PDA

Zobacz pełną wersję : proste plecki w 2X



silver
08-09-2009, 18:09
od kilku dni obserwuję,że Misiek podczas spacerów w 2X ma dośc proste plecy-a powinny byc wygięte w literkę C. Jak uśnie w chuście, to faktycznie to C osiąga ;) A jak ogląda świat, to się prostuje. Sprawdzalam przed lustrem-dupka jest wpadnięta, nóżki na żabkę, chusta jest pod kolankami. A jadnak się prostuje. Czy to np. kwestia złego dociągnięcia chusty ? próbowałam ją jeszcze bardziej dociągac, zwłaszcza te krawędzie przy szyjce, ale jest nadal to samo.. czy może byc to spowodowane tym, że Michaś próbuje siadac? (dobra, może to głupie, ale głośno myślę)
za wszelkie rady będę wdzięczna :)

rebelka
08-09-2009, 18:34
A w innych wiązaniach, no kieszonce, też tak robi?

silver
08-09-2009, 18:48
nie wiem ;)
wiążę tylko 2X :)
kieszonki się boję, bo nie umiem włożyc pod tyłek odpowiedniej ilości materiału...

ithilhin
08-09-2009, 19:28
a jak to wyglada?
tak:
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/qg/rj/a1ya/nZLvolYX1Zod58WyTX.jpg

?
jesli tak to kolanka za nisko :-D

silver
08-09-2009, 19:57
no właśnie nie- kolanka ma wyżej niż dupkę.
jutro się zwiążę, obfocę i wkleję- będzie najrozsądniej :)

petisu
08-09-2009, 23:31
Próbuje to sobie wyobrazić i też mi tylko kolanka za nisko wychodza, a dalej idąc miednica pod złym katem. Jesli kolanka sa odpowiednio wysoko, to miednica test taka "podkulona" i przez to mamy zaokrąglony kręgosłup i przy takim ułożeniu nie na się go wyprostować (przynajmniej dolną połowę).

ithilhin
09-09-2009, 08:05
wlasnie dlatego dalam zdjecie pogladow z ewidentnie zle ulozonymi kolankami :-) (moje wlasne, zeby nie bylo, hehe).
bo mi sie wydaje, ze autorce pytania moze sie wydawac, bo dziecko juz "sztywniejsze" niz malusi noworodek.

petisu
09-09-2009, 10:25
Silver-dawaj zdjęcia! Swoją droga to poćwicz kieszonkę, bo dobrze jest zmieniać wiązania, a kieszonka genialnie rozkłąda ciężar. :)

Koire
09-09-2009, 10:46
Dziewczyny, a czy takie proste plecki u rocznego dziecka też są bardzo złe?

Po patrzę po swoich zdjęciach, i jak Pola była mała, to fajnie się nóżki dawało wyżej. Teraz to ona sama jakby... siada...i na zdjęciach to bardziej w chuście siedzi niż się przytula.

petisu
09-09-2009, 11:20
To też pokaż zdjęcia, bo może to tylko z Twojej perspektywy wygląda.

Koire
09-09-2009, 11:32
o tu.

ithilhin
09-09-2009, 11:57
Koire - ok jest.
moze troszke bardzie w dolki podkalonwe neich siega chusta - ale moze to przez spodenki nie widac dobrze.
ps. sliczne zdjecie!

petisu
09-09-2009, 12:03
A ta chusta jest pod sam dołek podkolankowy? Bo nie do końca widzę. Jeśli jest, to ja bym dociągnęła trochę zewnętrzne krawędzie i spróbowała "wsadzić" pupę w chustę chwytając za łydki i podciągając nieco do gówy (i pod siebie). W 2x możesz też włożyć dłonie po bokach w chustę, na pupę dziecka i "podwinąć" miednicę. Tak żeb usiadł bardziej na kości ogonowej niż na klejnotach ;) Potem oczywiście dociągnąć krawędzie trzeba.

Koire
10-09-2009, 09:22
Sprawdziłam siebie dziś – kolanka jak zwykle podciągam za łydki, krawędzie dociągnięte – w 2X dodatkowo robię majteczki z poły wewnętrznej – pięknie mi się rozciągają.

Więc to chyba złudzenie optyczne J Pola siedzi zapadnięta.