PDA

Zobacz pełną wersję : pasiaki didkowe kontra storczykowe



agatka_1979
28-08-2009, 20:56
dziewczyny, które mają takie chusty...no jak się mają jedne do drugich? czy storczyki są "cieńsze" niż didymosy? czy tak samo "mięsiste"?

jana
28-08-2009, 21:40
szczerz mówiąć to nawet pasiaki didkowe są różne, macałam trzy - dwa były dość grube i nieco sztywne- jeden mięciutki i lejący się i to nie była kwesta złamania, bo jeden z tych sztywniejszych miał ze 20 lat ;-)
W tym momencie jestem na etapie zachwytu nad inką i jest ciensza od paskow didkowych i wg mnie lepiej sie dociaga . takie moje zdanie :mrgreen:

lawendax
28-08-2009, 22:15
Miałam w rękach pasiaki storcza wydawały się gładkie. Noszę w evce i jest jakby szorstka, ale fajną ma nośność i nie wymaga bardzo dokładnego wiązania.

kejzi
28-08-2009, 23:50
Nie oszukuj się, potrzebujesz i storcza i didka :mrgreen:

lidka
29-08-2009, 23:20
Nie oszukuj się, potrzebujesz i storcza i didka :mrgreen:

kejzi :thumbs up:

agatko, przecież pasiaka Storcha możesz wypróbować;) w końcu Twoja koleżanka ze stoiska progressteronowego jakby ma ich troszkę;):mrgreen:
Jeżeli jesteś zainteresowana to pisz na PW dogadamy się co do sposobu odbioru:)

nika03
30-08-2009, 23:28
Hej
A czy któraś z Was podzieli się jeszcze opinią na temat różnic między chustami obu tych firm. Jeśli większość z Was ma porównanie, to może udzielicie jakiś wskazówek niedoświadczonym.
Mnie interesuje, która z chust będzie miała najlepszą nośność, chciałabym mieć taką chustę, która będzie mi służyć kilka lat.
Chodzi o to, że ja nie lubię zmian, chciałabym mieć jakąś taką w miarę uniwersalną chustę.
Zdaję sobie sprawę, że może być trudno z doradzeniem czegoś konkretnego, ale będę ogromnie wdzięczna za subiektywne opinie i refleksje dotyczące noszenia w różnych chustach.
Słyszałam, że pasiaki mają dobrą nośność, ale jak nie ma możliwości porównania ich, to przynajmniej opinie doświadczonych chustonoszek pozwolą na wybór tego, czego mam szukać chociażby na chustostraganie.

Dzięki z góry

ninuczka
31-08-2009, 07:54
Dorothqo, zobacz w dziale "Recenzje chust" ciut niżej od działu, w którym obecnie jesteśmy. Tam na pierwszej stronie jest akurat recenzja chust Storchenwiege, to tam będzie :)

agatka_1979
31-08-2009, 21:56
kejzi, moze masz racje :-)

lidka, napisalam pw :-)

milorzab
31-08-2009, 22:22
Hej
A czy któraś z Was podzieli się jeszcze opinią na temat różnic między chustami obu tych firm. Jeśli większość z Was ma porównanie, to może udzielicie jakiś wskazówek niedoświadczonym.
Mnie interesuje, która z chust będzie miała najlepszą nośność, chciałabym mieć taką chustę, która będzie mi służyć kilka lat.
Chodzi o to, że ja nie lubię zmian, chciałabym mieć jakąś taką w miarę uniwersalną chustę.
Zdaję sobie sprawę, że może być trudno z doradzeniem czegoś konkretnego, ale będę ogromnie wdzięczna za subiektywne opinie i refleksje dotyczące noszenia w różnych chustach.
Słyszałam, że pasiaki mają dobrą nośność, ale jak nie ma możliwości porównania ich, to przynajmniej opinie doświadczonych chustonoszek pozwolą na wybór tego, czego mam szukać chociażby na chustostraganie.

Dzięki z góry

Naprawdę pasiaki dobrze noszą i dobrze noszą się. To bardzo uniwersalne chusty. Każda z nich będzie Ci służyła dobrze i długo.

nika03
31-08-2009, 23:04
Naprawdę pasiaki dobrze noszą i dobrze noszą się. To bardzo uniwersalne chusty. Każda z nich będzie Ci służyła dobrze i długo.

Dzięki wielkie za odpowiedź. Rozumiem z niej, że nie ma specjalneo znaczenia czy to będzie pasiaczek Storchenwiege czy Didymos?

Jasnie Pani :)
31-08-2009, 23:10
Dzięki wielkie za odpowiedź. Rozumiem z niej, że nie ma specjalneo znaczenia czy to będzie pasiaczek Storchenwiege czy Didymos?

takich pytan sie tutaj nie zadaje, bo kazda uzytkowniczka moze ci inna odpowiedz dac. To bardzo subiektywne odczucia sa.
Uzywalam 3 didkowych pasiakow (Simon, Katja, Till) , a tylko jednego storczyka (INKA) i IMO (!) wszystkie 3 sie chowaja do storcha, ale nie znaczy to, ze gorzej nosza. Prawda jest taka, ze jesli masz zamiar nabyc tylko jedna chuste z proponowanych, to bedzie ci ona pieknie i dluygo sluzeyla, a o zaletach innych (lub o wadach) i tak sie nie dowiesz, wiec bierz co ci sie podoba ;)

Jasnie Pani :)
31-08-2009, 23:13
czy storczyki są "cieńsze" niż didymosy? czy tak samo "mięsiste"?
Inka Storcha jest grubsza od Simona i Katji i porownywalne z Tillem.

kejzi
31-08-2009, 23:32
ja bym brała inkę, storcze to wspaniałe chusty, ładniejsze niz pasiaki didka moim zdaniem

nika03
01-09-2009, 00:09
ja bym brała inkę, storcze to wspaniałe chusty, ładniejsze niz pasiaki didka moim zdaniem
Dziękuję Kejzi. Cieszę się, że wyraziłaś swoją opinię. Zdaję sobie sprawę, że każdemu może odpowiadać coś innego. Ja jednak nie mam możliwości popróbowania i potestowania rżóżnych chust, a chcę kupić jakąś uniwersalną... uniwersalną w tym sensie, że będzie mi służyć przez jesień, zimę i pewnie wiosnę - i będzie dobrze nosić.

Jeśli któraś z Was zechce jeszcze napisać swoje zdanie na temat różnic miedzy tymi chustami, to będzie to dla mnie bardzo pomocne.

lalika
01-09-2009, 13:36
Moja Anna, to jak na razie najlepsza chusta, a teraz jeszcze czekam na Inkę. Zamawiam też girasola dziką orchideę - chociaż w ciemno, bo żadnego girasola nie miałam w ręku :)
Ale jak się zdarzy, to chciałabym popróbować Jima didkowego, z tym, że nie mam ciśnienia jakoś na to. Wydaje mi sie, że 2 pasiaki storcza to już i tak jest wypas :) (kolorystyczny też właściwie....)

agucha
01-09-2009, 13:39
takich pytan sie tutaj nie zadaje, bo kazda uzytkowniczka moze ci inna odpowiedz dac. To bardzo subiektywne odczucia sa.
Uzywalam 3 didkowych pasiakow (Simon, Katja, Till) , a tylko jednego storczyka (INKA) i IMO (!) wszystkie 3 sie chowaja do storcha, ale nie znaczy to, ze gorzej nosza. Prawda jest taka, ze jesli masz zamiar nabyc tylko jedna chuste z proponowanych, to bedzie ci ona pieknie i dluygo sluzeyla, a o zaletach innych (lub o wadach) i tak sie nie dowiesz, wiec bierz co ci sie podoba ;)

Dokładnie tak! Ja z pasiaków znam tylko Inkę i Hoppa, nawet nie macałam żadnego pasiastego Didka. Mam różne indio, ale pasiak wystarcza mi jeden - moja kochana Inka. Świetnie się nosi, cudownie łamie - moja jest już w tej chwili jak flanelowy kocyk, super nosi, chyba jako ostatnia opuści mój stosik (a może w ogóle go nie opuści?).

Jasnie Pani :)
01-09-2009, 16:23
Uzywalam 3 didkowych pasiakow (Simon, Katja, Till)

zapomnialam, ze nosilam jeszcze w Lisie i Jimie (pseudo pasiaku). Oczywiscie dalej uwazam, ze Inka byla z nich najlepsza, ale i najbardziej ukochana, wypieszczona, zlamana, dlatego moze wiec taka nieobiektywna moja opinia


Jeśli któraś z Was zechce jeszcze napisać swoje zdanie na temat różnic miedzy tymi chustami, to będzie to dla mnie bardzo pomocne.

Roznica oczywiscie kolorystyczna jest glowna. Wszystkie pasiaki didka, z ktorymi mialam przyjemnosc, maja porownywalna nosnosc, jak dla mnie konczaca sie w okolicach 13 kg dziecka. Przy ciezszym dziecku juz inne chusty sa dla mnie lepsze. Lisa Til i Katja to prawie taka sama grubosc, Jim i Simon sa ciensze. Mi lepiej nosi sie w grubszych chustach, wiec moj ranking tych pasiaczkow przedstawia sie tak (chociaz roznice naprawde niewielkie):
1) Lisa
2) Till
3) Jim
4) Simon
5) Katja (to byla zwykla bawelniana Katja, bez dodatku welny)

lalika
02-09-2009, 00:16
Doszłą moja Inka - jest super, porównywalna z Anną. One obie "same się wiążą" i noszą jak zamurowane. Od dzisiaj jestem storczofanką :) i już chyba ( :mrgreen: ) zakończyłam eksperymenta chustowe :rolleyes: Na upał mam Nati no cotton i chwatit :)
Aha mąż spojrzał, jak się motam w inkę i powiedział, że piękna chusta!
Bo ona jest "etniczna" !

Kanga
02-09-2009, 08:37
a ja chyba wolę didymosy :) ale chyba bardziej za wzór i kolor.. storche nigdy do mnie nie przemówiły i być może dlatego ta chusta lezy niezłamana i jakoś niespecjalnie wynoszona..
pasiaki didka są rzeczywiście nierówne. ( IMO Storcha również ;)
inna jest katja, inny jim, inne są standarty.
jima uwielbiam i super mimo cienkości nosi się wnim 3 latka! katja była dla mnie za gruba. Simona kocham za kolory.

ze storchy urzekła mnie tylko inka swymi kolorami ale nigdy akurat jej nie miałam więc sie nie wypowiem

niko - ciężko ci będzie wedle opinii z forum wybrać chustę, bo każdemu coś innego pasuje.. jedni lubia chusty mięsiste, inni sztywne lub śliskie. każdemu coś innego pasuje i dlatego mamy taką różnorodność :)

naprawdę wybieraj wedle tego co CI SIĘ PODOBA wzorem i kolorem. to naprawdę ważne :)

kejzi
02-09-2009, 08:43
A... jeszcze jim, toż to cudo, jest bardzo elegancki, zrobiony z czarnej i czerwonej nitki i pięknie się mieni.

kejzi
02-09-2009, 08:44
Kupuj Inkę, a potem jima jak uskładasz :) i będziesz szczęśliwa :)

Mag
02-09-2009, 08:58
najważniejszy jest pierwszy błysk w oku jak zdjęcie chusty zobaczysz:).
ja z inką żegnam się po raz trzeci,niby mam wrażenie że paski fajne, a jak dojdzie do mnie to w ogóle zero zakochania,próbuję na siłę się nią zachwycić .
za to anna storcza jest moją ulubioną na równi z katją didka.
zawsze możesz kupić i didka kółowego i storcza długiego albo na odwrót:mrgreen:.

Agut
02-09-2009, 09:19
Hej dziewczyny.
Hmmm a ja wlasnie stoje przed trudnym wyborem Anna czy didkowa Aare? Kurcze Aare jest moim nr jeden pod wzgledem koloru bo zależy mi na czerwonej chuście nooo ale kolor to nie wszystko. MIała moze ktoraś z Was możliwość porównac obie te chusty?

Mag
02-09-2009, 14:50
Aare jest ceglasta bardziej (według niektórych to dziwny odcień bordo nawet) niż czerwona,natomiast anna ma czyste żywe kolory-czerwony to tam prawdziwy czerwony.w aare nie bardzo.
obie noszą wg. mnie tak samo,choć aare cieńsza.a jeśli w ogóle aare to koniecznie rozważ z wełną,nośnością naturalnie przebija bawełnę i jest mieksza.

Mag
02-09-2009, 14:56
tutaj flickr Petisu i aare:
http://www.flickr.com/photos/gugu-gagapl/page8/

garlicgirl
02-09-2009, 14:57
aare z bawełną i z dodatkiem wełny delikatnie różnią się odcieniem z tego co mi wiadomo. ten z wełną jest bardziej malinowy, bardziej w bordo wpadający.

w tej chwili brałabym aare, bo go Didek wycofuje ze stałej oferty więc potem to chyba tylko z drugiej ręki będzie dostępny.

Agut
02-09-2009, 15:15
Dzieki dziewczyny!
Kurcze tej z welna troszke sie boje :) ze bedzie gryzła noo i że bedzie za gruba.... hm no teraz to juz kurcze znow nic nie wiem! cholipa nie wiedzialam ze wybor chusty bedzie tak trudny.

kajkasz1
02-09-2009, 15:20
Koniecznie TRZEBA mieć OBA!!!:ninja::ninja::ninja:
A tak na serio to ja dużej różnicy nie widziałam. W obu chustach nosiło mi się super.

Agut
02-09-2009, 15:22
hihihi najpierw zrobie skok na bank :)
Kajkasz a miałaś i Anne i Aare czy Aare z wełną i bez? jakie byly najwieksze roznice miedzy nimi?

nika03
02-09-2009, 18:21
niko - ciężko ci będzie wedle opinii z forum wybrać chustę, bo każdemu coś innego pasuje.. jedni lubia chusty mięsiste, inni sztywne lub śliskie. każdemu coś innego pasuje i dlatego mamy taką różnorodność :)


Dzięki wielkie Aga, właśnie o własne odczucia mi chodzi. Zorientowałam się już, czytając forum, że każdy woli coś innego. Może kiedyś uda mi się popróbować, ale póki co chciałam skorzystać choć trochę z waszych doświadczeń.

Dzięki wielkie Pozdrawiam

nika03
02-09-2009, 18:23
Dzięki Kejzi. Tobie chciałam również bardzo podziękować, brakuje mi trochę (podczas lektury forum) takich konkretnych odpowiedzi.

Pozdrawiam
Kupuj Inkę, a potem jima jak uskładasz :) i będziesz szczęśliwa :)

kejzi
02-09-2009, 18:37
Nie ma za co. Tylko pamiętaj, że to subiektywne, co piszę. Pasiaki storcza są moim zdaniem świetne na pierwszą chustę, ja pierwszą miałam leo rouge, szybka ją sprzedałam, potem nabyłam didkowe fale ( zakard) a potem trafiłam na Annę storcza, i byłam tą chustą zachwycona. Super łatwo się motała i załowałam, ze jej nie wybrałam jako pierwszej. Niedawno trafił mi się jim, i totalnie się zakochałam w nim. Inki nie miałam, ale jestm o krok od kupna, zbieram kasiorę na razie. Masz foto na zachętę.
http://lh4.ggpht.com/_7s11MzC_uN4/Sp6eFJoZf-I/AAAAAAAAA7U/5hTveE6AUEw/s640/sierpie%C5%84%202009%20156.jpg
http://lh5.ggpht.com/_7s11MzC_uN4/SfQZKAj88mI/AAAAAAAAAQQ/2wPI8AtlhcI/s512/kwiecie%C5%84%202009%20249.jpg

Agut
02-09-2009, 18:43
O kurcze piękny jest!!!!!!
hmmmmm czyżbym znów zmieniła zdanie? :)
A podpowiedzcie mi prosze jaką grubość ma Jim?
to jeszcze sie zaptam o jedno- fale są dużo cieńsze od pasiaków? Chuste na lato mam wiec szukam teraz raczej czegoś grubszego :)

kejzi
02-09-2009, 18:46
są trochę cieńsze. ja ich nie polubiłam. weź pasiaka

Agut
02-09-2009, 18:50
Dzieki Kejzi :)
Kurcze zebym to ja jeszcze tylko wiedziala ktory jaką ma grubość! ło matko no ciezko mi jak cholera :)
Jeszcze Martin mi sie podoba echh życie no :)

kejzi
02-09-2009, 18:59
Ale to nie ma chyba wielkiego znaczenia, który jaką ma grubość, ona są wszystkie moim zdaniem średnio grube z jakimiś tam drobnymi różnicami. Ja bym się kierowała kolorem, tylko i wyłącznie.

hanti
02-09-2009, 19:19
ja chyba wole didki, ale tylko dlatego że mi łatwiej się motają, ale oba noszą świetnie :D