PDA

Zobacz pełną wersję : do kiedy mozna nosic w MT?



e-wunia
10-04-2008, 12:56
nie wiem czy nie za pozno sie do tego zabieram, bo moj synek ma juz 20 miesiecy i wazy 13,5 kg.
i nie wiem czy jest jeszcze senes kupowac chuste ?

lola_22
10-04-2008, 13:05
każdy producent podaje swoja gwarantowana granice wytrzymalosci - Ellaroo - 16 kg o ile dobrze pamiętam. Co nie znaczy, ze ciezszego nie mozesz nosic - pewnie mozesz, ale pytanie jak długo MT wytrzyma ;-)
W tych domowej roboty dziewczyny stosuja jakies cuda - specjalne wszywanie panela, pasów etc - to podobno wzmacnia calosc , ale niech moze same Ci to potwierdzą.

A jesli pytanie dotyczy ogólnie chust to wiazanki wytrzymuja i pól tony wiec moze nie musi to byc konkretnie MT ;-D

polaquinha
10-04-2008, 13:42
Ewunia, może późno ale na 100% nie za pózno :)
Ja Manuelka znowu noszę od kilku miesięcy. Mam w sumie 2 MT i jednego poda. Nie zdecydowałam się na wiązankę, bo szczerze mówiąc nie widzę sensu - i tak nosiłabym w plecaczku, więc ja raczej idę w kierunku mejtajowym.
Dziewczyny nasze bardzo solidnie szyją, Manuel ma teraz jakieś 12,5 kg, wczoraj szaleliśmy (podskoki, kiwania, wygibasy) w Tulikowym i nic nie pusciło ani nie trachnęło :) Z tego co wiem, to dziewczyny znacznie cięższe dzieci noszą...

Mag
10-04-2008, 15:42
nosz ja wsadziłam 23 kilowe dziecię i nic nie puściło, prócz mojego kręgosłupa, :cry: a MT był szyty na mniejsze niż siedzące, so od tamtej pory vega może pisać że jej MT wytrzymują takie obciążenie :D

e-wunia
10-04-2008, 20:45
dzieki za odpowiedz :)
wiem ze dosyc pozno sie zajelam tematem. Pewnie w ogole by do tego nie doszlo, gdyby nie to ze niedawno (w realu) poznalam Hermine i jej slodkiego synka, blondaska- Lucusia :) Od kad powiedziala mi o Mei Teiu i innych wspanialosciach, nie przestaje o tym myslec.
Pozniej znalazlam to forum no i juz zupelnie przepadlam :)
Hermina pozyczyla mi swoje chusty i wlasnie ucze sie ich obsugi. podobaja mi sie bardzo, szczeglonie MT, tylko po zrobieniu zdjec zaczelam sie zastanawiac czy moj Krzys nie jest za juz duzy.
bo wydaje mi sie ze panel powinien siegac wyzej, a gorna czesc ledwo siega mu do lopatek. wydaje i sie ze dlatego pasy za bardzo mnie ciagnal.

tak czy inaczej, dzisiaj mielismy z Krzysiem jazde probna po osiedlu i to bylo NIESAMOWITE!!! wspaniale przezycie. jechal sobie na moich plecach i ciagle cos opowiadal. czulam jakbysmy sobie szli razem
zaluje bardzo ze nie zaczelam wczesniej.

ups, ale sie rozpisalam. wybaczcie, ale wiecie, pierwszy raz jest zawsze duzym przezyciem :)
buzaki
ewa i krzys[/img]

e-wunia
10-04-2008, 20:50
:oops: przepraszam, nie Hermina tylko Hermia, alez mi sie literki placza

doominikaa
10-04-2008, 21:30
właśnie dziś byłam pierwszy raz na spacerze z Mateuszem i mei taiem :):)
Mateusz - 15 kg, do tego wózek z młodą... czuję się jak koń po westernie.... ale jakże szczęśliwa:)

andziulindzia
10-04-2008, 21:46
Ja uszyłam sobie MT dla trzylatki na wakacje w górach. Mama (główna nosząca) była zachwycona. Ważne jest żeby MT miał odpowiednie wymiary dla noszonego dziecka. Mój jest dość duży i synek Doominiki się w nim topił.

e-wunia
10-04-2008, 22:04
yyyyyy. czyli ze sa rozne rozmiary MT ?

andziulindzia
10-04-2008, 22:10
Chodzi o dobór wielkosci panela do dziecka. Mt dla dziecka półrocznego będzie za mały dla dziecka trzyletniego, bo mu zwyczajnie bedą nóżki zwisać w dół, a zagłówek sięgnie łopatek, a nie podtrzyma główkę. dlatego zamawiając MT najlepiej ustalić wiek dziecka i rozmiary panela z osoba szyjącą.

e-wunia
11-04-2008, 11:58
dziekuje za odpowiedz :)

polaquinha
11-04-2008, 12:40
Może się mylę ale to, że zagłówek sięga starszemu dziecku do łopatek, to chyba nic złego? Np. w podach nie ma innej możliwości bo zagłówków po prostu nie ma :)

A z wiązankami, ja po prostu boję się zaczynać - choc na 100% mozna. Dlatego pozostaję przy MT ale moimi cichymi marzeniami sa takie właśnie "wiązanki do zadań specjalnych"(lana, indio z konopiami, leosie i co tam jeszcze jest do noszenia cięższych dzieci :D).
No i następny chuścioszek :D

andziulindzia
11-04-2008, 21:59
Moja dwulatka na spacerach zasypia zwłaszcza gdy niosę ją w porze drzemki. Zdecydowanie nie chciałabym zeby zwisała jej główka smętnie w dół. Lepiej kupić dla starszego dziecka MT z dłuższym panelem.