PDA

Zobacz pełną wersję : Chusta elastyczna dla kolejnego chuścioszka?



vandene
03-04-2008, 09:20
Mam takie pytanko:
Czy kupicie/kupiłybyście chustę elastyczną dla kolejnego dzieciaczka czy dodałybyście parę groszy i zakupiły kolejną tkaną?
Pytam szczególnie tych, które macały elastyki - bo ja niestety nie miałam takiej okazji. Konkretnie chciałabym polekonta :)
ale właśnie zastanawiam się czy jest sens kupna elastyka na kilka miesięcy. A skoro wynosiłam już starszaczka w tkanej to może nie ma sensu przerzucać się na elastyka? Hm? Podpowiecie cosik?

P.S. Znalazłam kilka tematów, gdzie polecacie początkującym mamom elastyki, ale ja już z pozycji doświadczonej ;) chustonoszki pytam czy warto elastyka ;)

Agnen
03-04-2008, 09:27
Ja kupię. Właśnie miałam okazję kilka dni ponosić

polaquinha
03-04-2008, 10:02
Przy następnym dzidziusiu zasadzam się na elastyka MaM z konopiami (od Vegi). Te konopie poprawiają nośność a jednocześnie elastyk to elastyk.
Poza tym pewno zaopatrzę sie w jakąś samoróbkę -na zmianę (z pościeli Krokusa)

vandene
06-04-2008, 20:35
Dzięki dziewczyny!
Poszperałam jeszcze na kawałku szmaty i znalazłam tam też dużo tematów o elastykach i dużo pochlebnych opinii. Zdecydowałam się, że kupię, ale jeszcze nie wiem co - mam na myślenie jeszcze pół roku.
zdecydowałam się, że kupię, bo:
- rodzę na zimę, a sporo osób pisze, że elastyki grzeją - to fajnie :)
- TEN filmik (http://pl.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0&feature=related) mnie zauroczył, a wątpię, żebym powtórzyła taki manewr z chustą tkaną
- starszego wynosiłam w chuście.pl (kieszonce) a teraz chcę coś wygodniejszego, żeby swobodniej zajmować się starszaczkiem, gdy młodsze będzie siedziało w chuście, przy starszym miałam hoppka niemal od urodzenia, ale jakoś bałam się motać noworodka i myślę, że elastyk doda mi więcej odwagi

hanti
06-04-2008, 20:48
ja cały czas nie mogę się zdecydować którą chce elastyczną :D bo że chcę to wiem na pewno

Agnen
06-04-2008, 20:49
TEN filmik (http://pl.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0&feature=related) mnie zauroczył, a wątpię, żebym powtórzyła taki manewr z chustą tkaną
lol słodziarski

8))

natala
06-04-2008, 20:53
ja do dzis zaluje, ze nie zaczelam od elastyka, zwlaszcza, ze dziec urodzil sie troche za szybko i wazyl 2 i pol kilo... przy nastepnym elastyk bedzie na bank. no i kolejny argument dla malza mamy - 'kochanie, to taka fajna chusta dla malenstwa'... a jak juz malenstwo podrosnie 'a teraz trzeba nam cos nowego do noszenia starszaka' :D i kolejna chusta w stosiku :lol:

alhana
06-04-2008, 21:14
ja mam na tydzien elastyka i na poczatek bedzie cudowny, teraz alb za slabo zwiazalam wezel, albo poprostu 8kg mojego szczescia tak osiada. Tle ladnie rozklada ciezar, i podoba mi sie:)

Eyja
06-04-2008, 21:35
Wandzik gratuluję :dancing:

nie wiedziałam że będzie nowy chuścioszek :pregmama:

ja dla drugiego tez na pewno zacznę od elastyka, ale nie wiem kiedy to drugie będzie. na razie to baaardzo odległe plany :wink:

salgonya
06-04-2008, 23:37
Szczerze polecam elastyka na początek. Ja wprawdzie zaczynałam jako zupełna chustonówka, ale teraz mam już porównanie z tkaną i nie żałuję ani jednego dnia z polekontem :) Urodziłam w ostatnich dniach października, więc nosiłam jesień/zima i ciepełko tej chusty było nie do przecenienia. No i elastyczna tak milutko otula Dzidziolka :)

witbor
07-04-2008, 00:03
Mnie się też dobrze nosiło w elastycznej (ja akurat w Babylonii). Rzeczywiście - dodała mi pewności w kwestii noszenia takiego niespełna 4 kg maleństwa. Jakoś lepiej mi się w niej nosiło noworodka, a i sam dzieć dużo lepiej reagował. No i też rodziłam zimą :)
PS. Vandene - czy Ty masz na imię tak jak ja? :roll:

Skoki
07-04-2008, 00:33
Za pare tygodni bedziemy (forum wrzesniowek2007) wystawiac krazaca chuste moby chocolate. Mozesz ja zobaczyc w recenzjach chust, tam jedna z wrzesniowek zalaczyla zdjecia w niej. Ta chusta obiega 10 dziewczyn i laduje na aukcje charytatywna dla Joachimka. Kraza wsrod wrzesniowek jeszcze 2 takie chusty o innych kolorach, jeden oliwkowy, drugi nie wiem.

vandene
07-04-2008, 08:38
witbor tak, mamy to samo imię :) zauważyłam to już w wątku o imionach :)

Skoki dzięki z info! Pomyślę nad tym :)

adriana mój chuścioszek też był w baaardzo odległych planach, ale jakoś przyspieszył :) i zadecydował za nas :)

alawuwu
07-04-2008, 17:52
jaaaaa! super filmik :)

Goswiek
07-04-2008, 19:31
Ja już mam elastyczną z chusty.pl, nie jest aż tak cudowna może, ale będzie czekać na następnego chuścioszka :D