PDA

Zobacz pełną wersję : orzechy piorace a sprawa pieluch



JustNik
27-08-2009, 23:46
przepraszam za powtarzanie, wiem ze bylo wiele razy ale sie pogubilam totalnie wiec prosze doswiadczone mamuski o lopatologiczna porade:

czy moge pieluchy (glownie BG, BG wkladki, bambusowe) prac w orzechach pioracych z dodatkiem BioNappyFresh?

a jesli nie - w czym eko je prac, i gdzie to szybko kupic?

bo ja juz zglupialam, wszystkie nie eko produkty do prania wywalone a sterta pieluch rosnie

help!

ewadbr
27-08-2009, 23:50
Może to Ci pomoże:

http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=16280

:D

yetta
28-08-2009, 00:36
JustNic ja też momentami już głupieję. :D Bo proszki do prania zawierają mydło, a można w nich prać pieluszki. A w orzechach niby nie.
I tak sobie myślę, że w orzechach można spróbować, tylko trzeba byłoby zastanowić się nad ilością. Plus do tego obowiązkowo dodatek antybakteryjny, który jednocześnie odtłuszcza. I ja dodałabym jeszcze sodę oczyszczoną do każdego prania w celu wybielenia (bo orzechy moga sprawić, że pieluszki, ubrania będą szarzeć).

Ktoś na forum prał pieluszki w orzechach plus dodatek. Moze się wypowie. :)
Ja mam zamiar, ale ciągle nie mogę się za to zabrac. :lol:

JustNik
28-08-2009, 01:00
Yetto ja upralam dzisiaj dzieciowe ubranka i pieluszki ale tylko zewnetrzne (BG) i otulacze. Wieszajac po ciemku czulam zapach - fajny.Jak obejrze je w swietle dnia, to sie wypowiem co do koloru. Ale co do chlonnosci - nie wiem.

Byly orzechy (4-5 polowek) + lyzeczka BIoNappyFresza ; w 40stopniach.

Po fakcie wszystkie watki o orzechach przeczytalam. I zglupialam.

A teraz panikuje bo nie upralam tetry, recznicznikow, wkladek bo chcialam je wszystkie w 90stopniach, ale jesli przez kolejne 48godz nie wymysle w czym je wyprac to strace, jakze cenna, autonomie pieluszkowa!

gann
07-09-2009, 16:55
Ja piorę w orzechach + dodatek Nappy Fresh. DO tej pory prałam tak bambusowe foremki i jednego BG (jednego miałam na stanie). Z tego co ja tu widzę - dopiera i nic pieluszkom nie szkodzi. Szczerze mówiąc nie wiem jak dokładnie odróżnić, czy pieluchy są otłuszczone od orzechów czy nie. nie przeciekają, chłoną cały czas tak jak powinny, więc wnioskuję że wszystko gra. Czasem dodaję też sodę bo mam bardzo twardą wodę.
Teraz dostałam pakę pieluch kieszonek bambusowo-mikrofibrowych i dwie kieszonki polarowe z mikro i będę na razie też w orzechach prać, zobaczymy co z tego wyjdzie.

melodi
03-04-2013, 21:03
I jak wyszło? bo piorę rzeczy w orzechach, i zastanawiam się, czy mogła bym też kieszonki do nich wrzucać. Szczególnie, że był temat,że orzechy tak na prawdę nie piorą, tylko się pienią,więc nie zatłuszczają ich.

...też powoli głupieję,ale pranie wszystkiego w orzechach mega mi ułatwi życie :lol: