PDA

Zobacz pełną wersję : Pieluchowy interes :)



Gala
16-09-2009, 00:13
Dzisiaj siedzac obok mego pracujacego meza ,gapiłam sie jak głupia w sciane a tam na Discovery Channel leci sobie taki program jak " Brudna Robota : Czysciciel Pieluch " i co sie dowiedziałam , ze w USA w Sacramento od 1954 r istnieje pralnia, która zabiera sprzed domów worki z brudnymi pieluchami tetrowymi. I o dziwo nie sa to tylko pieluchy dla dzieci ale i dla dorosłych. I oni taich pileuch w ciagu miesiaca maja 10 000 :eek: . Pisze o tym nie dlatego ze teskanie za taka pralnia, tylko dlatego ze niestety mam swiadomosc ze u nas by cos takiego nie przeszło . Ze nasze społeczenstwo jeszcze jest w powijakach jezeli chodzi o ekologie i z wszystkim co sie z tym wiaze. Mam cicha nadzieje , ze szybko sie to zmieni.

Anna Nogajska
16-09-2009, 01:03
taki model w wielu krajach funkcjonuje. W niemczech jest tzw "Windeldienst"- zabierają Twoje pieluszki brudne i zostawiają ci czyste:)

aluta 23
16-09-2009, 11:19
ooo To by się u nas przydało:rolleyes:

Gala
16-09-2009, 11:28
taki model w wielu krajach funkcjonuje. W niemczech jest tzw "Windeldienst"- zabierają Twoje pieluszki brudne i zostawiają ci czyste:)

oni robia tak samo wystawiasz brudne a pozniej masz czysciutkie i to zgodne z PH pupy niemowlaka ehhh

monika999
19-09-2009, 09:23
czytalam, ze jako prezent dla przyszlej mamy w pracy koledzy i kolezanki skladaja sie na pralnie pieluszek na pierwszy miesiac malucha i podobno nie sa to zawrotne kwoty

Pondo
19-09-2009, 21:25
już widzę to pole do przekrętów:)
u nas..nie ma szans

ekomummy
21-09-2009, 14:11
Tak samo jest w Anglii. Tutaj też można zapisać się do pralni pieluch. Opłata miesięczna i brudne pieluszki zabierane a czyste przywożone :lol:. Gdybym tutaj dłużej zostawała to może bym się kiedyś w chwili kryzysu skusiła :D