PDA

Zobacz pełną wersję : Close Parent, pop- in, sio (stara wersja)



Mag
22-09-2009, 16:58
te:
http://sklep.ekodzieciak.pl/pieluszki-prania-integralne-c-39_22_32_93.html
dokładnie to mogę ocenić pokrótce dream-dri.
schły w łazience 6 godzin,bez przeciągu,słońca i zimna,temperatura pokojowa.
świetnie wykończone, skrzydełka jak w jednorazówkach rozciągliwe.dwie wkładki przyczepiane na duże napy (napy są przykryte materiałem,nie mają styku z ciałem dziecka).warstwa PULowa jest tak skonstruowana,że można używać jej jako otulacza do innych wkładów.wkładki bardzo grube,puchate,w tej chwili pielucha jest na pupie dwuletniej Marii,pupa wygląda bardzo zgrabnie.
fajny materiał zewnętrzny,taki mięciutki,w dużym zestawie są dodatkowe wkłady z wiskozy bambusowej;-) i bawełny składane na trzy z wszytymi wzdłuż gumkami-jakby marszczone,rozciągliwe-świetny patent.
ogólnie pieluszka świetnie się prezentuje,bardzo mi się podoba,o chłonności i przeciekalności wypowiem się jutro po nocce.
a w ogóle worek na pieluchy jest śliczny ipapierki bardzo mięciutkie,jak wata.

mjarym
23-09-2009, 00:12
A ja mogę pochwalić pieluszkę Pop -in , a dokładnie tą:
http://www.naszedziecko.org/sklep/product_info.php?products_id=481

Ona ma w środku wkładki bambusowe i pewnie tylko tym się różni od Dream-dri

Potwierdzam co wyżej napisane. Jest bardzo fajna, miła w dotyku, dobrze uĸłada się na maluszku. Bambus gruby i chłonny. Wkładki pomarszczone są gumkami - tzn. większa wkładka.

Jest tylko jedna wada jej - wkładki bambusowe dłuuugo schnął. Jak nie ma słońca i jest deszczowy dzień to nawet ponad dobę. Niestety.
Dziś na szczęście słońce było i w dzień wszystko się wysuszyło:)

Mam też tą wkładkę na noc składaną na trzy. Równie dobra jak powyższe , chłonna. Gumki fajnie marszczą wkładkę, ale niestety to przedłuża czas schnięcia na sznurku.:hang:

Tym którym nie przeszkadza schnięcie - bardzo polecam bambusową Pop in.

A ja..
Zastanawiam się nad kupnem suszarki. :wash:
Bo nie wiem co zrobić jak słońca zabraknie i jeszcze w domu nie zaczną grzejniki grzać... Będę dosuszać suszarką do włosów!:roll::)

Mag
23-09-2009, 09:43
chłonność zarówno przy Młodej jak i Młodszej na szóstkę:).
i co fajne-na pupie pielucha zachowuje się jak jednorazówka,jest płaska na sucho-w ogóle nie powiększa pupy- i rośnie w miarę siusiania.

Tuja
23-09-2009, 12:03
czyli niekoniecznie trzeba tu bambusa dla lepszej chłonności? Mi by zależało na dobrej chłonności, ale też na szybkim schnięciu. No chyba że wkłądy będą sobie spokojnie schły, a pielucha może służyć za otulacz.
A jakie kolory macie? jam tej oliwkowej ciekawa:)

Mag
23-09-2009, 14:33
wszystkie:ninja:

Tuja
23-09-2009, 18:22
oż Ty szalona kobieto:D I co, ładna ta pistacjowa?

Mag
23-09-2009, 18:24
najładniejsza jest pistacjowa i pomarańczowa:)

picikola
23-09-2009, 18:51
a jaksię prane rzepy prezentują ??

nemhain
23-09-2009, 19:20
Ja mam pistacjową i niebieską:) pieluszki są super, używamy ponad 2 miesiące i rzepy jak nowe!

dariazv
23-09-2009, 19:43
To byla nasza ulubiona pieluszka. Fakt dlugo schnie...Czesto uzywalam jej bez wkladek oczywiscie jako otulacza do pre-folda. Takie polaczenie tez sprawdzalo sie super.

mjarym
24-09-2009, 00:41
Ja mam pomarańczową. Bardzo fajna. Potwierdzam - rzepy jak nowe. I można jej używać jako otulacza, co też robię, bo materiał prawie cały czas suchy. Nawet po wyjęciu z pralki już jest prawie suchy otulacz. Reszta - schnie długo:)

Mag
24-09-2009, 09:04
bo zaznaczam,że są dwa rodzaje close parent- bambusowe i te schną bardzo długo i z mikrofibry-te schną bardzo krótko:ninja:

nemhain
24-09-2009, 10:20
Ja mam bambusowe i piorę ręcznie i jak dobrze wykręce i na balkon to pół dnia i suchutkie, muszę wypróbować te z mikrofibry.

dariazv
24-09-2009, 11:16
tak z ciekawoscibo - ktore to sa z microfibry? Tak samo wygladaja jak bambusowe? nie moge ich znalesc...

edit:Znalazlam:-)

Pondo
24-09-2009, 12:07
Szybka podpowiedź:

co lepsze mikrowłókno czy wiskoza bawełniana:ninja:
chodzi o chłonność

nemhain
24-09-2009, 12:11
ja mam te z wiskozą :) i są super

Tuja
24-09-2009, 13:16
jestem właśnie w trakcie wybierania/kupowania i nie mogę się zdecydować - bambus czy mikrofibra???

nemhain
24-09-2009, 13:46
to może jedna bambusową, drugą z mikrofibrą :)

Tuja
24-09-2009, 15:10
to może jedna bambusową, drugą z mikrofibrą :)

he he
babcia prezentuje, chociaż zupełnie nie rozumie za co tyle kasy :duh: więc raczej na drugą nie da się namówić

Tuja
04-10-2009, 18:39
mamy już swoją i jest naprawdę bardzo fajna:D bardzo dobrze chłonie, bardzo dobrze wykonana, mięciutka i milutka, wkładki schną rzeczywiście szybko - bo mamy te z mikrofibry.

aluta 23
14-10-2009, 13:37
też jestem sczęśliwą posiadaczką tej pieluszki , tylko że mam wersję bambusową i naprawdę dłuuugo schnie, ale tak jak pisały dziewczyny używam również jako otulacza:) hmm chyba się skuszę na mikrofibrę:mrgreen:

aluta 23
14-10-2009, 13:42
zapomniałam dodać ,że po pięciu miesiącach użytkowania rzepy wyglądają jak nowe (w przeciwieństwie do BG) i trzymają super:thumbs up:

atoja
15-10-2009, 16:16
Pieluszka fajna ale.... denerwujące jest wpinanie wkładek (niby AIO a tyle roboty :ninja:). Mam też wrażenie że dziecko ma w niej bardzo mokro. Ta warstwa na wkładkach wcale nie izoluje od wilgoci. IMO trzeba wkładać dodatkowo polarek.

edit:
Właśnie zrobiłam test: Młoda w pieluchę siknęła, zdjęłam i badałam odczucie wilgotności. Po tej stronie "puchatej" było zdecydowanie suszej niż po tej która dotyka skóry.... hm.....

Tuja
19-10-2009, 22:34
Pieluszka fajna ale.... denerwujące jest wpinanie wkładek (niby AIO a tyle roboty :ninja:). Mam też wrażenie że dziecko ma w niej bardzo mokro. Ta warstwa na wkładkach wcale nie izoluje od wilgoci. IMO trzeba wkładać dodatkowo polarek.

edit:
Właśnie zrobiłam test: Młoda w pieluchę siknęła, zdjęłam i badałam odczucie wilgotności. Po tej stronie "puchatej" było zdecydowanie suszej niż po tej która dotyka skóry.... hm.....

tak, to można zarzucić tej pieluszce. Nawet się zastanawiałam dlaczego nie jest to zrobione odwrotnie, tym bardziej, że "puchata" strona jest milsza dla skóry

aniouek
20-01-2010, 21:37
Podnosze temat. Chcę kupic dla moich 21 miesięcznych, mających awersję do nocnika, bliźniaków pieluchy AIO. Mam pytanie czy dream-dri wytrzyma poteżny sik starszaka??? Czy jednak kupować wyłącznie bambus?? Kombinowałam żeby mikrofibre po domu ewentualnie sam otulacz z AIO i tetre czy flanele a na wyjścia i na noc bambus. Nie wiem tylko jak duza różnica w chłonności jest między tymi wkładami?

v
20-02-2010, 23:28
jestem po tescie wersji mikrofibrowej

z pralki wychodzi niemal sucha - pralam trzykrotnie
rzep jak w bG - bez szalu, szybko zuzywalny IMO
nie odwazylam sie nowi uzyc na noc, ale w dzien chlonnosc bdb, zadnych przeciekow
okropny kolor, tez jak bG ;)

ma jedna wade, powazna 4 me
jestem na etapie takim, ze nowosci mnie nie ekscytuja, a pieluszka ma byc przede wszystkim szybka w obsludze
CP taka nie jest i nie mam na mysli dopinania i odpinania, poniewaz nie trzeba wcale jej rozpinac, ale posrednio ma to znaczenie
mam na mysli zakladki z przodu i z tylu - wkladki sie pod nimi nie trzymaja przy zakladaniu - uzywalam wersji spietej na drugi zatrzask
nalezy jedna reka lapac dziecko, druga upychac zawartosc pieluszki do otulacza
niepraktyczne to

ogolnie 4/5

przyzwoita, ale nie dla kogos, kto lubi szybkie akcje

dominika79
21-02-2010, 02:30
miałam okazje testowac CP.. i dzieki temu udało mi się cofnąc juz zaklepana w sklepie..

Jedyny plus wg mnie to szybkośc schnięcia.

Minusy:
- przeciekała nagminnie, brak szansy na wyjście dwugodzinne lub drzemkę - wszystko mokre,
- wygląd pieluchy juz po pierwszym praniu (40 stopni, nastawione na delkikatne)..
- wpinanie wkładek

b.szczelna
21-02-2010, 02:41
hmm to i ja ocenię;)

Stosowałam na noc z dodatkowym wkładem-
plusy
nie przeciekły nam ani razu,
pupa mała
schła EKSPRESEM,
minusy
MASAKRA to poskładać do kupy i jeszcze włożyć na uciekający tyłek
warstwa mająca trzymać wilgoć z dala od pupy- u nas nie była ok-nawet po krótkiej drzemce bo sprawdzałam czy to nie nawala po nocce po prostu, jak jest na maksa zasikane
nieestetyczna jest ta pieluszka po prostu IMO, mechaci się, kolory blade i jak sprane, wyblakłe

Reasumując, gdybym mogła mieć duuużo pieluch, chciałabym mieć kilka CP na awarie, wyjazdy- za szybkie schnięcie i bezawaryjność. Ponieważ jednak na noc wole bambusy, a na dzień mniej skomplikowane kieszonki- z CP się rozstałam;)

ekomummy
21-02-2010, 04:31
Dziękuję bardzo za recenzje.

dominika79-jeżeli chodzi o przeciekanie pieluchy to nie wiem co odpowiedzieć. jeszcze nie spotkałam się z taką opinią. raczej większość osób ocenia chłonność pieluchy jako bardzo dobrą (bambusowa jest bardziej chłonna niż z mikrofibry ale obie dobrze chłonną).

CP jest pielchą AIO z odpinanym wkładami. Wkładki dopina się do otulacza (więcej roboty). Jest to coś za coś. Tradycyjne AIO schną b. długo (około 12 godzin), CP otulacz jest suchy i gotowy do użytku praktycznie po wyjęciu z pralki. Można go używać albo z dodatkowym wkladkami albo z każdą inną pieluszką formowaną/składaną/tetrową. Wersja bardziej ekonomiczna, dlatego potrzebne jest mniej pieluch.

Jeżeli chodzi o zewnętrzny otulacz to tak jak uprzedzałam w wątku testowym, mechaci się. Otulacz jest wykonany z bardzo delikatnego materiału, przez co jest miękki i oddychający. Ale ma to swoje minusy. Może producentowi uda się to poprawić.

Rzepy, pozornie wyglądają jak w BG są jednak z innego materiału. Wiem, że ciężko to ocenić mając pieluchę w domu przez parę dni. Tak jak wspomniala tutaj inna recenzentka "po pięciu miesiącach użytkowania rzepy wyglądają jak nowe ". U nas po 6 miesiącach mogę powiedzieć to samo.

Kolory, tutaj się nie wypowię bo pistacja to akurta mój ulubiony kolor:). Są to pastelowe kolory, raczej uniwersalne (dla chłopca i dziewczynki). Jeżeli ktoś lubi zdecydowane kolory, to na pewno nie w tej pieluszce.

Jeszcze raz dzięki za opinie.

mamuśka
02-03-2010, 14:24
Ja jestem bardzo zadowolona z CP mikrofibrowej (dream - dri) - używam miesiąc. Gdyby nie fakt, że ze względu na alergiczną i nadwrażliwą skórę córeczki muszę przejść na organiczną bawełnę, to pewnie kupiłabym cały zestaw CP.

Bardzo szybko schnie, fajnie pochłania wilgoć (jeszcze nie musiałam używać 2 wkładek naraz) i jeśli nie "zalana po brzegi" ;-) daje uczucie suchości. Co do mechacenia się zewnętrznej powłoczki, to też zauważyłam, aczkolwiek mechaci się przy kilku pierwszych praniach i później już nie, po prostu taka zostaje. Tak, że nie ma obawy, że zmechaci się i będzie nie do użytku.

atoja
02-03-2010, 14:42
Od jakiegoś czasu to moje ulubione dzienne pieluchy. Schną migusiem i dzięki temu nie trzeba ich dużo. Wpinanie idzie szybko bo do prania nie wypinam całości tylko z jednej strony. Czuć w nich mokro a młoda (16 m-cy) już powinna wiedzieć co i jak. I chyba właśnie dzięki tym pieluchom zaczęła wołać : "siku" :applause:. Przecieków nigdy nie zanotowaliśmy.
Jedyny minus- zewnętrzna warstwa mechaci się juz po pierwszym praniu.

paskowka
09-03-2010, 18:54
To teraz ja. Nie mam wielkiego doświadczenia z wielorazówkami, ale z tych co miałam okazję używać CP mikrofibra jest najlepsza. Nie przeciekała nam wcale (no może raz:), szybko schnie - dla mnie to jedna z największych jej zalet, mała dupka dziecia w tej pieluszce co mi bardzo pasuje, w ogóle nie przeszkadza mi wpinanie wkładek. Jedynie właśnie zastanawiało mnie czemu do pupy nie przylega ta milusińska warstwa?

reniason
09-03-2010, 22:12
Na mnie CP miałam z mikrofibry nie wywarło wielkiego wrażenia spodziewałam się czegoś lepszego.
Plusy:
-szybko schnie
- szybki w obsłudze
- rzepy choć małe dobrze trzymają
-bardzo fajny krój pieluszki po wyjęciu wkładek dobrze się nosi z np.tetrą
- pupa w pieluszce jest zgrabna
-bardzo dobrze się dopasowują do pupy

Minusy:
- chłonność taka sobie wytrzymuje bez przecieków góra 3 godziny także na noc się nie nadaje
- bardzo odciskają się gumki na udkach także dla grubonożnych dzieci się nie nadaje
- nie wiem dlaczego ale materiał ten na zewnątrz pieluszki robił sie mokry

Pieluszkę miałam przez miesiąc ale ją sprzedałam przede wszystkim ze względu na te odciski na nóżkach i te przecieki bo musiałam co godzinę jednak zmieniać wkład zeby nie przeciekało.

EDIT: Edytuję swój post ponieważ te pieluszki tak bardzo mi się podobają że postanowiłam je jeszcze raz kupić. Mam nową z bambusa i używana z mikrofibry i jestem w szoku bo teraz gumki w ogóle się nie odciskają i nic nie przecieka a córeczka ma 9,5 miesiąca i waży ponad 9 kg:omg: założyłam nawet na noc z dodatkowym wkładem z mikrofibry i nic na rano nie przeciekło:omg:. Nie wiem co jest grane z tymi pieluszkami możne to zależy od partii ale teraz są to moje ulubione pieluszki:)

manteiga
17-03-2010, 22:52
Moja ocena Close Parent testowej:
Na plus:
- szybkość schnięcia jak na AIO
- kombinacja rzepów i nap daje możliwość dobrego dopasowania, na moim Synku pas regulowany napami kompletnie nie zdaje egzaminu
- zgrabna pupa, co jest trudne do osiągnięcia przy moim drobnym Tomku
Na minus:
- warstwa wkładki przy skórze jakoś mało przyjemna jak dla mnie, choć do uczucia suchości nie mam zastrzeżeń
- trochę za dużo zabawy z tym wpinaniem, przy IB szybciej mi to idzie
Nadmienię, że nie testowałam pieluchy na noc, bo na noc używam jednorazówek. Poza tym Syn mój nie wkroczył jeszcze w etap megazasikacza, także nie przesikał tej pieluszki, ale i żadnej innej, jak na razie.
Bardzo dziękuję za możliwość testowania, zwłaszcza, że dzięki uprzejmości organizatorki i innych testujących znalazłam się wyżej na liście tychże.

EffciaF
25-03-2010, 11:36
My tez jakiś czas temu testowaliśmy.
Plus:
-schnie błyskawicznie
-mała pupka(chociaż większa niz w IB AIO)
Minusy:
- po kilku osobach testujących skulkowana warstwa zewnętrzna.

Używana tylko na dzień, raz przesikana ale zęby nam szły

Asikka
30-03-2010, 22:17
Skończyliśmy testowanie pieluszki z mikrofibrą.
Odważyłam się założyć CP mojemu dziecku na noc i to był błąd! W połowie nocy córka obudziła się z wielkim płaczem, a ja dopiero po kilku minutach wpadłam na to, że to może być wina mokrej pieluchy. Nic nie przeciekło na zewnątrz (to jest plus) ale pupa w środku była mokrusieńka. Miałam nadzieje, że wraz z chłonnością tej pieluchy idzie w parze dobra "izolacja" wilgoci od pupy, no ale tak nie jest :(
Dużym plusem jest szybkość schnięcia - jak dziewczyny pisały powyżej, już po wyjęciu z pralki pielucha jest prawie sucha. Miękki materiał, niestety zkulkowany i wyblakły. Rzepy trzymające mocno. Wkładki jakby "za duże" - nie mieściły się dokładnie w pieluszce w tych "zakładkach" na końcach.
Nie testowałam tej pieluchy długo. Może po jakimś (dłuższym) czasie polubiłabym ją, jednak w chwili obecnej (między innymi po feralnej nocce) nie jestem zadowolona z close parent AIO.

zanna
14-04-2010, 22:30
testowałam pieluszkę z mikrofibrą i bambusem
pielucha miała zadanie trudne, bo była pierwszą wielorazówką jakiej używał mój synek i od niej wiele zależało - czy w ogóle się tematem zainteresuję :) bardzo mi się podobała - nie przeciekła ani razu nawet na długim spacerze (bambusowe wkładki). Otulacz świetnie trzymała również tetrę - nie przeciekło ani razu! faktycznie wkładka jest bardzo mokra po siku i zmuszona byłam papierków dla poczucia suchości używać jednak i tak pieluszka mi się bardzo podobała i dzięki niej nabyłam już 4 różne wielorazówki :)
dziękuję za możliwość testowania

neverendingstory
17-04-2010, 20:53
ja mam sam otulacz CP, który używam do tetry:) mam do niego tylko jedno zastrzeżenie - materiał się nieładnie zmechacił już po kilku praniach (a rzepy w pieluszkach zawsze zapinam), poza tym jest bardzo fajny, ładnie się układa na tyłeczku, rzepy bardzo mocno trzymają, falbanki przy nóżkach nie odciskają się, a nic nie przepuszczają:) może dokupię wkładki do nich...

klusiecka
20-04-2010, 12:45
Fajna pielucha, ale nie idealna
ZALETY: nie przecieka, błyskawicznie schnie (mikrofibra), ma ladny kolor :), jest mieciutka, zewnetrzna warstwa nie trzeszczy, nie rozpina sie sama, jest AIO
WADY- za duzo tu wszystkiego nap i rzepow - pieluche skladam po wyschnieciu, bo przy kazdej zmianie nie chcialobymi sie, rzepy- jakos wole napy nie hacza sie w praniu, jak zostalo wspomniane pielucha jest mokra,
BTW do czego słuzy rzep z tylu pieluchy?

peluche
03-05-2010, 12:00
dla nas rewelacja. zaczynamy dopiero z wielo, ale tez sie wysadzamy, wiec CP jest nasza pielucha wyjsciową ( i zazwyczaj wraca sucha do domu :)) bardzo ja lubie, nawet to zapinanie mi nie przeszkadza, o chłonnosci sie nie wypowiem, bo zazwyczaj po jednym dwóch siknieciach od razu zmieniam. niewatpliwym plusem jest uzywanie samego otulacza, podczas gdy reszta schnie. ogólnie bardzo nam sie podoba i czekamy na taka drugą !

Foxy Lady
05-05-2010, 00:41
I u nas gościła testowa CP. Otulacz + wkładki mikrofibrowe + wkładki bambusowe + wkład bambusowy na noc (nie użyliśmy go).

Pieluszka bardzo mi się podoba.
Jest miękka (wszystkie elementy), bardzo zgrabna (mimo że mała nie jest). Kolor ładny.
Mi tam przypinanie nie przeszkadza - ja lubię bawić się pieluchami ;)

Bambus schnie długo to fakt, ale mikrofibra i otulacz błyskawicznie.
Uważam, że super sprawą jest, że można kupić jeden otulacz i kilka zestawów wkładek :)
Rzepy ekstra mocne. Nie przesikała mi jej córcia (choć ostatnio wiele pieluch przesikała) - ale nie mamy doświadczeń nocnych.

Jednym słowem - już poluję na bazarku :D

Pentla
06-05-2010, 13:51
Po teście mikrofibrowej CP już kupiłam 2 na bazarku :)
Plusy:
- chłonna,
- zgrabna,
- otulacz można dodatkowo wykorzystać z tetrą,
- bardzo mocne rzepy.

Minusy:
- mokro przy pupie,
- skulkowany otulacz.

W nocy wytrzymała od 20 do 3 mniej więcej, ale moje dziecko jest wybitnie nocnym ssakiem i mega przesikiwaczem. Dziękuję za możliwość testowania.

saaudade
18-05-2010, 16:47
ja w zasadzie podepnę się pod to co napisała pentla, poza nocą, bo u nas przetrwała do rana. pieluszka super się sprawdziła. gdybym teraz jeszcze potrzebowała to bym ją kupiła, ale już mam komplet :)

moniaaa
03-06-2010, 21:42
jestem bardzo zadowolona z otulacza i wkładek..
my raczej się wysadzamy, ale bywają wpadki, mimo to otulacz nas nie zawiódł, nic nie przeciekło
jest mięciutki i zgrabny

nawet podczas wycieczki spisał się doskonale :)

Polecam tą pieluszkę

aladw
03-06-2010, 22:16
jestem posiadaczka wersji mikrofibrowej i bambusowej od urodzenia malej a teraz ma 4,5 msc
kolory śliczne
z tym że pasuje na noworodka 3,2 kg mozna zapomniec zaczela pasowac dopiero jak miala 4 kg moze troche wiecej i to z mala wkladka z tetra tez byla za duza
otulacz skulkowal sie juz przy pierwszym praniu
nigdy nie przeciekl
fajnie ze ma falbany chroni podwojnie przed niespodziankami
ale jego dwuwarstwowosc sprawia ze jest gruby ma strasznie silne gumki i mamy zawsze odciski na nogach i plecach
wersja mikrofibrowa schnie ok 3h ale.....ale Gabi miala najczesciej w niej zaczerwieniona pupke bambus wrecz przeciwnie ale za to w obu dziecko ma MOKRO bo nie ma polarka
rzepy cudowne nic a nic nie widac po nich zużycia
a to przypinanie tych wkladek...no coz trzeba byc cierpliwym w sumie o 3 wiecej niz w IB
wkladu bambusowego dodatkowego na noc czasami uzywam samego do otulacza z biegiem czasu robi sie po praniach bardzo puchaty i duzy ale za to jest nie do przesikania!!!
pielucha dosyc powieksza pupe bambusowa mniej niz mikrofibrowa

fizbach
07-06-2010, 18:05
Testowałam pistacjową AIO.
Pieluszka sprawdziła się znakomicie. Zakłada się bardzo szybko i łatwo, co ma znaczenie, jeśli dziecko bardzo się wierci. Nigdy nam nie przeciekła i schnie bardzo szybko.
Dałabym jej 5.

greeneddie
19-06-2010, 00:23
Miałam testową pistację AIO, niestety nie zachwyciła mnie, musiałam się namęczyć gdzie i jak wkładki powpinać, nijak nie wiedziałam jak je poskładać, gdzie góra, gdzie dół :duh:
pewnie można się do tego przyzwyczaić.
Dużym plusem jest to, że szybko schnie i bardzo zgrabnie wygląda na pupie. Rzepy bardzo mocne, pieluszka bardzo dobrze odszyta.
Wkładki z mikrofibry jakieś takie dziwne, misiowate, puchate :confused:
Ogólnie całkiem fajna pieluszka, ale mnie do siebie nie przekonała :hide:
Bardzo dziękuję za możliwość wypróbowania.

anitanelka
20-06-2010, 12:40
Fajnie chlonie, zgrabna na pupci, super sie dopasowuje, przynajmniej na dużym dziecku tak jak u nas... schnie bardzo szybko. Ja osobiście nie przepadam za rzepami, ale trzymają super... Jedyny minus to rzepy ochronne do prania. Nie podoba mi się to, że PUL się kulkuje i brzydko wygląda, ale jest mila i miękka. Ale ogólnie super pieluszka

autumnfaerie
04-07-2010, 22:18
Była u nas testowa pistacjowa pieluszka z wkładkami mikrofibrowymi (dream dri). Spodobała się tak bardzo, że mamy już własną, mimo że właściwie nie lubię rzepów :D Jednak te trzymają na mur-beton. Szybkość schnięcia jest niesamowita, chłonność bardzo dobra, całkiem zgrabnie wygląda na kuperku. Bardzo podobają mi się dodatkowe gumki przy nóżkach! Zastanawiam się tylko, jak ta pieluszka ma wystarczyć do ponad 16 kg, skoro na moim 10-kilowym, wcale nie okrąglutkim roczniaku rzepy zbliżają się powoli do końca skali? Ogólnie bardzo polecam :)

Behemot
10-07-2010, 20:10
Miałam testową pistację AIO, niestety nie zachwyciła mnie, musiałam się namęczyć gdzie i jak wkładki powpinać, nijak nie wiedziałam jak je poskładać, gdzie góra, gdzie dół :duh:
pewnie można się do tego przyzwyczaić.
Dużym plusem jest to, że szybko schnie i bardzo zgrabnie wygląda na pupie. Rzepy bardzo mocne, pieluszka bardzo dobrze odszyta.
Wkładki z mikrofibry jakieś takie dziwne, misiowate, puchate :confused:
Ogólnie całkiem fajna pieluszka, ale mnie do siebie nie przekonała :hide:
Bardzo dziękuję za możliwość wypróbowania.


tak samo uważam.:D

Guest
10-07-2010, 20:21
misiowe wkładki mi nie przeszkadzają
nie przeszkadzają mi napki
wogłe jestem zła że wcześniej ich nie kupiłam
bo rozmiarówka nie bałdzo
mała waży jakies 12,5 kg a ja zapinam rzepy na końcach a szkoda bo bambusowe są mega chłonne a sam otulacz może śmiało używac np z ręcznikami

no i otulacz po zewnętrznej strony szybko się niszczy
w kazdym razie po jednej zakupionej po tygodniu nabyłam kolejne :)

ewelajna0
14-07-2010, 21:16
Przetestowaliśmy pistacjową CP. Pieluszka bardzo fajna. Ładnie leży. Wypróbowaliśmy na noc z 2 wkładkami i nic nie przeciekło (a ząbkujemy własnie). W dzień głównie używaliśmy z tetrą i też fajnie. Mała pupa, nic się nie przesuwa. Zwłaszcza krój przy nóżkach super (nie umiem tego opisać, taka jakby podwójna falbanka czy coś...).Tylko, że rzepów nie lubimy i niestety ta pieluszka też nas nie przekonała:( Materiał trochę skulkowany. Schnie szybciorem.Dałabym jej 4+.

Aniamama
23-07-2010, 22:00
Testowałam pistacjową CP i obie z Zosią jesteśmy zadowolone, świetna na noc . I po zmoczeniu wkładów używaliśmy jako sam otulacz.Co do rzepów to niestety wolę napy,szybko schnie.Szkoda ze tak krótko była.A no tak rozmiarówka super Zosia ma małą pupę ale nóżki mają niezłe fałdki i żadnych otarć nie było pasowała idealnie.

pasqda
24-07-2010, 01:16
Chwilowo mam 6 otulaczy i 11 wkładek (kilka bambusowych i kilka z mikrofibry).
Otulacz bardzo mi się podoba - zwłaszcza falbanki i rzepy.
Wkładki wybieram jak mi pasuje, czasami duża bambusowa i mała mikrofibra, czasem odwrotnie, a czem do kompletu. Jak mały posiusia tylko małą wkładkę, to wymieniam tylko ją.
A jak mi się wszystkie pobrudzą to i tetra pasuje.
Wpinanie wkładek nie stanowi dla mnie problemu ale na razie mały nie ucieka z przewijaka (co najwyżej się obróci na brzuch)
Przecieki zdarzyły się 3, bo się zagapiłam i nie powiększyłam otulacza na czas, a mały do tego zaczął na brzuchu leżeć i pomoczył trochę przód body.
Jeszcze będę testować w nocy dodatkowe wkłady bambusowe, ale póki szkrab przesypia nocki to trochę się boję, że go mokra pieluszka obudzi.

q-bis
29-07-2010, 17:53
Nam też pieluszka pasowała , chociaż rzeczywiście pierwszy raz trudno było się połapać jak to się i z czym je. Wydaje mi się też że niestety pieluszka nie wystarczyła by do końca pieluchowania bo my mieliśmy zapięte na ostatni rząd nap a synuś dopiero 8 miesięcy ma na karku i do "wielkich" nie należy. No i niestety bambus nam w nocy nie wytrzymał - chłopaki sikają tylko do przodu:lol:. Poza tym pieluszka ładna, super wykończona, można używać z tetrą, jakość także bez zarzutu. :thumbs up:

cynthia
04-08-2010, 00:16
testowałam pistacjową mikrofibrową AIO :)

Bardzo mi się spodobała pieluszka, zgrabna i jak dla mnie wygodna w obsłudze.
*fajnie uszyta - nic nie przecieka - o chłonności większej się nie wypowiadam, bo na noc nie miałyśmy jej założonej, ale drzemki dzienne i akcję kupa przeżyła bardzo dobrze, bo boczki ma świetnie uszyte.
*bardzo szybko schnąca - i w upał i w deszczowy dzień
*przyjemna w dotyku
* mocne rzepy - co jest wielką zaletą, bo Maryśka uwielbia majstrować przy zapięciach i wiele pieluch się poddaje, ale ta była "twarda"
*podoba mi się kolorek

jedynym minusem, który zauważyłam, że po siknięciu dość długo jest mokro przy tyłku - a druga strona wkładki jest sucha, ale mimo to, wrażliwa pupa małej nie ucierpiała ani trochę :)

gosia2809
04-08-2010, 11:49
i ja już po testach choć dość dawno, ale ciągle brak czasu na wszystko...
a więc pierwsze wrażenie pieluszka śliczna, trochę zamotałam się z wkładami co do czego, osobiście wolałabym żeby były przyczepiane z dwóch stron pieluszki bo tak przy wierzgająco-latającym szkrabie musiałam ciągle patrzeć czy wkład się nie podwinął
- pierwszy raz po założeniu pieluszka mnie zraziła bo od razu mały ją przesikał... więc pomyślałam że słabo chłonie, ale każde następne założenie było oki i mały robił furorę wśród cioć i babć na podwórku... bo było bardzo gorąco w te dni:)
- pieluszka schła mi bardzo szybko, ale temp za oknem równała się ponad 30stopni więc to raczej zrozumiałe;)
ogólnie baaardzi ją polubiłam... śliczna, szybko schnie, łatwo się zakłada (tylko te motające się wkłady) i najchętniej bym ją włączyła w swój zestaw pieluszek na stałe:)
http://images49.fotosik.pl/322/f88d54293c716378.jpg

ani.fa
17-11-2010, 11:53
Ja po prawie 6 miesiacach uzywania moge napisac, że:
- falbanki przy nozkach to super rozwiazanie. Nigdy nic nam nie ucieklo.
- czasem ociskaja nam sie gumeczki przy nozkach, czasem nie. Nie wiem dlaczego
- zgrabne. Fajnie daja sie zwezic w kroku
- zmechacily mi sie tylko otulaczez dream dri. Bambusowe sa jak nowe
- rzepy wciaz mocno trzymaja
- z tetra i zwykla flanelowa pieluszka fajnie sie komponuja
- wklady mikrofibrowe schna najszybciej ze wszystkiego co mam.

Generalnie, jak jest sytuacja, ze zalezy mi zeby nie bylo wpadki to wybor zawsze pada na CP, najczesciej z wkladami bambusowymi. Zadowolona z nich jestem ogolnie rzecz biorac :)

milorzab
21-04-2011, 17:05
Kupiłam na bazarku.
Dziś założyłam Weronisi i jestem zachwycona. Jest miękka! Otulacz jest mięciutki, bambus jest mięciutki. Te wkładki są takie fajne. Wygląda na chłonną. Nie przeciekła. No zobaczymy dalej, ale na razie wydaje mi się, że będę musiała ich dokupić.

annagdynia
14-09-2011, 11:47
podbijam temat :)
nadal jesteście zadowolone? jak wygląda pielucha po dłuższym używaniu?

mama-donna
14-09-2011, 12:14
W końcu tu dotarłam. Kupiłam zestaw 10 sztuk jako pierwsze nasze wielorazówki i teraz tego troche żałuję. O pieluchach wielo nie miałam pojęcia. Używaliśmy ich dość długo, ale niestety w naszym przypadku nie ma opcji aby wystarczyły do końca pieluchowania. Odstawione jponad 2 miesiące temu a Jula ma 1,5 roku.

Plusy:
-wkłady bambusowe super chłonne, w zestawieniu z wkładem nocnym prawie niemożliwe do przesikania, aczkolwiek się zdarzyło, ale nasza córa to megasikacz.
-wklady mikrofibrowe schną bardzo szybko
-zewnetrznej warstwy pieluchy można z powodzeniem używac jako otulacza i kilka razy z rzędu
-część zewnętrzna wykonana z PULa sandwich czyli ciało nie ma styczności z laminatem
-dopasowuje się ładnie do pupy, jest zgrabna
-otulacz po wyciagnięciu z pralki jest prawie suchy
-rzepy dobrze trzymaja nawet po wielu praniach
- bambusowe wkłady nie schną wcale bardzo długo. Jak się wszystko rozepnie i dobrze rozwiesi to wyprane około 18 sa suche rano. Na dworze w słoneczna pogodę znacznie szybciej.
-wkłady bambusowe dość miękkie, twardnieją, ale po czochraniu w rękach sa w miarę spoko, natomiast po wyszuszeniu w pralce wracaja do super miekkości aż do następnego prania.

Minusy:
- bardzo ciasna w nóżkach- odciski na nóżkach zaczęły się około 7 miesiąca życia, Jula śpiąc na boku miała bardzo mocno odciśnięte nóżi - zdarzały się mocne otarcia - dodam, że jest dzieckiem pulchnym, więc nie u każdego tak być musi. Ja kilka otulaczy pożyczyłam innej mamie i jej córcia szczupła, bez wielkiego brzuszka wygląda w nich super a mama się na odcisnięcia nie skarży - dziecko ma około 15 miesięcy i waży około 11kg.
- za ciasna w brzuszku - gdy Jula ważyła 12 kg było już ciężko zapiąć pieluchę, jak się ruszała to rzepy sie odpinały, bo było za mocno naciagnięte. Z dodatkowym wkładem nocnym nie było nawet mowy o zapięciu pieluchy.
- wkladki bambusowe się potargały. Dosłownie tak moge to napisać. W większości z 10 wkładów powstały tak jkaby przetarcia materiału w różnych miejscach pieluchy. Wokól nap są praktycznie dziury. Prałąm pieluchy normalnie, tak jak w instrukcji do całego zestawu.
- uważam gumki generalnie za twarde, może dlatego, że podwójny PUL
-denerwowały mnie gumki we wkładach - to zwiększało czas schnięcia i powodowało ogólne zgrubienia na wkładach a to niekonieczie jest wygodne.


Więcej mi do głowy nie przychodzi. Na szczęście wkłądów wciąż używam, do kieszonek i formowanych kieszonek na noc, bo chłonność naprawdę jest niezawodna i im starsze wkładki tym lepsza.
Gdybym mogła cofnąć czas kupiłabym może dwa otulacze i extra wkładki. Na pewno nie kupiłabym całego zestawu.
Wiem, że teraz wyszła nowsza wersja i być może będą większe, mniej uciskowe. Byłoby super bo to naprawdę byłaby bardzo dobra pielucha.
Odnośnie potarganych wkładów to moja reklamacja została pozytywnie rozpatrzona chcociaż minęło pół roku gwarancji keidy sie do producenta z tym zgłosiłam. Niestety czekam juz pół roku na nowe wkłady i nie wiem czy sie doczekam, bo ciągle jest coś nie tak...

Ogólnie polecam dla dzieci szczupłych.

mamaUlki
14-09-2011, 12:17
Ja miałam i rzeczywiście otulacz mięciutki i wkłady bambusowe też chociaż kupiłam używane, jednak na moją 1,5 roczną córę otulacz zdecydowanie za mały i w pasie i na długość, a chłonność niestety też za mała. Dla małego bąbla może sobie kupię, bo w sumie fajna, zgrabna pieluszka :)

jul
14-09-2011, 21:26
close parents było moim wielkim odkryciem, zachwyciłam się nimi kompletnie po wcześniejszych flipach - pupa nie dotyka pula, można po zużyciu oryginalnego wkładu włożyć co innego, wkłady bambusowe super chłonne, chyba nigdy nie zdarzył nam się żaden przeciek, za to schną stosunkowo długo, zwłaszcza tam, gdzie wszyto gumki (po wyciągnięciu z suszarki ze względu na te gumki muszę je jeszcze dosuszać).

Gumki nam się specjalnie nie odciskały, mimo, że synek też z tych pulchniejszych, za to niestety pieluchy są trochę za małe - teraz, przy roczniaku ponad 11 kg - zapinam rzepy na końcówkach, gdyby zamiast rzepów były napy, to pewnie nie byłoby problemu, rzepy trudniej trochę tak zapiąć i łatwiej się w ten sposób odpinają. A, na córkę 12 kg, ale dwuletnią, a więc ze smuklejszą budową, szczuplejszymi udami, CP były zupełnie dobre, więc dla chudziaków winny wystarczyć na całe pieluchowanie.

Po jakichś 7 miesiącach używania, w tym przez większość czasu b. intensywnie, wkłady są nadal ok, choć trochę jakby cieńsze (jak starszy ręcznik), otulacze na zewnątrz są trochę skulkowane, ale ten efekt wystąpił dość szybko po kupieniu i od tego czasu się nie pogłębia ;), w jednym z 5 otulaczy trochę rozwarstwił się pul na tylnej zakładce, ale ja do prania zapinam rzepy na zaślepkach i żeby na pewno się nie odpiął, wywijam te zakładki na zewnątrz, co nie jest nazbyt delikatnym traktowaniem.

agusiab1
11-04-2014, 11:26
Czy któraś ich używa?? zakupiłam 2 sztuki właśnie się suszą, ale zastanawia mnie jedna kwestia, czy jak dziecko ma tą wkładkę przy pupie to nie ma mokro??? bo tu nie ma żadnej warstwy polarkowej izolującej od mokrego, tylko te wkładki babmusowe.

Madsia
11-04-2014, 13:09
też kupiłam niedawno 2 sztuki i jestem zadowolona i tak dziecko ma mokro . U nas się idealnie sprawdzają na noc z tym że kładę na wierzch wkładkę sucha pupa . Tylko trochę takie sztywnawe w sensie że materiał i myślałam że będą nieco większe bo mój mały 'olbrzm' wciąż rośnie i rośnie...

PaPuna
16-08-2014, 15:06
Dostałam dwie pieluchy z bambusem. Piękne są i świetnie się układają na dziecku. Schną jak to bambus ale za to sam otulacz rewelka, tak dobrze skrojonego nie mamy, przynajmniej na Młode pasuje idealnie. Wiem że niektórzy nie lubią rzepów, ale ja się jakoś powoli przekonuję. Jakoś nie martwię się, że brak polarku, bo Puna od pierwszych chwil na wielo i jakoś jej bardzo wilgoć nie przeszkadza. A pielucha mega chłonna. Fajne są te kolorowe wkłady (pod kolor pieluchy) i 4 rzędy napek na brzuszku. Super. Ja jestem bardzo zadowolona. :D

Marion
16-08-2014, 21:51
A ja nie bardzo lubie te pieluche. Jest sztywna i gruba. Ciasne i grube gumki odciskaja sie na pleckach, gumki we wkladach tez nie wiadomo po co. Robi wielgachna kwadratowa pupe, a ledwie dopina sie w pasie na 14 miesiecznym dziecku. No i wcale nie jest niezawodna:(

NEMO
17-08-2014, 22:33
A ja nie bardzo lubie te pieluche. Jest sztywna i gruba. Ciasne i grube gumki odciskaja sie na pleckach, gumki we wkladach tez nie wiadomo po co. Robi wielgachna kwadratowa pupe, a ledwie dopina sie w pasie na 14 miesiecznym dziecku. No i wcale nie jest niezawodna:(
Nie wem co może w niej robić wielgachną pupę, bo oryginalne wkłady wcale nie są grube, uważam, że jest to jedna znajzgrabniejszych pieluszek i napewno najlepiej odszyta. Jest niezawodna pod warunkiem, że się ją dobrze dopasuje, pul jestgrubszy niż innych pieluch polskich ale dla,mnie to zaleta, bo cienkie pule przeciekają i mam wrażenie,że zostaną mi w rękach. Ze starszą CP nie mogłam się dogadać, ale nowa wersja v2 rzuciła mnie na kolana, jest genialna, zakładki w otulaczu super wykończone gumkami, zaślepki do rzepów w końcu schowane, super. Właśnie wróciłam z urlopu i CP v2 + jednorazowe wkłady Grovii używałam cały urlop, super się sprawdziły.

Marion
18-08-2014, 12:27
Chyba te gumki we wkladach tak pogrubiaja. Bo same wklady sa cieniutkie. Nawet bardzo (albo za bardzo). No i sztywna tasma z rzepami. Ja ich nie lubie i tyle:)

Nata
04-09-2014, 22:05
marion a miałas new generation V2??? wyszły teraz niedawno. miałam w rece obie. new generation i new generation V2. dzień do nocy. pul i gumki delikatniejsze.

NEMO
04-09-2014, 23:28
uwaga na V2 jednokolorowe, PUL twardy jak w poprzedniej wersji, bo to ten sam materiał, tylko wzorki V2 są delikatniejsze