PDA

Zobacz pełną wersję : Bebelulu Rapalu ploty :-)



ithilhin
27-03-2008, 13:23
:-)
pozwoliłam sobie na stworzenie nowej ankiety, ponieważ pierwsze egzemplarze już ruszyły w świat.

http://www.bebelulu.pl/v2/news/48_1207231541.jpg

ithilhin
27-03-2008, 13:35
post przeniesiony do właściwej ankiety

http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?t=2848

Kasia
27-03-2008, 14:02
Osobiście najbardziej podoba mi się czerwona, bo naturalna dla mnie jest zbyt neutralna - ale ja fanką czerwieni jestem ;) I czerwona wydaje sie "miękciejsza" na dzień dobry - ale może to kwestia sugestii?






--------------------------------------------------------------------------------------
Kasia z Chustomanii

Agnen
27-03-2008, 14:30
Czekam z niecierpliwością... kiedy wreszcie dojdzie....

polaquinha
27-03-2008, 16:17
ciekaw jestem kolorów-mozna je gdzies obejrzeć? bo weszłam na ich stronę i nie widziałam tych nowych. Za to zachwycily mnie kolory poscieli i spiworkow tylko, że straszliwie drogie. Chyba wolałabym sama uszyć.

tonieja
27-03-2008, 17:21
ja też chciałaby zobaczyć ale na ich stronie nie ma. Czy ktoś mógły coś podlinkować? No i czekam na zdjęcia.

Hermia
27-03-2008, 23:03
Właśnie a może do recenzji dołączycie zdjęcia, ja szczerze mówiąc wole zobaczyć chuste na zdjęciu w akcji, niż zamotaną na manekinie, czy jeszcze gorzej kawałek chusty w kwadraciku z którego i tak nie mam pojęcia jaki to kolor, jaka faktura, nic.

ithilhin
27-03-2008, 23:29
post przeniesiony do wlasciwej ankiety

http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?t=2848

Hermia
28-03-2008, 07:14
Gosiu bardzo dziękuję.

Mamuka
31-03-2008, 17:42
Trochę rozbawiła mnie ocena 1 od osoby, która musiałaby wykraść chustę, żeby ją ocenić, ponieważ oprócz 3 osób, które wystawiły nam już oceny, nikt inny nie miał jej jeszcze w rękach.

Kanga
31-03-2008, 18:20
a mnie ciekawi kto wystawił ocenę najgorszą nie wiedząc jaka to chusta?? i bez konkretnych argumentów..

ja mam tą chustę już jakiś czas.. białą używam co jakiś czas i naprawde fajna jest.. czerwona jest żywa energetyczna.. czerwoną mam jakiś tydzień wiec opinii nie chcę udzielać ale w zasadzie to ta sama chusta jest..



środek oznaczony logo. krawędzie ładnie podłożone.
na początku faktycznie sprawia wrażenie dość sztywnej ale po praniu juz robi się baardzo przytulna. i nosi jak trzeba.. zwłaszcza mojego starszaka jak zaśnie ;) no i stosunkowo cienka i przewiewna jest :D na wiosnę będzie jak znalazł.

Agnen
31-03-2008, 18:38
też jestem ciekawa.... ale może się komuś kliknęło przypadkiem (dobra wiem ze bywam naiwna), albo pomylił z lulu....
A ja sobie czekam na kuriera.... miał być dzisiaj... ostatnio chusty na progressteron wysłane inpostem spóźniły się 3 tyg... chyba nie mam szczęścia do chustowych przesyłek :?

marta
31-03-2008, 19:54
Ja tylko macałam, u Agi. Wydają się być zupełnie różne od chust, które do tej pory widziałam. Dobrze pracują po skosach, są cienkie, dość sztywne, ale prawie niebyły noszone, to na pewno zmiękną.

Aga miała dwa kolory czerwony i złamaną biel, oba bardzo fajne. Czerwony, piękny, bardzo intensywny, a biel idealna na lato.

Żałuję, że nie skorzystałam z okazji i nie powiązałam się w nie na szkoleniu. Może Aga da ponosić w sobotę w KK, pliss :D

Nie daję, żadnej oceny, bo nie nosiłam.

mart
31-03-2008, 20:30
.... ale może się komuś kliknęło przypadkiem (dobra wiem ze bywam naiwna), albo pomylił z lulu....

myślę, że tak właśnie było. nie ma co podejrzewać od razu złych intencji.

a ja ciekawa jestem szczególnie czerwonej rapalu 8))

Vega
31-03-2008, 21:02
w kwestii złych intencji niestety takowe się zdażają - zauważyłam po ocenach w chustach, które sprzedaję ;) zainteresowani wiedzą o co chodzi.

Jeszcze nie wystawiam oceny dla Rapalu - ale zgadzam się z Martą w kwestii tego, że są inne niż wszystkie chusty, bo też widziałam tą chustę na szkoleniu - nawet się zamotałam - ale tylko z lalką z braku dziecka, więc ocena nie byłaby do końca miarodajna.
Jedno co mi się rzuciło w oczy - jest niesamowicie gniotąca - kiedyś myślałam, że to Amazonas wygląda po jednym motaniu jak psu z gardła wyciągnięty - teraz Amazonas stanowczo zyskuje w moich oczach.

No to czekam aż ktoś znajomy będzie miał tą chustę i zobaczymy jak się nosi - bo inwestować w nią raczej nie będę.

ithilhin
01-04-2008, 09:49
Vega, im bardziej uzywana, tym bardziej mieknie i mniej sie gniecie :-)

polaquinha
01-04-2008, 10:45
hmmm, wypowiadałam się w tym watku (a raczej pytałam o zdjecia) ale nie głosowałam. Tym bardziej na jedynkę.
Może generalnie metody działania Bebelulu nie chwyciły mnie za serce ale takiej świni bym nikomu nie podłozyła. Wolę to powiedziec głośno, bo tylko nieobecni i milczacy nie maja racji -niestety :wink:

Agnen
01-04-2008, 19:08
No to doszła. Zamotałam dzisiaj w nią

Agnen
05-04-2008, 16:07
Wyprałam ją i trochę jeszcze ponosiłam: nic się nie zmieniło, więc pewnie zmięknie za 1-2 prania. Trzeba się przyłożyć do motania ale nosi się fajnie. No i czego nie napisałam wcześniej: środek jest oznaczony wszywką, dobrze widoczny, a brzegi są podszyte różnokolorową nicią.

kajkasz1
08-04-2008, 20:56
Moja opinia jest niekompletna - wystawiam ją po około 1,5 godzinnym noszeniu (w dwóch turach), no i chuście nie "złamanej".
Sama chusta bardzo mi sie podoba. To jedna z najlepiej odszytych chust, jakie miałam w ręku. Z dbałością o szczegóły, przepięknie wykończoną kieszonką. Ten zielony kolor obszycia i haftu logo jest super - taki miły akcent kolorystyczny. Nie bardzo mi pasi ta wszywka na środku, ale ja w ogóle nie korzystam z oznaczenia środków i brzegów. Wydaje mi się jednak, że przy niemowlęcej delikatnej skórze odpowiedniejsza byłaby miękka bawełniana taśma (jak w kolorze nitki to wyglądałaby szałowo, ale to oczywiście tylko sugestia). Kolor samej chusty jest akurat "mój", pasowałby do wszystkich letnich ciuchów.
Chusta jest cienka i o ile trudno w przypadku chust wiązanych (no może poza Vatanai) mówić o przewiewności, to myślę, że będzie to chusta "oddychająca" latem. Bardzo ścisły splot sprawia, że chusta ma naprawdę bardzo dobre właściwości nośne jak na swoją grubość. Dobrze pracuje po skosie, ładnie naciąga. Nic mi się nie wpijało, nie wrzynało. Sam materiał jest czepliwy, więc Kuba nie osiadał.
Jedyny minus tej chusty to jej sztywność. Akurat mam porównanie z Laną, która jest uważana za bardzo sztywną, a jednak Rapalu sprawia wrażenie jeszcze bardziej zgrzebnej, jakby wykrochmalonej (Lana jest w dotyku taka jakby lekko "śliska", a Rapalu szorstka). No i przez to niemożliwie sie gniecie. Jeśli to tylko chwilowe, a w miarę "łamania" sztywność chusty ustępuje, to bardzo dobrze.
No i w związku z tą sztywnością, szorstkością trzeba się porządnie napracować nad wiązaniem, podobnie jak w chustach bardzo cienkich lub przeciwnie, bardzo grubych i sztywnych.

ithilhin
08-04-2008, 21:15
z opisu wnioskuje, ze masz te jasna?
zobaczysz po jakims czasie lamania jaka fajna sie robi :-)
w czerwonej nie ma tej wyraznej faktury materialu, ale wlasciwosci nosne ma identyczne.
ja juz taka zlamana wyslalam Igorkowi, mam nadzieje, ze sie sprawdzi u nich.

sabcia
10-04-2008, 12:01
Hehe, podoba mi się ta jedynka, rzekomo od kogoś kto chusty na oczy nie widział :lol: Ktoś najwyraźniej tak samo przepada za marką bebelulu jak ja, no ale takie głosowanie to już chyba przegięcie.

Natalia
10-04-2008, 16:37
No, niestety, takie „prezenty” od konkurencji się zdarzają. Ja wiem np., że część najniższych ocen w ankiecie NATI pochodzi od konkurencji. Nawet wiem, kto te oceny wystawił i która firma ma z tym związek i że osoba wystawiająca niską ocenę nie ma Nati i nigdy nie miała.
Nie odzywam się publicznie, bo to tak naprawdę kropla w morzu. Gdybym wam opowiedziała o tym, co mamy na priva od 5 miesięcy ze strony 2 firm, to prawdopodobnie zmroziłabym Wam krew w żyłach.

Na szczęście z wieloma pozostałymi firmami jesteśmy w bardzo dobrych relacjach, doświadczamy ogromu pomocy z ich strony, za co publicznie im dziękuję. :kiss:

Ponad wszelką wątpliwość uważam, że żadna z tych dwóch nieprzyjemnych firm nie wystawiła tej jedynki rapalu. Nie pytajcie, skąd to wiem. :lol:

Spośród pozostałych znanych mi firm, to są to osoby bardzo pokojowo nastawione, więc tak naprawdę nie wydaje mi się, żeby te osoby wystawiły ocenę.
Moim zdaniem albo faktycznie ktoś się pomylił albo …… Chyba dość ważną informacją jest to, że te trzy osoby testujące chustę, o których pisze bebelulu, pokazały ją na spotkaniach chustowych dużej ilości mam. Już w weekend 29-30 marca rozmawiałam z 3 osobami, które opowiadały mi o rapalu. Niewykluczone, że któraś z tych osób wystawiła ocenę.

Osobiście jednak jestem zwolennikiem tego, aby oceniać chusty, które się posiada dłużej. Z drugiej strony inne chusty na tym forum też zostały niekiedy ocenione przez osoby użytkujące daną chustę krótko, więc każda oceniana firma musi się z tym pogodzić. Każdy ma prawo do swojej oceny.

ithilhin
10-04-2008, 17:39
jedynka pojawila sie ZANIM rapalu byla pokazana na spotkaniach.
to raz.
jedna jedynka wiosny nie czyni :-)
to dwa.
sorry, Jazoo, ale uwazam, ze narzedzia forumowe POZWALAJA Ci na podejrzenie kto wystawil jedynki w ankietach. swiadczy o tym wypowiedz Natalii. tym bardziej mi przykro, ze nnie uzyskalam odpowiedzi na swoje pytanie :-(
to trzy.
Nati dostala ode mnie chyba trojke - really nie pamietam, ale nie jedynke. nosilam przez dobra chwile (ponad godzine) Nati i skoro inne osoby po takim (ba nawet krotszym) czasie moga oceniac chusty to wystawialm ocene.
to cztery :-)

kajkasz1
10-04-2008, 18:47
Dobra, to ja sie przyznam - wystawiłam ocenę 4, minus za tą sztywność. Chociaż uważam, że ta chusta MA duże możliwości, które odkryję jak dłużej ponoszę i zmiękczę materiał. No i czekam na inne kolorki.

Natalia
14-04-2008, 11:41
Gosiu, z tego, co się orientuję, to Jazoo nie widzi na bieżąco tego, kto głosował i kiedy. Mój Tomek twierdzi, ze znalezienie tego jest możliwe, ale to wymaga chwili grzebania po serwerze. Nie miałam sumienia oczekiwać od Jazoo siedzenia pół wieczoru, żeby szukała dla mnie jakichś informacji.
Co do terminu pojawienia się jedynki, to ja tego nie pamiętam, kiedy się ona pojawiła, wiec się nie upieram. Być może faktycznie ktoś sie pomylił.
Rozmawiałam jednak jeszcze raz z dziewczynami ze spotkania chustowego, o którym pisałam wcześniej. Nie są na 100% pewne, ale raczej wydaje im się, że pierwszy raz widziały rapalu w czwartek 27.03.2008, czyli w dniu założenia tej ankiety.

ithilhin
14-04-2008, 11:54
Gosiu, z tego, co się orientuję, to Jazoo nie widzi na bieżąco tego, kto głosował i kiedy. Mój Tomek twierdzi, ze znalezienie tego jest możliwe, ale to wymaga chwili grzebania po serwerze. Nie miałam sumienia oczekiwać od Jazoo siedzenia pół wieczoru, żeby szukała dla mnie jakichś informacji.

no jesli tak to przepraszam JAZOO!!!
po prostu zle zrozumaialm Natalio Twoja wypowiedz:


Nawet wiem, kto te oceny wystawił i która firma ma z tym związek i że osoba wystawiająca niską ocenę nie ma Nati i nigdy nie miała.

jesli nie od Jazoo to SKAD wiesz?


a tak na marginesie: ja wiem ,ze w "panelu administracyjnym" forum na php jest zakladka SONDY i mozna sobie wyniki glosowan zobaczyc. w zakladce pojawia sie spis tematow ankiet. klika sie na plusik na poczatku tematu i lista sie rozwija, widac kto i jak glosowal.

http://img397.imageshack.us/img397/2531/beztytuufj6.jpg

ot i wszystko.

kajkasz1
14-04-2008, 12:37
Wiecie co mnie wkurza? Takie wstawki jak teraz. Dla mnie ankieta-recenzja jest po to, żeby się dowiedzieć czegoś O CHUŚCIE! I nie mam ochoty czytać, kto komuś zrobił a kuku z punktami, kto poznał swojego znajomego i tym podobnych bzdetów, bo to mi po prostu obraz zaciemnia. I jak wchodzę w wątek to chcę konkrety a nie bzdety. Liczba punktów i ogólna ocena też nie są dla mnie takie ważne jak subiektywne oceny noszących dziewczyn. I jak dopiszą, że tylko macały i dlaczego im się chusta wydaje niefajna to biorę poprawkę na ich głos, nawet, jak jedynkę stawiają.
Czy możemy sie skupić na temacie??????????????????????????????????

ithilhin
14-04-2008, 12:40
RACJA Kajkasz!
Prosze Administratorki o PRZENIESIENIE off-topicow do jakiegos specjalneg owatku w stylu "Rapalu-ankieta-offtopic"

Natalia
14-04-2008, 13:15
A ja proponuję usunąć ankietę i założyć ją od nowa. Od początku dziwna atmosfera się tu zrobiła, każdy czuł się podejrzany i musiał się tłumaczyć. Moim zdaniem nie ma dowodów na to, że ta jedynka została wstawiona złośliwie, więc niepotrzebne było rzucanie oskarżeń. Inne firmy też mają poczucie, że coś było nie tak w ich ankietach, ale nikt zadymy nie robił.

Vega
14-04-2008, 17:37
Zgadzam się poniekąd z Natalią - w innych chustach też są nieprawidłowości - ludzie wystawiają oceny na podstawie samego tylko dotykania chusty - paranoja jak dla mnie - bo np. Lana w dotyku nie zachwyca, ale już w noszeniu owszem... a w każdej chuście właściwie są jakieś totalnie "od czapy" oceny...

I co dziwne Nati :) tutaj zadymy nie robi Bebelulu ;) ciekawe czy w obronie "moich" chust też ktoś wystąpi :D

lee_a
14-04-2008, 20:35
ciekawe czy w obronie "moich" chust też ktoś wystąpi :D

"twoje" bronią się same ;)

ithilhin
14-04-2008, 21:11
Vega, jak ktos napisze cos w stylu, ze Babylonia to puchaty koc to na pewno bede bronic, bo widzialam i wiem, ze ani puchaty ani koc :-P

DonKaczka
15-04-2008, 21:53
Gosiu, zalezy ktora wersje forum masz, Twoja to zdaje sie wersja phpbb by przemo, w naszej wersji tego co pokazalas NIE MA. Wiec nie da sie sprawdzic kto na co glosowal, nie instalowalam tez takiego dodatku, bo nie sadzilam ze to bedzie potrzebne..
I jakos do tej pory nikt sie nie uskarzal na wyniki ankiet... Uderz w stol jak mowia hmm

DonKaczka
15-04-2008, 21:57
Aha, Gosia, zaloz nowy watek ok?
Ten zostawiam ale wykasowalam ankiete, zamykac nie bede bo moze ktos ma cos do dodania;)

milorzab
15-04-2008, 22:13
To ja może w temacie chusty się wypowiem ;)
Była u mnie na tydzień, teraz ją muszę odesłać, z żalem.
Jest w sumie taka zwykła. Bałam się, że Bebelulu wymyśli coś dziwnego w stylu sznureczków w chuście kółkowej. A tu niczego takiego nie ma. Jest cienka, lekka, dość sztywna (jestem druga w kolejce, zmięknie z pewnością), węzeł tworzy niewielki, ma piękny czerwony kolor, brzegi zaznaczone nitkami, jest środek zaznaczony, ma kieszonkę z aplikacją. Było nam w niej bardzo wygodnie. Mimo tego, że jest cienka, ciężar mojego 10 kg dziecka dobrze się rozkładał. Wiązanie się trzymało. To mało fachowe określenie, ale chodzi mi o to, że nie musiałam jej za bardzo poprawiać.
Nie lubię kieszonek, nie widzę sensu w kopaniu telefonu, obijaniu kolanem portfela. Kieszonkę bym jej odjęła. Nie znam ceny. A trochę w tej ocenie zależy też od ceny. Inaczej bym ją oceniała jako wersję econo, a inaczej jako lux.

ithilhin
15-04-2008, 22:54
Aha, Gosia, zaloz nowy watek ok?
Ten zostawiam ale wykasowalam ankiete, zamykac nie bede bo moze ktos ma cos do dodania;)

zrobilam ankiete od nowa. proponuje dywagacje niezwiazane z tematem przeniesc w watek oddzileny, latwiej bedzie.

ithilhin
15-04-2008, 22:55
Gosiu, zalezy ktora wersje forum masz, Twoja to zdaje sie wersja phpbb by przemo, w naszej wersji tego co pokazalas NIE MA. Wiec nie da sie sprawdzic kto na co glosowal, nie instalowalam tez takiego dodatku, bo nie sadzilam ze to bedzie potrzebne..
I jakos do tej pory nikt sie nie uskarzal na wyniki ankiet... Uderz w stol jak mowia hmm

myslalam, ze jest w kazdej wersji bo jakos Przemo nie lansowal specjalnie tego jako swoj dodatek :-)

jesli tak to PRZEPReZAM! szczerze!

DonKaczka
16-04-2008, 08:38
GOSIAAAAA

zaloz NOWY watek z NOWA ankieta, ten zostanie jako plotki, ok?

przeprosiny przyjete :)

ithilhin
16-04-2008, 08:56
OK, zalozylam. ale przenies tam te posty z ocena, ok? a tu ploty zostaw i ankiete skasuj :-)

sabcia
19-04-2008, 13:51
No proszę, w ten czy inny sposób Bebelulu zawsze wzbudza emocje :lol: