PDA

Zobacz pełną wersję : KtĂłra chusta ma najlepszą nośnośĂŚ?



Skoki
06-04-2008, 01:01
Ciekawa jestem bardzo. Mam inke i safari Nati. Inka wiecej kg odbiera, choc goraco mi w niej, jak diabli.
Mialam nie kupowac trzeciej chusty, ale nie moge spac po nocach, tylko marze, co kupie nastepnego. A ze nosze duzo, moje dziecie wazy 8 kg i szczuplejsze nie bedzie:) to musi miec dobra nosnosc.
Acha, i zaznaczcie, czy chusta, ktora wskazecie nadaje sie na lato.

Beotia
06-04-2008, 09:52
Leo są chyba przewiewniejsze niż pasiaste storchy, a nośność mają znakomitą.

alina
06-04-2008, 12:00
Hanti (a ona ma bardzo duże doświadczenie w noszeniu także cięższych dzieci) polecała kiedyś Babylonię, właśnie ze względu na super nośność i cienkość, poszukaj w wątku Recenzje chust.

witbor
06-04-2008, 12:36
Podobno indio z konopiami, ale nie miałam okazji sprawdzić osobiście :roll:

Eyja
06-04-2008, 12:40
podobno własnie indio z konopiami i indio z jedwabiem. i na lato idealne.

ale najlepsza nośność ma lana. hermia i kajkasz na swoich blogach nachwlic sie nie mogą. a i lola zdaje się tez zrezygnowała jednak ze sprzedazy i do chusty sie przekonała :)
link do Lany juz kiedys Magda Ci dawałam.

a jesli chodzi o nośnośc babylonii jest faktycznie super, ale do Leo to jednak jej brakuje. mam obie, więc pisze z własnego chustodoświadczenia :wink:

Agnen
06-04-2008, 13:02
Bardzo dobrą nośność ma rapalu i jest cienkie, ale raczej nie przewiewne.

petisu
06-04-2008, 15:28
Oprócz wyżej wymienionych, ostatnio na TBW wyczytałam, że didkowe romby są świetne, bo dobrze noszą i przewiewne. Wiem tylko tyle, że są chyba najbardziej miękkie z wyszystkich (w fazie "pudełkowej";))

Skoki
06-04-2008, 16:49
No i wychodzi mi, ze leosia powinnam kupic, ktorego tak objechalam na wrzesniowkach, ze wyglada jak sciera. I to natur (najbardziej juz mi sie niebieskie podobaja, ale na lato chyba za cieple).
Wczoraj na gugugaga patrzylam indio z konopiami i jedwabiem, ale ceny powalajace. A pewnie zbytnio od leosi sie nie roznia. Musze Tulipowna spytac.
Tak dumam, ze jednak moja inke sprzedam, choc ja kocham, ale mi sie troche znudzila. I za to leoska wezme na lato, a potem leoska sprzedam i kupie ulli albo didka jakiegos na jesien i zime.

petisu
06-04-2008, 16:51
Indio i Leo bardzo się różnią.

Skoki
06-04-2008, 17:05
Na korzysc? Czym sie roznia? I ktora ma lepsza nosnosc?

Agnen
06-04-2008, 17:07
Jak Ci się leo za bardzo nie podoba (mi też, zresztą indio też niezbyt), to już lepiej kup używanego indio.

Ja to bym jeszcze chciała w żakardzie didkowym ponosić trochę....w falach najlepiej... :roll:

Beotia
06-04-2008, 17:56
Hihi, jak dla mnie leo wygląda arystokratycznie ;) - niesamowicie szlachetna tkanina - prosto a pięknie :).

anifloda
06-04-2008, 18:31
Leo jest super! To mój osobisty faworyt. Kiedyś sobie kupię :-).

Skoki
06-04-2008, 18:37
wlasnie obejrzalam raz jeszcze galerie storcha i leo jest za ciemne, nie pasi mi. W zimie to juz w ogole, czlowiek nie opalony, a tu jeszcze kolor, ktory podkresla bladosc twarzy. Na lato z kolei za smutne. W stosikach widze, ze indio jasniejsze.

Agnen
06-04-2008, 18:45
Anifloda, pewnie że chcę. To go Ci w środę na spotkaniu zabiorę. Mogę zamienić na girasola jak chcesz :)

Jeśli chodzi o rapalu, to ja testowałam jeszcze nie złamaną, po jednym praniu, więc może następne testujące dziewczyny powiedzą coś innego.

lola_22
06-04-2008, 19:46
ale najlepsza nośność ma lana. hermia i kajkasz na swoich blogach nachwlic sie nie mogą. a i lola zdaje się tez zrezygnowała jednak ze sprzedazy i do chusty sie przekonała :)


;-) nigdy lany nie posiadalam wiec nie mam co sprzedawac - buuuuuuuu ;-)

Skoki
06-04-2008, 19:49
no ale na lato lana? ona chyba brazowa byla i kojarzy mi sie jakos cieplo. A moze sie myle?

ithilhin
06-04-2008, 19:56
nie wiem, mi sie jakas strasznie nieprzewiewna nie wydawala, wrecz przeciwnie.

Eyja
06-04-2008, 20:25
no ale na lato lana? ona chyba brazowa byla i kojarzy mi sie jakos cieplo. A moze sie myle?

Kajkasz ma jaśniutką. zobacz tutaj:
http://prawiemojehistorie.blox.pl/html

Lola no to cos mi sie pomieszało. sorrki :wink:

anifloda
06-04-2008, 20:28
Rapalu jest fajna, ale nie wiem, czy aż taka supernośna? W każdym razie mi się nie wrzynała, ale supercieńki Vatanai też mi się nie wrzyna. W dotyku trochę jak wykrochmalone grubsze prześcieradło :-). Nie wiem, czy jest nieprzewiewna, dzisiaj za ciepło nie było. Na pewno jest sztywna. Pracuje po skosach, ale jakby mniej niż inne wiązanki. Zależy co kto lubi.

Agnen, biorę tego Girasola. Trzy moje chusty są w rozjazdach i powoli nie mam w czym nosić ;).

tulipowna
06-04-2008, 20:48
magda - indio z konopiami nosi lepiej niz leo rouge. maks wazy 9 kg, ramiona czuje w leosiu po 2 godzinach a w konopiach nie czuje - chociaz najdluzej nosilam 3.5 godziny na spacerze. nosnosc czuje zaraz po zawiazaniu - w leosiu czuje, ze mam dziecko, a w konopiach prawie nie czuje - to jest wrazenie jedyne w swoim rodzaju, naprawde!!!

nie mam pojecia, jak sie bedzie zachowywac indio z konopiami latem. nowe jest maksymalnie sztywne i wydaje sie grube, ale dosc szybko mieknie. wydaje mi sie "na macanie" grubsze od leosia, ale ciensze niz paski didymosa. ja na pewno nowej chusty na lato nie kupie, a goraco bedzie mi na pewno od brzuszka mojego synka a nie od grubosci chusty - wiem, ze lepszy przewiewny material, ale wydaje mi sie, ze bawelna generalnie jest przewiewna.

mialam okazja macac i ponosic indio z jedwabiem od donkaczuszki i jest super chlodne i cieniutkie, ale nosnosc mialo gorsza od konopii.

moze pogadaj z donka, zeby ci upolowala jakies konopie na ebayu? moze jedwab? podobno nino didkowe tez sa przewiewne i dobrze nosza.

Kanga
06-04-2008, 21:02
jeżeli chodzi o rapalu, to mój wymagający mąż przedwczoraj przez pół warszawy przeniósł naszą prawie 4 latkę i zadowolony był.. nawet mi nie pozwalał poprawiać plecaka ( który jak sam zawiaze nie jest dla mnie zadawalający :twisted: 8)) co do przewiewności - weź rapalu pod światło - i zobacz jak przebija przez nie światło :)
białą mam od 3ch tygodni i ostatnio głównie w niej nosimy sie :) na zmianę z nairobi ...

Hermia
06-04-2008, 22:28
Lana jest super jeśli chodzi o noszenie ciężkich dzieci (Lucon waży gdzieś koło 13 kilo), ja mam różową więc na lato super. Nie jest to cieniutka chusta. Nie mierzyłam jej ale jest napewno szersza od didków.
A na lato myślę, że ponosze w podzie od Nelles, bo nosi się idealnie.

Skoki
06-04-2008, 22:56
hm, wlasnie patrzylam sobie na allegro na aukcje, zobaczylam ceny tej Lany (bo zaczelam rozwazac) i mina mi oczywiscie zrzedla.
Kurcze, czemu storcze sa relatywnie tanie, a didki, lany, itp. takie drogie.
Lubie nowe, niezlamane chusty, ale przy tych cenach pozostaja mi albo nowe storche i nati, albo uzywane.
Ja to dusigrosz jestem.

kajkasz1
07-04-2008, 07:35
Jakbym miała polecać to Lana po pierwsze, Babylonia po drugie, Storcze Leo po trzecie. Co do Rapalu wypowiem się jak ponoszę, na co teraz nie mam zupełnie siły.

aneta.s
07-04-2008, 09:06
a ja od wczoraj mam leo i uważam że jest super..... miałam wcześniej pożyczone i się zakochałam cieniutkie i świetnie się dociąga..... nie zamieniłabym......

Agnen
07-04-2008, 09:14
Ja w rapalu nosiłam 7kg