PDA

Zobacz pełną wersję : Tetrowe mamy



erithacus
18-03-2008, 13:48
Witajcie. Wreszcie udało mi sie zarejestrowac i to jest mój pierwszy post na tym forum.
Jeszcze będąc w ciązy zdecydowałm, że moje maleństwo, kiedy sie urodzi bedzie chowane w pieluchach wielorazowych. Wtedy jednak nic nie wiedziałam o tych nowoczesnych pieluchach i obkupiłam się w cała masę pieluch tetrowych. Udało mi sie dostać naprawde dobra tetrę, która po wypraniu wymaga tylko złożenia, nie wyciąga się ani nie gniecie. Od początku ubieram w nia moja córkę. Jakis czas temu trafiłam na wasze forum i dopiero mi sie oczy otworzyły;) Wczesniej nie miałam pojecia, że może byc az tyle różnych wielorazówek. Niestety nie mogę nakupowac sobie tych super pieluch, po pierwsze dlatego, że, nie da sie ukryć, sa one dość drogie, po drugie - mam już cały komplet tetry, który tez niezle sie spisuje.
Drogie mamy:) na pewno wsród Was sa też takie, które używaja wyłącznie tetry i innych domowych wynalazków (np. samorobne otulacze). Prosze ujawnijcie się w tym wątku, może podzielimy sie informacjami na ten temat.
Pozdrawiam
Marta

Bogusia
18-03-2008, 21:43
Ja używa m przede wszystkim tetry ....
Do tego 2 otulacze kupne , no i zaczęłam szyć swoje z polarku. :)

Na noc do tej pory był pampek , ale odwazyłam się na formowana pieluchę i konopną wkładke i otulacz, też spoko , dziecko nie budziło sie w nocy.

Myślę że można uszyć też wkładki z frotowego ręcznika :) chłonne

No a jak brak otulaczy to pielucha i majteczki .... wymieniam od razu wszystko :)

Siedzimy w domu , więc to ułatwia sprawę :)

Anna Nogajska
18-03-2008, 22:57
ja też uwielbiam tetrówki i pieluszki frotowe, z których uszyłam wkładki. taką wkładkę pakuję do majteczek i wymieniam wszystko razem, albo do gatek wełnianych, które nie przyjmują wilgoci. i tak pomykamy po domu z reguły :lol:

na dzień spokojnie wystarczy taki otulacz z polarku, jaki uszyła bogusia. można mieć 3 sztuki: jeden na dziecku, drugi w praniu, trzeci w zapasie.

no a na noc: albo pieluszka kieszonka, wtedy posiadanie 3 sztuk wystarczy, albo tetra wzmocniona dobrą wkładką, np. konopną. plus dobry otulacz. na wkładki można pociąć pieluszkę konopną prefold - mart tak zrobiła i wyszły jej super wkładki za super cenę.

erithacus
18-03-2008, 23:44
Ja naprodukowałam sobie otulaczy z takiego cienkiego, mocnego polarku. To znaczy pocięłam moj szlafrok, który i tak mi się nie podobał :) Nawet nic nie szyłam tylko wycięłam odpowiedni kształt, całość spinam zapinką snappi (od niedawna, bo wcześniej miałam guziczki, które za bardzo fajne nie były). Pod otulacz wkładam tetrę, na to jeszcze taką małą wkładkę też z polarku, żeby nie było tak mokro. Sprawdza się to, bo mogę te wszystkie rzeczy wyprać i wysuszyć osobno. Polarek zdawał też egzamin, kiedy Zuza kupę robiła jeszcze do pieluchy (od ok. miesiąca kupy lądują w nocniku;), o wiele łatwiej jest wypłukać polar niż tetrę. A jeśli chodzi o pranie - bo jednak trzeba pieluchy co jakis czas wygotować - to nie ma problemu, polar wytrzyma nawet 90 stopni w pralce.

Tylko, kurczę, z nocą jest mały problem, bo Zuza mimo, że nie je, to sika jak najęta. Taka moja porażka, pampers w nocy;)

mart
18-03-2008, 23:57
na wkładki można pociąć pieluszkę konopną prefold - mart tak zrobiła i wyszły jej super wkładki za super cenę.

tak zrobiłam 8))
mam 3 duże i jedną małą z jednego dużego prefolda. wkładam do galotek wełnianych i jak się zgapię to wytrzymują i 2-3 siknięcia. spokojnie można je też włożyć w otulacz.

ja często w domu stosuję taki zestaw tetra złożona w trójkąt, na tetrę dowolna wkładka, zapinam snappi (albo zawiązuję), na to otulaczl lub galotki. tak robimy jak nie ma suchych formowanych. wyobrażam sobie, że spokojnie można bazować w całości na takim systemie, tylko nie wiem co na noc - nie testowałam, bo u nas kieszonki rozwiązują problem.

scharon
25-03-2008, 14:30
Ja tez uzywam tetry ,mam maly stosik i naprawde sa dobrego gatunku wiec jestem bardzo zadowolona
Ostatnio u mojej mamy znalazlam super bawelne ,z ktorej kiedys sie robilo ONUCE -takie skarpety dla gornikow np. -moze wiecie o co mi chodzi :) Naprawde chlonne i po przecieciu wyszly fajne wkladki -super chlonne.

Tylko mam maly problem z otulaczami - powiedzcie mi dziwczyny jak w prosty sposob (pisac drukowanymi literami :!: ,bo ja nie z szyjacych) oszyc w domu.Kupowane w sklepie na guziczki niezdawaja egzaminu bo szybko ceratka w srodku peka,na rzepy tez -bo Filipowi sie ocieraja o brzuszek ,efektem jest zaczrwienienie i podraznienie.

I jeszcze jedno pytanie -gdzie kupic ta spinke snappi :?: :?:

serafinka
25-03-2008, 15:09
ja spinki kupiłam u mamyaleksa w sklepie ekobaby

scharon
25-03-2008, 19:06
Ja przejrzalam caly sklepik- i albo mi sie na oczy rzucilo ,ja tam ich niewidze :oops:

scharon
25-03-2008, 19:23
Znalazlam :bliss: :D

i oczywiscie sobie zamowie -tylko zastanawiam sie jeszcze nad wkladka -najlepiej zeby byla dobra do pieluch tetrowych (mam ich sporo)
na stronce jest duzy wybor i niewiem ktora wybrac

I niewiem czy starczy mi zestaw typu:
otulacz z polaru (postaram sie sama zrobic) +spinka
tetra
no i jakas wkladka :?:
czy mi to nieprzemoknie :?: -po jednym czy dwoch siknieciach

wolalabym nie przebierac Juniora z calym umundurowaniem :D

petisu
25-03-2008, 19:38
Moim zdaniem nie powinno przemoknąć. Oczywiście zalezy od pojemności pęcherza sikacza....;)

erithacus
25-03-2008, 23:53
http://www.ottobredesign.com/de/schnitt ... ppa_de.pdf (http://www.ottobredesign.com/de/schnittmuster/pdf/vaippa_de.pdf) - tu jest wykrój na otulacz. Nie trzeba tych wszystkich gumek ani rzepów, wystarczy wyciąć kształt z polaru, nawet go obszywac nie trzeba. Jesli jest dobrej jakości polar, to nie przemoknie nawet po dwóch siknięciach. Jeżeli polarek jest troche "rzadszy", to trzeba by było zszyć dwie warstwy. Czasem, jak Zuzu ma dzień sikacza, to nie ubieram jej body, bo wtedy trzeba wszystko przebierać, tylko zwykłą koszulkę i polarkowe spodnie. Koszulka sie nie zmoczy, a spodnie, nawet jak beda lekko wilgotne, to za moment wysychają.

serafinka
26-03-2008, 02:14
wykrój fajny tylko trochę duży....no i nie wiem co to jest ta część oznaczona nr 2

serafinka
26-03-2008, 02:38
znalazłam wersję angielskojęzyczną i wiem już co to jest element 2

scharon
26-03-2008, 11:14
Wycielam juz z polaru ,prosty otulacz ,czekam az Filip sie wyspi aby przetestowac go.
Narazie jeszcze nie mam spinki wiec pieluche z otulaczem upchne do majleczek
Nawet nauczylam sie skladac tetre dzieki innym watkom :)Juz mam wszystkie poskladane :D

Lucy van Pelt
26-03-2008, 13:03
Serafinka, a gdzie ta wersja anglojęzyczna? Można prosić linka?

erithacus
26-03-2008, 13:25
http://www.ottobredesign.com/en/print/pdf/vaippa_en.pdf znalazłam po angielsku. Ta cz.2 to jest ochraniacz na rzep, żeby sie w praniu nie przyczepało do innych rzeczy.
Faktycznie troche to duże, ale wystarczy lekko pomniejszyć i wycinać z materiału bez zapasów. Z reszta każda pupka jest inna i ja swoją wersję tez kilka razy poprawiałam, aż wycięłam wreszcie coś, co dobrze leży ;)