PDA

Zobacz pełną wersję : KtĂłry plecak z krĂłtkiej najlepiej niweluje ciĂŞżar?



zulam
06-04-2008, 12:41
Który Waszym zdaniem plecak z krótkiej chusty najlepiej "odejmuje" kilogramów?
Ostatnio moja średniaczka kocha noszenie, ale przy 13 kg prosty plecak po pewnym czasie zbyt czuję na plecach. Zawsze mogę użyć dłużej chusty i zawiązac sobie plecak z krzyżem czy tybetański, ale krótkiego storcza uwielbiam, i najchętniej jego wiążę.
Plecaczki wklejane z you tuba wiązane przez Kurumiro znam i stosuję na Isiu, na Zuzi ciut mi nie starcza długości.

Kanga
06-04-2008, 21:07
a jak krótką chustę masz?
ja z 3,2 wiąże prosty plecak z chestbeltem z węzłem pod pupą.. bardzo to lubię..

ale jednak najlepiej IMO rozkładają ciężar wszystkie wiązania z węzłem z przodu - tak aby stworzyć coś w rodzaju "pasa biodrowego".

co do odejmowania ciężaru - każdy lubi co innego.. samemu trzeba wypracować "własne" wiązanie ;) inaczej wiążą dziewczyny z wąskimi ramionami, inaczej te "mocniej" zbudowane :oops:

andziulindzia
06-04-2008, 21:55
Mnie prosty plecak nosi się lepiej gdy chustę nie prowadzę prosto w dół pod pachy tylko krzyżuję na piersiach i dopiero do tyłu miedzy nóżkami dziecka.

zulam
07-04-2008, 21:31
Jestem właśnie ciekawa tych subiektywnych odczuć :D

Z węzłem pod pupą jeszcze nie wiązałam, zawsze prowadzę do przodu pasy (mam krótkiego storcha 4.1). Prowadzisz pasy nad nóżkami i wiążesz?

Eyja
21-04-2008, 22:59
ja z 3,2 wiąże prosty plecak z chestbeltem z węzłem pod pupą.. bardzo to lubię..


a co to takiego chestbelt?? :shock:

ithilhin
21-04-2008, 23:29
chestbelt to pas na piersi, z chusty, dwie poly chusty zawiazane pojedynczym wezlem na wysokosci piersi.
wariant popularny przy plecaczku z krzyzem.

petisu
21-04-2008, 23:49
Bosko wygodny, tylko trzeba uważac na guziki i zamki w tym miejscu :)

Inga
22-04-2008, 09:00
Wygodny, ale nie dla mam z dużym biustem :(
Jak mam nad piersiami węzeł - to uczucie duszenia, a jak niżej to zgniatane są piersi (i wygląda się okropnie :? )

Anntenka
22-04-2008, 10:09
fakt dla mam z piersiami to chestbelt trudny do ułożenia
ale jak ktoś piersiów za dużo nie posiada to problem niewielki
ktoś tu wrzucił kiedyśfotki z tak fajnie rozlożonym pasem piersiowym że piersi się zmieściły w materiał

odnośnie plecaczków
ja kiedyś uwielbiałam ten właśnie z chsetbeltem
i krzyżem na plecach
od jakiegośczasu wygodniej i szybciej wiązać mi prosty plecaczek
tyle tylko że materiał na ramionach skłądam tak jakby na cztery
tzn rozkładam go na całej lęce i dolną krawędź podciągam do szyi składając chustę na pół i potem jeszcze raz
wtedy materiał nie zjeżdża z ramion
mówiąc szczerze różnic kilokramowych nie zauważyłam
w każdym plecaczku mi tak samo ciężko ;)

Lovrita Bornita Rokita
22-04-2008, 12:36
Ja wiaze Malego w prosty plecaczek z wezlem pod pupa, bo mam 2,7 Girasola. Jak dobrze wszystko dociagne to te 13 kg zywej wagi moge nosic... 8))

zulam
22-04-2008, 22:18
W tym z węzłem pod pupą to jak pasy, pod nóżkami? Bo mi u Zuzy jakby wygodniej pod, a u Isia nad :roll: Tylko ten węzeł z tyłu mi przeszkadza trochę, nie jestem przyzwyczajona.

Inga
22-04-2008, 22:56
O matko!, dla mnie te plecaczki to i tak czarna magia, nic mi nie wychodzi. Może jak dziecko jeszcze podrośnie to będę bardziej sprawna.
Też bym chciała mieć takie problemy...

petisu
22-04-2008, 23:22
No fakt, te cycki mało atrakcyjnie wyglądają, ale da się trochę pokombinowac. Mnie od prostego robią się krwiste pręgi na ramionach :( Moze powinnam tak łądnie skłądac jak anntenka... :roll:

tulipowna
23-04-2008, 08:58
Wygodny, ale nie dla mam z dużym biustem :(
Jak mam nad piersiami węzeł - to uczucie duszenia, a jak niżej to zgniatane są piersi (i wygląda się okropnie :? )


inga jak w koncu dotre na jakies spotkanie chustowe poznanskie, to pokaze ci taki myk z piersiami, ktory pokazywala ekomama na warsztatach.

Inga
23-04-2008, 11:14
Wygodny, ale nie dla mam z dużym biustem :(
Jak mam nad piersiami węzeł - to uczucie duszenia, a jak niżej to zgniatane są piersi (i wygląda się okropnie :? )


inga jak w koncu dotre na jakies spotkanie chustowe poznanskie, to pokaze ci taki myk z piersiami, ktory pokazywala ekomama na warsztatach.
Chyba widziałam na zdjęciach, że tak skręcone między piersiami, może po domu tak mogłabym chodzić :)