PDA

Zobacz pełną wersję : nocnik - czy to juz czas?



ko-zo
28-03-2008, 19:53
Zachęcona sukcesami mojej Danusi postanowiłam wziąć się za odpieluchowanie starszaka. Szymek ma 1,9 r. To nasza kolejna próba bo za każdym razem kończyła mi się cierpliwość. Wygląda to u nas tak - mały chodzi po domu z gołą pupą a ja co jakiś czas mówię mu, żeby zrobił siku i on grzecznie idzie na nocnik i robi. I obydwoje mamy satysfakcje. Tylko, że jak nie powiem to siusia gdzie popadnie. Nie przeszkadza mu mokra pielucha, kupa... czasami, ale naprawdę bardzo rzadko powie, że ma pełną pieluszkę...Dziś się podłamałam kiedy kupa wylądowała na podłodze... Może to jeszcze nie czas dla niego? On zupełnie nie sygnalizuje swoich potrzeb. Z drugiej strony w jakimś stopniu kontroluje zwieracze, skoro potrafi siusiać na zawołanie...

petisu
29-03-2008, 00:35
Ja Ci nie powiem. Luska mówi kiedy co od 12 miesiaca, ale nocnik nie nadaje się dla niej do niczego. Od 2 miesięcy naprzemian jednak uwielbia załatwiac swoje potrzeby do "toaleti" a potem zupełnie to ignoruje.
Ostatnio zupełna klapa, bo panna doszła do wniosku, ze samodzielne ubieranie jest super w związku z czym sama sobie zmienia pieluchy. :shock:
Powodzenia życze. :)

Anna Nogajska
30-03-2008, 23:49
hi hi to się ubawiłam, dziecko, które sobie samo zmienia pieluchy:):):)

kozo, nie przekłądaj doświadzceń z danusi na szymka, bo to inna bajka i wiem, zę ty o tym w głębi też wiesz:):).
danusię wysadzasz prawie od urodzenia, a szymek te 1,9 roku nosi pieluchy. ja bym powiedziała, żebyś nie rezygnowała, ale bez nastawienia na szybki efekt. sam fakt, że frustruje cię kupa na podłodze jest sygnałem, że to nie szymkowi, tylko sobie powinnaś odpuścić. jeśli nie masz teraz cierpliwości to daj sobie czas po prostu. przecież przez to nie będziesz gorszą matką.

wysadzasz danusię na nocnik, albo na toalecie? może to dla szymka byłoby impulsem?

a jeśli sika na zawołanie to już w dużej mierze kontroluje zwieracze. po prostu przyominaj mu o siusianiu i tyle:).

ko-zo
01-04-2008, 20:54
dzięki dziewczyny...
Ania, trudno jest nie przekładać doświadczeń z Danusi na Szymka gdyż to są jedyne doświadczeniu "wypróźnieniowe" :D jakie mam z dziećmi.

Fiona
09-04-2008, 10:36
www.youtube.com/watch?v=QFVoLz88hiU&feature=related (http://www.youtube.com/watch?v=QFVoLz88hiU&feature=related)

:D :D :D

mamazo
09-04-2008, 14:27
O matko, ten filmik jest zabójczy! Szczególnie balasek pływający w toalecie... czego to ludzie nie wymyslą!

serafinka
09-04-2008, 20:36
i jeszcze takie czułe pożegnanie z balaskiem.......

agrescik
09-04-2008, 21:44
dzięki dziewczyny...
Szymek oczywiście podchwycił temat i bardzo chętnie siusia do miseczki Danusi. Dodam, że ta miseczka ma jakieś 15 cm szerokości. Ciekawy to widok jak prawie dwulatek próbuje usiąść na taką kieszonkową miseczkę. Siusia też do niej na stojąco jak mi podam. czasami jak buntuje się na nocnik a wiem, że che mu sie siusiu to daję mu miseczkę i zawsze skorzysta. Chętnie też załatwia sie w wannie (np. po myciu). Nie wiem tylko czy przez to nie pomiesza mu się, gdzie powinien się załatwiać.

:lol: :lool:

ko-zo przepraszam ale ...ekran opluty

Anna Nogajska
09-04-2008, 23:10
mój ekran też :lol: :lol: :lol:


ale to częsty przypadek, ze starszaki podchwytują zwyczaje młodszego rodzeństwa, które wychowywane jest wg. ec.

ko-zo
10-04-2008, 00:13
ciesze się, że przysporzyłam wam trochę radości :D