PDA

Zobacz pełną wersję : majtki z suchą pieluchą



sili
03-04-2008, 18:09
dziewczyny poradźcie bo ja jeszcze ciemna jestem w tym temacie.
dzisiaj pierwszy raz założyliśmy majtki z suchą pieluchą - do środka jednorazowa wkładka bella baby ( ta wielka pielucha poporodowa :) ) zobaczę jak sie sprawuje jak się młody obudzi - mam nadzieję ze przejdziemy choć w części na takie pieluchowanie bo my nadal w typowych jednorazówkach "pampersowatych" :oops:
no i właśnie - jak to jest z tą suchą pieluchą - bo wkładkę wkłada sie pod tą suchą warstwę.. a potem co - mam wymienić tylko wkładkę i te same majty z nowa wkładką na pupę?? nie będzie tam jakiś bakterii :?: czy olać "suchą pieluchę" i wkładkę ładować na nią tak żeby skóra miął kontakt z wkładką a nie z suchą pieluchą :roll:
a jeśli jednak wkładać pod "suchą pieluchę" to ile czasu można trzymać dziecko w tych samych majtach wymieniając tylko wkładki??

mart
03-04-2008, 21:50
sili, czy mnie coś ominęło w wątkach pieluchowych?8)) 8)) 8)) 8))
o co chodzi z tą suchą pieluchą?
o pieluszkę kieszonkową?

sili
03-04-2008, 21:54
to coś takiego: http://www.canpol.com.pl/product.php?lp ... 16&pd=1390 (http://www.canpol.com.pl/product.php?lp=70&gr=316&pd=1390)

planuję jeszcze nabyć takie: http://www.canpol.com.pl/product.php?lp ... 17&pd=1391 (http://www.canpol.com.pl/product.php?lp=70&gr=317&pd=1391)

mart
03-04-2008, 21:58
te drugie to normalne otulacze na pieluchy tetrowe lub formowane. takie otulacz pierzesz jak jest brudny - wychodzi raz na kilka dni jeśli kupka nie wycieka.

ale ten pierwszy wynalazek - nie mam pojęcia :?:

jak to jest skonstruowane? z czego są poszczególne warstwy?
jeśli już temat był wałkowany to podaj linka.

Anna Nogajska
03-04-2008, 22:32
moim zdaniem to jest normalna kieszonka. jesli wkładka jest wyjmowana to musisz wymieniać wkłądkę oraz pieluszkę. majtki mogą zostać, jeśli nie są mokre.

Ridibunda
04-04-2008, 07:27
Właśnie też coś takiego mam i też bym się skłaniała do używania tego jak kieszonki. I to na krótko bo mnie ta cerata przeraża, no ale z mokrą tetrą i tak długo nie będę młodego trzymała. Pierze się to to dobrze.

mart
04-04-2008, 07:43
generalnie jeśli jest to kieszonka - czyli wkład typu bella lub tetra wchodzą w środek, a pupy dziecka dotyka jakiś materiał zapewniający suchość typu polar to takie ustrojstwo pierze się po każdym użyciu. jeśli wkładka jest na wierzchu a majtki się nie brudzą to pierzesz jak otulacz, co kilka dni.

scharon
04-04-2008, 07:52
JA to uzytkowalam krotki czas-i nie polecam....
Poniewaz ,jesli dasz tetre do srodka czyli jak do kieszonki ,pierzesz po kazdym zsikaniu (zostaje jednak mokry slad),natomiast mozesz tez ominac kieszonke i dac pieluche na nia.
Jednak cerata w nich bardzo szybko robi sie sztywna,gdzieniegdzie peka a w efekcie rozdziera sie .
Nie jest tak przewiewna i zdaza sie czerwona pupa.
NAtomiast ja te otulacze troszke zmodyfikowalam i zdarlam cerate ze srodka i zamiast niej wszylam jedna warstwe polaru.
Pieluche daje na gore ,tak aby bezposrednio dotykala pupy Filipa i piore otulach jak jest zabrudzony .

sili
04-04-2008, 08:21
dzięki :)
to będę ładowała wkładkę na ta "sucha pieluchę". faktycznie wczoraj jak młody siknął to ta sucha była mokra :? do tego nam trochę przy nóżkach wyleciało ale to chyba dlatego ze mamy rozmiar L i jest minimalny luz.

ta ceratka tez mi sie nie podoba, dobry pomysł z tym podszyciem polaru :D w sumie ja pieluchy jednorazowe zmieniam praktycznie co godzinę a czasem częściej - wychodzi co jakieś 2 siknięcia.. młody leje ogromne ilości - tak z pół szklanki najmniej i nawet z jednorazówek czasem ucieka, a po godzinie taka pielucha jest pełna. to może przy częstej zmianie pieluch nie będzie problemu czerwonej pupy.. w każdym razie będę testować dalej:)

mart
04-04-2008, 10:41
sili, a może jeszcze inaczej:

jeśli masz jak uszyć to zrób sobie kilka wkładek o wymiarach ok. 12x30cm np. z 2 warstw dobrze chłonącego ręcznika frotte lub np. 3 warstw chłonnej flanelki, lub dowolnie inaczej, byle wierzchnia warstwa dobrze przyjmowała wilgoć a nie pozostawała na wierzchu materiału. oczywiście nie za grubo. taką wkładkę wkładasz między złożoną tetrę a pupę i zakładasz otulacz. taki zestaw wytrzyma 2-3 siknięcia, czyli na zmianę co godzina - półtorej jak znalazł.
takie wkładki mozna też kupić - pieluchy.com.pl, ekobaby.pl etc.
jeśli nie łapiesz kupek do nocnika to do tego papierki, żeby sobie życie ułatwić.

gdybyś łapała kupki, to czasem wystarczy włożyć samą wkładkę do otulacza.

kupiłabym 2 porządne oddychające otulacze albo wełniane majtki. ta inwestycja naprawdę się sprawdzi - jedna sztuka to duża paczka pieluch jednorazowych 8))

jeśli macie problem z czerwoną pupą, to przy takim zestawie i nie przetrzymywaniu malca w mokrej pieluszce powinno przejść.

Anna Nogajska
04-04-2008, 16:41
no mart wyjęłaś mi to z ust: bo jak masz męczyć się z podszywaniem polarku w to ustrojstwo, to lepiej uszyj majtki z podwójnej warstwy polarku, petisu w wątku o robótkach nawet pokazawała. na tym forum znajdziesz wątek o szyciu tzw. Backupu, który też spełnia te funkcję.


i tylko ci się wydaje, że mały sika pół szklanki:):):) jak złapiesz do nocniczka to zobaczysz, ze jest tego mniej:):):)

scharon
04-04-2008, 17:41
Wszycie polaru do srodka -to naprawde prosta sprawa,a tak wykorzystalam te majeteczki ,ktore poszlyby do smieci....
Tak naprawde to wcale ich niewszywalam na calej dlugosci tylko zlapalam nitka w kilku miejscach aby sie nie przemieszczala.
Mam na zmiane z innymi otulaczami w tym tez ,jest uszyty wedlug instrukcji w watku wyzej.

serafinka
04-04-2008, 21:09
ja też kidyś to kupiłam i ta cerata to porażka!!!!!! dla bezpieczeństwa nie używam tego!!!!

Ridibunda
04-04-2008, 21:31
Scharon, miałam ten sam pomysł z polarkiem lub sfilcowaną wełną :).

Choć pewnie same wełniane otulacze będą się równie dobrze sprawdzały :).