PDA

Zobacz pełną wersję : Amazonas



Jazzoo
29-10-2007, 00:15
Zapraszam do dyskusji/recenzji chust Amazonas. :D
Zalety, wady...
Jak sie w niej nosi, jak sie material uklada...
Jaka jest Twoja opinia?

http://www.babyboden.nu/Mias/Bilder/sjalar/Carry-Me/a150-05-D-01.jpg

hanti
29-10-2007, 09:19
nie, nie , nie czułam się w tej chuście jak w fatalnym prześcieradle. Jeśli zamotałam córkę za słabo, było niewygonie bo ściągało mnie i bolał mnie kręgosłup, jeśli odpowiednio mocno chusta wrzynała sie w ramiona, żebym nie wiem jak ją dokładnie motała.
Ja noszę kilka godzin dziennie i nie mam możliwości przemotania się, więc da mnie komfort noszenia jest niesamowicie ważny. Nawet za darmo bym jej nie chciała

Vega
29-10-2007, 09:54
Najgorsza z chust jakie miałam okazję nosić... niewprawnej motającej bardzo ciężko dobrze zawiązać :( potwornie się gniecie - nawet po jednym noszeniu wygląda jak psu z gardła wyciągnięta. Nie zabawiła u mnie długo - szybko znalazła sobie nowy domek.
Kolorów mało, nie i nie bo nie.

DonKaczka
29-10-2007, 10:58
a jakie mialyscie? Amazonasy maja nierowna jakosc bardzo, ja mam lollipopa i lubie go bardzo, jest cienki i sliczny, ale przyznaje, ze na dlugie dystanse nie nosilam dziecia..

Linda
29-10-2007, 12:44
Ja mam amazonasa lagune... kiedy Orlinek byl malutki, a ja mialam tylko dwie chusty, te i hoppa, zdecydowanie czesciej nosilam w Amazonasie, bo na lato byl po prostu fajniejszy. Potem zaczelam kupowac didki, juz nigdy do Amazonasa nie wrocilam.... Teraz czekam, az Marta przerobi te chuste na kolkowa w stylu maya wrap :) Bo te blekity laguny bardzo mi sie podobaja :)

Kanga
29-10-2007, 12:50
jak dla mnie za cienka..
jedynym plusem może byc kolor lilpopa.. ale dla koloru chust nie wybieram a dla komfortu :)

Jazzoo
29-10-2007, 14:12
Sa rozne chusty Amazonas: Carrysling (ACS), Antigua (AA) i Brazil (AB).

Carrysling ma splot skosnokrzyzowy, a Antigua i Brazil splot zwykly.
Carrysling ma mocno sciete konce na skos, a dwie pozostale maja proste konce i Antigua ma frenzle.

Ja mialam Carrysling w kolorze Lollipop. To byla moja pierwsza chusta tkana po elastycznej Moby Wrap.

ACS z ponad 4,5 metra dlugosci mi sie wydawala bardzo lekka i latwa w motaniu. Chusta cienka i miekka. Fantastyczne kolory.

Jedynym minusem bylo to ze koncowki za szybko sie zaczynaja scinac i przez to trudno bylo dociagnac brzegi.
Minusem jest tez to ze nie ma oznaczonego srodka, brakowalo mi tego. :(

Podkreslam ze nosilam w tej chuscie male ok. polroczne dziecko. Wiazalam 2X i kieszonke. Bylam bardzo zadowolona.

Sprzedalam i kupilam Didymos Eva, i wtedy czulam roznice :shock:.
Duzo lzejsze mi sie dziecko wydawalo w Didku.

Jazzoo
29-10-2007, 15:12
Te chusty co sa do kupienia na www.bujane.pl (http://www.bujane.pl)
to sa Amazonas Brazil:

http://www.bujane.pl/opis.php?tow_id=49 ... =17&fraza= (http://www.bujane.pl/opis.php?tow_id=49&jezyk_id=1&skad=kategoria&kat_id=17&fraza=)

http://www.babyboden.nu/Mias/Bilder/sjalar/Brazil/brazil15.jpg

kajkasz1
29-10-2007, 17:23
Tych ostatnich chust nie polecałabym, przysłali mi przez pomyłkę i nadawało się to raczej na zasłonki! Carrysling w kolorze Lollipop miałam chyba z pół roku i byłam zadowolona. Jest miła w dotyku, dosyć cieńka i bajeczna, jeśli chodzi o kolory!

visenna2
30-10-2007, 15:04
Moim zdaniem całkiem przyzwoita chusta (zwłaszcza dla mniejszych dzieci - tak do 13-14 kilo), ale nie rewelacja. Plus za kolor (miałam lollipop:)), Węzeł mały. Instrukcja zupełnie do kitu :)

Fakt, że jak ją miałam i uzywałam to Zuza była z 4 kilo lżejsza, teraz pewnie byłoby mi strasznie niewygodnie.

zulam
10-11-2007, 10:22
Miałam carrysling kolor natura. Kupiona na lato bardzo dobrze zdała egzamin, była przewiewna, łatwo się prała, wcale tak tragicznie nie gniotła jeśłi pamiętało sie o równym złożeniu. Minusem jest brak środka i kontrastowych brzegów, instrukcja fatalna.
Nosiłam w niej Ignacka z przodu do wagi ok. 5.5 kg i było nam wygodnie, ale trzeba było bardzo starannie się zamotać. I o dziwo plecaczki fajnie z niej wychodziły, z tym że nie chodziłam w plecaczkach na dłuższe spacery, bo to były nasze początki plecakowania a zaraz potem sprzedałam chustę. A sprzedałam bo: była na mnie za długa (miałam 5.1 m), i chciałam kupic storcha i trzeba było przegrupować środki.
Dałam amazonasowi "3", ale w zasadzie powinno być z dużym plusem (nie "4" za instrukcję i brak środka)

kajka78
23-11-2007, 20:58
Ja mam amazonasa carrysling 4,5m.
Jest boski;)
to moja jedyna chusta, ale nosilam tez w hoppie, macalam rozne inne..
wcale nie tak bardzo odbiega w dotyku od innych, a Karola lekka jest, wiec dobrze mi sie ja nosi nawet na dlugie dystanse.
Jest cienka, ale ciepla, moglaby byc ciut dluzsza, ale za to mam ladny krotki ogonek z niej;)
srodek zaznaczylam sama, konce sa roznych kolorow - moze akurat tak im sie uszylo.
Ja amazonasa polecam, chociaz nie wykluczam, ze kiedys kupie sobie didka;)

agapee
29-07-2008, 12:03
ja mam amazonasa carry sling laguna. To moja jedyna chusta tkana, więc nie mam porównania. Mogę powiedzieć, że nowa jest bardzo sztywna i szorstka, ale szybko się łamie i potem jest ok. Lubię ją za przewiewność i kolory. Niedawno dopiero nauczyłam się wiązać kieszonkę. Przy wadze dziecka powyżej 7 kg po godzinie stania z kieszonką bolały mnie plecy. Może źle się zamotałam, a może to wina chusty? jak ponoszę w czymś innym będę wiedzieć i uzupełnię opinię.

lillyofthevally
05-09-2008, 21:19
ja również POZYTYWA wystawiam amzonii
niby taki kocyk a wiąże się bosko - dzieć zadowolony i ja też
Niestety 4,2 dla mnie to troszkę mało :P

Magme
27-10-2008, 14:04
Ja mam teraz z testowych kk-owych amazonas braziliiana i - moje odczucia:
kolor ładne ale nie rewelacyjne,
materiał po jednym praniu - na delikatnym programie - się nieco zmechacił, co było dla mnie szokiem i za co jest duuzy minus u mnie dla tej chusty- żadna chusta mi się nie mechaciła do tej pory!
jest przewiewny , lekki, ale wiąże się średnio i średnio nosi ..i to i małe 3 mies prawie dziecko i dwulatka..
także moje 3 to nawet , rzekłabym, tak na wyrost ...

Kirah
06-06-2009, 10:44
Na pewno brazil mają splot zwykły? znalazłam coś takiego:

The Brazilian Carry Sling from Amazonas is a cross-woven wrap-round sling, available in a length of 4.5m. The unique fabric provides the flexible support that cross-woven 'German style' wraps are known for, with a superbly cushy 'rug-like' feel.

no to w końcu jak?

monaliza
26-08-2009, 10:58
Przez krótką chwilką mialam Carrysling w kolorze Lollipop.
To była najgorsza chusta w jakiej nosiłam. Mimo że chusta w dotyku była miękka to po zamotaniu wrzynała się w ramiona. Nosiło się w niej okropnie. Ciężko się dociągało. Marzyłam o tym, żeby jak najszybciej dojść do domu i wreszcie ją zdjać.
Teraz wiem, że Amazonasy będę omijać szerokim łukiem.

Asikka
26-08-2009, 13:01
Ja mam amazonasa lagune. Dostałam w prezencie na chrzest mojej córki. Jako, że jest to nasza pierwsza chusta mam do niej sentyment. Bardzo podobają mi się kolorki - uwielbiam niebieskości :) Jest cieniutka, na lato idealna. Mały supeł przy wiązaniu nie przeszkadza. Szybko stała się mięciutka. Fakt, że troszkę się mnie ale jak się ją założy, to i tak tego nie widać. Na długie dystanse troszkę bolą mnie ramiona no i muszę ją porządnie dociągać przy zakładaniu. Mimo wszystko jestem z niej zadowolona :p

basiaT
15-03-2010, 00:29
Mam Amazonas lolliop - grubością przypomina mi złamaną Nati pasiaka tylko jest bardziej "śliska" - tak jakby była gęściej tkana.
Dociąga się dobrze.
Węzeł malutki i zgrabny.
Szersza od Nati przez co ładnie otula większe dziecko (lub też dziecko zapakowane w kombinezon zimowy)
Ostatnimi czasy noszę 11,5 kg z przodu (z uwagi na śliską nawierzchnię) i nie mam zastrzeżeń co do nośności (choć może to kwestia amortyzacji zimowej odzieży?).
Plus za kolorystykę, ale to wiadomo - kwestia gustu.
Minus - brak oznaczonego środka chusty - dla mnie duży dyskomfort.

barbamama
19-03-2010, 23:40
a długo się łamała ? i czy nie wrzyna się w ramiona? niektórzy mają takie zastrzeżenia.. bo się nad nim zastanawiam...

basiaT
26-03-2010, 17:23
a długo się łamała ? i czy nie wrzyna się w ramiona? niektórzy mają takie zastrzeżenia.. bo się nad nim zastanawiam...
Jeśli to do mnie pytanie to odpowiem ... połowicznie:
- kupiłam używaną (ale chyba nie zużytą) - jest już miękka i raczej śliska
- czy się nie wrzyna? - na zimowo nie, ale zaraz zapakuję młodą i idziemy na plażę w cieńszych ubraniach - jak wrócę to napiszę

basiaT
27-03-2010, 19:13
Julka 11,6 kg plus ubranie, chusta założona na cienką bawełnianą bluzkę - kieszonka z przodu - po 1,5 godzinie spaceru ja nie odczuwałam dyskomfortu związanego z chustą - jedynie piasek w butach (a wiercipięta konkretnie testuje wytrzymałość wiązania) - nie osiadła , ani się nie poluzowała - może ja mało wymagająca jestem i zmienię zdanie jak ponoszę w jakimś "chusto-mercedesie"

dorcik81
20-03-2011, 10:54
Amazonas lolipop
Kolor rewelacja,na żywo wygląda jeszcze lepiej
miła,mieciutka,nie za cienka i nie za gruba,dobrze się wiażę i porządnie trzyma ( po 2 godzinach nie odczuwam,że mam na sobie dziecko)
jedyna rzecz do której mogę się przyczepić to brak oznaczonego środka,trochę to utrudnia wiązanie