PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuję rady



kwiathek
14-09-2009, 21:32
Hej :)

Jestem tu nowa szukam chusty ale kompletnie nie wiem czym sie kierowac przy wyborze.
Jest tyle rodzajow ze zawrotu glowy mozna dostac ...

Na razie posiadam Bebelulu lulu ale to chyba jednak nie chusta dla mnie i mojego dziecka (Hubcio ma ponad miesiac)

Pomocy :)

joawoj
14-09-2009, 21:35
Jak dla mnie najlepsza jest tkana wiązana. Dla takiego malucha najlepiej długą (ok. 4,6m) i miękką (np. Neobulle, Girasol, Nati z bambusem).

calineczka
14-09-2009, 21:39
Elastyczne są fajne, bo:
1. Jest w zasadzie jedno wiązanie.
2. Najpierw zawiązujesz chustę, a potem wkładasz dziecko (czyli, że się dziecko nie wkurza przy dociąganiu).
3. Nie trzeba dociągać, co zwłaszcza na początku jest dość trudne, aczkolwiek nie aż tak straszne jakby się mogło zdawać.
4. Elastyczne są milutkie i mięciutkie, chociaż nieco grubsze od tkanych, więc jeśli Twoje Dziecię nie lubi być zbyt ciepło opatulone to raczej odpada noszenie "po domu".

A potem (czyli jak się przekonacie do chust i Dziecię podrośnie) to już tkane są przepiekne... no i zdążysz już jakieś sobie upatrzyć do tego czasu :D

Leika
15-09-2009, 09:24
Ja nosiłam moją małą w elastyku również po domu, ale ona jest zimowym dzieckiem, więc nie było problemu z przegrzewaniem :)

kwiathek - kieruj się intuicją ;-) jak i Waszymi możliwościami finansowymi. Jeśli masz kupić tylko jedną, jedyną chustę, to uderzaj od razu w tkaną skośnokrzyżową, czystobawełnianą. Największa szansa, że Wam będzie pasować. Jeśli dopuszczasz możliwość innej chusty za jakiś czas, i tym bardziej, jeśli nie masz doświadczenia w motaniu, to pomyśl o zaczęciu od elastyka - jest tańszy, prostszy w wiązaniu (elastyczny, więc nie trzeba precyzyjnie dociągać), idealny dla maluszka i na początek chustowania.
Tylko za jakieś 2-3 miesiące będziecie musieli zamienić go na tkaną...

kwiathek
15-09-2009, 10:47
A dlaczego bedziemy musieli ??

joawoj
15-09-2009, 10:49
Elastyk ma ograniczoną nośność. Jak dziecko trochę urośnie, to wygodniej jest w tkanej.

kwiathek
15-09-2009, 10:51
A gzie najlepiej rozgladac sie za chusta ??
Poczym poznam np na allegro ze ktos nie robi ludzi w konia i np nie sprzedaje podrobek ??

dorulka
15-09-2009, 10:54
A gzie najlepiej rozgladac sie za chusta ??
Poczym poznam np na allegro ze ktos nie robi ludzi w konia i np nie sprzedaje podrobek ??

Tutaj na Chustostraganie:-) Kup uzywaną na poczatek.
Ja zaczelam od elastycznej i wciagnełam sie w chustowanie. Wszytskie "poczatkowe" chusty mialam uzywane, ze straganiku z Forum Gazetowego, bo tego Forum jeszcze nie znalam:-)

joawoj
15-09-2009, 10:57
Kup chustę firmową - Hoppediz, Nati, Neobulle (kiedyś Lilibulle), Didymos, Babylonia, Girasol - to są wszystko renomowane firmy i możesz je brać w ciemno.

kwiathek
15-09-2009, 11:09
A jaka długość ??
Powiem ze jestem dosc pokaznych rozmiarów :oops:
Mam 166 cm wzreostu no i nosze rozmiry powyzej 44

edoro
15-09-2009, 11:18
Będę nudna;) ale ostatnio wszystkim polecam na początek ELASTYKA!

1. bardzo łatwo się nauczyć wiązania (z tkaną można się dłuugo męczyć i szybko zniechęcić)

2. każde dziecko inaczej rośnie i nie jest powiedziane że za 2-3 miesiące będziesz musiała z niej zrezygnować (ostatnio nosiłam mojego 10-kilowca i byłam zadowolona)

3. a nawet jak szybko z niej wyrośnie to bez problemu sprzedasz ją na chustostraganie i kupisz tkaną:D

Leika
15-09-2009, 12:35
Widzę, że jesteś z okolic Łodzi - widziałaś program Tygodnia Bliskości?
http://klubkangura.com.pl/tb-lodz
Wpadnij, będziesz mogła na żywo pooglądać chusty, poprzymierzać, popróbować różne wiązania.

kwiathek
15-09-2009, 15:35
a czy wstęp tam jest płatny ??
Fajnie by bylo jakby udało mi sie byc.
I czy na to chustowiazanie przychodzi sie z dzieckiem czy nie ??

Leika
15-09-2009, 16:23
Na warsztaty przychodzi się z dzieckiem i wstęp jest bezpłatny, musisz się tylko wcześniej zapisać. Tam masz maila podanego, na który wysyłasz zgłoszenie.

kwiathek
15-09-2009, 16:59
:)
Wysłałam maila z ze zgłoszeniem :)
Mam nadzije ze sa jeszcze miejsca :)

Jupi dostałam maila - wiec pewnie bede w niedziele :bliss::bliss::bliss::jump::jump::jump:

agatkie
15-09-2009, 19:22
Super :) Na warsztaty nie musisz mieć własnej chusty. Dobierzemy coś z naszych, przy okazji będziesz mogła przymierzyć się do rozmiarów, ewentualnie pomacać różne rodzaje. Tak jest najlepiej chyba wybrać, gdy widzi się chusty na żywo.

Do zobaczenia w niedzielę :)

kwiathek
15-09-2009, 19:30
Super :)
NIe moge sie juz doczekac :)

kwiathek
26-03-2010, 08:30
Dawno mnie nie było :) Trochę miałam spraw i wydarzeń, to choroby bliskich, to wyjazdy, na koniec ślub wiec kilka miesiecy przygotowań :)
NO chusty w końcu nie nabyłam. :(
Wydatki niestety mnie przerosły.
Ale znów szukam :D

Powiedzcie mi - jaka jest różnica pomiędzy np. Nati a tą chustą ?? http://www.allegro.pl/item960952934_chusty_tkane_strips_paseczki_gratis. html
No intryguje mnie to bardzo dlaczego ta kosztuje 60 zł a Nati 200 ??
Co ma Nati czego tamta nie ma ??
Przecież ma te atesty itp.
Powiedzcie mi bo juz sie skołowałam. :(

pati291
26-03-2010, 09:36
Przede wszystkim splot. Nati jest tkana skośnokrzyżowo. A te na allegro to są chusty uszyte ze zwykłej bawełny. Wątpię żeby można było, zwłaszcza osobie początkującej, dobrze zawiązać. Nie mam też przekonania co do nośności. Jak się mylę to dziewczyny pewnie mnie poprawią:)
Osobiście takiej chusty bym nie kupiła. Zdecydowanie wolałabym kupić używaną, porządną chustę np. na naszym bazarku. Zwłaszcza, że noszę też mojego synka a on już dość duży chłopak jest:)

Właśnie spojrzałąm na twoją sygnaturkę. Masz już dość dużego malucha i nie wydaje mi się, zeby w tej chuście z allegro dobrze ci się nosiło.

kwiathek
26-03-2010, 09:53
Dzięki za uświadomienie :)
A co myślisz o Nati fiolet ?? http://www.decoraliki.pl/125,chusta-nati-fiolet.html
MOże być ??

Masakra oglądałam Zary ... Ja taką chcę ! Ale niestety mnie nie stać :(

Leika
26-03-2010, 10:07
Nati to świetny pomysł :)

kwiathek
26-03-2010, 10:22
Hehe tak sie czaiłam na Nati :)
Dzięki wielkie :)
No to chyba zamawiam, bo jak sie nie zdecyduję to pożniej znow będę odwlekać i coś wypadnie :D

buggins
26-03-2010, 10:27
polecam natki, dobrze nosza - sama mam dwie :)
a ta z allegro ma domieszké elastanu, wiec ja bym jej nie kupila na pewno!

pati291
26-03-2010, 10:38
A może Zarę na bazarku kup. Zawsze to taniej:)
Potwierdzam, Nati to fajna chusta:)

nemhain
26-03-2010, 10:43
Nati sa super, Zary też ;)

pati291
26-03-2010, 10:48
A Didymosy;)

kwiathek
26-03-2010, 11:10
Zamówiłam !! :) :)
Mam nadzieję, że jeszcze przed świętami dojdzie :)
Yupi ale się cieszę.

A czemu tej z domieszką elastanu byś nie kupiła ??

Leika
26-03-2010, 18:37
My tu wszystkie jesteśmy zwolenniczkami naturalnych włókien ;)

buggins
26-03-2010, 18:45
My tu wszystkie jesteśmy zwolenniczkami naturalnych włókien ;)

dokladnie :) lepiej nosza, nie uczulaja, i moich tkanych na nic bym nie zamienila (no, moze na takie rybki, albo zare jakas... :) )

eweknap
27-03-2010, 10:19
Dziewczyny mam takie pytanie, czy opłaca się kupować chustę Nati na allegro? Boję się podróbek, czy lepiej na ich stronie internetowej?

pati291
27-03-2010, 11:48
Jak wolisz. Podróbek Nati na allegro to ja nie widziałam i raczej wątpię czy są.