PDA

Zobacz pełną wersję : Ostatnia wypowiedz Zawitkowkiego



Skoki
08-04-2008, 16:03
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... w=77787893 (http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=1017&w=77787893)
Tu o 2x i kieszonce

Nymphadora
08-04-2008, 18:18
Hmm. Zanim trafilam na to forum nie mialam pojecia, ze ktos taki wogole istnieje. Zastanawia mnie ciagle na czym polega jego fenomen? Dlaczego on jest uwazany za takiego eksperta?

Co do jego wypowiedzi na temat chust i noszenia trudno mi sie z nimi zgodzic. W Niemczech duzo wiecej dzieci jest noszonych od samego poczatku w pionie (przez piec lat widzialam tylko raz jeden jedyny dziecko w "kolysce") i nie slyszalam jeszcze od zadnego lekarza czy tez fizjoterapeuty, ze uwazalby taka pozycje za szkodliwa. A poniewaz tu dzieci noszonych jest procentowo wiecej, to powinno byc tez wiecej dzieci przez to poszkodowanych, a takich jeszcze do tej pory nie spotkalam. :bduh:

mamy-przytulamy
09-04-2008, 22:49
No to ja już głupia jestem. Prawdę mówiąc p. Paweł znany jest ze swoich małopochlebnych wypowiedzi na temat wiązanek, ale wciąż nie bardzo mogę zrozumieć dlaczego. W końcu promowane przez niego beblulu może być gorsze dla stawów biodrowych niż noszenie w pionie w pozycji żabki. A swoją drogą, jak wygląda ta rozjechana żaba? Bo aż się zastanawiam czy aby ja nie odwodzę nóżek za bardzo...wiadomo, zgięte w kolankach i pupa niżej niż kolanka, ale gdzie jest granica między żabką a żabką rozjechaną? Może jakieś zdjęcia macie?

PS. w końcu udało mi się zalogować. witam na forum :)

Skoki
09-04-2008, 22:55
Hej,
super, ze do nas dolaczasz, tu czesto dziewczyny pytaja o elastyki.
Wlasnie fajnie by bylo, gdyby Zawitkowski zamotal sie w chuste wiazanke i pokazal, jak jego zdaniem jest prawidlowo.
Byc moze bedzie to musial zrobic w rapalu, hehe.

alawuwu
09-04-2008, 23:19
Ja w jakiś sposób jednak jestem w stanie zrozumieć Pana Z. Myślę, że trzeba wziąc pod uwagę, że wszystko się zmienia, w medycynie również. Może pan Z. posługuje się najświeższymi badaniami w tej kwestii... Na zachodzie nikt nie krytykuje pozycji żabki, bo nie przynosi szkody, ale Zawitkowski też to podkreśla, że taka pozycja nie szkodzi dziecku, tylko jesli jest dziecko słabszej budowy z luźniejszymi stawami, to nieprawidłową żabką można mu coś popsuć. Prawidłowa żabka jest chyba wg niego ok, przynajmniej tak wnioskuję z tego co mówił w TV. Wydaje mi się, że w jakiś sposób jest to też uwarunkowane kulturą, że Polacy są bardzo wrażliwi na punkcie zdrowia swoich dzieci i wolą dmuchać na zimne, czy też robić z igły widły (jak Pan P.Z), a np w USA nikogo nie razi pozycja przodem do świata ( nawet w wiązankach tak noszą) i motanie w mei tai noworodka. Konflikt z żabką jak dla mnie pozostanie póki co nie rozstrzygnięty, rozchodzi się o takie niuanse, że to taka sama dyskusja, jak dyskusja np na temat gustów muzycznych... Hmm specjalistą nie jestem w żadnym wypadku, tak sobie luźno rozważam o tej sytuacji, jako osoba nieznająca się na rzeczy :)