PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ubrać dziecko do chusty?



landa
18-03-2008, 12:05
Dziewczyny pomóżcie!
Chciałabym wychodzić na spacerki z chustą, a nie ciągać wózka z drugiego piętra jak do tej pory, ale nie wiem jak ubrać dziecko żeby mu było ciepło, ale nie za gorąco. Dodam, ze mój bąbel nie trzyma jeszcze główki i muszę go chustą opatulić.

Jazzoo
18-03-2008, 12:32
Jak zapniesz swoja kurtke ze sie dziecko zmiesci to ubierz tak jak po domu tylko ze jeszcze kaftanik/sweterek na wierzch, czapeczka i cieple skarpetki.

Glowka i stopki najwazniejsze. :)

sabcia
18-03-2008, 13:01
Ja mam zadużą kurtkę męża, spisuje się świetnie, a teraz robi się już cieplej, i podczas spaceru otulamy się tylko ponczem.

landa
18-03-2008, 13:22
Dziękuję za rady :D
Z kurtką mi się nie uda, bo ja szczupła jestem i kurtki mam takież, w ciąży chodziłam w mężowej, ale teraz na dzieciu się nie dosunie. Na szybkie wyjście do sklepu na drugą stronę ulicy zasunęłam się w duży polar, nie wiem tylko czy na spacer to wystarczy. Czekam z utęsknieniem na ciepłe dni, bo wtedy skończą się moje dylematy, albo o zgrozo będę się zastanawiać jak dziecka nie przegrzać hihihi.

ulinha
18-03-2008, 13:32
Niom z tym przegrzaniem to jest dylemat... Ja juz rozbierm mala tylko do bodziaka i spodenek, a jak ja odwiazuje to jest cala spocona... Jak sie zacznie lato to trzeba bedzie chyba na golaska;-)

Kaja
18-03-2008, 13:54
Ja mojego ubieram w spodnie ciepłe ze stópkami + skarpetki, bodziaka, koszulkę i na to polarek. Na głowę czapeczka.
Jak jest cieplej (słonko przygrzewa podczas spaceru) to rozchylam trochę chustę, jak zimno - opatulam go chustą szczelniej.

scharon
18-03-2008, 13:55
Ja w lecie nosilam Filipka w 2X lub kieszonce, na sobie mial tylko pampersa :) lub bodziaka na ramiaczkach :)
Teraz w te cieplejsze dni ,stary palszcz z czasow ciazy jest juz dla nas za cieply i tez stanelam przed dylematem w czym i jak nosic
Obecnie wyglada to tak ,nosze w pozyczonej kolkowej ,Filip ma na sobie rajtki,buciki i getry,bodziak (krotki rekaw) bluzeczka i polar z kapturem ,czapka i chustka pod szyje.Ja zakladam golf (co by mi po szyi nie wialo)i kurtke wiosenna ale nie zapinamy sie .Dodam ze Filip ma raczki zakryte w chuscie ,narazie nie zmarz ani tez niebyl spocony.

Beotia
19-03-2008, 08:24
Ja zakładam malutkiemu na to, co nosi po domu bawełniany dresik, grube skarpety-butki i cieplejsza czapeczkę. W zależności od pogody chowam go albo pod mężowym polarem albo pod kurtka narciarska, jeśli jest chłodniej albo wieje zimny wiatr.
Sprawdza się dobrze - nie jest mu ani za zimno, ani za gorąco.

doominikaa
19-03-2008, 10:45
ja podobnie -młoda ma w domu na sobie body i pajaca albo śpiochy, na to zakładam ciepłe duże skarpety i czapkę i zapinam ją pod polar. i jest ok, nawet na dłuższych spacerach.

Lotna
07-01-2009, 23:37
Ja ciągle mam z tym problem :roll: W płaszczu Antka nie zapnę więc motam go na płaszcz. Zazwyczaj jest ubrany: bodziak, 3 pary rajstopek i spodenki, skarpetki, buciki. Na górę bluzka z długim rękawem i kurtka z kapturem. I co? :? Ostatnio notorycznie ma zimne nóżki :?

Jak mam go ubrać? :roll: Boję się że się przeziębi przez te stópki.

odynka
08-01-2009, 00:32
ja do MT ubieram body bluzka sweterek rajstopki spodnie buty zimowe cieple i kombinezon czapa i szalik badz golfik a jak nie kombinezon to kurtka i getry i Nellka zawsze ciepla:D

april
08-01-2009, 10:10
Ja ciągle mam z tym problem :roll: W płaszczu Antka nie zapnę więc motam go na płaszcz. Zazwyczaj jest ubrany: bodziak, 3 pary rajstopek i spodenki, skarpetki, buciki. Na górę bluzka z długim rękawem i kurtka z kapturem. I co? :? Ostatnio notorycznie ma zimne nóżki :?

Jak mam go ubrać? :roll: Boję się że się przeziębi przez te stópki.
Moja Mania w lecie przy 30 stopniach ma zimne stopy. Może nasze dzieci tak mają?
i też mam zawsze ten problem, teraz noszę pod kurtką a i tak jak ją wyjmę to wszędzie cieplutka a stopy zimne, zimne nóżki ma też w domu więc przestałam sie przejmować.

Budzik
08-01-2009, 11:19
3 pary rajstopek i spodenki, skarpetki, buciki. [...] I co? :? Ostatnio notorycznie ma zimne nóżki :?

Jak mam go ubrać? :roll: Boję się że się przeziębi przez te stópki.

A nie ma zimnych nóżek przez te 3 pary rajstopek, skarpetki i buciki?? Może tyle tego na raz uciska mu po prostu stopki, krew źle krąży i przez to marznie?

marza
08-01-2009, 11:41
Ja ubieram rajstopki,grube skarpety,kombinezon polarkowy i osłonke uszytą własnoręcznie :wink:
Małej jest ciepło :D

Lotna
08-01-2009, 12:32
3 pary rajstopek i spodenki, skarpetki, buciki. [...] I co? :? Ostatnio notorycznie ma zimne nóżki :?

Jak mam go ubrać? :roll: Boję się że się przeziębi przez te stópki.

A nie ma zimnych nóżek przez te 3 pary rajstopek, skarpetki i buciki?? Może tyle tego na raz uciska mu po prostu stopki, krew źle krąży i przez to marznie?

Nie pomyślałam o tym. Tak ubrany dalej ma zimne nóżki :?

Budzik
08-01-2009, 15:48
3 pary rajstopek i spodenki, skarpetki, buciki. [...] I co? :? Ostatnio notorycznie ma zimne nóżki :?

Jak mam go ubrać? :roll: Boję się że się przeziębi przez te stópki.

A nie ma zimnych nóżek przez te 3 pary rajstopek, skarpetki i buciki?? Może tyle tego na raz uciska mu po prostu stopki, krew źle krąży i przez to marznie?

Nie pomyślałam o tym. Tak ubrany dalej ma zimne nóżki :?

Chyba źle mnie zrozumiałaś. Chodzi mi o to, że tyle warstw na nóżce to za grubo, to wszystko może malucha uciskać w stopy, powodować słabsze krążenie i w efekcie marznięcie stóp, zamiast ich grzanie. Może wystarczyłaby 1 para rajstopek, ciepłe skarpetki, buciki i spodnie a na to luźne wełniane getry?

Lotna
08-01-2009, 16:44
Spróbuję :D

Anna Nogajska
08-01-2009, 17:49
na gołe stopy dwie pary skarpetek wełnianych. to zdecydowanie pomaga. oczywiscie nie chodzi mi o gryzące góralskie skarpetki.....

świetnie sprawdza się bielizna wełniana, podkoszulki, bodziaki. sącieniutkie i ciepłe.

rzezuchama
10-01-2009, 23:35
A skąd wełniane skarpetki dla takich małych? Macie jakieś na oku?
My tez walczymy z Zimną Stopą.

Lotna
10-01-2009, 23:50
Mama mi zrobi na drutach skarpetko- buciki, takie do połowy uda :jump: W kolorze chusty :jump:

qqrq5
27-01-2009, 21:44
ja zakupilam sobie getry do chusty na allegro :)

dominika79
27-01-2009, 22:26
tu na bazarku któraś sprzedawała.. Stokrotka??