie podobalo.

Szerokosc pasa na biodra: 11 cm (11x60cm ma czesc wypelniona, maksymalna dlugosc pasa to ok 115 cm)

Czy pasy sa wygodne w noszeniu a zapiecia latwe w obsludze? Tak pasy sa mieciutkie. Nie zsuwaja sie z ramion sa miekkie.

Czy szwy sa dobrze wykonczone i wytrzymale? Tak.

Czy uzyty material jest przyjazny dla srodowiska? Nie wiem.

Waga: Nie wiem.

Czy da sie nosidlo schowac do torebki? Jak duze jest po zlozeniu? Do gugubag to by ze trzy weszly....

Jak wyglada? Slicznie.

Czy instrukcja dolaczona do nosidla jest zrozumiala? Instrukcje widzialam na sieci tylko bo kupilam uzywane bez.

sylwik
19-07-2008, 12:13
[quote="sylwik":1b187nbi]Dane ogolne: APLX

Od jakiego wieku / rozmiaru mozna uzywac?
Ja zaczelam uzywac kiedy Hania miala okolo roku (tuz przed).

Szerokosc:
Szerokosc panela tuz przy pasie biodrowym to 31 cm.

Czy mozna podeprzec glowe?
Mamy kapturek doczepiany na rzepa, ale jak Hania zasnie i schowa lapki to panel siega jej do glowki i generalnie jest do mnie na tyle przyklejona ze ten kapturek to tak w razie czego (jak go nie rozloze to glowka i tak jest stabilna.

Czy plecy sa wystarczajaco podparte?
Tak.


Czy mozna regulowac szerokosc nosidla i czy jest ono wystarczajaco dlugie, zeby zapewnic miejsce dla rosnacego dziecka?
Nie mozna regulowac szerokosci ani dlugosci, ale nosidlo jest dlugie dosc (45cm - dlugosc panela).

Material / jakosc materialu:
Bawelna 100%. Jakosc swietna, nie widac zuzycia (brak jakis kulek, przetarc).

Przydatnosc na co dzien:
Ogromna! Moj maz nauczyl sie zakladac Hanie na plecy nawet! Chusty nawet z przodu jakos nigdy nie nauczyl sie wiazac, chociaz jaka ja mu wiazalam to mu sie podobalo.

Szerokosc pasa na biodra:
11 cm w najszerszym miejscu (11x60cm ma czesc wypelniona, maksymalna dlugosc pasa to ok 115 cm)

Czy pasy sa wygodne w noszeniu a zapiecia latwe w obsludze?
Tak pasy sa mieciutkie. Nie zsuwaja sie z ramion sa miekkie.

Czy szwy sa dobrze wykonczone i wytrzymale?
Tak.

Czy uzyty material jest przyjazny dla srodowiska?
Nie wiem, chyba tak.

Waga:
Nie wiem.

Czy da sie nosidlo schowac do torebki? Jak duze jest po zlozeniu?
Do gugubag to by ze trzy weszly....

Jak wyglada?
Slicznie.

Czy instrukcja dolaczona do nosidla jest zrozumiala?
Instrukcje widzialam na sieci tylko bo kupilam uzywane bez, przeczytalam, zrozumialam.

12-09-2008, 18:24
Rebecca, czyli Mama By Design (MBD) nie ma dystrybutorow, mozna tylko u niej nabyc. 'Old Standard' czyli ten z dluzszymi pasami (o jakies 4-5 cm od New Standard) jest teraz w promocji, wiec jak ktos nosi rozmiar ubran niz 42, to moze to byc nosidlo dla niego.

no dobrze.
ale na stronie rebeki jest tylko standard bez epitetów . nie wiem, czy jest old, czy jest new. czy old, to stare modele? a new to modele aktualne? Lindo, jak sadzisz?

Linda
12-09-2008, 19:07
Odpowiadam... to sa new standard, dlatego, ze old standard nie jest juz produkowany. Teraz jest wyprzedaz

Riverbank Collection
Yume Collection

Klikajac na nosidlo wybierasz sobie rozmiar

stanard
petite lub large te sa za doplata 9.99$ Dlugosc pasow naramiennych rozni sie o jakies 2 cale, czyli okolo 5 cm.

Stary standard, czyli z pasami o 5 cm dluzszymi od New Standard widzialam wczoraj na TBW za niecale 90$. Mialam najpierw Old Standard, ktory sprzedalam, bo pasy byly na mnie za dlugie.

Moj new standard byl za duzy na Anie, mame

Linda
12-09-2008, 19:09
Ewo vel Pasjo a jaki model zamowilas, moze cos z kolekcji Yume....

12-09-2008, 19:10
[quote="Linda":2xqeojor]Odpowiadam... to sa new standard, dlatego, ze old standard nie jest juz produkowany. Teraz jest wyprzedaz

Riverbank Collection
Yume Collection

Klikajac na nosidlo wybierasz sobie rozmiar

stanard
petite lub large te sa za doplata 9.99$ Dlugosc pasow naramiennych rozni sie o jakies 2 cale, czyli okolo 5 cm.

Stary standard, czyli z pasami o 5 cm dluzszymi od New Standard widzialam wczoraj na TBW za niecale 90$. Mialam najpierw Old Standard, ktory sprzedalam, bo pasy byly na mnie za dlugie.

Moj new standard byl za duzy na Anie, mame

Linda
12-09-2008, 19:23
Zdradz nam te tajemnice... jaki calyx zamowilas???

nitka
12-09-2008, 19:28
pasja w napieciu nas bedzie trzymac ;)

12-09-2008, 19:30
pasja w napieciu nas bedzie trzymac ;)

lepsze napięcie niż rozpięcie :P

nitka
12-09-2008, 19:34
to juz chyba zalezy od rozpiecia ;) i osobistych preferencji ;)

a napiecie na piecie to juz zupelna kleska ;) [zmykam bo zaraz sie zrobi off topic ;) ]

Linda
12-09-2008, 19:37
Bo Pasja to taka tajemnicza kobitka.... co rusz zmienia sygnaturki i avatarki... ale to jest off topic.... wiec koncze..

12-09-2008, 19:46
to juz chyba zalezy od rozpiecia ;) i osobistych preferencji ;)

a napiecie na piecie to juz zupelna kleska ;) [zmykam bo zaraz sie zrobi off topic ;) ]

ujmę wprost: nie ma rozpięcia bez napięcia :P

mysza
15-09-2008, 21:07
a action baby carrier - moze ktos pare slow??

salgonya
16-09-2008, 12:32
Ja jeszcze nie mam własnego nosidła, ale szukając różnych wieści znalazłam super fotozestawienie na TBW http://www.thebabywearer.com/forum/showthread.php?t=125580
Rewelacja jak dla mnie! Jeśli już gdzieś było, to przepraszam :roll:

zorro-nie-matka
24-01-2009, 00:51
Testowałam ostatnio Action Baby Carrier i Sleepy Nico na 7,5 miesięcznej córce.
Oba są bardzo fajne, ale w finale wygrało SN ze względu na oryginalność przyznam, choć cena przemawiała przeciw. ;)

I tak Sleepy Nico:
szerokość panela 32
wysokość 37 (plus pas biodrowy 12,5)

Jest kapturek, wszyty na stałe (zwisa, ale to nie szkodzi, bo wzór na nim jest kontynuacją tego na panelu). Zaczepia się na rzepy przy pasach naramiennych.
Plecy dobrze podpiera.
Materiał to sztruks plus kordura. Bardzo miękkie, zajmuje mało miejsca, waży (podobno, bo nie ważyłam) mniej niż pół kilograma. No i dzięki temu mam nadzieję, że przydatność będzie zwiększona. :)
Długość pasa max 126. Minus: dociągnięta końcówka się dynda i nie ma co z nią zrobić.
Pasy są mięciutkie, wygodnie się nosi, ale z drugiej strony boję się, że aż za miękkie i mogą się zniekształcić (czas pokaże) - szczególnie przy zapinaniu paska piersiowego (żeby się pasy naramienne nie zsuwały, bo w pozycji przedniej się zsuwają).
Całość jest bardzo ładnie i estetycznie wykonana. Wzór z jabłkiem - rewelacja. Mojemu mężowi od razu się spodobał.
Jest instrukcja, zrozumiała.

ABC - nie napiszę wymiarów, bo nie mam go już w domu, ale jest bardzo wygodne i doskonale nosi. Trochę sztywniejsze i 'poważniejsze' od Sleepy Nico. Ma kilka bardzo praktycznych rozwiązań. Przede wszystkim pas biodrowy ściąga się w dwóch miejscach, czyli wygodniej się dopasowuje i nie dynda jedna długa końcówka. Po drugie lepiej zaczepia się kapturek - na małą klamrę. W Sleepy Nico trudno po omacku znaleźć, gdzie wszysty jest cienki pasek rzepa, żeby do niego przyczepić sznureczki od kapturka - tu nie ma takiego problemu. Nosidełko jest solidniejsze, pas biodrowy sztywniejszy i bardziej 'konkretny'. Jest trochę cięższe i większe od Sleepy Nico. W ogóle Sleepy Nico jest bardziej 'mejtajowy'. Aha, materiał w ABC śliskawy, przyjemny.

Jak mi się jeszcze coś przypomni, to dopiszę.