PDA

Zobacz pełną wersję : wielorazówki a persil/vizir



Ahniszka
25-09-2009, 09:39
Używam wielorazówek tylko na noc, schodzi mi jedna-dwie. Przecież nie będę czekała, aż mi się zbierze cała pralka, piorę z bieżącym praniem. A kłopot w tym, że wszystko piorę w persilu sensitive. Co mi się stanie z pieluchami? Próbowałyście na dłuższą metę? Równie dobrze mogłabym prać w orzechach, pasują mi, ale też niewskazane do pieluch... Na ekologiczne proszki mnie przestało być stać, odkąd wstawiam codziennie co najmniej jedno pranie. No to w czym prać?

Mag
25-09-2009, 09:42
ja nie widzę żadnego problemu:).
z tym że prałabym z dziecięcymi ciuchami tylko,dorosłe ciuchy potrafią w jednym praniu poszarzyć białe wkładki-ja tak parę załatwiłam i włączałabym płukanie dodatkowe (ale Ty nie musisz:D)

mamka_klamka
25-09-2009, 10:29
Ja też nie piorę w ekologicznym. Piorę w Jelpie albo Lovelli razem z ciuszkami dziecięcymi. I wszystko jest OK.

omniemka
25-09-2009, 11:49
Ja też używam Jelpa i pieluchy PD i Wonderoos piorę z innym praniem - prawie dwa lata były tak prane i nic im nie jest :) - mam nadzieję że kolejne dwa lata też tak wytrzymają.

monia52
25-09-2009, 12:33
Ja też piorę wszystko na raz i nic złego się nie dzieje. Mam dużą pralkę więc ciuszki dziecięce, dorosłe + pieluchy. Przez pierwsze miesiące używałam proszków dziecięcych, potem już normalnych. Zawsze dodatkowe płukanie.

Weraho
03-10-2009, 16:25
Ja włąsnie w persilu sens. piorę od kilku miesiecy i nic się nie dzieje.

aluta 23
03-10-2009, 17:24
na początku prałam w jelpie a teraz w persil uniwersal tylko w żelu i tez nic się nie dzieje

marza
03-10-2009, 17:43
Też piorę w Persilu sensitive i jest ok:)

akonate
02-01-2017, 20:06
Pozwole sobie odswiezyc pytanie: czy sa na sali mamy piorace skutecznie wielo i ubranka w persilu sensitive, takim co sie chwali na opakowaniu ze jest z mydlem i mleczkiem migdalowym? Nadaje sie to? Nie zapcha mi pieluch?
Szukam czegos latwo dostepnego dla mnie na niemieckim rynku. No i persil jest wszeeeedzieeee...

Pati778
06-02-2017, 13:35
Dobrym rozwiązaniem są kule do prania. Ubranka małego i pieluchy w nich piorę, do płukania kilka kropli olejku lawendowego dodaję.

Baryczka
06-02-2017, 20:31
Zwróć uwagę na zawartość mydła- tj anionowych środków powierzchniowo czynnych, powinno ich być poniżej 5%

Pati, kule są ok, jednak mogą nie dopierać plam (więc wymagają zapisy nie czymś odplamiającym) oraz białe pranie może przy nich szarzeć

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

HoliPoli
06-02-2017, 21:42
Ja piorę tetrę w normalnych persilach i vizirach czy co tam akurat kupię i jest ok. Ale tetrę tylko i formowanki, PULi już nie mam praktycznie a wełniane otulacze to ręcznie.

guesy
06-02-2017, 21:52
Ja piorę tetrę w normalnych persilach i vizirach czy co tam akurat kupię i jest ok. Ale tetrę tylko i formowanki, PULi już nie mam praktycznie a wełniane otulacze to ręcznie.

Mi tu. Piorę też pule i wszystko działa :)

Pati778
07-02-2017, 09:52
Baryczko wiem dlatego raz na jakis czas piore w persilu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

martamwmw
08-02-2017, 18:32
Dobrym rozwiązaniem są kule do prania. Ubranka małego i pieluchy w nich piorę, do płukania kilka kropli olejku lawendowego dodaję.

Trochę ot, ale jakie kule używacie? Moje się rozwaliły od razu, nie ma możliwości uzupełniania, bo pierwszy wkład nie zużyty, a kule w częściach. Co robię nie tak. W innym wątku zgodnie podsumowałyśmy, że kule to ściema.

Pati778
08-02-2017, 18:50
Moje mają 7 lat, kupiłam je w pieluszkarnii. Dosypuje tylko wkład i tyle. Może kiedyś byłyz trwalszego materiału zrobione

martamwmw
08-02-2017, 21:46
Moje mają 7 lat, kupiłam je w pieluszkarnii. Dosypuje tylko wkład i tyle. Może kiedyś byłyz trwalszego materiału zrobione
Mam ecozone i pękły. Druga sprawa nie widzę mechanizmu otwarcia żeby je uzupełnić. Jaki jest sens w nich prać, jak nie dopierają? Kosztowały sporo, wrzucam je do prania rzeczy nie brudnych, tylko takich do odświeżenia. Wrzucam je w worku i wkład luzem lata. Kurcze, nie wiem jak kule mają działać, drogie toto było, a mam wrażenie że pieniądze w błoto, bo efektów nie ma i do tego w częściach leżą...

Alien
17-03-2023, 14:20
Raport