PDA

Zobacz pełną wersję : Chusta.pl



Jazzoo
30-10-2007, 18:12
Zapraszam do dyskusji/recenzji chust Chusta.pl. :D
Zalety, wady...
Jak sie w niej nosi, jak sie material uklada...
Jaka jest Twoja opinia?

http://www.fileden.com/public/2006/9/19/4510296ae6c28364613640.jpg

kajkasz1
30-10-2007, 18:21
Plusy:
Miękka, miła w dotyku flanelka, odpowiednie rozmiary, przemiła i kompetentna obsługa.
Nosi się świetnie, zarówno przy małym dziecku, jak i trochę większym.
Kompaktowe wymiary pozwalają ją zabrać ze sobą wszędzie!
Zachęcająca cena!
Minus:
Zbyt ubogi asortyment kolorystyczny.

Dla mnie super pouch. Ulubiony!

sowka33
30-10-2007, 21:55
Super sprawa na krótkie wypady. Miła w dotyku i mieści się do małej torebki. Trochę materiał wpijał się pod kolankami dziecka.

marta
30-10-2007, 21:56
Bardzo fajna chusta na sam początek. Mięciutka flanela, bardzo miły kolor (miałam błękitną). Kompaktowe rozmiary, mieści się w kieszeni. Dobra szerokość ramienia, nic sie nie wrzyna, dobrze rozkłada ciężar dziecka na plecach.

Jedyny minus to to, że się rozciąga, oczywiście po długim noszeniu. Moja chusta ma prawie 2 lata i nadal jej używam, chociaż już rzadko.

Jeszcze plusy. Przemiły kontakt z właścicielką firmy. Bardzo pomogła mi w doborze rozmiaru, wtedy jeszcze chusty były szyte na wymiar. Bardzo ładnie zapakowana. Chustę dostałam zanim pieniądze wpłynęły na konto sprzedającego.

Ruda
31-10-2007, 00:26
uzywam tej chusty w domu, praktycznie codziennie miedzy 17ta a 18ta, bo wtedy po drugiej drzemce hanka bardziej niz ochote na zabawe ma ochote na przytulanie:)

jest fajniusia, milusia i pieknie kremowa (moj egzemplarz oczywiscie). jak trzeba spelnia rowniez funkcje kocyka :D

i kontakt ze sprzedajaca jest naparwde super!!! to jest kolejny ogromny plus calej transakcji!!!!

czasem mam tylko wrazenie, ze za bardzo hani wpija sie pod kolanka, dlatego w lato mialam opory przed jej uzywaniem ze wzgledu na pregi pod kolankami, gdy mala oprocz body nic na sobie nie miala.

ale ogolnie POLECAM :D

lila4
31-10-2007, 21:28
Dla mnie świetna,miła,przytulna w dotyku.Pomogła nam przetrwać Sary kolki -całodniowe,przez 3,5 miesiąca.Kotakt ze sprzedającą naprawdę przemiły.

Milosznik
01-11-2007, 09:01
Pouch byl nasza pierwsza chusta :)
Mila w dotyku flanelka,
Faktycznie po dlugim noszeniu rozciagala sie.
Minusem jest mala gama kolorow !!

McBaby
01-11-2007, 12:40
Dałam 4 bo moje buuu wynika z braku umiejętności obługi.
Płytka mi sie nie odpaliła :( i jak próbuje włożyć Franeczka to wszystko wbija mu się w nóżki, mnie gniecie w ogóle wyglądamy źle, ale to zapewne moja wina.
No i rozmiar nie ten. Jak pożyczałam to cycuszki jeszcze mleczne, a teraz zrobiłam się mala/chuda i w ogóle klops :(

Będę robiła kolejne podejście na nowy rok. kupię sobie malusi rozmiar i spróbujemy no i będę się zgłaszać po rady :)

monjan
13-11-2007, 09:39
od tego zaczynałam przygodę chustową, kupiłam poucha dla mojego miesięcznego synka, super nosiłam po domu, karmiłam, zasypiał momentalnie
potem ok 4mc poszła w ostawkę bo mlody chcial juz w pionie, wiec przerzuclam sie na wiazana
a teraz znow powrot-10mc na szybkie wyjscia, na biodrze
aa i w miedzyczasie pozyczalam innym mamo i je zarazalam:))

Magme
13-11-2007, 16:40
ok, to ja też coś od siebie
chusta druga z kolei
miałam moro - kupowane pod niby męża ale on się jednak nie mieścił :) za to ja bez problemu :)))
na początku musiałam trochę powalczyć z układaniem na ramieniu bo mi zjeżdżała, no i niestety się rozciąga - fakt
też mi czasem służyła za kocyk, przestała zdawać egzamin jak sie Krzyś zrobił cięższy.. wyciągała mi się troszkę za mocno
flanelka super przytulna .
obsługa super miła kompetentna i chętna do wszelkiej pomocy
teraz moje moro służy koleżance :)))

buns
07-01-2008, 16:43
Bałam sie na początku chusty wiązanej więc przez jakieś 2tygodnie nosiłam Małą Agę w pouchu różowym, w pozycji kołyski. Teraz pouch służy nam do noszenia na biodrze:)

Bonkreta
07-01-2008, 16:50
W tej chwili chusta.pl to juz nie tylko pouche! :D

Lela
13-01-2008, 10:43
To moja pierwsza chusta. Jak Michał był mały to nie dał sie do niej wsadzić, nieznosił pozycji kołyskowej...wtedy stwierdziłam że wyrzuciłam pieniądze i schowałam ta chuste głęboko do szafy. Kilka tyg temu natafiłam na nią i tak z ciekawości wsadziłam do niej Miśka. Pasowało mu. Używamy jej głównie na szybkie wyjścia albo jak młody nie ma humoru i chce tylko na rekach. jedyny minus że zbyt długo nie mogę nosić bo ramie mnie boli.

Goswiek
16-01-2008, 21:36
Ja mam chustę elastyczną z chusty.pl. Jestem bardzo zadowolona, kolor zielony, łatwo się wiąże, chociaż na początku przeraziła mnie długość tej chusty :lol:
Madzia prawie od razu zasypia, tak więc przy marudzeniu chusta spisuje się na szóstkę :D

sabcia
12-02-2008, 15:47
Moja pierwsza chusta, kupowałam ją niewiele wiedząc o chustach, zadecydowała cena i intuicja podpowiadała mi, że będzie lepsza niż infant (dzięki Bogu, bo gdybym wybrała infanta, to chyba na tym skończyłaby się moja przygoda z chustami). Nosiło się super, ale po ok. miesiącu Zuza zastrajkowała przeciw kołysce i przesiadłyśmy się na wiązaną, teraz znowu służy do noszenia na biodrze. Na początek świetna sprawa.

czukczynska
06-04-2008, 17:22
To także moja pierwsza chusta.
Bardzo miła. w dotyku.Niezastąpiona w pierwszych miesiacach,kiedy maluch ciągle chciał być ze mną.Potem do załozenia na szybko.
Fantastyczny kontakt ze sprzedającą.
Dziś już jest u szwagierki,która rodzi na dniach.Zaraziłam ją
:D

karola79
05-05-2008, 12:04
Ja kupiłam chustę na kółkach.
Generalnie is OK Tylko strasznie ciężko się przesuwa między kółkami.
Żeby dociągnąć, ułożyć chustę trzeba się lekko naszarpać.
Wydaje mi się, że materiał jest za gruby do kółek.
Sama nie wiem :?

polah
05-05-2008, 14:41
karola79 mi bardzo pomogła ta instrukcja wiązania kółkowej (link poniżej) Tam pokazane jest jak ułożyć chustę między kółkami, by po włożeniu dziecka łatwo ją dociągać
http://www.youtube.com/watch?v=-9pfERUp ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=-9pfERUpwmg&feature=related)

rebelka
03-06-2008, 21:22
Mam poucha, bardzo fajna, mięciutka flanelka, małego było przyjemnie w niej leżeć bo materiał go przyjemnie opatulał. Poza tym jest prosta w obsłudze ;) Jedyny minus to jak już pisano wyżej mały wybór kolorów chociaż moja chusta w paseczki jest prześliczna.

kiribati
27-06-2008, 07:51
U mnie było podobnie jak u Sabciass.

Jedyne, co mam do zarzucenia, dotyczy wszystkich pouchy - na dłuższą metę niewygodne jest obciążenie na jedno ramię, więc w pewnym momencie kupiliśmy wiązaną.

greentree
16-10-2009, 20:31
Mam pytanie do osób używających chustę wiązaną. Kupiłam swoją pierwszą prawie 2 lata temu, i muszę powiedziec że już przy półrocznym dziecku (ok. 7-8 kg) przestała zdawac egzamin. Teraz weszłam tak z ciekawości na stronę i mają jakąś nową ofertę, materiał nie dośc że jakiś "antybakteryjny" (ciekawe, po ilu praniach to zniknie, aczkolwiek to mnie najmniej interesuje) to jeszcze "niesprężynujący", jakkolwiek to można rozumiec ale podobno ma unieśc do 15 kg, czyli mój wkrótce dwulatek nie powinien w niej opadac, w co mi się wierzyc nie chce. Aktualnie ta stara służy córeczce (3 tyg), ale jeśli ta nowa byłaby rzeczywiście taka super to bym się na nią skusiła. Czy ktoś może potwierdzic te informacje, najlepiej osoba mająca porównanie starych i nowych chust.

tamyk
08-11-2009, 16:41
Nasza pierwsza. Na zdjęciu Ida ma tydzień :) Teraz wykorzystywana na biodro. Jednyny minus- zmechaciła się w praniu.
http://images48.fotosik.pl/224/24f8c3a3e283fcecmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

lindgren
08-11-2009, 19:46
proponowałabym jakieś sprecyzowanie tej sondy, bo - jak już wyżej stwierdzono - chusta.pl to w tej chwili nie tylko pouche. I trudno dać jedną ocenę, gdy się używało np. lnianej kółkowej i elastyka ;)

b.szczelna
08-11-2009, 21:41
Mam pytanie do osób używających chustę wiązaną. Kupiłam swoją pierwszą prawie 2 lata temu, i muszę powiedziec że już przy półrocznym dziecku (ok. 7-8 kg) przestała zdawac egzamin. Teraz weszłam tak z ciekawości na stronę i mają jakąś nową ofertę, materiał nie dośc że jakiś "antybakteryjny" (ciekawe, po ilu praniach to zniknie, aczkolwiek to mnie najmniej interesuje) to jeszcze "niesprężynujący", jakkolwiek to można rozumiec ale podobno ma unieśc do 15 kg, czyli mój wkrótce dwulatek nie powinien w niej opadac, w co mi się wierzyc nie chce. Aktualnie ta stara służy córeczce (3 tyg), ale jeśli ta nowa byłaby rzeczywiście taka super to bym się na nią skusiła. Czy ktoś może potwierdzic te informacje, najlepiej osoba mająca porównanie starych i nowych chust.

wiesz co?długie wiązane są chusty elastyczne i tkane skośnokrzyżowo. te pierwsze, elastyczne, faktycznie są na pierwsze miesiące.ne później są tkane i one dzwigają 15kg i więcej spokojnie.dociąga się je na Dziecku;)hmm poczytaj trochę o chustach;)

gosia1974
08-11-2009, 22:08
wiesz co?długie wiązane są chusty elastyczne i tkane skośnokrzyżowo. te pierwsze, elastyczne, faktycznie są na pierwsze miesiące.ne później są tkane i one dzwigają 15kg i więcej spokojnie.dociąga się je na Dziecku;)hmm poczytaj trochę o chustach;)

hmm zakładam, że jak pierwszą chustę kupiła dwa lata temu, to coś o chustach wie Dziewczyna... Może nie do końca sprecyzowała, ale ja zrozumiałam, że chodzi Jej o porównanie ówczesnych chust wiązanych /z chusta.pl/ i dzisiejszych...

b.szczelna
08-11-2009, 22:11
hmm zakładam, że jak pierwszą chustę kupiła dwa lata temu, to coś o chustach wie Dziewczyna... Może nie do końca sprecyzowała, ale ja zrozumiałam, że chodzi Jej o porównanie ówczesnych chust wiązanych /z chusta.pl/ i dzisiejszych...

czas nie ma znaczenia;] jak się nei wnika...
przy 7-8 kg TKANA spokooooojnie daje radę;]

gosia1974
08-11-2009, 22:19
czas nie ma znaczenia;] jak się nei wnika...
przy 7-8 kg TKANA spokooooojnie daje radę;]


no dobra, tez byłam nieprecyzyjna /ale to po południu spędzonym z Teściową:cool:/
Czas ma znaczenie, o ile chodzi o postęp w produkcji chust. Zakładam, że elastyczna dzisiejsza, a taka sprzed dwóch lat, jednak się różnią... Co udźwignie tkana, to ja wiem... ale te elastyki mają takie fajne kapturki i kolory :lol: jakby dźwigały tyle, co producent opowiada... :D

b.szczelna
08-11-2009, 22:22
no dobra, tez byłam nieprecyzyjna /ale to po południu spędzonym z Teściową:cool:/
Czas ma znaczenie, o ile chodzi o postęp w produkcji chust. Zakładam, że elastyczna dzisiejsza, a taka sprzed dwóch lat, jednak się różnią... Co udźwignie tkana, to ja wiem... ale te elastyki mają takie fajne kapturki i kolory :lol: jakby dźwigały tyle, co producent opowiada... :D



a ja nie zakładam, raczej szukam info;) a na ten temat nie chce mi się;) niejasna wogóle jest ta wypowiedz
też spędziłam popołudnie z Teściową ale ja swoją przeuwielbiam;)
ide stad jakoże nic nie kupowałam na tej stronie;)

gosia1974
08-11-2009, 22:27
a ja nie zakładam, raczej szukam info;) a na ten temat nie chce mi się;) niejasna wogóle jest ta wypowiedz
też spędziłam popołudnie z Teściową ale ja swoją przeuwielbiam;)
ide stad jakoże nic nie kupowałam na tej stronie;)

idź ;)

madziarka
24-11-2009, 17:00
z chusta.pl mam poucha tego w jasne paski co na focie powyżej, maluszka świetnie się w nim nosi, ale wrzucałam do poucha synka tylko gdy miał spać.
na biodrze jeszcze nie nosiłam, mamy czas.
a elastyka antybakteryjnego też mamy, ale już nie nosimy od ok 2mcy. nie dawał rady przy moim klocku, po ok 2 godz spacerze dzieciak mi zjeżdżał i nie wygodnie bardzo, ale gdy był lekki jak piórko to nosiło się superaśnie. No i dzięki elastykowi nauczyłam się wiązać i dałam radę bez większego problemu przy tkanej :)
ale teraz wszystkim doradzam, aby od razu tkane kupowali ;)

basiaT
15-03-2010, 00:16
Kieszonka z chusta.pl
miła w dotyku flanelka, bardzo ładnie otula malucha, ale przy cięższym dziecku materiał nie "pomaga" noszącemu

wrapsodia
04-08-2010, 16:25
może ktoś wypowie na temat użytkowania aktualnego asortymentu na chusta.pl? zapraszam do dzielenia się wrażeniami :)

Basinda
26-12-2010, 17:23
Mam kieszonkę z chusta.pl i jestem z niej zadowolona. to mój jedyny pouch więc nie mam porównania ale w domu na chwilę i do noszenia po schodach sprawdza się świetnie.
Jedyny minus to że jest wyraźnie widoczna lewa strona po wywinięciu na ramieniu. Mam kolor moro i pewnie przy kolorach jednolitych nie jest to widoczne.

Ulula
18-01-2012, 19:55
Kupiłam sobie na Allegro za grosze, żeby wypróbować kółkową i mieć coś do założenia na szybko w domu. Taką dokładnie:

http://chusta.home.pl/foto/OO/DSC_0788.jpg

To jest chyba stary typ, bo nie mają tej kratkowanej flanelki już w sprzedaży. To moja pierwsza kółkowa i nie mam porównania, ale i tak mam kilka spostrzeżeń:
Materiał jest fajnie mięciutki, miły w dotyku i niezmechacony. Kółka z tworzywa, nie wyglądają zbyt wytwornie, ale sprawdzają się. Dociąga się trudno, tyle że to raczej wina materiału, który chyba jest trochę za gruby na kółkową. O nośności się nie wypowiem, bo ani nie mam doświadczenia, ani odpowiednio ciężkiego dziecka, ani nie nosiłam za długo jeszcze. Plusem jest przewiewność, po domu będziemy sobie mogły chodzić i się nie zgrzejemy jak w naszym pasiaku Nati. Ramię chusty jest proste, ale jak dla mnie troszkę za wąskie, bo nie da się go rozłożyć aż na rękę i podjeżdża w kierunku szyi. Ogon jest ścięty na prosto i na końcu zszyty tworzy dwie kieszonki - kiepskie rozwiązanie. Chyba będę to pruć, bo ogon układa się fatalnie, biorąc pod uwagę, że zawsze jedną krawędź dociąga się mocniej.
Podsumowując: Fajna chusta za tę cenę (zapłaciłam z przesyłką 57 zł), na pewno sprawdzi się na szybkie wiązanka w domu.