PDA

Zobacz pełną wersję : Proszki Antybakteryjne Do Prania Pieluszek



Strony : [1] 2

yetta
24-08-2009, 21:43
Ostatnio zastanawia mnie jedna rzecz, który składnik tych proszków sprawia, że pieluszki są jak wygotowane, ten antybakteryjny składnik właśnie. Co to jest za składnik/składniki??? Wie ktoś może?

Ja na razie wypróbowałam ten proszek:

bioD nappy fresh
http://www.nowamatkapolka.pl/photo/product_info/f/9/c/1_f9c5443732c0.jpg
http://www.nowamatkapolka.pl/go/_info/?user_id=387&lang=pl

Teraz będę testować ten:

potion TotsBots

http://ekomaluch.pl/pics/sklep_produkty/778_img2_e4655903602421993c69bbb5a8355655.jpg
http://ekomaluch.pl/potion-proszek-do-prania-pieluch-i-nie-tylko,p778,l1.html?podstrona=3

I jeszcze ciekawi mnie ten:

Bambinex nappy ultra care
http://www.cleangreennappy.co.uk/productimages/Bambinex/bambinex_ultra_care_wash2.jpg
http://www.cleangreennappy.co.uk/accessories/laundry/bneo-uc

No i jeszcze o jednym zapomniałam. :D

Antybakteryjny dodatek do prania pieluszek MIOFRESH 750g
http://kajtek-sklep.home.pl/_var/gfx/cb8e975f055572247afd7656188184d4.jpg
http://kajtek-sklep.home.pl/Antybakteryjny_dodatek_do_prania_pieluszek_MIOFRES H_750g-9.html

ekomummy
26-08-2009, 13:46
Mi się wydaje, że to tlen aktywny powoduje usuwanie plam oraz zabijanie bakterii (czyli ma efekt dezynfekujący). I dlatego nie musimy gotować pieluch (hurra):D

morepig
26-08-2009, 14:02
czyli wynikaloby z tego ze jakby dosypac tlenoaktywnego wybielacza nie eko to tez by dzialalo?
tak z ciekawosci pytam :)

ekomummy
26-08-2009, 15:16
:)-rozszyfrowanie wszystkich składników to nie lada zadanie.
Wydaje mi się, że największy wpływ na to czy proszek jest ekologiczny czy nie ma, ma obecność fosforanów. To one powodują zagrożenie dla środowiska naturalnego. Dużo na ten temat zostało napisane w wątku: Bałtyk umiera.

LittleMonster
27-08-2009, 14:57
Yetta, a wiesz może które są proszkami do prania, a które dodatkami do środka piorącego?
Wiem, że Nappy fresh jest dodatkiem, bo go mam. O ile kojarzę, to Bambinex jest proszkiem do prania (czyli stosujemy go do prania bez dodatki innego środka piorącego). A TotsBots Potion i MioFresh?

Co do odkażania, to też stawiam na tlen, ale specem nie jestem. Myślę, że różnica między środkiem specjalnie do pieluszek (eko czy nie), a innymi wybielaczami tlenowymi jest taka, że te drugie zawierają też pewnie inne składniki wybielające i odplamiające (np. wybielacze optyczne), które dla pieluch są niewskazane.

yetta
27-08-2009, 15:43
Chyba wszystkie są dodatkami antybakteryjnymi.

Chociaż zastanawia mnie bambinex ultra nappy care. Bo jest dostępny tylko w pieluszkarni. I oni piszą o nim tylko proszek do prania pieluszek, nic nie wspominają, że jest to proszek, czy dodatek antybakteryjny. W ogóle opis proszku na ich stronie jest bardzo ubogi.

Link do ich sklepu: http://www.pieluszkarnia.pl/p491,bambinex-ultra-nappy-care-proszek-do-prania-pieluch.html

Natomiast tutaj jest info, że proszek jest antybakteryjny, a po kliknięciu przejdź do sklepu link prowadzi nas do pieluszkarni, gdzie nic takiego w opisie nie ma: http://pieluszkarnia.totu.pl/p1740000399-bambinex-ultra-nappy-care-proszek-do-prania-pieluch

Dziwi mnie to, bo też już nie jestem pewna.

Za to znalazłam duże opisy tego proszku na zagranicznych stronach.

bambinex nappy ultra care. :D
http://www.thinkbaby.co.uk/news/images/babineximage130109.jpg
Dzięki jednej dobrej duszyczce z tego forum a mianowicie kolezance pasquda jest tez tlumaczenie.

Oto one:
----------------------------------------------------------------------------
http://www.geobel.co.uk/www.geobel.co.uk/info.php?p=4&cat=69122
Nowość 2009, Bambinex Ultra care

Wreszcie proszek przeznaczony do prania pieluszek wielorazowych, zarówno tych bawełnianych jak i bambusowych i z mikrofibry.
Badania wykazały, że Bambinex Ultra Care skutecznie usuwa plamy w niskich temperaturach jak żaden inny preparat do prania pieluszek.

Bambinex Ultra Care jest wolnym od enzymów i fosforanów proszkiem o dokładnie dobranym PH, który będzie dbał i o Twoje pieluszki i dopierał je, nie pozostawiając po sobie resztek mydła, które powodują problemy z chłonnością materiałów.

Preparat ten jest nie tylko proszkiem do prania, ale służy również jako odplamiacz i środek do namaczania pieluch.

Wystarczy 1 łyżka stołowa - naprawdę jest tak wydajny i skuteczny!!

I drugie:
http://www.thinkbaby.co.uk/news/article/mps/uan/2076
Jednym z czynników, które mogą zniechęcić cię do pieluszek wielorazowych, jest konieczność prania i dbania o nie, co wydaje się być kłopotliwe w porównaniu z wygodą wyrzucania zużytych pieluszek jednorazowych. Jednak jeśli wypróbujesz nasz nowy produkt to przekonasz się, jak łatwo jest używać pieluszek wielorazowych i tym samym zmniejszać ilość produkowanych przez siebie odpadów.
Teraz dbanie o pieluszki wielorazowe stanie się jeszcze łatwiejsze wraz z pojawieniem się nowego proszku do prania firmy Bambinex (producenta pieluszek wielorazowych), specjalnie przeznaczonego do namaczania i prania pieluszek z mikrofibry, bambusa i bawełny.

Nappy Ultra Care można używać przy niskich temperaturach i mimo to usunie plamy. Właściwości takie kojarzą się nam zwykle z silnymi chemicznymi preparatami, jednak Nappy Ultra Care jest przyjazny środowisku i delikatny dla skóry dziecka z uwagi na starannie dobrane PH.

Z biegiem czasu pieluszki wielorazowe zaczynają wyglądać na sprane,jednakże Bambinex będzie dbać o ich miękkość oraz nie dopuści do nagromadzenia się w nich mydła, co ma często miejsce w przypadku pieluszek bambusowych i mikrofibrowych.W dodatku, preparat ten może być używany do robienia zwykłego prania, nie musisz więc żąglować kilkoma butelkami preparatów w dniu w ktrórym robisz pranie..
----------------------------------------------------------------------------


Także czytając co oni piszą nie widzę wzmianki o jego antybakteryjności. :cool:

Także w przypadku bambinexu przydałoby się wyjaśnienie ze strony sprzedawcy w polsce jak to z nim ostatecznie jest. Można go używać jako dodatek antybakteryjny, czy trzeba dodawać do niego inny dodatek antybakteryjny. :D

yetta
27-08-2009, 15:47
Doczytałam skład bambinexu: oxygen based bleaching agent czyli tlen aktywny usuwający plamy i dezynfekujący.
Wygląda zatem na to, że to też antybakteryjny dodatek do prania pieluch. A zatem trzeba do niego dodać inny środek piorący (orzechy piorące, proszek lub płyn do prania). :D

edit:
Podoba mi się bardzo opis dodatku antybakteryjnego POTION TOTS BOTS na stronach ekomalucha, wyczerpujący do granic możliwości, do tego stopnia, że nawet skład jest przetłumaczony po polsku. Brawo! :applause: http://ekomaluch.pl/potion-proszek-do-prania-pieluch-i-nie-tylko,p778,l1.html?podstrona=3#opis

yetta
27-08-2009, 15:53
I jeszcze z tego co czytam o tych proszkach/dodatkach antybakteryjnych, to generalnie z tego co zrozumiałam mogą to być samodzielne proszki do prania. Tyle tylko, że są dosyć drogie i kalkuluje mi się to tylko jako dodatek. A sam środek piorący najlepiej mieć jakiś inny, żeby dodatek na dłużej wystarczył. :)

LittleMonster
27-08-2009, 16:13
Moim zdaniem z informacji wynika, iż to są (a nie mogą być ;-)) samodzielne proszki do prania - raczej niż dodatki. Ale żeby uwolnić się od gnębiącej niepewności, a temat mnie także interesuje, szybciutko wysłałam maile do wszystkich (poze Bio-D, bo to jest na 100% dodatek) producentów z prośbą o wyjaśnienie. Pozostaje czekać na odpowiedzi.

yetta
27-08-2009, 16:17
Tak będzie najlepiej. To czekam na odpowiedzi. No fakt, bo to mogą być po prostu proszki antybakteryjne. :)
Ale w przypadku Bio-D też opis jest proszek antybakteryjny, a nie dodatek. :cool:

ekomummy
27-08-2009, 21:37
Też ciekawa jestem co na to odpowiedzą wszyscy producenci.

Ponieważ jestem niecierpliwa :lol:, sprawdziłam parę rzeczy sama :oops:.

Więc Bio-D chyba jest tylko dodatkiem do prania. Czytałam orginalne instrukcje i wszędzie jest napisane, że dodajesz go do normalnego proszku.

Tots Bots Potion i Bambinex mogą chyba funkcjonować jako proszek i dodatek.

Natomiast Bambino Mio ma w ofercie dwa produkty: Mio Fresh i Mio Care.
Mio Fresh to dodatek and Mio Care to proszek.

Jedno co mnie zaciekawiło to, ze Bambinex ma w swoim skladzie mydło. Zawsze myślałam, że mydło obniża chłoność pieluch (pewnie jest to jakieś specjalne mydło, które nie osiada na pieluchach).

yetta
27-08-2009, 21:48
Jeszcze przydałoby się dowiedzieć/poczytać, ile którego dodatku dodawać do prania?
Bio-D wiem, należy dodawać 1 łyżeczkę (jako dodatku), do tego proszek bazowy.
Bambinex 2 łyżeczki (tylko nie wiem czy też jako dodatku?) i do tego proszek bazowy?
A pozostałe proszki?

LittleMonster
27-08-2009, 23:26
Mam 2 odpowiedzi. Cytuję odpowiedzi w wolnym tłumaczeniu (podkreślenia autorów, emotikonki moje).

"Bambinex Ultra Care jest WYŁĄCZNIE proszkiem do prania, nie ma składników odkażających (sanitizing). Proszek ten został specjalnie przygotowany do prania pieluch w niskich temperaturach (w pełni efektywny już w 40 st.C).
Skupiliśmy się na stworzeniu najlepszej receptury do usuwania specyficznych :twisted: plam na pieluszkach, szczególnie tych z mikrofibry. Ale proszek jest także doskonały do prania materiałów bambusowych, bawełnianych i syntetycznych."

"TotsBots Potion powienien być używany jako proszek do prania [a nie dodatek], ale zawiera składniki odkażające (sanitizing)."


Jeszcze przydałoby się dowiedzieć/poczytać, ile którego dodatku dodawać do prania?
Bio-D wiem, należy dodawać 1 łyżeczkę (jako dodatku), do tego proszek bazowy.
Bambinex 2 łyżeczki (tylko nie wiem czy też jako dodatku?) i do tego proszek bazowy?


Co do Bio-D Nappy Fresh, to jestem na 100% pewna, że to dodatek, bo w instrukcji jest wyraźnie i jednoznacznie napisane, że należy do dodać do proszku do prania. Samodzielnie można go używać tylko do namaczania.
Tylko ta "łyżeczka deserowa" jest jakaś niejasna, bo jak sprawdziłam miarką ile to 15 ml, to wyszła łyżka stołowa z kopką i ja tyle sypię. 15 ml to 15 ml, a łyżka łyżce nierówna.

A skoro Bambinex jest proszkiem i nic się już do niego nie dodaje, to sypiesz 2 łyżki i już. Tylko znów pytanie jakie te łyżki.

Więc co do kosztów, to trzebaby przeliczyć dokładnie poszczególne opakowania na liczbę prań i cenę każdego środka.

yetta
27-08-2009, 23:43
15 ml = łyżka z kopką? no to super, to ja piorę w zbyt małej ilości. :cool:

co do bambinexu on posiada ...tlen aktywny usuwający plamy i dezynfekujący (oxygen-based bleaching agents). Tlen aktywny powoduje zabijanie wielu drobnoustrojów (bakterii, wirusów, grzybów). Dzięki temu tekstylia po praniu są bardziej czyste i zdezynfekowane.

Czyli BIO-D posiada jakiś inny składnik odkażający??? :roll:

LittleMonster
28-08-2009, 00:08
Sprawdziłam jeszcze raz, na pudełku Nappy Fresh jest napisane "15 ml", a łyżka (do zupy) wody (doskonalne płaska :-)) ma objętość 10 ml.

Co do Bambinexu, to jest to odpowiedź producenta. Może chodzi o ilość tego składnika? I od tego zależy, czy można uznać, że odkaża, czy nie?

Ale napisałam też do Bio-D z pytaniem, co właściwie odkaża :hmm:.

OT, Yetta, mamy chyba we dwie dużo dziś czasu na papranie się w proszkach :mrgreen:

yetta
28-08-2009, 00:28
Hehehe :lol:

LittleMonster pomyślałabyś kiedyś, że będziesz rozkładała na czynniki pierwsze proszki do prania??? :D :hang:

yetta
28-08-2009, 12:33
ekomummy a Ty jak używasz proszku Potion, jako dodatku, czy jako samodzielnego proszku??? :D

LittleMonster
28-08-2009, 15:01
Mam odpowiedź od Bambino Mio.

"Miofresh jest biodegradowalnym środkiem piorącym do pieluch. Powinien być używany jako dodatek do normalnie używanego w pralce detergentu. Działanie antybakteryjne i bakteriobójcze Miofresh umożliwia oczyszczenie i odświeżenie pieluch oraz usunięcie zapachu w czasie prania, bez konieczności gotowania lub namaczania.
Trzeba dodać 1 łyżkę stołową do prania."

I wszystko jasne.

Yetta, nie myslałam także, że będę prała w orzechach :roll: i robiła wiele innych rzeczy.:cryy:

Gertruda
28-08-2009, 22:13
To może napiszę o bambino mio...Teraz już właściwie nie da się dostać mio care czyli proszku - jest wycofywany z produkcji. Tylko dodatek antybakteryjny mio fresh. Ma działanie bakteriobójcze, nie zawiera wybielaczy optycznych jest biodegradowalny.

yetta
28-08-2009, 22:27
Dzięki grizolda. :D A wiesz może dlaczego wycofali proszek? :cool:

Gertruda
28-08-2009, 22:31
Szczerze mówiąc nie wiem, ale jak chcecie mogę się dowiedzieć. Teraz robią większe opakowania tego dodatku, a proszku już nie ma...

yetta
28-08-2009, 22:41
A tak z ciekawości zapytałam. :D Pierwsze co mi przychodzi do głowy to, że proszek im nie bardzo schodził i wycofali. A dodatek to już całkiem inna bajka, bo antybakteryjny, to zainteresowanie pewnie jest większe. ;-)

ekomummy
29-08-2009, 12:15
ekomummy a Ty jak używasz proszku Potion, jako dodatku, czy jako samodzielnego proszku??? :D

Hej,
Używałam na razie jako samodzielnego proszku (1 duża łyżka, taka trochę kopiasta). Muszę spróbować czy dobrze sprawdziłbym się jako dodatek. Tylko czekam z tym na dzidzie #2. :(:hide:
Potrzebuje kupek w pieluszkach, żeby to był dobry test. Mamy tylko siusiu po nocy i piorę teraz zazwyczaj tylko 3 pieluszki (3 noce, pranie co 3 dzień razem z ubrankami).

mamru
29-08-2009, 13:40
Mam 2 odpowiedzi. Cytuję odpowiedzi w wolnym tłumaczeniu (podkreślenia autorów, emotikonki moje).

"Bambinex Ultra Care jest WYŁĄCZNIE proszkiem do prania, nie ma składników odkażających (sanitizing). Proszek ten został specjalnie przygotowany do prania pieluch w niskich temperaturach (w pełni efektywny już w 40 st.C).
Skupiliśmy się na stworzeniu najlepszej receptury do usuwania specyficznych :twisted: plam na pieluszkach, szczególnie tych z mikrofibry. Ale proszek jest także doskonały do prania materiałów bambusowych, bawełnianych i syntetycznych."

A skoro Bambinex jest proszkiem i nic się już do niego nie dodaje, to sypiesz 2 łyżki i już. Tylko znów pytanie jakie te łyżki.

Więc co do kosztów, to trzebaby przeliczyć dokładnie poszczególne opakowania na liczbę prań i cenę każdego środka.

ja używałam bambinexu (niedawno się skończył) i super dopierał. Na początku używałam jako dodatku, ale czytając kolejny raz informacje na pudełku odkryłam, że to nie dodatek tylko proszek i wsypywałam dwie duże łyżki do prania i tyle. Byłam zadowolona. Pieluszki wyprane i pachnące. Aaa i mięciutkie! Jak wyjęłam moje storchenkinery (o pieluszkach mówię) to była w szoku, że są tak miękkie:omg:

yetta
29-08-2009, 13:47
Mamru a na długo wystarczy jedno opakowanie? To chyba 300g? Na 15 prań wystarczy sypiąc 2 łyżki?:)

mamru
29-08-2009, 13:51
powiem Ci szczerze, że nie pamiętam jak długo z niego korzystałam :hide:
Ale właśnie otwieram drugie pudełko to będę liczyć :)

yetta
29-08-2009, 14:10
A ja właśnie zamawiam 2 pudełka. :ninja: :D

yetta
29-08-2009, 14:27
mamru a dodajesz do proszku bambinex jakis dodatek antybakteryjny?

mamru
29-08-2009, 15:10
dodawałam jedną płaską łyżeczkę bio-d, tak na wszelki wypadek ;) ale teraz chyba się wstrzymam :roll:

yetta
29-08-2009, 16:06
A dlaczego się wstrzymasz?

mamru
29-08-2009, 17:46
dlatego:

Doczytałam skład bambinexu: oxygen based bleaching agent czyli tlen aktywny usuwający plamy i dezynfekujący.
Wygląda zatem na to, że to też antybakteryjny dodatek do prania pieluch. A zatem trzeba do niego dodać inny środek piorący (orzechy piorące, proszek lub płyn do prania). :D
skoro ma czynnik anybakteryjny, to po co mam dodawać inny? Nie wiem już sama :rolleyes:

yetta
29-08-2009, 23:59
Hm no wiem, ale LittleMonster napisała do producenta i taką oto dostała odpowiedź.



"Bambinex Ultra Care jest WYŁĄCZNIE proszkiem do prania, nie ma składników odkażających (sanitizing). Proszek ten został specjalnie przygotowany do prania pieluch w niskich temperaturach (w pełni efektywny już w 40 st.C).
Skupiliśmy się na stworzeniu najlepszej receptury do usuwania specyficznych :twisted: plam na pieluszkach, szczególnie tych z mikrofibry. Ale proszek jest także doskonały do prania materiałów bambusowych, bawełnianych i syntetycznych."


Także ja już sama nie wiem. :cool:

mamru
30-08-2009, 00:28
jednak coś przeoczyłam :twisted:
no to będę dosypywała bio-d tak jak do tej pory...

yetta
10-09-2009, 17:16
grizolda co to za opakowanie? jakieś nowe? czyzby zakrecane? jakis pojemniczek? :D

http://kajtek-sklep.home.pl/_var/gfx/cb8e975f055572247afd7656188184d4.jpg

angr
10-09-2009, 20:24
A ja poczytalam i dziekuje za ten zbior informacji :)

Gertruda
10-09-2009, 20:40
Wcześniej były opakowania po 500g mniejsze i w foliowym opakowaniu. Po wycofaniu z produkcji mio care czyli proszku do prania wprowadzili większe opakowania 750g w takich właśnie opakowaniach.

yetta
10-09-2009, 20:44
grizodla zarejestrowałam sie u ciebie w sklepie ale nie przyszedł mi e-mail rejestracyjny.
no i widzę, że w tym momencie nie ma proszku mio fresh??? :)

yetta
10-09-2009, 21:06
Rejestracja zakończona i cierpliwie czekam na proszek. :)
ekomummy dostałam potion. daję go do prania 2 łyżki i nic więcej. Czy dobrze? :D No i pw już skrobię.

yetta
28-10-2009, 08:05
Kupiłam proszek bambinex i właśnie robię pierwsze pranie. :D
Bambinex 2 łyżki, Bio-D 1 łyżka.

yetta
28-10-2009, 12:21
Pranie się suszy, a pranie pięknie pachnie po tym bambinexie. :D

aluta 23
28-10-2009, 20:59
oj tak , to prawda :) dobrze że mnie oświeciłyście bo ja na poczatku dodawałam bambinex do zwykłego proszku :duh:

Olapio
29-10-2009, 10:18
cholera a ja sypałam 1 płaską łyżeczkę bio nappy fresh, czyi twierdzicie że to za mało. od dzisiaj sypie łyżkę stołową, ale taką większą czy mniejszą?

yetta
29-10-2009, 10:31
Ja sypię płaską łyżkę z tych średnich (ale raczej tych mniejszych łyżek, bo mam jedną taką dużą łyżkę/szuflę, którą raczej nie zdecydowałabym się odmierzać). :D

Em
09-11-2009, 23:31
Pewnie trafię do księgi rekordów guinessa w głupocie, ale prałam w nappy fresh sądząc, że to proszek do prania :duh: chyba, że ta firma ma inny, nie wiem, wywaliłam opakowanie...

mamru
10-11-2009, 11:38
cholera a ja sypałam 1 płaską łyżeczkę bio nappy fresh, czyi twierdzicie że to za mało. od dzisiaj sypie łyżkę stołową, ale taką większą czy mniejszą?

a ja sypię dokładnie 15ml, kiedyś zostawiłam sobie tą małą miarkę z vanisha, i teraz sobie mogę dokładnie odmierzyć te 15ml.

Em-a ile sypałaś tego proszku? Powiem Ci, że ja też tak prałam w samym bio-d, tylko na pranie do pralki wsypałam 30ml i super wyprane :)

yetta
10-11-2009, 12:19
Szkoda, że nie można proszku bambinex kupić w większym opakowaniu bo bardzo polubiłam ten proszek. :)

mamru
10-11-2009, 12:39
Yetta zupełnie tak ja :)

yetta
10-11-2009, 12:51
mamru normalnie ja po ciąży mam na zapachy jakąś "alergię". I moim najbardziej ulubionym zapachem jest póki co zapach mydła marsyslkiego, a teraz dochodzi do tego zapach prania w proszku bambinex. :lol:

mamru
10-11-2009, 13:58
:lool:
ja uwielbiam ten zapach bambinexu no i jestem fanką mydełka marsylskiego zupełnie tak jak Ty, już dwa lata się nim myjemy, tylko, że ja mam bardzo suchą skórę, więc smarować i tak muszę kremem karite :)

Em
11-11-2009, 00:35
Em-a ile sypałaś tego proszku? Powiem Ci, że ja też tak prałam w samym bio-d, tylko na pranie do pralki wsypałam 30ml i super wyprane :)

Na oko, tak z łyżkę stołową:duh:

mamru
13-11-2009, 10:21
aaa jeszcze odnośnie mydła marsylskiego, to pamiętam jak próbowałam je przekroić, no i oczywiście się pokruszyło, a że żal mi było tych okruszków wyrzucać, to włożyłam je do małego garnuszka, zalałam małą ilością wody i zagotowałam. Zrobił się taki mydlany kisiel i dodałam go to prania wstępnego-też fajnie się wyprało :)

Em nie łam się :) Pranie pewno miałaś super wyprane:)

yetta
13-11-2009, 14:15
aaa jeszcze odnośnie mydła marsylskiego, to pamiętam jak próbowałam je przekroić, no i oczywiście się pokruszyło, a że żal mi było tych okruszków wyrzucać, to włożyłam je do małego garnuszka, zalałam małą ilością wody i zagotowałam. Zrobił się taki mydlany kisiel i dodałam go to prania wstępnego-też fajnie się wyprało :)



Dlatego włąśnie mydło marsylskie dobzre jest podgrzac chwilkę w piecyku lub mikrofalówce. Wtedy super fajnie się kroi i nic nie kruszy. A tak w ogóle to kawałek mydła można zetzreć na grubym tarle, starte wiórki zalać wrzątkiem i zamieszać do rozpuszczenia. Zrobi się fajny żel, który można dodawać do prania ubrań (pieluszek nie), można tez tym żelem się myć i myć wszystko wkoło. Zlew umyty żelem z mydła marsylskiego lub samym mydłem błyszczy jak nowy. :D

magnolia
10-12-2009, 20:49
dziewczyny, kupiłam dodatek mio fresh i mam w związku z tym pytanie - jeśli do tej pory sypałam 50ml proszku bez żadnych dodatków, to jeśli teraz sypię 15ml dodatku to proszku nadal powinnam sypac 50 czy może 35ml?

yetta
15-12-2009, 22:33
Ja aktualnie piorę pieluszki w następujących proszkach i ilosciach:

1. Uniwersalny proszek do prania BIO-D - 2 łyżki (ok 60 ml)
2. Antybakteryjny proszek BIO-D nappy fresh - 1 łyżka (ok 30 ml)
3. Soda oczyszczona - 1 łyżka
4. Olejek lawendowy lub z drzewa herbacianego - 5 kropli

Mam nadzieję, że przyleci do mnie lada dzień proszek bambinex i wtedy będę sypała tak:

1. Uniwersalny proszek do prania BIO-D - 1 łyżka (ok 30 ml)
2. Proszek do prania bambinex - 1 łyżka (ok 30 ml)
3. Antybakteryjny proszek BIO-D nappy fresh - 1 łyżka (ok 30 ml)
4. Soda oczyszczona - 1 łyżka
5. Olejek lawendowy lub z drzewa herbacianego - 5 kropli

Magnolia ...wydaje mi się, że sypiąc antybakteryjny mio-fresh nie zmniejszasz ilosci normalnego proszku do prania, ale wiesz, że pewna nie jestem. :hmm:
Tyle, że skoro to dodatek, to mam wrażenie, że należy go dokładać, ale proszku zwykłego do prania sypać tyle samo.

magnolia
16-12-2009, 12:14
dzięki yetta:)

[U]
2. Antybakteryjny proszek BIO-D nappy fresh - 1 łyżka (ok 30 ml)
ja sypię mio fresh 15ml, bo na opakowaniu jest łyżka stołowa, natomiast w instrukcji angielskiej też na opakowaniu jest także łyżka stołowa i obok 15ml, no i w proszku jest miarka właśnie 15ml - moje pytanie: czy zatem mio fresh jest wydajniejszy od bio -d? czy używałaś może obydwu? jakaś różnica w jakości?



[U]Magnolia ...wydaje mi się, że sypiąc antybakteryjny mio-fresh nie zmniejszasz ilosci normalnego proszku do prania, ale wiesz, że pewna nie jestem. :hmm:

tak samo myślałam, ale po moich ostatnich doświadczeniach dałam jednak mniej proszku ok 40ml, no i szczerze jak pranie się prało to i tak było mocno dużo piany (piorę w 60%), a pieluszki po praniu były ładnie wybielone i ładnie pachniały, widac różnicę po dodaniu tego dodatku. na razie chyba zostanę przy takiej ilości proszku, szczególnie że u nas tylko siuski są do prania:)

yetta
16-12-2009, 13:01
Jeśli chodzi o dodatek bio-d lub uniwersalny bio-d to na stronie pieluszkarni chyba widziałam opis 1 łyżka = 15 ml
Poszukam jak znajde chwile czasu, bo pewna nie jestem.
I tez musze jeszcze przemyslec czy nie zmniejszyc ilosci proszku po dodaniu dodatku. :D

yetta
26-12-2009, 22:32
Od paru dni zaczęłam prać pieluszki nie na 60, a na 70 stopni. Dlaczego nie wiem. :D Ktoś pierze na tyle stopni?

ewinka
27-12-2009, 16:43
Od paru dni zaczęłam prać pieluszki nie na 60, a na 70 stopni. Dlaczego nie wiem. :D Ktoś pierze na tyle stopni?

Moja pralka nie ma nawet takiej opcji :)

A kiedyś chyba Magda1980 pisała coś o tym, że część bakterii ginie dopiero przy tej temperaturze :)

Ale skoro masz Bio D, to czemu podwyższyłaś temp? :ninja:

yetta
27-12-2009, 16:55
Jakiś czas temu miałam awarię pralki. Przyszedł pan naprawił i kilka rzeczy mi podpowiedział, jeśli chodzi o pranie i nastawianie na różne opcje. I od paru dni jakoś mnie tak naszło, ale zupełnie nie wiem dlaczego. :D

ewinka
27-12-2009, 16:58
Jakiś czas temu miałam awarię pralki. Przyszedł pan naprawił i kilka rzeczy mi podpowiedział, jeśli chodzi o pranie i nastawianie na różne opcje. I od paru dni jakoś mnie tak naszło, ale zupełnie nie wiem dlaczego. :D

A co ciekawego powiedział??? Podziel się :)

yetta
28-12-2009, 09:17
Nic takiego. Powiedział trochę odnośnie tej konkretnej pralki. A to nie jakaś szczególna pralka. Marzy mi sie nowa. :mrgreen:

Em
09-01-2010, 23:22
Czy któraś z Was pierze w BioD, ale nie tym dodatku, tylko zwykłym proszku?
Jest tam mniej niż 5% mydła, czyli tak samo jak w bambinexie...

mamru
09-01-2010, 23:29
Yetta z tego pamiętam używa tego proszku:rolleyes:

atelka
09-01-2010, 23:39
Czy któraś z Was pierze w BioD, ale nie tym dodatku, tylko zwykłym proszku?
Jest tam mniej niż 5% mydła, czyli tak samo jak w bambinexie...


ja piorę :)
ale tylko pieluchy
lubię go bo nie pachnie jak proszek i jakiś taki bez niebieskich kuleczek ani czerwonych
taki mniej chemiczny się wydaje

czekam na dostawę w pieluszkarni bo kończy mi sie właśnie,
będę go nadal kupować i polecać :)

yetta
10-01-2010, 01:03
Ja piorę w proszku uniwersalnym BIO-D. I piorę w nim wszystko, nie tylko pieluszki. Jestem bardzo zadowolona. I chociaż jeszcze się nie kończy, to już po mału musze zapas robić. :)

No i czekam na proszek bambinex, eh niecierpliwie czekam. :ninja:

I jeszcze poszukuję sody oczyszczonej, przydałaby się w ilosci hmmmm a gdzieś z kilogram. :mrgreen: Tylko gdzie to kupić? :confused:

ewinka
10-01-2010, 21:08
I jeszcze poszukuję sody oczyszczonej, przydałaby się w ilosci hmmmm a gdzieś z kilogram. :mrgreen: Tylko gdzie to kupić? :confused:

Ale gdzie kupić sodę, czy w ilościach hurtowych? :lol: Bo sodę to można po prostu w sklepie spożywczym kupić (np. supermarketach), ale w małych opakowaniach, 80 g - ja kupuję po 20 paczuszek i zawsze spotykam się ze zdziwieniem. Ale w dużych opakowaniach to nie wiem gdzie :p
A sody używam nie tylko do prania, ale także zamiast proszku do pieczenia i do placków z kwaśnym mlekiem :D

yetta
10-01-2010, 21:21
Ja też kupuję te małe paczuszki i tez czasem do celów spożywczych. Ale do prania duuużo więcej schodzi. :lol:
No i jakby dorwać taki kilogram to byłoby super. :mrgreen:

ewinka
10-01-2010, 21:25
Ja też kupuję te małe paczuszki i tez czasem do celów spożywczych. Ale do prania duuużo więcej schodzi. :lol:
No i jakby dorwać taki kilogram to byłoby super. :mrgreen:

A ile dodajesz sody do jednego prania?

yetta
10-01-2010, 21:28
Hmmmmm 1-2 łyżki. :)

aliona
10-01-2010, 21:28
ja sody dodaję tak na oko ;) bo nigdy nie wiem ile.

kiedyś widziałam kilogramową sodę na alledrogo. zaraz poszukam.

edit: no jest http://www.allegro.pl/item872322062_kwasny_weglan_sodu_spoz_1kg_soda_ocz yszczona.html

i tu http://www.allegro.pl/item857427295_soda_oczyszczona_1_kg_super_cena.htm l

jeszcze tu http://www.allegro.pl/item865241836_soda_oczyszczona_1kg.html

yetta
10-01-2010, 21:35
Dzięki aliona znalazłam. :D

http://www.przyprawy-ziola.pl/product_info.php?products_id=133&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2010-01&utm_content=133

http://www.allegro.pl/item868592464_soda_oczyszczona_1_kg_super_cena.htm l

http://moda.allegro.pl/search.php?string=soda+oczyszczona+1+kg&country=1

Tylko koszty przesyłki przewyższają jej cenę. :lol:
Pasowałoby znaleźć stacjonarnie. :D

erithacus
10-01-2010, 21:38
W lidlu są duże opakowania sody, na pewno nie kilogramowe, ale większe niż standardowe w sklepach.

ewinka
10-01-2010, 21:41
Hmmmmm 1-2 łyżki. :)

:omg: to ja chyba jakaś dziwna jestem, bo sypię całe opakowanie, a czasem nawet 2. Traktuję jako odkamieniacz do pralki i prania. Przesadzam z tą ilością?

aliona
10-01-2010, 21:42
Dzięki aliona znalazłam. :D

http://www.przyprawy-ziola.pl/product_info.php?products_id=133&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2010-01&utm_content=133

http://www.allegro.pl/item868592464_soda_oczyszczona_1_kg_super_cena.htm l

http://moda.allegro.pl/search.php?string=soda+oczyszczona+1+kg&country=1

Tylko koszty przesyłki przewyższają jej cenę. :lol:
Pasowałoby znaleźć stacjonarnie. :D

tyż prowda :)
albo znaleźć sprzedawcę allegro ze swojego miasta :lol:

yetta
10-01-2010, 21:53
Na allegro szukałam sprzedawcy sody z mojego miasta i ni ma. :)
ewinka hm wiesz, a może ja za mało tej sody daję? Jak dorwę kilogram, to będę sypała 5 łyżek ooo. :mrgreen: A może od razu 5 kilo kupię. :hide:
Może ktoś z krakowa chce kilogram sody, to się podzielimy przesyłką i kilogramami? :lool:
erithacus a jak duże te opakowania nie pamiętasz? :D

Em
10-01-2010, 23:49
No i czekam na proszek bambinex, eh niecierpliwie czekam. :ninja:


zapomniałam napisać :duh:wczoraj wysłałam. Priorytetem ;)

yetta
11-01-2010, 00:15
Dziękuję Em :kiss:
Minkee z wkładką poleci do Ciebie jutro, bo przez tą ospę nie mogłam trafić w ubiegłym tygodniu na pocztę. :cool:

yetta
16-01-2010, 01:44
Od 2 dni piorę w takim oto zestawie:



proszek uniwersalny bio-d - 1 łyżka
proszek bambinex - 1 łyżka
dodatek antybakteryjny - bio-d nappy fresh - 1 łyżka
soda oczyszczona - 1 opakowanie
olejek lawendowy - 5 kropli


Efekt?
Pranie pachnie cudownie bambinexem. http://www.babyetta.pl/inne/inne/134a.jpg http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/f035.gif Ojojoj ten proszek uzależnia. :duh: Czyżby dodawali do niego jakis narkotyk? :ninja:
Obawiam się, że ten proszek zostanie z nami na dobre. :D

Chciałabym nabyć i wypróbowac inny dodatek antybakteryjny. Wie ktoś gdzie można go dostać?

Antybakteryjny dodatek do prania pieluszek MIOFRESH 750g
http://kajtek-sklep.home.pl/_var/gfx/cb8e975f055572247afd7656188184d4.jpg

yetta
16-01-2010, 01:55
O znalazłam: :D http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/product&path=43&product_id=79

atelka
16-01-2010, 11:05
yetta a skąd masz bambinexa?
chce kupic i nie mogę go dorwać od dłuższego czasu...
masz jakieś wtyki ?:ninja:

tonya
16-01-2010, 11:28
sie podpinam pod pytanie ;)

maa821
16-01-2010, 12:02
ja rowniez:)
OT - tonya (http://www.chusty.info/forum/member.php?u=902) nasi synkowie urodzili sie tego samego dnia i maja to samo imie:DNajlepszego z okazji 3 miesiaca:)

yetta
16-01-2010, 12:15
atelka bambinexa sprzedała mi koleżanka z forum, którą poprosiłam o kupno, jak jeszcze był dostępny.
Ale z tego co wiem, to w drugiej połowie stycznia ma być w pieluszkarni, a zatem za moment będzie w sprzedaży. :D
Wtyków nie mam, :mrgreen: choć doszły mnie słuchy, że moze producent będzie go niedługo pakował w kilogramowe paczki. :ninja: Ale to czas pokaże i też pewnie w pieluszkarni się najpierw pojawi. ;)

Właśnie robię pranie ubrań (bez pieluszek):



proszek uniwersalny bio-d - 3 łyżki
proszek bambinex - 1 łyżka
dodatek antybakteryjny - bio-d nappy fresh - 1 łyżka
soda oczyszczona - 1 opakowanie
olejek lawendowy - 5 kropli

Ciekawe czy ciuchy będa zalatywały odrobinę bambinexem? :lol:

Mam w planach kupić do prania ubrań orzechy piorące i dodawać zamiast proszku uniwersalnego. :)

gata_bonita
14-03-2010, 16:16
yetta, dobrze rozumiem, że sodę dodajesz do każdego prania? do kolorów też? nie blakną?

Czarodz
14-03-2010, 17:30
ja rowniez:)
OT - tonya (http://www.chusty.info/forum/member.php?u=902) nasi synkowie urodzili sie tego samego dnia i maja to samo imie:DNajlepszego z okazji 3 miesiaca:)

taki tam OT

Hehe, my mamy córeczkę urodzoną dzień później :) Miał być też Jaś, ale wyszła nam Jaśminka :D

yetta
14-03-2010, 21:48
gata do kolorów też dodaję sodę, nie zauważyłam, żeby blakły.
Kupuję na próbę coś nowego do prania pieluszek: Uniwersalny płyn do prania ze zmiękczaczem Ulrich natuerlich (http://ekobaby.pl/sklep.php?cat=14&id=24)
Wracam też do prania naszych rzeczy w Orzechach indyjskich (http://ekobaby.pl/sklep.php?cat=14&id=183). :D

ewinka
14-03-2010, 22:17
gata do kolorów też dodaję sodę, nie zauważyłam, żeby blakły.
Kupuję na próbę coś nowego do prania pieluszek: Uniwersalny płyn do prania ze zmiękczaczem Ulrich natuerlich (http://ekobaby.pl/sklep.php?cat=14&id=24)
Wracam też do prania naszych rzeczy w Orzechach indyjskich (http://ekobaby.pl/sklep.php?cat=14&id=183). :D
Będziesz dodawać coś do tego płynu, czy sam?

yetta
14-03-2010, 22:51
Będę dodawać łyżkę bambinexu, opakowanie sody i olejek. Na razie nie mam proszku antybakteryjnego.

ewinka
15-03-2010, 13:55
Będę dodawać łyżkę bambinexu, opakowanie sody i olejek. Na razie nie mam proszku antybakteryjnego.
No, to rozumiem, bo już się zdziwiłam, że zaprzestaniesz swoje mikstury robić :lol:

A jaki masz olejek? Proszę zapach i firmę.
Ktoś ostatnio pisał, że podejrzewa olejek o odparzenia. :omg: Ale co Ty, Yetko o tym myślisz? Możliwe, żeby podrażniał?

yetta
18-03-2010, 03:41
Dostałam dzisiaj 'praci gel'. :D Piękna butelka i delikatny zapach. Aż miałam ochotę dzisiaj nadplanowe pranie zrobić, ale darowałam sobie.
Poczekam cierpliwie na jutrzejszy wieczór (a raczej już dzisiejszy). :)
Olejki mam firmy 'Avicenna Oil' http://www.avicenna.com.pl/
Te:

http://www.avicenna.com.pl/lawendowy.jpg http://www.avicenna.com.pl/tree.jpg

Czy olejek może podrażniać? Hm. Myślałam, że raczej nie.
Ale sama nie wiem. Mój mały ma bardzo wrażliwą skórę.
I na pleckach od jakiegoś czasu małe jasne różowe kropeczki.
Zastanawiam się od czego to:
- pokarmówka?
- przegrzanie?
- a może właśnie olejki?

Może lawendowy na razie sobie darowac i dawac odrobinę herbacianego?
Do tej pory dawałam 10 kropli. Może dawac mniej, 5 kropli?
Ale na koniec każdego prania robię 2 płukania i 2 odwirowania.
Powinno się dobrze wypłukac, czy raczej nie?
A ile wy dajecie kropli olejku na pranie?

Przyszły też orzechy indyjskie do prania w dużym bawełnianym worku.
Z tym, że same orzechy są jeszcze zapakowane w worek foliowy.
Wysypać je z tej foliówki bezpośrednio do bawełny?
Co mówicie? :)

http://ekobaby.pl/sklep/184.jpg

Jutro sesja zdjęciowa płynu, orzechów i olejków. :ninja:
Uwielbiam zdjęcia. :lol:

Za to wciąż poszukuję kilogramowej sody w realu.
Przez internet, to się trochę nie kalkuluje, ale jak nie znajdę, to nie będzie wyjścia.

Trafiłam na taką książkę: http://www.allegro.pl/item942519690_soda_oczyszczona_500_zastosowan_v_la nsky.html#gallery
Szkoda, że taka droga, bo przydałaby się w sumie.
A moze poszukać w internecie zastosowań sody? :)

http://img13.allegroimg.pl/photos/oryginal/942/51/96/942519690

EDIT:
Przepatrzyłam allegro za sodą i znalazłam taka ofertę.
Przy zakupie 5 kg - 1 kg gratis.
Razem z przesyłką wychodzi 5,60 zł/1 kg.
Skusiłam się. Także będę miała 6 kg. :lol:
No cóż jakby ktoś był chętny to się podzielę. ;)
Chociaż 1 kg to ok 12 małych opakowań sody.
Przy założeniu, że 1 opakowanie dawałam na 1 pranie, to 1 kg będzie na ok 12 prań, a 6 kg na 72 prania.
A zatem 6 kg będzie na ok 3-5 miesięcy.
Biorąc pod uwagę możiwośc innego niż pranie wykorzystania sody moze wystarczyć na krócej. :mrgreen:

Zastanawiam się nad iloscią sody do prania. Hm. Te 80 g czyli takie małe opakowanie sklepowe to w sam raz czy za mało/dużo? :)

bianka2009
18-03-2010, 09:21
Yetta to rzeczywiście z tym uczuleniem nieciekawie. A czy synek nie brał ostatnio jakiś leków bo u nas też coś takiego się pojawiło ostatnio i zauważyłam, że Zuza w tym czasie brała leki przeciw przeziębieniu i myślę, że te krostki to od tego bo teraz jak jest zdrowa to ich nie ma. Jednak nigdy nie wiadomo od czego no ale ja obstawiam za tym.
Sody kupiłam 10 opakowań po 100g i przesypałam do plastikowego wiaderka odzyskanego po serze białym :) Daję 2-3 łyżek płaskich w zależności ile prania.
Co do reszty nie odpowiem bo nie używam. W ogóle ostatnio mam takie coś, że im mniej tym lepiej.

yetta
18-03-2010, 09:24
A w czym pierzesz pieluszki bianko? :D

bianka2009
18-03-2010, 09:28
Prałam pieluszki w persil sensitive ale przerzuciłam się na Jelpa fresh ma nową formułę i nam w 100% odpowiada.
Jelp + soda naprawdę świetnie pierze :)

martita
18-03-2010, 09:56
ja piore bardzo podobnie jak Ty Yetto - tylko ja sody uzywalam do bialego i zeby cos odplamiac...a Ty widze do kolorow tez, tak?
i kurcze ja uzywalam mniej niz Wy tu piszecie...

to ja pisalam na innym watku, ze wedlug mnie olejek uczulil pupe mojego synka...
bo po praniu - mimo dodatkowego plukania, pieluchy zalatywaly nim lekko mowiac...i wtedy jakos ujawnily sie odparzenia :|
w tym samym czasie zaczelismy uzywac orzechow, ale po akcji ratunek na pupe, uzywam mniej olejku, w dalszym ciagu orzechy i...pupa ok :)
takze tak ziostanbie chyba... ;)

choc pieluchy czasem mi uryna zajezdzaja cholewcia... :/

a do czego jest bambinex...?

yetta
18-03-2010, 10:00
bianka, martita ile sody dajecie?
martita a ty ile kropel olejku?
Jak pieluchy zalatuja to moze trzeba byloby je odtluscic w plynie do naczyn i zastosowac pranie/moczenie w kwasku, zeby pozbyc sie zlogow?

martita
18-03-2010, 10:35
Yetta pranie w kwasku czyli ocet np...?
jednorazowo to mozna...ale ponoc ocet moze pralke zepsuc przy czestym stosowaniu...

ja sody oczyszczonej to dawalam jedna kopiasta lyzke...
ale przyznam sie, ze dawalam 'na czuja' i nigdzie na ten temat nie czytalam...wiec nie gwarantuje dobrej proporcji, przemyslanej i sluznej :)

ja to glownie uzywalam jako srodka odplamiajacego, wybielajacego...
ale wiem, ze ma tez ponoc dzialanie zmiekczajace wode...
a Ty w jakim celu sode dodajesz?

w ogole wlasnie zakupilam te ksiazke o zastosowaniach sody oczyszcoznej i dodatkowo ksiazke o zastosowaniach roznych rodzajow octow :)


a ktoras z Was uzywala boraksu...?
on sie nadaje do pieluch tez...?

bianka2009
18-03-2010, 10:36
Yetta sody daję 2-3 łyżki płaskie i co 3 pranie kwasek 1-2 torebki ale tylko do formowanek i wkładow na 90 stopni.
U mnie w użyciu proszek, soda i kwasek

edit: ostatnio zauważyłam, że mogłabym kwasek dodawać do prania raz na 2 tygodnie a tak naprawdę to w razie potrzeby.

ewinka
18-03-2010, 14:48
A ja daję całe opakowanie sody 80 gram, tyle że trochę do wstępnego a resztę do zasadniczego prania.

Kupiłam też właśnie orzechy, ale czytałam, że zatłuszczają pieluszki więc nie będę w nich pieluch prać.
Olejki też mam avicenny; są w mojej aptece, leję na czuja (nie liczę kropel), daję do prania i płukania. Pachną po wyjęciu, ale później już nie.

Kwasek cytrynowy to nie ocet :) Lepiej dawać kwasek; nie niszczy tak i lepiej się wypłukuje (także zapach) niż ocet.

martita
18-03-2010, 18:03
Ewinka orzechy zatluszczaja pieluchy???
o kurcze...a ja piore w orzechach indyjskich wlasciwie teraz tylko...

to czego Ty uzywasz, procz sody jak piszesz ;)

aaa..i dzieki za wyjasnienie hasla 'kwasek', ze to kwasek cytrynowy, jakos nie wiem czemu ale skojarzylo mi sie z octem

autumnfaerie
19-03-2010, 10:24
Przepatrzyłam allegro za sodą i znalazłam taka ofertę.
Przy zakupie 5 kg - 1 kg gratis.
Razem z przesyłką wychodzi 5,60 zł/1 kg.
Skusiłam się. Także będę miała 6 kg. :lol:
No cóż jakby ktoś był chętny to się podzielę. ;)


Hej hej, ja bym baaaaaaaaaardzo chętnie zrzuciła się na zamówienie, przynajmniej kilograma, a najchętniej dwóch. Właśnie wykończyłam wczoraj zapasy i zaczęłam się rozglądać, no ale wszędzie cena przesyłki... Na dwie już byłoby lepiej :D

A na tę książkę o sodzie też się ślinię od jakiegoś czasu. Ale ponieważ z funduszami krucho, to na razie w sieci znalazłam sporo stron z jej zastosowaniami, choćby taką: http://lifehackery.com/2008/07/22/home-4/

martita
19-03-2010, 14:55
ksiazke bede miala za jakis czas - kolezanka mi ja sprezentuje :)
wiec jak czas sie znajdzie to zeskanuje i podzielem siem wiedza z niej :)

autumnfaerie
19-03-2010, 23:28
O, super! :D Bardzo jestem jej ciekawa.

yetta
20-03-2010, 16:46
Tez ciekawam tej książki. :)
A ja dzisiaj wstawiłam pranie w orzechach, wyjmuję wyprane i zapach po prostu mnie przeraził.
Co się okazało. Mam malutki siateczkowy woreczek, w który kroję w kostkę czosnek i wieszam na łóżeczku w nocy.
I co się okazało woreczek znalazł się w pralce i ja już wiem czyja to sprawka.
Także pierwszy raz w życiu mam czosnkowe pranie. :lol:

bianka2009
20-03-2010, 17:12
Yetta hihi no to fajnie - pranie super pachnące, ale ci dziecię psikusa zrobiło :lool:

martita
20-03-2010, 18:18
jak bede miala to dam znac :)

Yetta a w jakim celu wieszasz czosnek na lozeczku...?

yetta
20-03-2010, 18:25
Ten czosnek to był już suchy, no ale w pralce się rozmoczył. :D

Czosnek w celach inhalacyjnych.
Najlepszy przy katarze.
Ale przy kaszlu pewnie też.
Ale i bez powodu też czasem daję.
W każdym razie przy katarze fajnie odtyka nos.
Ja sama jak miałam kiedyś zatkany nos, to położyłam sobie w łóżku koło głowy.
Chwila moment i nos odetkany. :)

Córce kroję czosnek w kostkę, na spodeczek i na krzesło koło łóżka.
Małemu też w kostkę, do woreczka i przewieszam go przez barierkę łóżeczka blisko głowy (nad nią).

martita
20-03-2010, 20:28
no prosze!

dobry nius, dziekuje :)

a nie przesierdza ten czosnek jakiejs bielizny, poscieli tak wiszac/lezac..?

yetta
21-03-2010, 02:04
Nieeeeeeee :) wisząc czosnek nie przekaże swojego zapachu. ;)

martita
21-03-2010, 11:28
uf, co juz myslalam :D

a powiedzcie czy soda dodana do prania pieluch sprawi, ze one zmiekna...?

bo cholera teraz je piore w orzechach, nappy fresh i olejek i...strasznie twarde po wyschnieciu :|

Yetto Ty pierzesz pieluchy w orzechach?

bo tu jedna z forumek mi pisala, ze one sie nie nadaja do pieluch, bo zlepiaja ich wlokna...

yetta
21-03-2010, 12:32
Generalnie orzechy się nie nadają bo zawierają saponinę i są raczej oleiste, a zatem moga zatłuszczac pieluchy. Nie wiem jakby dodać nappy fresh który je odtłuszcza, czy ten środek sobie poradzi z orzechami. Cięzko powiedzieć.
Miałam kiedyś próbowac prać pieluszki w orzechach, ale jakoś nie spróbowałam.
Do tej pory prałam w proszku bio-d uniwersalnym, który mi sie własnie skonczył.
Teraz mam Uniwersalny płyn do prania ze zmiękczaczem Ulrich natuerlich (http://ekobaby.pl/sklep.php?cat=14&id=24)
Zawsze dodaję do każdego prania łyżkę bambinexu, bo uwielbiam zapach prania po nim.
Bambinex mi się kończy ale pod koniec marca ma być dostępny w krainie pieluszek.

bianka2009
23-03-2010, 00:43
Nie wiem czy to już było ale dla miłośników sody, kwasku, boraksu taki link podaję
http://wtwoimdomu.com/?soda-oczyszczona,57

martita
23-03-2010, 00:50
10 zlotych za 4 kilo sody...? wow...tanio...ale ta przesylka...eh...
widzialam ich aukcje na allegro...tam tez przesylka zabijala ceny produktow - no niestety...to sobie wazy

ja sie zaopatrzylam juz w zapasy hurtowe, teraz zastanawiam sie, gdzie to bede trzymac :hmm:

bianka2009
23-03-2010, 01:37
10 zlotych za 4 kilo sody...? wow...tanio...ale ta przesylka...eh...
widzialam ich aukcje na allegro...tam tez przesylka zabijala ceny produktow - no niestety...to sobie wazy

ja sie zaopatrzylam juz w zapasy hurtowe, teraz zastanawiam sie, gdzie to bede trzymac :hmm:
To masz fajny zapas :D

Czytałam sobie na internecie o składnikach Bio-D Nappy Fresh i wyszło mi na to, że podczas prania ogólnie mówiąc jego składniki łączą się i powstaje między innymi kwas octowy, który to właśnie działa dezynfekującą i wybielającą. Często używany jest do wybielania tkanin naturalnych.
Wodnym roztworem kwasu octowego jest ocet.
Co o tym sądzicie?

araszara
23-03-2010, 19:22
Czosnek w celach inhalacyjnych.
(...) W każdym razie przy katarze fajnie odtyka nos.


Yetto - super patent z tym czosnkiem. Na pewno kiedyś wypróbuję :)

yetta
24-03-2010, 11:28
To masz fajny zapas :D

Czytałam sobie na internecie o składnikach Bio-D Nappy Fresh i wyszło mi na to, że podczas prania ogólnie mówiąc jego składniki łączą się i powstaje między innymi kwas octowy, który to właśnie działa dezynfekującą i wybielającą. Często używany jest do wybielania tkanin naturalnych.
Wodnym roztworem kwasu octowego jest ocet.
Co o tym sądzicie?

A to bardzo interesujące, czyżby wystarczyło ocet dodawać do prania w celach dezynfekujących?

bianka2009
24-03-2010, 13:58
Yetta wszędzie na necie pisze, że ocet ma działanie dezynfekujące, zmiękczające, odtłuszczające a do prania trzeba lać 0,5 do 1 szklanki. Ciekawa jestem jak to jest z tym octem bo niektórzy używają do pralki a niektórzy mówią że uszkadza. I nie wiadomo kto ma racje. Jednak wydaje mi się, że taka ilość octu nie powinna zaszkodzić i w ogóle jak to się ma do proszków dezynfekujących w niskich temperaturach, które wydzielają kwas octowy??:confused:

martita
24-03-2010, 20:45
kurcze...to mnie teraz zabilas tym Bianka :)

hmmm...ja slyszalam, ze ocet niszczy pralke...i nie bede go dodawac - no way...
nie mam kasy na druga pralke i sie po prostu boje...
a 0,5-1 szklanka octu to wedlug mnie duzo jednak...w porownaniu z ta jedna lyzka nappy, nawet jesli w niej jest kwas octowy, to chyba go jest mniej...albo on dziala tez z czyms...no nie wiem kurcze...
opakowanie nappy dawno poszedl sobie, gdyz synio z mezem zrobili z niego statek...jak myslicie, krotka mial zywotnosc :rolleyes:

mamru
24-03-2010, 21:50
Czy olejek może podrażniać? Hm. Myślałam, że raczej nie.
Ale sama nie wiem. Mój mały ma bardzo wrażliwą skórę.
I na pleckach od jakiegoś czasu małe jasne różowe kropeczki.
Zastanawiam się od czego to:

- a może właśnie olejki?

Może lawendowy na razie sobie darowac i dawac odrobinę herbacianego?
Do tej pory dawałam 10 kropli. Może dawac mniej, 5 kropli?

A ile wy dajecie kropli olejku na pranie?
aż 10 kropli? Ja myślę, że to za dużo-ale to moje zdanie Yettko. U mnie tylko (albo AŻ) dwie krople do płukania i nigdy więcej ;)

yetta
24-03-2010, 21:56
Czyli przesadziłam nieźle z tym olejkiem.
Tyle, że ja go daję na samym początku. :)
Ale teraz daję 3 krople. :D

bianka2009
25-03-2010, 08:16
kurcze...to mnie teraz zabilas tym Bianka :)

hmmm...ja slyszalam, ze ocet niszczy pralke...i nie bede go dodawac - no way...
nie mam kasy na druga pralke i sie po prostu boje...
a 0,5-1 szklanka octu to wedlug mnie duzo jednak...w porownaniu z ta jedna lyzka nappy, nawet jesli w niej jest kwas octowy, to chyba go jest mniej...albo on dziala tez z czyms...no nie wiem kurcze...
opakowanie nappy dawno poszedl sobie, gdyz synio z mezem zrobili z niego statek...jak myslicie, krotka mial zywotnosc :rolleyes:
No właśnie słyszałaś, że ocet niszczy pralkę i ja też ale ile jest w tym prawdy? Wiele osób używa octu do prania. Ja daję około 3 łyżek. W proszkach dezynfekujących wydziela się kwas nadoctowy z niego utlenia się kwas octowy i coś tam, a dopiero po rozcieńczeniu z wodą powstaje ocet.
Ja jak czegoś używam to po prostu lubię wiedzieć co to, z czego jest i jak działa :)

ewinka
25-03-2010, 17:03
Dobra, ale każdy dodaje albo ocet, albo olejek, albo nappy, albo kwasek, w innym momencie prania :confused: Mi się już w głowie kręci :bduh:
Po co dodawać do płukania, skoro ma dezynfekować? Ja nie rozumiem :roll:
Olejek dla zapachu? I tak wietrzeje. Ja daję teraz tylko do prania, a do płukania już nie.
A ocet? Ja bym wolała wypłukać, a czytałam, że ktoś daje do ostatniego płukania.
Chyba w zimnej wodzie nie ma to działania dezynfekującego.

A Bianka jak zwykle zrobiłaś odkrycie :applause::thumbs up: Rewelacyjna jesteś!

bianka2009
25-03-2010, 20:36
Dobra, ale każdy dodaje albo ocet, albo olejek, albo nappy, albo kwasek, w innym momencie prania :confused: Mi się już w głowie kręci :bduh:
Po co dodawać do płukania, skoro ma dezynfekować? Ja nie rozumiem :roll:
Olejek dla zapachu? I tak wietrzeje. Ja daję teraz tylko do prania, a do płukania już nie.
A ocet? Ja bym wolała wypłukać, a czytałam, że ktoś daje do ostatniego płukania.
Chyba w zimnej wodzie nie ma to działania dezynfekującego.

A Bianka jak zwykle zrobiłaś odkrycie :applause::thumbs up: Rewelacyjna jesteś!
Dziękuję za uznanie :) Ja to jestem taki szperacz, szukacz, porównywacz. Jeśli chodzi o temat prania to też w pewnym momencie już mi się w głowie od tego wszystkiego kręciło. Musiałam to sobie jakoś wszystko wyjaśnić i uprościć. Za dużo tego wszystkiego było na raz jak dla mnie. A sklecić co do czego kiedy i jak to już w ogóle się zgubiłam :hide:

shilo
25-03-2010, 20:50
To jeszcze może takie lajkonikowe pytanie: a jak połączyć sensownie sodę i ocet (bo razem to chyba wybuchy ;))? Jest taka potrzeba w ogóle, czy jak jedno to drugiego już nie? Też mi się wydaje, że dodatnie olejku czy octu do samego płukania to za mało, żeby dezynfekować, ale to tak tylko na mój mały rozumek, raczej do ciepłej wody (czyli prania samego).

Wychodzą mi takie alternatywne rozwiązania: ocet, albo olejek+soda. Ma to sens? I które lepiej? I dlaczego pranie jest takie skomplikowane ;)? A dziś jest u nas pierwszy dzień z wielo. I pytań jak mrówków, np. jak do szortów Storche poskładać ręcznik Ikeowy, żeby wszystko gaci w dół ciężarem swoim nie ściągało (co złożenie na 3 i potem na pół czyni)?

Bianko, można Cię prosić o Twój aktualny przepis na pranie :)?

ewinka
25-03-2010, 21:53
Shilo ja uwielbiam storcheny, to pozwolę sobie odpowiedzieć :) Ja wkładałam zwykłą tetrę (ale mam prostokątną) na pół, na pół i na 3 :) Niestety taki urok, że to lekko opada - trzeba podciągać, jeśli dziecko szczupłe, to można gumkę w pasie związać, no i zmieniać po każdym siknięciu - suche nie jest takie ciężkie :)

bianka2009
25-03-2010, 22:06
shilo mój aktualny przepis na pranie jest w fazie testów, które wypadają bardzo pomyślnie :) Zauważyłam, że tutaj każdy ma swój sposób i jestem pewna, że ty też będzie go miała :)
U mnie ostatnio jest tak:
Wszelkie formowanki, wkłady, składane piorę w 60 stopniach. Przed praniem daję porządne płukanie. Wsypuje jelpa fresh około 3-4 łyżek w zależności ile jest prania, ale staram się sypać połowę dawki napisanej na opakowaniu. 2x łycha sody to wychodzi mniej więcej całe opakowanie, ale też zależy ile jest prania. Do tego koło 3-4 łyżek octu. Soda polana octem pieni się i nie wybuchnie. Wiem bo sprawdzałam i żyję :mrgreen:
Po praniu daję dodatkowe płukanie i na koniec (bardzo ważny i przyjemny element fazy końcowej) wieszam na wiosennym słoneczku :) Pieluszki po wyschnięciu są jak z bajki i pachną jedynie świerzym powietrzem :D
Kieszonki i otulacze tratuję tylko jelpem z odrobiną sody w trosce o pula i też lecą na wiosenne słoneczko :)
Oczywiście wiosenne słoneczko nie zawsze emituje, ale i tak pieluszki są fajne jak dla mnie.
Ot taki mój przepis na pranie:)

shilo
26-03-2010, 17:21
Dzięki :) Pewnie też swojego się dorobię no i widzę, że ile piorących tyle niemal przepisów :)

martita
28-03-2010, 12:59
ok...wczoraj spotkalam sie z kolezanka - doktorem chemii :cool::mrgreen::thumbs up:
i mi wyjasnila jak krowie na rowie o co chodzi z tym kwaskiem, octem no i w efekcie z nappy - bo obejrzala sobie sklad jego...
wiec ponoc to tak naprawde wszystko jedno i to samo...tak po krotce :ninja:
wiec nie oplaca sie dodawac i nappy i octu i kwasku...

najlepiej, najekonomiczniej jest uzywac nappy - gdyz potrzeba go najmniej ilosciowo i w polaczeniu z najnizsza temparatura, dzieki czemu zmniejsza sie ryzyko zniszczenia materialow pieluszkowych (gumek, puli, polarkow i innych...) oraz samej tez pralki (bo ona mi to dokladniej wyjasnila, ale generalnie uzywanie regularne octu w ilosci jedna szklanka na pranie, a prań jest 3-4 tygodniowo to pralke moze zniszczyc...)


ja jej wierze - komus musze :D:D:D

ale sode tez bede dodawac do kazdego prania, bo mam ciut twarda wode i niezaszkodzi, a pomoze zmiekczyc pranko ;) (nappy tego nie gwarantuje, w sensie zmiekczania nie gwarantuje - odtluszcza, dezynfekuje, wybiela a i owszem - tak jak ocet, kwasek, ale soda ma super dzialanie zmiekczajace i odkamieniajace o wiele delikatniejsze anizeli kwas z octu czy kwasku - ale kwasku bede uzywala raz na jakis czas do nocnego wymaczania przed stripingiem pieluch :) )

aha!!! i mam te ksiazke o sodzie od niej...mam tez o occie...
troche czasu mi zajeloby skanowanie jej w calosci, wiec moze lepiej napisze jakie sa dzialy, a na priva juz sie zglosza te co zainteresowane trescia co...?
nie wiem kiedy dam rade to zrobic...wybaczta:hide:

a wiec tak:
SODA OCZYSZCZONA - 500praktycznych zastosowań:
- wskazówki kulinarne
- kuchnia
- w lazience
- dbanie o dom
- pranie
- higiena i wygląd
- domowe lekarstwa
- male urwisy
- pielegnacja zwierzat
- porady dla ogrodnikow

OCET UNIWERSALNY:
- ocet i medycyna
- dom i zrób to sam
- dzieci i zwierzęta
- kosmetyka i ogród

shilo
28-03-2010, 13:29
Ewinko, w wyniku zmęczenia chyba dopiero Twoją odpowiedź zauważyłam:hide:. Pieluchy zmieniam po każdym siknięciu, a nawet z suchą opada. Gumkę już związałam i bardziej IMO się nie da (w sensie wygody dziecka). Dziwnie tak, jak pielucha prawie między kolanami wisi :/ W dodatku taka właśnie nazwijana. Muszę spróbować Twojego składania, tylko pytanie, czy takie też część "kupną" ;) zasłoni, bo u nas niestety kupy czasem lądują w pieluszce, zwł. jak K. się bawi w innym pokoju niż ja coś tam robię. Ot dylematy początkującej :)

bianka2009
28-03-2010, 16:17
martita no to fajnie :thumbs up: Ja ostatnio daję proszek sode i 3 łyżki octu na 60 stopni i pieluszki są rewelacyjne.

martita
28-03-2010, 19:10
bianka wszytskie pieluchy tak pierzesz...? te z pulem tez...?
bo ja mam ten problem - a wlasciwie wlasnie sobie ulatwilam robote, hehehe :) - ze piore wszystkie pieluchy razem (pule, bawelne, mikrofibre, bambus, konopie, tetra...) takze z octem nie chce ryzykowac, ani tez z wysoka temperatura...
i ja robie tak, ze najpierw robie w zimnej wodzie - 30stopni ekstra plukanie z dodatkiem olejku herbacianego, aby ten mocz wyplukac i smrodki glowne, a potem nastawiam program ekonomiczny - krotkie pranie, ale z ekstra plukaniem i super mega wirowaniem i to na 50 stopni piore, i tu wrzucam orzechy w woreczku do bebna, a do komory na proszek daje nappy i sode...i wsio :)

bianka2009
28-03-2010, 19:41
Pieluchy z pulem już mi się zazwyczaj nie mieszczą dlatego piorę oddzielnie bez octu wszystko na 60stopni. Też robie mega płukanie przed i po. Jednak myślę że jak w NF można prać pule to te 3 łyżki octu też nie zaszkodzą. Będę testować :)
edit: jeszcze mi sie tak nasunęło że kieszonki pulowe i otulacze piorę w 60 stopniach w proszku z dodatkiem sody i też jest dobrze. Wydaje mi się, że polar i pul nie mają jakiś dużych wymagań.
Nie wiem jak z AIO bo nie używam.

ewinka
28-03-2010, 20:48
Ewinko, w wyniku zmęczenia chyba dopiero Twoją odpowiedź zauważyłam:hide:. Pieluchy zmieniam po każdym siknięciu, a nawet z suchą opada. Gumkę już związałam i bardziej IMO się nie da (w sensie wygody dziecka). Dziwnie tak, jak pielucha prawie między kolanami wisi :/ W dodatku taka właśnie nazwijana. Muszę spróbować Twojego składania, tylko pytanie, czy takie też część "kupną" ;) zasłoni, bo u nas niestety kupy czasem lądują w pieluszce, zwł. jak K. się bawi w innym pokoju niż ja coś tam robię. Ot dylematy początkującej :)

No niestety na łapanie kupek ten sposób się nie nadaje :( My kupki do nocnika, ale właśnie dziś mieliśmy wpadkę i moje biedne storchy umazane właśnie się moczą.

A tak się zastanawiam czemu aż tak wisi. Może jednak za duże? Nam też opadają, ale bez przesady. Musisz poprawiać :D

shilo
28-03-2010, 21:19
Chyba w końcu jakąś fotkę małej strzelę i poproszę o wizualną ocenę rozmiaru...

No więc pupka K. wygląda tak:
http://lh5.ggpht.com/_cCCgJ_o5jGU/S6-xqyYSyzI/AAAAAAAABJ4/6UxZ7nJj0ZY/s144/IMG_7241.JPG (http://picasaweb.google.pl/lh/photo/sRsIECyJ7o8mXT80koPEAA?authkey=Gv1sRgCPzZ7L6PnKCZL A&feat=embedwebsite)

http://lh4.ggpht.com/_cCCgJ_o5jGU/S6-xt9kt3qI/AAAAAAAABJ8/C_L6k3vgHBc/s144/IMG_7245.JPG (http://picasaweb.google.pl/lh/photo/D9YY-AVvUE12I_u09Lodrw?authkey=Gv1sRgCPzZ7L6PnKCZLA&feat=embedwebsite)

http://lh6.ggpht.com/_cCCgJ_o5jGU/S6-xyxOzOBI/AAAAAAAABKA/BFXqC-UgK0s/s144/IMG_7247.JPG (http://picasaweb.google.pl/lh/photo/eIiC3YZ3S0JxcJmrp_YhIQ?authkey=Gv1sRgCPzZ7L6PnKCZL A&feat=embedwebsite)

Ufff, zmachałam się z tymi fotami. I jak z wielkością/obcisłością szortów? Mnie się wydaje, że mniejsze byłyby za małe już. Ale czekam na opinie, dla pewności :)

kamuszyca
29-03-2010, 17:13
już nic

ewinka
29-03-2010, 17:35
Chyba w końcu jakąś fotkę małej strzelę i poproszę o wizualną ocenę rozmiaru...

No więc pupka K. wygląda tak:
http://lh5.ggpht.com/_cCCgJ_o5jGU/S6-xqyYSyzI/AAAAAAAABJ4/6UxZ7nJj0ZY/s144/IMG_7241.JPG (http://picasaweb.google.pl/lh/photo/sRsIECyJ7o8mXT80koPEAA?authkey=Gv1sRgCPzZ7L6PnKCZL A&feat=embedwebsite)

http://lh4.ggpht.com/_cCCgJ_o5jGU/S6-xt9kt3qI/AAAAAAAABJ8/C_L6k3vgHBc/s144/IMG_7245.JPG (http://picasaweb.google.pl/lh/photo/D9YY-AVvUE12I_u09Lodrw?authkey=Gv1sRgCPzZ7L6PnKCZLA&feat=embedwebsite)

http://lh6.ggpht.com/_cCCgJ_o5jGU/S6-xyxOzOBI/AAAAAAAABKA/BFXqC-UgK0s/s144/IMG_7247.JPG (http://picasaweb.google.pl/lh/photo/eIiC3YZ3S0JxcJmrp_YhIQ?authkey=Gv1sRgCPzZ7L6PnKCZL A&feat=embedwebsite)

Ufff, zmachałam się z tymi fotami. I jak z wielkością/obcisłością szortów? Mnie się wydaje, że mniejsze byłyby za małe już. Ale czekam na opinie, dla pewności :)



No to rozmiar wydaje mi się ok. A co ma w szortach? Ja w sumie do tej pory nie puszczałam Małej w samych szortach, więc nie zwróciłam uwagi, jak to wygląda.
Niech może inne mamy się jeszcze wypowiedzą, ale chyba taki ich urok :)

bianka2009
29-03-2010, 18:23
Ale te gatki są wysokie w stanie. Takie mają być? Może dlatego sie zsuwają :confused:
edit: shilo a ile twoja Kreska ma miesięcy, ile waży i jaki rozmiar kupiłaś?

shilo
29-03-2010, 21:18
Kreska ma 15 msc, 10kg, 81cm. Zakupiony rozmiar M, z polecenia i na logikę (moją) wydawał się najodpowiedniejszy. W szortach na zdjęciu był ręcznik Ikeowy. Mała jak ma szorty założone to nie chce już niczego innego, skarpetki (ew. kapciuszki) i tak lata zwykle :) Takeśmy wiosnę sprowadziły, pozbywając się zimowych warstw ;)

bianka2009
30-03-2010, 16:28
Myślę że gatki są dobre i lepiej to będzie wyglądać z formowankami. Jednak jeśli małej nie przeszkadza tak jak jest to też jest ok :)

ewinka
30-03-2010, 16:54
już nic




Czemu wyedytowałaś post? Ja czytałam i wydawało mi się to cenne - zmieniłaś zdanie - jeśli mogę zapytać?

shilo
30-03-2010, 21:36
A wiesz, chyba faktycznie to bardziej mi przeszkadza, niż jej. No dobra, nie będę robić problemu sztucznego :) A formowanek też nie bardzo, maszyny nie mam a na zakup potrzebnej ilości gotowych chyba nie chcę wydawać, póki co radzimy sobie tak, jak jest.

yetta
30-03-2010, 21:45
Od kilkunastu dni testuję nowy płyn do prania pieluszek - urlich naturlich.
Daję go od dzisiaj na jedno pranie pół nakrętki (do tej pory dawałam całą nakrętkę, ale pytałam w ekobaby i wystarczy pół).
Do tego 3 łyżki sody i 2 krople olejku z drzewa herbacianego. :)

bianka2009
02-04-2010, 06:07
Yetta i jak sprawdza się płyn?

yetta
03-05-2010, 22:15
Jestem bardzo zadowolona z płynu.
Dostałam go 18 marca. Teraz mamy maj, a ja jeszcze go mam. Co prawda już na dnie butelki, ale jeszcze na kilkanaście pran spokojnie powinno wystarczyć. Z tym, że piorę w nim tylko pieluszki.
Pozostałe ubrania w orzwchach.
Właśnie będę kupowała duży pojemnik 5 litrowy. Chcę sprezentowac 1 litr mamie, żeby zobaczyła jak wygląda w użyciu taki ekologiczny płyn.

Poza tym donosze, że nareszcie jest proszek.........

...Bambinex nappy ultra care w opakowaniu 1 kg. :bliss:
http://www.cleangreennappy.co.uk/productimages/Bambinex/bambinex_ultra_care_wash2.jpg

Tutaj http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/product&path=43&product_id=247 :jump:
NARESZCIE moje pranie będzie cudnie i delikatnie pachniało!!! HURA! :mrgreen:

ewelajna0
13-05-2010, 13:55
Skusiłam się na ten zachwalany proszek Bambinex:) Czekamy teraz na paczkę i zobaczymy.

yetta
13-05-2010, 14:16
Ja też czekam na przesyłkę z Bambinexem. :)

Pentla
13-05-2010, 14:35
A w Pieluszkarni mają po 22.50, jakby kogoś interesowało.

yetta
13-05-2010, 14:49
Gdzie jest w pieluszkarni bo znaleźć nie mogę?

pomidore
13-05-2010, 14:54
Gdzie jest w pieluszkarni bo znaleźć nie mogę?

Tutaj
http://www.pieluszkarnia.pl/product-pol-159--Bambinex-Ultra-Nappy-Care-proszek-do-prania-pieluch.html

Ależ mnie krew zalała :twisted:, kupiam 10 zł drożej, 6 szt.:mad:

yetta
13-05-2010, 14:56
pomidore spokojnie. :D
Coś tu jest nie tak. On jest przeceniony, a powód jakiś musi być.
Zaraz napiszę pytanie. :)

nella
13-05-2010, 15:01
a no jest- rzeczywiście

yetta
13-05-2010, 15:25
Odpowiedź pieluszkarni: przecena czysto promocyjna, chcemy zachęcić do zakupu. :D

metis1
13-05-2010, 16:24
Ja kupilam 2 opakowania - zachecona tak entuzjastyczna opinią Yetki :) Niestety, tez po 29,90 chyba... Trudno. Mam nadzieje, ze bedzie dobry.

Zazuza
17-05-2010, 14:44
a czy do tego abbinexu tez dodaje sie detergent jakis oddzilnie
czy wsypuje 2 lyzki tego proszku i nic mnie nie interesuje??
w p[ieluszkarni nadal 22.5 to bym kupila skoro chwalicie

mama-japonka
17-05-2010, 19:54
Tylko 2 łyżki się dodaje i nic Cię nie interesuje :-) Tak więc nie pozostaje mi chyba nic innego powiedzieć, tylko kupujcie w Pileuszkarni :-) (niestety my po takiej cenie nawet od producenta nie kupujemy) :-(

Zazuza
17-05-2010, 21:34
super
to biore :)
mam nadzieje ze bedzie dobry dla moich nowych pieluszek :)
aa moge wrzuac inne ubranka tez do niego??
chyba tak sobie mysle

ewelajna0
17-05-2010, 21:50
Tylko 2 łyżki się dodaje i nic Cię nie interesuje :-) Tak więc nie pozostaje mi chyba nic innego powiedzieć, tylko kupujcie w Pileuszkarni :-) (niestety my po takiej cenie nawet od producenta nie kupujemy) :-(

Jak to?? I nappy fresha nie trzeba??? Do nas dotarł właśnie Bambinex, a mam jeszcze z pół opakownia nappy fresha...

nella
17-05-2010, 21:57
Tylko 2 łyżki się dodaje i nic Cię nie interesuje :-) łopatologicznie poproszę -2 łyżki stołowe? czybate, z górką? płaskie? bo ja dziś uzyłam, oczywiście przyzwyczajona do bio-d...razem z proszkiem dziecięcym:duh:

yetta
18-05-2010, 13:08
Dotarł Bambinex. :bliss:
Nareszcie po kilku miesiącach przerwy dzisiaj lub jutro pierwsze pranie.

nella... na opakowaniu jest napisane 2 łyżki na 4-5 kg prania.
Ja daję ani nie czubate, ani nie płaskie, takie średnie. :D
A łyżka tez nie z tych większych, tylko z tych mniejszych obiadowych łyżek.
Przynajmniej ja mam 2 rodzaje łyżek. :lol:
Zastanawiam się tylko czy to już jest ta mniejsza dawka zalecana do pieluszek?
Ja do tej pory używałam tak, że dawałam 1 łyżkę proszku bambinex i 1 łyżkę uniwersalnego.
Ponieważ teraz do prania mam płyn uniwersalny Urlich Naturlich, to dam połowę nakrętki płynu i 1 lub połowę łyżki bambinexu.

Są i foty. :D
Proszek w bardzo fajnym opakowaniu w wiadereczku.

http://www.babyetta.pl/inne/inne/181.jpg

Pentla
18-05-2010, 13:13
Yetta, normalnie jeszcze nie widziałam, żeby ktoś się tak z powodu proszku cieszył :) Musi rzeczywiście być rewelacyjny. Ja niestety całe oszczędności me zdefraudowałam, więc na razie się o tym nie przekonam.

metis1
18-05-2010, 13:15
Yetta, normalnie jeszcze nie widziałam, żeby ktoś się tak z powodu proszku cieszył :) Musi rzeczywiście być rewelacyjny. Ja niestety całe oszczędności me zdefraudowałam, więc na razie się o tym nie przekonam.

Ja wlasnie uleglam urokowi tej radosci - tylko z tego powodu sie skusilam ;-) Bo pierwotnie celowalam w cos bardziej ekologicznego ;)

anitanelka
18-05-2010, 13:18
Ja też muszę do czerwca czekać, ale też zostałam radością porażona wręcz :D

yetta
18-05-2010, 13:18
Proszek jak proszek, plam to chyba żaden nie usunie i tak trzeba samemu odplamic.
Ale ja od czasow ciazy jestem uczulona na zapachy i najchetniej uzywam kosmetykow bezzapachowych.
Natomiast zapach prania po bambinexie jest niezastapiony. UWIELBIAM GO!!! :D

anitanelka
18-05-2010, 13:24
Wiem o czym mówisz... ostatnio na bazarku kupiłam pieluszkę (twoją :D) i aż się zapytałam w czym prana była, bo oszalałam normalnie... w bambinexie właśnie :D

yetta
18-05-2010, 13:25
A ja tez na bambinex wpadłam po tym jak kupilam wyprany w nim otulacz. :D

anitanelka
18-05-2010, 13:28
:lol:

nella
18-05-2010, 14:01
http://www.babyetta.pl/inne/inne/181.jpg
Anitanelka:D ten proszek jest nieziemski... tylko ja go do tj pory za duzo uzywałam jak widać :( bo ładowałam 2 łychy bambinexu i jeszcze proszek dziecięcy:roll:

a powiem Wam, że ta karteczka co jest w środku proszku - ta reklamówka czy tam instrukcja u mnie od razu wylądowała w koszu i małż cały dzień podchodził do kosza i nie mógł się nadziwić co tak dziś ten kosz nam pachnie:duh:

yetta
18-05-2010, 14:24
A u mnie ta karteczka chyba zostanie przedziurkowana i powieszona na sznureczku gdzieś tylko jeszcze nie wiem gdzie, moze w samochodzie? :D
Bo rzeczywiście pachnie intensywnie. :)

nella
18-05-2010, 14:27
o kurcze a ja głupia baba karteczkę wyrzuciłam

yetta
18-05-2010, 14:29
nella nie przejmuj się, wsadz inną karteczkę, a na drugi dzień wyciągnij. :lol:

nella
18-05-2010, 14:29
:duh:spryciara!!!

Sylaba
19-05-2010, 00:01
zakupiłam 4 kg - pierwszy raz nie moge doczekac się prania
Yetta tobie sprzedawcy bambinexu powinni odpalać dolę za świetna reklamę :D

peluche
19-05-2010, 00:04
no własnie przez was zrobilam proszkowe ( i nie tylko bo i pieluszkowe ) zakupy. a może powinno sie zabronić tu wchodzić, bo co chwile cos kupuje (jak nie chusty to pieluszki) zwariować można :duh::duh::duh:

yetta
19-05-2010, 00:21
Yetta tobie sprzedawcy bambinexu powinni odpalać dolę za świetna reklamę :D
O tak tak jestem ZA :lol:


zakupiłam 4 kg - pierwszy raz nie moge doczekac się prania


A ja dzisiaj prania jeszcze nie robiłam, jutro będzie wielki dzień. :) I też doczekać się nie mogę.
Skoro w pieluszkarni promocja to trzeba szybko zbierać na kolejne wiaderka. :lool:

pele jak zabronią tu wchodzić, to wejdziemy gdzie indziej i wydamy co mamy. ;)

mamru
19-05-2010, 22:51
a ja już zgłupiałam od nadmiaru informacji :hide:
powiedzcie mi czy dosypujecie BIO-D nappy fresh do Bambinexu?

yetta
19-05-2010, 23:15
mamru jak miałam to dosypywałam.
Od jakiegoś czasu nie używam. :D

Właśnie kończy się pierwsze pranie z wiaderkowego Bambinexu i zaraz będzie wąchanie (czytaj wieszanie). :lol:

mamru
19-05-2010, 23:38
mam i dosypię w takim razie
dzięki Yetta!

klusiecka
20-05-2010, 08:27
yetta, tak kusisz smakowitymi opisami proszku, ze powinni tobie płacić za reklamę. Zamówiłam i zobaczymy czy jest taki super :)

Proszek do mnie juz dotarł i całkowicie nie rozumim czym się zachwycasz, zapach jest taki, taki proszkowy i nic ponad to.
Ale dopiera super i pieluchy nie mają swojego "smrodku", który nawet po kwasku średnio schodził, tylko pachną tak jak proszek, proszkowo właśnie.

u_lcia
27-10-2010, 11:35
czy ktoś może wie, gdzie teraz mozna dostać bambinex? bo jakoś nie moge niegdzie znaleźć, chyba na oczy mi padło;-(

Zazuza
27-10-2010, 11:40
czy ktoś może wie, gdzie teraz mozna dostać bambinex? bo jakoś nie moge niegdzie znaleźć, chyba na oczy mi padło;-(
wlasnie mialam o to samo pytac..
w pieluszkarni napisali mi ze bedzie wkrotce ale nie ma wciaz :(

ania mania
19-11-2010, 20:26
O to samo zapytuję ? Znaczy się jak wyżej :)

tonya
19-11-2010, 23:02
bambinexu w pieluszkarni nie ma, w krainie pieluszek też... czyli trzeba czekać na dostawę - poprzednio też długo czekałyśmy

a może któraś z was ma i wypróbowała bambino mio? http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/product&path=80&product_id=301

metis1
29-11-2010, 14:50
Bambinez juz jest dostępny - przed chwilą sprawdzałam w Pieluszkarni.

Alkestis
30-03-2011, 21:05
bambinexu w pieluszkarni nie ma, w krainie pieluszek też... czyli trzeba czekać na dostawę - poprzednio też długo czekałyśmy

a może któraś z was ma i wypróbowała bambino mio? http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/product&path=80&product_id=301
Mam Bambino Mio i Bambinex, nie widzę różnicy w praniu - Bambinex ma specyficzny zapach 8)).
Moje pytanie do piorących w proszku Bambinex - naprawdę pierzecie w 40 stopniach, trochę się obawiam :ninja:

panthera
30-03-2011, 21:28
ja piorę w bambinexie 3 w 1 - zazwyczaj w 60 st, chyba ze piorę razem z ubrankami jakimiś delikatniejszymi - wtedy w 40.
ale raz na półtora/dwa mies. wrzucam wszystko co nie ma PUL na 90 st.
bambinex mi podpasował najbardziej - podoba mi się jego zapach (na wypranych pieluszkach bo w pudle to za intensywny)

Wiewiórka
02-04-2011, 20:34
Tak się zastanawiam, co jest bardziej ekonomiczne: nappy fresh czy Bambino Miofresh? Ten drugi starcza niby na 50 prań. Nappy fresh chyba też (może sobie ubzdurałam?). Jak to jest?

nulka
02-04-2011, 21:14
ja piorę w Bambino Miofresh i jest ok
kupuję w krainie pieluszek
moja Gośka ma prawie 9 miesięcy i używamy drugiego opakowania więc wydajny :):)

Wiewiórka
15-04-2011, 21:15
tak się zastanawiam czy jest sens prania pieluch z dodatkiem np. nappy fresh jeśli dziecko nie robi kupy do pieluchy? Starczy do prania, np. olejek lawendowy?

okoani
16-04-2011, 08:48
A myślisz, że w moczu to bakterii nie ma? :] Ja tam wolałabym dmuchać na zimne niż później leczyć maleństwo z jakiejś infekcji... Możesz ew. dawać trochę mniej tego dodatku albo po prostu co drugie pranie, by jednak mieć pewność co do odkażenia pieluch.

Wiewiórka
16-04-2011, 09:30
są w moczu, szczególnie przy zakażeniach, chodzi na razie o moją ponad 3 latkę ( na noc jej wielo zakładam)

aser
12-05-2011, 11:29
ja piorę w proszku bobas z dodatkiem miofresh i jest super, kiedyś mi się skończył i zakupiłam nappyfresh, wtedy pieluchy zaczynały mi zalatywać siuśkami, zafundowałam im kąpiel w kwasku i striping był spokój na jakiś czas, ale smrodek powracał.Zamieniłam nappyfresh na miofresh i smrodek przepadł. Ten dodatek jest super do odkażania. Polecam.

okoani
12-05-2011, 12:50
aser - dobrze wiedzieć, bo ja też zamierzam prać pieluszki w bobasie+miofresh :) a nawet już 1sze pranie mam za sobą.

erithacus
12-05-2011, 17:25
A myślisz, że w moczu to bakterii nie ma? :] Ja tam wolałabym dmuchać na zimne niż później leczyć maleństwo z jakiejś infekcji... Możesz ew. dawać trochę mniej tego dodatku albo po prostu co drugie pranie, by jednak mieć pewność co do odkażenia pieluch.
W moczu to akurat bakterii nie ma. Rozwijają się dopiero na zasiusianych pieluchach. Ale na tej samej zasadzie są również na zaplamionych i przepoconych ubrankach, na skórze, wszędzie.
Ewentualnie groźne mogą być bakterie coli, które są obecne w kale. Ale one giną w 60 stopniach, bądź w środkach piorących. Jasne, że z dodatkiem mozna prać, zwłaszcza jeśli pieluchy są zakupkane, a pierzemy w 40 st. Ale nie ma co szaleć. Brudnej pupy tez nikt nie odkaża, a jedynie myje wodą z mydłem, a są tacy, co tylko mokrą chustką przecierają.

kejt
12-05-2011, 23:38
Ja przez długi czas prałam w Bobasie i Nappy Fresh i żadnego suśkowego zapachu nie było...Dziś byłam w Pieluszkarnii i zakupiłam Babmibex, zobaczymy co to:)

metis1
13-05-2011, 22:30
Ja najpierw prałam w Bambinexie (Yetka była taka przekonująca...:roll:), ale jak skonczyłam 2 opakowania niechcący przeszłam na inne: potion, urlich naturlich+mio fresh, bobas+BioD, bo Bambinexu nigdzie nie było. Ale strasznie za nim teraz zatęskniłam i też poleciałam do Pieluszkarni po wiadereczko! I TO JEST TO! Jak dla mnie - proszek idealny :)

Jak pranie w ogóle nie pachnie to jakoś tak mi łyso... :bduh: Z zapachem inna przyjemość :wash: i :hang:

yetta
13-05-2011, 22:32
Dawno nie miałam Bambinexu. Od dłuższego czasu lecę na urlich naturlich + miofresh + olejek herbaciany. Jak zapomnę o olejku to pranie nie pachnie, jak dodam olejek to pachnie. :D

metis1
13-05-2011, 23:04
Ale sama przyznasz, Yettko, że nic się nie da porównac z Bambinexem... :mrgreen: Zaraziłaś mnie swoją fascynacją tym zapachem - przy czym przyznam, że na początku nie bardzo to rozumiałam...:-?
Nie mam nic do urlicha+mio Fresh, olejki też stoją na półce szeregiem, ale sama wiesz... 8-) [tu w ogóle jest mnóstwo różnych -holiczek, może to się odezwał we mnie jakiś nieuświadomiony i ukryty bambinexoholizm?:bduh:]

yetta
13-05-2011, 23:15
O tak pamiętam zapach prania po bambinexie. Ciężko to wytłumaczyć ale coś w nim jest. Może czas sobie go przypomniec. :mrgreen:

kplatuska
06-06-2011, 14:44
Czytam forum prawie od deski do deski :) Bo termin się zbliża,ale co do prania:
Od dawna stosuję płatki mydlane z sodą oczyszczona i olejkiem lawendowym.Dla efektu wybielania dodaje kwasek cytrynowy.Wcześniej dziewczyny pisały o occie ja nim płuczę pralkę raz w m-cu tz działa odkażająco i rozpuszcza co trzeba.Mam bardzo wapienna wodę co utrudnia mi nie raz pranie.Czytałam eksperymenty Yetty i prawie jak moje przepisy na pranie:)Co do tematu Boraksu to zrezygnowałam z używania bo to substansja naturalna ,ale trująca. Nastawiam się do prania pieluch ,ale sceptycznie jestem nastawiona do dodatków typu NP.Naturalne olejki podobno wystarczają.Eukaliptuowy ma działanie przeciwbakteryjne,a cytrynowy i lawendowy przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne.Cytyna i słoneczko działa świetnie na plamy:)Ja sprzątam tylko z octem,sodą i olejkami.Trzeba uważać na olejki -muszą być naturalne.Syntetyczne uczulają i nie spełniają okrelonych funkcji stąd ew.wysypki.Przeczytałam kiedyś,że aby odkazić np. pieluszki to mieszamy wode z octem i olejkiem lawendowym i spryskiwaczem psikamy przed praniem lub po wstępnym płukaniu-działa podobno jak odkażacz.Jeżeli chodzi o odkażanie to jeszcze sól z cytryną działają dezynfekująco.Zatem można wybierać:)To z moich eko fanaberii w domu:)Pozdrawiam,Kasia.

echo
30-08-2011, 19:55
Witam wszystkich. Mam nieco inne pytanie; wlasnie na wszywce Tots Bots Bamboozle wyczytalam, ze nie uzywac wybielaczy, octu oraz sody (no bleach, vinegar or sodium bicarbonate). Soda jest obecna w Nappy Fresh i Miofresh. Czy jest zatem inny srodek odpowiedni do bambusowych produktow ?

mamaUlki
30-08-2011, 20:01
Ja akurat nie mam Bamboozle, ale wszystkie bambusy piorę z dodatkiem Miofresh i nawet gotowałam w garze w kwasku cytrynowym, nic im się nie stało :)

libra
30-08-2011, 21:09
Ja też wkłady bambusowe regularnie piorę z miofresh, a czasem namaczam przez noc. I nawet te kolorowe close parent nocne i nic im się nie dzieje - może lekko kolorek zbladł, ale bez przesady:)

echo
31-08-2011, 08:40
W takim razie nadal bede urzywac Nappy Fresh. Dziekuje za pomoc ;-)

Luniell
27-09-2011, 22:06
Czy któraś z was wie w którym sklepie jest jednocześnie dostępny Nappy Fresh i Bambinex. Bo z tego co widzę to w pieluszkarni jedno a w ekomaluchu drugie eh....

Zuz
03-10-2011, 22:45
Czy któraś z was wie w którym sklepie jest jednocześnie dostępny Nappy Fresh i Bambinex. Bo z tego co widzę to w pieluszkarni jedno a w ekomaluchu drugie eh....

zobacz w sklepie mamazen.pl ja dziś zakupiłam Bambinex właśnie a wiem że są tam wszystkie inne proszki też :lol:

maZuchowa
03-10-2011, 23:41
A toto się nada?

Dominique2
07-10-2011, 05:39
A które z proszków do pieluch są dostępne w normalnych sklepach??? np. w Rossmanie....

Artemida
17-12-2011, 22:29
Dopisuję się do pytania, jakie można kupić w zwykłym sklepie?

siobhan1
24-12-2011, 11:16
A co myślicie o produkcie Clovin?
Właśnie wyczytałam w gazecie...

http://e-shoppracz.pl/detal/clovin-ii-septon-dezynfekujacy-bezfosforanowy-proszek-do-prania-5kg-wiaderko.html?SID=nk9l5vi4g2ad4lguoiii188u96

Magda&Franio
25-12-2011, 10:32
W tym proszku clovin to raczej tylko wkłady można wyprać, bez puli- tak wynika z opisu produktu, że do prania bawełny ew z domieszkami. Zreszta temp. prania to 65 wg producenta, żeby działał poprawnie- moja pralka ma program 60stopni a potem 95stopni więc nieekonomicznie.
Wolę proszek dzieciowy i ewentualnie soda lub kwasek do wybielenia wkładek niż w takiej chemi jak zalinkowana pieluchy prać.

agnbr
25-12-2011, 17:11
W tym proszku clovin to raczej tylko wkłady można wyprać, bez puli- tak wynika z opisu produktu, że do prania bawełny ew z domieszkami. Zreszta temp. prania to 65 wg producenta, żeby działał poprawnie- moja pralka ma program 60stopni a potem 95stopni więc nieekonomicznie.
Wolę proszek dzieciowy i ewentualnie soda lub kwasek do wybielenia wkładek niż w takiej chemi jak zalinkowana pieluchy prać.

Dzięki za dokłądne recepty... narszcie konkret :)

siobhan1
26-12-2011, 21:29
Dzieki za odpowiedź.
Kwestia tylko, czy sama soda lub kwasek wystarczą? Chyba jednak jakiś odkażacz do puli by się przydał...
Mam w drodze drugiego bąbla i będę używać pieluch po starszaku, więc odkazić by trzeba.

Dzieki za pomoc.
S

bansza
29-12-2011, 21:10
Ja dodaję kilka kropli olejku z drzewa herbacianego do zbiornika na płyn do płukania, bo ma właściwości odkażające i to co można piorę w 60st.

holly
30-12-2011, 01:43
uzywam bambino mio i rzeczywiscie mam wrazenie ze pieluszki sa czysciejsze.

Cusiek
07-02-2012, 14:50
Witam,
od niedawna śledzę uważnie forum, bo już niebawem na świecie pojawi się moje Maleństwo i bardzo chciałabym pieluchować wielorazowo. Jakiś czas temu zakupiłam dodatek antybakteryjny bambino miofresh, ale dopiero teraz doczytałam, że dodatku nie zaleca się do prania kolorowych rzeczy. Trochę się zmartwiłam, bo chciałam ten dodatek dodawać do prania nie tylko tetry i wkładów, ale także kieszonek i otulaczy. Czy któraś z Was używała go do kolorów? Czy mocno wpływał na kolory? Z góry dziękuję za informację.

mamaUlki
07-02-2012, 15:12
też używam ten dodatek i nic z moimi kolorowymi pieluchami się nie dzieje.

Cusiek
07-02-2012, 18:13
Dziękuję za szybką odpowiedź :-) Będę w takim razie spokojnie używać do kolorów.

Niezapominajka
25-02-2012, 22:19
dziewczyny a ile wsypujecie bambinexu na pralkę

Wiewiórka
25-02-2012, 22:54
no właśnie...
ja najpier sypałam 2 łyżeczki, potem czytałam, że 2 łyżki i tak ostatnio sypię. A tak naprawdę ile trzeba?

Niezapominajka
25-02-2012, 23:08
no właśnie...
ja najpier sypałam 2 łyżeczki, potem czytałam, że 2 łyżki i tak ostatnio sypię. A tak naprawdę ile trzeba?

no właśnie mam ten sam dylemat bo tam w gramach podane, a wiadomo że głębokość łyżek jest różna

nimfa
29-02-2012, 12:17
A ja po przeczytaniu watku nabylam bambinex :twisted: dzisiaj przyszedl i wlasnie mocze moje pieluszki bo dawno ich porzadnie nie wypralam. Poprzedni antybakteryjny skonczyl mi sie 2 tygodnie temu i wymyslilam, ze nie bede juz dodwac go do prania...i to byl blad :roll:

A i przepraszam, ze nie uzywam polskich liter, ale chwilowo testuje moj psujacy sie laptop i dzialam z linuksa z plytki :twisted:

sheana
06-03-2012, 17:03
A co myślicie o produkcie Clovin?
Właśnie wyczytałam w gazecie...

http://e-shoppracz.pl/detal/clovin-ii-septon-dezynfekujacy-bezfosforanowy-proszek-do-prania-5kg-wiaderko.html?SID=nk9l5vi4g2ad4lguoiii188u96

Tak myślę taki Clovin może być fajny na pieluchy używane...wybije wszytsko. Choć chyba po tym przeprałabym w zwykłym, lub samą wodą, żeby porządnie wypłukać. Bo jak on tak super odkaża, to chyba nie jest super delikatny dla pupy.

matysik
30-03-2012, 10:11
kurcze, nie wiedziałam o tych proszkach antybakteryjnych. dla drugiego dziecia mi się przyda :)

aga__tka
30-03-2012, 14:04
A ja po przeczytaniu watku nabylam bambinex :twisted: dzisiaj przyszedl i wlasnie mocze moje pieluszki bo dawno ich porzadnie nie wypralam. Poprzedni antybakteryjny skonczyl mi sie 2 tygodnie temu i wymyslilam, ze nie bede juz dodwac go do prania...i to byl blad :roll:

A i przepraszam, ze nie uzywam polskich liter, ale chwilowo testuje moj psujacy sie laptop i dzialam z linuksa z plytki :twisted:

dlaczego bląd? cos sie zaczelo dziac?
bo ja na razie pralam tetre na 90stopni i nic wiecej... i tak sie zastanawiam nad tymi antybakteryjnymi...

mama_maleństwa
05-04-2012, 11:15
dlaczego bląd? cos sie zaczelo dziac?
bo ja na razie pralam tetre na 90stopni i nic wiecej... i tak sie zastanawiam nad tymi antybakteryjnymi...

Dodatki antybakteryjne są do pieluszek, których nie można wyprać w 90 st. C by odkazić. Tetry to nie dotyczy, bo wysoka temperatura załatwia sprawę bakterii. Choć moim zdaniem możnaby i tetrę prać czasem w niższej temperaturze z dodatkiem antybakteryjnym z pożytkiem dla zużycia prądu przez pralkę.

aga__tka
05-04-2012, 13:37
to jak bede cos kupowac to postaram sie pamietac o proszku przy okazji... na razie musze zaczekac do przyszlego miesiaca :p: bo w tym mamy strasznie duzo innych wydatkow

yolinka78
06-04-2012, 21:51
A zamiast proszków można używać sody i olejku z drzewa herbacianego, czy te dodatki proszkowe mocniejsze?
Ale herbaciany odkaża działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie moim zdaniem styknie.
Czy się mylę. Ja tak lecę i jest ok.

Artemida
07-04-2012, 11:37
Ja używam zwykłego proszku i olejku z drzewa herbacianego od trzech miesiecy i u mnie jest ok

Tamarin
18-04-2012, 12:11
Ja używam zwykłego proszku i olejku z drzewa herbacianego od trzech miesiecy i u mnie jest ok

Jak ceny nappy fresh czy innych dodatków do prania będą dalej wzrastać to ja chyba też się przerzucę tylko na olejek, tym bardziej, że nie wiem czy istnieją sklepy stacjonarne sprzedające takie właśnie odkażacze, a ciągłe kupowanie przez internet tego środka i tracenie 12zł za przesyłkę jakoś mnie kręci :( taniej wychodzą proszki do prania 2w1 czy kupienie zwykłego proszku + odkażacza? bo nigdy nie miałam to nie wiem jak to jest, w jakim tempie się zużywa taki proszek.

aleocochodzi
09-05-2012, 07:09
Witam,
poproszę dziewczyny o wskazówki. Chcę dziś pierwszy raz poprać pieluszki, bo maluszek już niedługo (mam nadzieję) przyjdzie na świat. Zamierzam prać w kulach z dodatkiem nappy fresha i olejkiem lawendowym, głównie dla walorów zapachowych. Mam w związku z tym pytanie: gdzie konkretnie dodajecie tego olejku? Czy należy go wkropić bezpośrednio do bębna, czy może do przegródki przeznaczonej na proszek albo płyn zmiękczający? A jeśli do plastikowego pojemnika, to czy to tworzywo się nie niszczy? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

asioczka
09-05-2012, 09:59
A 'dzieciowy" proszek to jaki? i zwyklych jakich uzywacie?

bansza
09-05-2012, 12:27
olejek jesli leję, to do otworu na płyn do płukania, a piorę w loveli, bo dostałam spory zapas.

klementyna
13-05-2012, 17:14
A czy sa tu dziewczyny z uk?
Ja piore pieluchy (mam kieszonki z pulem) w plynie dzieciowym non bio i dodaje dodatek do pieluch Napisan(z tlenem) , do tej przegrodki na plyn do plukania dodaje pare kropel olejku z drzewa herbacianego

tego bambinex szukalam tu ale nigdzie go nie bylo, moze ktos moglby mi polecic co jeszcze jest dostepnego na wyspach? dzieki z gory

tu ten moj dodatek:

http://www.auravita.com/prodimages/rbpc/rbpc10075_2.jpg

zastanawiam sie, bo troche o nim szulkalam informacji i czesc zrodel podaje , ze nszczy pul czesc , ze nie i sama nie wiem?

gaabbi
22-05-2012, 09:55
Dziewczyny, ratunku!
Kupiłam zestaw startowy dla mojej córci, która lada moment do nas dołączy i nie wiem kompletnie, jak mam to wszystko wyprać :roll:
Mam dwa otulacze wełniane, to je chyba powinnam potraktować lanoliną? Ale najpierw je wyprać, czy nie?
Pieluszki SIO, wkłady, perfordy...jak mam to wyprać??? W czym??? Mam proszek Nappy Fresh, płyn laundry liquid bio D, płyn Dzidziuś i Lovela. Co mam w czym wyprać? Co do czego dodać? Boję się, że coś zatłuszczę, a czegoś nie natłuszczę :duh: Jak ja dam radę z tym pieluszkowaniem :mighty:
Proszę, pomóżcie :-(

bansza
22-05-2012, 20:48
ja wełniaki pierw prałam w płynie do wełny na programie pralki do wełny i jak podeschły to lanolinowałam.
a pieluszki wszystkie pozostałe piorę w proszku loveli z dodatkiem nappy fresh i jest ok ;) płyny do prania raczej są ok jeśli nie są 2w1 czyli z płynem do płukania ;)

Pat
25-05-2012, 19:46
Ja też wkłady bambusowe regularnie piorę z miofresh, a czasem namaczam przez noc. I nawet te kolorowe close parent nocne i nic im się nie dzieje - może lekko kolorek zbladł, ale bez przesady:)

Podnoszę wątek - na Mio Fresh jest napisane, żeby nie używać do kolorowych rzeczy. Jakie macie doświadczenia? Nie chcę prać osobno wkładów i otulaczy/kieszonek... :/

kaczucha
25-05-2012, 22:40
Ja piorę pieluchy razem z kolorowymi ubraniami z dodatkiem miofresh i nic nie wyblakło, a piorę już tak jakiś czas.

Anushka
26-05-2012, 12:44
My też używamy dodatku i żadnych sensacji kolorystycznych nie ma. Może to takie zabezpieczenie ze strony producenta, np.w przypadku tkanin łatwo się odbarwiających. :confused:

okoani
26-05-2012, 13:19
Ja za to miałam wrażenie, że te bardziej kolorowe ubranka blakły mi po praniu z dodatkiem, ale w sumie już od dłuższego czasu piorę oddzielnie pieluchy i ciuszki.

Pat
26-05-2012, 13:55
Ja też raczej piorę osobno pieluszki, ale część z nich jest bardzo kolorowa i dlatego się zmartwiłam, że coś może im się stać.

Bastet
26-05-2012, 14:13
Ja piorę w Jelpie (płyn - zakrętkę daję - twarda woda, nie wiem czy to dużo czy mało?) do tego kopiata łyżka sody i takaż sama antybakteryjnego Nappy Fresh.

A tak :op: - przeczytałam ostatnio w jakiejś babskiej gazecie, że doskonałym patentem na odkażenie gąbek do mycia naczyń jest podgrzanie ich w mikrofalówce:rolleye:. Idąc tym tropem, czy wsadzenie do niej raz na jakiś czas pieluch miałoby podobne działanie :confused::hide:?

Paulinina
29-05-2012, 22:57
Ja piorę w Jelpie (płyn - zakrętkę daję - twarda woda, nie wiem czy to dużo czy mało?) do tego kopiata łyżka sody i takaż sama antybakteryjnego Nappy Fresh.

A tak :op: - przeczytałam ostatnio w jakiejś babskiej gazecie, że doskonałym patentem na odkażenie gąbek do mycia naczyń jest podgrzanie ich w mikrofalówce:rolleye:. Idąc tym tropem, czy wsadzenie do niej raz na jakiś czas pieluch miałoby podobne działanie :confused::hide:?

Kusząca wizja :wink: A Jelp, jako że to płyn, nie pozatykał Ci pieluszek?


Ja za to miałam wrażenie, że te bardziej kolorowe ubranka blakły mi po praniu z dodatkiem, ale w sumie już od dłuższego czasu piorę oddzielnie pieluchy i ciuszki.

Też tak mam. Ja widzę na kolorowych kieszonkach, że się odbarwiają... nie jakoś strasznie, ale kolorowe pule się sprały. Ostatnio miałam chwilową przerwę w praniu w miofreshu i różnica między praniem nawet jasnych formowanek z i bez odkażacza jest DUŻA. :wink:

dzulia
10-07-2012, 17:44
witam czy orientujecie sie jakie proszki mozna kupic w niemczech i w jakich sklepach

do__ti
25-07-2012, 18:57
no właśnie słyszałam że jest jakiś niemiecki antybakteryjny, ale nie pamiętam gdzie czytałam i jak się nazywaj :duh: skleroza


i w czym najlepiej prać wkłady i pieluszki???

mamaUlki
25-07-2012, 21:40
zwykły proszek czy dzieciowy połowa porcji i odkażacz

do__ti
26-07-2012, 11:08
dzięki :D

dzulia
15-08-2012, 13:29
witam
mam pytanie zakupilam jeden proszek polecany przez austriackie forum ECOVER w drogerii Dm
czy wystarczy do tego dodac olejek z drzewa herbacianego i sode zeby zabilo zarazki czy musze kupic odkarzacz

inka
08-09-2012, 07:19
Hej,

Jak myslicie czy ten proszek nada sie do odkazania pieluch, tutaj gdzie mieszkam, jeszcze nie spotkalam nappy fresha...



Ecological Comfort Sensitive Washing Powder
Sodasan,

Composition:
>30% organic vegetable oil soap*, 15-30% soda, 5-15% silicate, iminodisuccinate, polyaspartate, <5% citrate.
*ingredients from controlled organic cultivation
INCI:
Sodium Soap
Sodium Carbonate
Silicate
Polyaspartate
Iminodisuccinate
Citrate

wrotka
08-09-2012, 08:41
A tak :op: - przeczytałam ostatnio w jakiejś babskiej gazecie, że doskonałym patentem na odkażenie gąbek do mycia naczyń jest podgrzanie ich w mikrofalówce:rolleye:. Idąc tym tropem, czy wsadzenie do niej raz na jakiś czas pieluch miałoby podobne działanie :confused::hide:?

Mój mąż jest fizykiem i zapytałam o to. Więc: kuchenka mikrofalowa może podgrzewać tylko wodę lub inne substancje, które zawierają chociaż śladowe ilości wody. Dlatego włożenie suchego przedmiotu nic nie da. Z gąbką bym nie ryzykowała, bo może się roztopić, pielucha raczej się nie roztopi- w sensie: pielucha tetrowa, bo jak to zadziała na PUL to nie wiem. Ja osobiście chyba nie zaryzykuję i wybieram pralkę :wash:

kazikss
12-09-2012, 16:47
Mój mąż jest fizykiem i zapytałam o to. Więc: kuchenka mikrofalowa może podgrzewać tylko wodę lub inne substancje, które zawierają chociaż śladowe ilości wody. Dlatego włożenie suchego przedmiotu nic nie da. Z gąbką bym nie ryzykowała, bo może się roztopić, pielucha raczej się nie roztopi- w sensie: pielucha tetrowa, bo jak to zadziała na PUL to nie wiem. Ja osobiście chyba nie zaryzykuję i wybieram pralkę :wash:

Zgodze się z twoim mężem fizykiem (sam jestem astronomem :) ). Działanie kuchenki mikrofalowej polega na wprowadzeniu w rezonans cząsteczek wody. Dlatego wkładanie suchych przedmiotów jest bez sensu. Może to wręcz pieluszkom zaszkodzić (zazwyczaj wszędzie znajda się śladowe ilości wody, przy odpowiednio długiej "ekspozycji" i przy niektórych materiałach można nawet zapalić pieluszkę (jeśli chcesz poeksperymentować włóż suchą bułkę do mikrofali na kilka minut, jako dzieciak tak się bawiłem podpalając właśnie bułki).

Z nowoczesnych wynalazków odkażających to pewnie najwygodniejsze (i najbardziej zbliżone do "idei" mikrofali) będą lampy UV. Ale wątpie by się komuś chciało w to bawić.

kamilam
12-09-2012, 18:26
Z tego co wiem mokrą gąbkę odkaża się w mikrofali sama tak robiłam z gąbką nic się nie stało (przestała waniać :) ). Jeśli chodzi o pieluszki to z Pulem bym nie włożyła do mikrofali jednak wybiorę pralkę i nappy fresh :)