PDA

Zobacz pełną wersję : Babyland, kieszonka (chinki)



omniemka
29-09-2009, 11:27
Używał ktoś kieszonki BABYLAND? Jakie wrażenia? Jak leży na dziecku?

formica
16-01-2010, 14:11
podbijam temat :ninja:

formichiere
18-01-2010, 17:06
Nie używałam ale poczytałam na amerykańskim forum i tam dziewczyny są średnio z nich zadowolone, przeciekają.
Ja mam inne chińskie pieluszki kupione na ebay. I powiem tak 3 miesiące używałam i było wszystko ok, potem zaczęły przeciekać mimo że traktowałam je tak samo jak całą resztę. Wymoczyłam bez proszku , zaczęły działać znowu ale jak je piorę z innymi to znowu tracą właściwości. NB i BG tak się nie zachowają więc je wole.

anqa
18-01-2010, 18:28
ja mam od niedawna, kilka razy ubrana i na razie wszystko ok

ala
18-01-2010, 19:44
Nie używałam ale poczytałam na amerykańskim forum i tam dziewczyny są średnio z nich zadowolone, przeciekają.
Ja mam inne chińskie pieluszki kupione na ebay. I powiem tak 3 miesiące używałam i było wszystko ok, potem zaczęły przeciekać mimo że traktowałam je tak samo jak całą resztę. Wymoczyłam bez proszku , zaczęły działać znowu ale jak je piorę z innymi to znowu tracą właściwości. NB i BG tak się nie zachowają więc je wole.

NB czyli Naughty Baby czy Nature Babies :) ?

formichiere
18-01-2010, 22:19
NB czyli Naughty Baby czy Nature Babies :) ?
NB - Nature Babies, kurcze muszę przestać używać tego skrótu.

BejbiDżaga
18-01-2010, 23:26
gdzie można kupić te pieluszki? czy to one size?
szukam czegoś nowego, bo kompletuje stosik od początku :)

formichiere
19-01-2010, 13:56
te których ja używam nazywały się jakoś coolbaby czy coś takiego do nabycia na ebay. Chciałam najpierw wypróbować zanim do sklepu sprowadzę i raczej tego nie zrobię chyba że wypróbuje jakieś inne ebayowe.

formica
20-01-2010, 17:46
Babyland są na allegro.

blabla0
20-01-2010, 18:41
ja kupiłam jedna na próbe ale jeszcze nie uzywałam :)
pasowac bedzie juz na malenkie dziecko 3-3,5 kg, nie tak jak wiekszosc pieluszek jest od 4-5 kg
wygląda całkiem całkiem ale jestem początkujacą "pieluszkową" wiec tez nie mam porownania z innymi

zastanawiaja mnie tez inne, dostepne na allegro, o coś takiego http://www.allegro.pl/item893986770_pieluszki_pieluchy_wielorazowe_typ_k ieszonka.html
używał ktos może?
wkładki wyglądają dobrze, wyprofilowane, no i jedna mniejsza a druga większa

panthera
30-09-2010, 14:37
ja mam. ale na allegro widziałam dwie wersje - zwykłe napki i z jedną dodatkową napka do regulacji przy nóżkach.
mam pomarańczową i zieloną i : to dziwne ale PUL w pomarańczowej znacznie miększy ( taki milusi w dotyku bardzo fajny) dodatkowa napka się sprawdza. nie przeciekają a używam ponad pół roku bez żadnych kuracji odtłuszczających.
zielona troszkę sztywniejsza - polarek lepszy niż w NaughtyBaby, nie odciska na pleckach ale czasem na nozkach są slady (może kwesti regulacji ja spinam mocniej - coby nic nie wyciekło)
ogólnie jak na ta cene - w moim odczuciu - przyzwoita pieluszka.
Coolababy tez mam i może ja żle trafiłam ale jedna ZAWSZE mi przecieka juz po pierwszym siku... druga nie - wiec może tamta jakaś wadliwa. dość sztywny i lekko błyszczący, slizki delikatnie w dotyku materiał. dobre wkładki (choś najlesze z tych tanich to są od NBaby- bo grube i długie dość)
ja zakupiłam z wkałdakmi z napkami i one srednio mi pasują - mam wrażenie że te napki mogą przeszkadzać dziecku.

Paulinina
22-06-2012, 22:32
Wciąz są na allegro więc może komuś przyda się opinia. Wg mnie całkiem przyzwoite pieluszki z niższej półki ;]

Mamy trzy, to moje pierwsze kupione pieluchy, więc piszę z perspektywy używania przez +/- 8 miesięcy. Nie zdarzyło się, żeby przeciekły, załączone wkłady mikrofibrowe są całkiem znośne. Gdy córka była młodsza, to mogła w nich zostać nawet na noc. Materiał nie popękał, a polar niepokulkowany. Minus to obciskające pulchniejsze nóżki gumki. Stąd też raczej nie nadają się dla dużych dzieci (niby one-size ale z tych niezbyt dużych).
Ostatnio widziałam, że wyprodukowali pul naśladujący bajkowe wzory totsbots.:p

Wiewiórka
22-06-2012, 22:34
nowe babyland są większe od wcześniejszych

Paulinina
22-06-2012, 23:07
o! to dobrze wiedzieć. Fajnie, że się zorientowali, że warto je powiększyć rozmiarowo.

madagaskar
22-06-2012, 23:17
ja mam dwie i tez je lubie-za te dodatkowe napki-bo moje dziecie chudonogie, nie przeciekaja, ja chyba wole je od chinek z ebaya-moje sa jakby mieksze i ciensze jakies

buka
22-06-2012, 23:29
Ja babylandy zawsze wychwalałam i wychwalać będę pod niebiosa. Pancerne pieluszki fajnie dopasowane dzięki podwojnym napom i dobrze przylegajacym sciagaczom. No i to taka pielucha na noc, co nie przecieknie. Ja jestem zadowolona. Za tę cenę w dodatku, narzekać naprawdę nie można. Dobrze wiedzieć, że są większe, choć młody ostatnio zmalał coś, figurka się zmieniła i mniejsze znów są dobre. Choć był okres, że przestawał się mieścić, z przodu pieluchy było za mało po prostu i spodenki dresowe były na gumce posikane.

Wiewiórka
22-06-2012, 23:34
ja sie wcalenie ucieszyłam, że są większe, bo chciałam Maćkowi kupić przed urodzeniem żeby od razyu nosił a tu przyszły takie duuże. Ucieszył mnie podwójny rząd nap. A jak Liwii kupowałam z Hello Kitty to były małe akurat dla noworodka tak gdzieś do 11-12kg

Atorianna
01-02-2013, 17:36
a ktoras z was uzywala moze tych wkladow bambusowo-weglowych...?

bo nie wiem, co tym myslec?:hmm: wart czy nie warto?

np taki cos: http://allegro.pl/wkladki-bambusowo-weglowe-pieluszki-wielorazowe-i2982079897.html

Paulinina
03-03-2013, 22:26
a ktoras z was uzywala moze tych wkladow bambusowo-weglowych...?

bo nie wiem, co tym myslec?:hmm: wart czy nie warto?

np taki cos: http://allegro.pl/wkladki-bambusowo-weglowe-pieluszki-wielorazowe-i2982079897.html

Było już o nich tu: ;)
http://chusty.info/forum/showthread.php/58924-Wk%C5%82ady-bambusowo-w%C4%99glowe?highlight=wk%C5%82ady+w%C4%99glowe
http://chusty.info/forum/showthread.php/90556-Wk%C5%82ady-w%C4%99glowo-bambusowe-u%C5%BCywa%C5%82-kto%C5%9B?highlight=wk%C5%82ady+w%C4%99glowe

kamilam
15-03-2013, 17:05
To były jedne z pierwszych pieluszek które zakupiłam, zostały z nami do końca i poczekają jeszcze na następnego bąbla :) Pieluszki mają bardzo fajny krój, bardzo fajny i wytrzymały pul wzorki cudowne, piorę w 60 stopniach i nic się z nimi nie działo, jak większość kieszonek lubi przeciekać ale to dużo zależy od wkładu jaki się umieści, ładnie leży na pupie, dodatkowy rząd nap dobrze dopasowuje pieluszkę. Jakbym miała jeszcze raz zakupić chinki to napewno były by to babyland ewentualnie Alva z kolorowymi napami (ale recenzja nie tu :)) plus za to że na pleckach jest jedna gumka. Jednym małym minusem jest to że polarek troszkę się rozrzedził i pożółkł.

mamuśka
26-05-2013, 17:30
Mam dwie i używam (na zmianę z innymi) jakieś 2 tygodnie.

1) O dziwo, mimo, że jest to raczej duża wersja one size świetnie pasują na 5 kg niemowlaka - gdy pieluszka całkiem zmniejszona, a w pasie 2 napki wolne.

2) Stosuję z jednym wkładem mikrofibrowym (tak jak kupione), a czasem daję sam bambusowy (np. firmy Bobolider, cena 9 zł) i wtedy całość jest mniej puchata.

3) Jest to wersja z podwójnym rzędem nap (nie polecam pieluch z pojedynczym, jakiejkolwiek firmy).

4) Jako nówki miały gruby, puchaty polar. Po pierwszym czy dwóch praniu/praniach polarek się delikatnie "przerzedził" - co dla mnie jest zaletą bo nie lubię puchatego polara (wydaje mi się, że gruby polar przegrzewa jak jednorazówki). Po kolejnych praniach nic się już nie zmieniło.

5) PUL jest cienki, taki typowy. Nie odbarwia się.

6) Pieluszki się świetnie sprawdzają. Nie przeciekają i nie odciskają się.

7) Krój (i wielkość) identyczy jak Bumgenius, a z tańszych jak Ecobambino czy Lulajbaby. Różnica to kształt skrzydełek do zapinania w pasie. Wg mnie wygodniejszy niż w BG (okrągłe), w Babyland - są kwadratowe, lepiej da się dopasować.
Wada - jak większość tanich kieszonek, (chociaż niektóre drogie handmady też mają tę wadę) - w przednim panelu, od wewnętrznej strony (od brzuszka) nie ma pula zszytego z polarem (tak na 2, 3 cm) jak to jest w Bumgenius. Takie zszycie powoduje, że wkład wraz z polarem nie wyciąga się poza pieluszkę przy zakładaniu/naciąganiu pieluszki. Nie jest to jednak dla mnie duża wada.

8) Mam porównanie do Bumgenius, Charlie Banana, Wonderoo (starsza wersja), Fuzzi Bunz oraz kilku polskich handmade'ów - niektórych drogich jak markowe - na dzień dzisiejszy nie widzę ABSOLUTNIE ŻADNEJ różnicy w użytkowaniu.

9) Cena na allegro 21,99 z 1 wkładem (chyba około 28 zł z dwoma wkładami) pozwala na skompletowanie przyzwoitej liczby pieluch.

Anna87
24-12-2013, 15:46
Witam, postanowiłam odświeżyć temat.
Z racji mocno ograniczonego budżetu zastanawiam się nad Babylandem. Dziecko jeszcze w brzuchu, mam trochę czasu na zebranie informacji i dokonanie rozsądnych zakupów. Z tego co udało mi się wyczytać, to opinie o nich są podzielone. Jedni chwalą jedni nie. Interesuje mnie złożenie zestawu z tych pieluszek. Rozumiem, że nowe Babylandy, będą za duże na noworodka? Czy starsza wersja jest dostępna jeszcze na rynku? Z powyższych wypowiedzi wynika ze stare Babylandy powinny pasować na noworodka. Wiem, że nie mają one dodatkowych nap, lecz można by samemu dorobić. Przeszukując internet natrafiłam na takie coś:
http://www.ebay.com/itm/10-Nappies-10-Inserts-New-Reusable-Babyland-Cloth-Diapers-and-Liners-7COLORS-/251206221581
Czy to jest ta starsza wersja? Widać, że posiadają 1 rząd napek. Napisane jest, że wymiar wynosi 29x19 cm. Czy ten wymiar odpowiada tym mniejszym czy wiekszym pieluszkom?

Bryk
23-06-2014, 21:09
podbijam, sama nie posiadam a interesuje mnie tylko, czy będą dobre na noworodka? od ilu kg mniej więcej u Was pasowały? :)

Wiewiórka
23-06-2014, 22:11
podbijam, sama nie posiadam a interesuje mnie tylko, czy będą dobre na noworodka? od ilu kg mniej więcej u Was pasowały? :)
nowa wersja będzie za duza, stara będzie dobra

Bryk
24-06-2014, 10:15
o dziękuję Wiewiórko! :)

violinistka87
10-09-2014, 13:21
Całkiem przyzwoita pielucha jak na taką cenę. Rzadko przemakała i była dobra już na 4 kg dziecko. Na mniejsze może byc trochę za duża i tworzyć wrażenie "odwłoku" ;)