PDA

Zobacz pełną wersję : kieszonka czy kĂłłkowa??



mysza
17-03-2008, 21:57
no dobra nati mam dopiero od tygodnia a juz zdecydowalam sie na zakup mt jak maly usiadzie no i mysle o czyms na szybko po domu tak do przeniesienia, uspienia (uwielbia w pozycji kolyski) :roll: :wink:

czy lepsza tzw kieszonka?
czy kółkowa?
jak myslicie

ktoras ma kieszonke wogole?

hanti
17-03-2008, 22:01
ja mam poucha (czyli kieszonkę) i zdecydowanie wolę ją od kółkowej. Są dziewczyny które o wiele bardziej wolą kółkowe, także to baaardzo indywidualna sprawa :)

Agnen
17-03-2008, 22:01
kółkową możesz regulować a kieszonkę nie. Poza tym obie fajne. Możesz kupić krótką i kółka i zrobić kółkową bez szycia :)

rillia
17-03-2008, 22:06
No właśnie podjęłam decyzje, że chce kółkową, ale nie wiem którą. Czy warto inwestować w Babylonie lub Leo czy poprzestać na kółkowych oppamamy. Rożnica w cenie jest duża. A czy jest inny komfort noszenia?

Inga
17-03-2008, 22:11
Myślę, że nawet sama możesz uszyć :) (jak masz maszynę do szycia)
Tylko kółka kup porządne (np. od oppamamy)

rillia
17-03-2008, 22:56
Myślę, że nawet sama możesz uszyć :) (jak masz maszynę do szycia)
Tylko kółka kup porządne (np. od oppamamy)

Nigdy nie obsługiwałam maszyny. Korci mnie aby sprobować, ale sie boję :?

aneta.s
18-03-2008, 08:32
Myślę, że nawet sama możesz uszyć :) (jak masz maszynę do szycia)
Tylko kółka kup porządne (np. od oppamamy)

Nigdy nie obsługiwałam maszyny. Korci mnie aby sprobować, ale sie boję :?

nie ma się czego bać.... ja też pierwszą rzecz jaką uszyłam całkiem niedawno...to była kółkowa..... powodzenia!!! :thumbs up:

Goska Sucharska
18-03-2008, 09:08
Mam kieszonkę i kółkową.
W kieszonce nosi mi się pewniej, mam ją dobrze dobraną. Kółkowa wymaga dociągania, poprawiania co jakiś czas.
Jak możesz u kogoś sobie przymierzyć, to wypróbuj obie. Dopiero jednak podczas normalnego noszenia, nie przymierzania, zauważamy różnice i indywidualne zapotrzebowania. Najlepszy opis nie zastąpi doświadczeń.

Nadzieją jest to, że można sobie uszyć każdy rodzaj nosidła miękkiego, chusty, jeśli nie ma nikogo w pobliżu, kto użyczy do spróbowania :)

Arabella
18-03-2008, 09:20
Też mam kieszonkę i kółkową. Lubię obie:)

Arabella
18-03-2008, 09:21
A, no i tak jak pisze aneta s. - maszyny nie trzeba się bać:) Ja też niedawno do maszyny 1szy raz w życiu siadłam i całkiem sprawnie wyprodukowałam to i owo: :lol:

mysza
18-03-2008, 09:59
hmmm ja ledwo skarpetki ceruje nie mam alentu, serca ani cierpliwosci do szycia....

jak na chusta.pl korzystalam z kalkulatora to wyszedl mi rozmiar 4
no kieszonka jest tansza duzo :roll:

a czy poza chusta.pl mozna gdzies jeszcze kupic?

mysza
18-03-2008, 10:15
aj przeczytalam ankiete o opamama ech korci mnie jej kolkowa....

rillia
18-03-2008, 10:52
aj przeczytalam ankiete o opamama ech korci mnie jej kolkowa....
Hehe... Mysza Postanowiłam zamówić obie:D Nie potrafie sie zdecydować. Po domu lepsza będzie kieszonka, na dworku (na kurtkę) kółkowa. A teraz następny problem. KOLOR!!! Niby cieszy takie kupowanie, wybieranie, ale spać przez nie nie można.

Ilonsa
18-03-2008, 11:09
Ja będę kupować swoją pierwszą chustę i też zastanawiałam się między kieszonką a kółkową Oppamamy i chyba zdecyduję sią na kólkową. Boję się, że po porodzie będzie mi się zmieniać figura a kieszonka musi być dobrze dobrana rozmiarowo.
No i niestety mam dwie lewe ręce więc samodzielne wykonanie odpada:(

mysza
18-03-2008, 12:33
rillia a kieszonke gdzie kupujesz :?:

co do koloru kolkowej to korci mnie turkus ale kakao chyba bardziej uniwersalne...

rillia
18-03-2008, 13:37
[quote="mysza"]rillia a kieszonke gdzie kupujesz :?:

co do koloru kolkowej to korci mnie turkus ale kakao chyba bardziej uniwersalne...[/quote

Na allegro u chusta.pl . Czy są jeszcze inne miejsca gdzie można kupić?

mysza
18-03-2008, 14:07
myslalam ze ty mi powiesz :wink:

rillia
18-03-2008, 14:44
myslalam ze ty mi powiesz :wink:

Który kolor wybrałaś? Wybrałam beż. Nie mam niczego neutralnego.

mysza
18-03-2008, 15:48
ja pozostane chyba tylko przy kolkowej wydaje sie bardziej uniwersalna a moj maluch ma juz 4 m-ce no a co do koloru od oppamamy to nie wiem nie wiem.... kawowy albo navy hmmm... bez za jasny trzeba bedzie ciagle prac

erithacus
02-04-2008, 13:52
A czy kieszonka nie robi się za mała, kiedy dziecko rosnie?

Chciałabym coś do ponoszenia na chwilę, co nie wymaga wiązania ani dociągania i tak się zastranawiam nad kieszonką właśnie. Tylko nie wiem jak szyć, czy dodać trochę cm na rosnacą Zuzę czy nie?

Mag
02-04-2008, 14:31
na oppamamy stronie jest jak szyć poucha :D bo to nie takie proste jak się wydaje :wink:
tam też jest o kółkowej-wg. mnie łatwiutka do szycia że hej :!:
lepiej nie dodawaj cm, zawsze możesz sprzedać kiedyś..

erithacus
02-04-2008, 18:27
Pouch już skrojony i przygotowany do szycia, muszę z tym poczekać bo wszyscy posnęli;) Jak sie dobrze wczytać, to wcale nie takie skomplikowane.
O tym, co mam uszyć zadecydował materiał ;) Upolowałam dziś w lumpku mięciutką zasłonkę, na dodatek tkaną skośnokrzyżowo. Na kółkową materiału by nie starczyło, a na kieszonke w sam raz :D