PDA

Zobacz pełną wersję : Noszenie z punktu widzenia psychologii emocji



McBaby
29-10-2007, 20:22
Jako, że się dokształcam mam takowy przedmiot ze wspaniałą i bardzo mądrą kobietą, której słowa poniżej cytuje:

"Dzieci będąc na rękach naturalnie przechylają się na lewą stronę, gdyż lewa część twarzy wyraża emocje i ich ekspresja jest na tej części twarzy NOSZĄC DZIECKO DAJEMY MU SZANSĘ ZDOBYWANIA KOMPETENCJI EMOCJONALNYCH."

I co i wszystko jasne :)
Rozmawiałam z nią potem o chustach i powiedziała, że lepszego wynalazku pomagającemu i matce i dziecku nawiązywać właściwe relacje i pozwalającemu uczyć dziecka dobrych emocji to ona jeszcze nie widziała.

A więc Kochane pomagamy dzieciom zdobywać kompetencje emocjonalne jakże ważne w życiu osobistym i nie tylko :)
W ogóle moja uczelnia bardzo propaguje noszenie, tulenie, karmienie i powszechnie uznawane za rozpieszczanie spędzanie czasu z dzieckiem w dużej bliskości.
Dużo słyszałam też, że powoduje to lepsze połączenia między neuronami i w ogóle same pozytywy z psychologicznego punktu widzenia, ale powiedziane bardzo naukowym językiem :)

Czekam teraz na rozwojową, bo tam zamierzam zawojować :)

Ruda
30-10-2007, 11:36
to jest prawda o nawiazywaniu relacji miedzy dzieckiem a noszacym. mowie to na przykladzie hani i jej tatusia. my, mamy intuicyjnie do wlasnego dziecka podchodzimy i nawet gdyby nie chusty caly czas malucha przytulamy. mezczyzni nie zawsze sa tacy w stosunku do wlasnych dzieci. chusta potrafi ich przelamac. i na cale szczescie:)))) na czesc wszelakich chust: hip hip hurrrra :D

grimma
05-11-2007, 21:27
z ta lewa strona to moze byc dyskusyjne albo tez przyczyna pomieszna ze skutkiem
osoby praworeczne nosza dziecko na lewym biodrze. stad dziecko czesciej widzi ta czesc twarzy i ku niej sie zwraca

ja za to zauwazylam ze moj czesto noszony syn nie podchodzi emocjonalnie do karmienia piersia ale to chyba cecha osobnicza

zaisa
06-11-2007, 01:36
ja za to zauwazylam ze moj czesto noszony syn nie podchodzi emocjonalnie do karmienia piersia ale to chyba cecha osobnicza

Grimma, możesz szerzej napisać co rozumiesz przez emocjonalne podejście do karmienia piersią i czym może się objawiać?
Jako mama naczelnego cycyanta Rzeczpospolitej jestem b. zainteresowana;)

McBaby
06-11-2007, 18:28
Grimma niekoniecznie. rozmawiałam z Panią prof. po wykładzie i ręczność matki nie ma żadnego znaczenia.
Zaczęłam przyglądać się Franiowi i nawet jak jest na prawym boku pochyla się lekko w lewą stronę, natomiast na lewym zbliża się do policzka.

I w nocy chętnie przytula się do lewej mojej strony. Obserwuję też w jaki sposób mi się przygląda i bardziej badawczo spogląda na lewo :)

tonieja
14-12-2007, 23:34
A jaka to uczelnia jeśli można wiedzieć??

McBaby
15-12-2007, 00:08
SWPS :)

tonieja
15-12-2007, 11:47
A ja po Akademii Pedagogiki Specjalnej i tam też podobna filozofia jest:))

serafinka
15-12-2007, 17:28
McBaby jestem zszokowana trochę tą teorią lewej strony- oczywiscie nie znam sie na tym i nie dyskutuję!!!!
MÓJ BRONUŚ ma własnie dominującą wyraźnie lewą stronę!!!!!! a jest prawie cały czas noszony!!!! woli patrzec w lewo, na tej stronie śpi i więcej macha tą nóżką i raczką. Jak bylismy u neurologa to wylkuczył wszelkie napięcia mięśniowe czy inne przyczyny tego stanu. Poza innymi problemami ( powiększone komory) którenie są przyczyną takiego stanu rzeczy mam go rehabilitować i "nadrabiać" prawa stronę.

McBaby
15-12-2007, 20:18
czytając Twój post pomyślałam także o asymetrii, która nie zawsze idzie w parze z napięciami.

Jeśli będziesz rehabilitować Bobathem to będzie milusio :)

A tą lewą stroną coś jest, bo my po rehabie na asymetrię też nadal wolimy lewą na przytulanki :))) i lewa pierś także była lepsza ;)

serafinka
16-12-2007, 00:07
ja już pytała Vegę ale coś mi nie wyszło,możesz mi powiedzieć jak znaleźć terapeutę albo jakiś ośrodek bo nie wiem jak do tego zabrać

Vega
16-12-2007, 02:06
Serafinkko - jeśli chodzi o terapię Bobath, to chodziłam do pani Elżebiety Szeligi - prywatnie przyjmuje i dojeżdża do pacjentów :)

http://www.terapia-ndt.waw.pl/omnie.html

McBaby
16-12-2007, 20:13
Ja polecam Joasię Chorąży :) w Babka Medica
Jest cudownie miła, radosna, Franio pomimo pewnej dozy nieśmiałości zaakceptował ją od razu. NIe wydziwiała z ilością spotkań i ćwiczeń. W 4 tygodnie było po WZM i asymetrii.
Wizyta 45 min 80 pln