PDA

Zobacz pełną wersję : jaki rozmiar???



pomidore
24-09-2009, 17:00
dziewczyny pomocy!
umysliłam sobie chustę - pierwszą, ale nie wiem jaki rozmiar dla nas wybrać. Moj rozmiar to XS/S, a moja Żyrafka skończyła 3 m-ce właśnie. Gubię się w tych tabelkach... Jakich wiązań najczesciej uzywacie? Czy 4,2 będzie ok czy raczej w 4,7 winnam uderzać?:duh:

ithilhin
24-09-2009, 17:02
4.2 powinno Ci starczyc na wszystko, chyba, ze jestes super wysoka :-)

Jasnie Pani :)
24-09-2009, 17:03
To zalezy jeszcze czy wysoka jestes. Jesli raczej "normalnej" postury to 4.2 spokojnie wystarczy :), a 4,6 to jezeli chcesz, zeby sie za Toba malownicze ogony ciagnely :) (ja np. bardzo lubie :))

pomidore
24-09-2009, 17:08
taka sobie jestem z metra cięta, 167. :lol: nie chciałabym długich ogonów, ale czy dłuższą łatwiej się mota? zakochalam się w jade fog i caelum he, czy rodzaj materiału ma duże znaczenie odnośnie długości? :oops:

Mayka1981
24-09-2009, 17:52
troszkę ma bo z grubszych chust będzie grubszy węzeł i może sie okazać że w cienką się zawiążesz a w grubszej Ci braknie...

ja obecnie używam najczęściej 2x bo mam bardzo ruchliwe dziecko i na to wiązanie schodzi mniej niż np na kieszonkę...

ale moim zdaniem 4.2 Ci spokojnie wystarczy... jak będziesz coś kupować to poproś o dokładne zmierzenie po 1 krawędzi bo rozmiar rozmiarowi nierówny

powodzenia :hello:

pomidore
24-09-2009, 18:15
dzięki ogromne za wskazówki, co do rozmiaru to zdecyduje się na 4,2 (raczej) ale tak mnie teraz tknęło, że jak zaczniemy z Maryjką się motać to koniec X nas złapie i zastanawiam czy raczej jakieś wełny albo kaszmiru nie wybrać? Co myślicie?

visenna2
24-09-2009, 18:51
Jak lubisz to czemu nie, ale niektórych (mnie na przykład:hide:) wełna gryzie :) kaszmir też, niestety.
Jesli chodzi o właściwości cieplne to w chuście IMO najmocniejszym elementem grzejnym jest dziecko, mnie było wszystko jedno czy wełna czy bawełna, we wszystkim mi było tak samo gorąco.