PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanko o długość chusty



gyokuro
21-08-2009, 00:17
Witam - mam takie pytanko: czy różne wiązania zużywają różna ilość chusty? Przymierzam sie do kupienia tkanej chusty, na stronie producenta wyczytałam, że od mamowego rozmiaru 44 powinnam juz kupić 5,2m. Nie będą mi kilometrowe ogony wisiały?
Dziecko mam duże, w tej chwili 3 miesiące ma, ale wygląda na ze dwa więcej. Sztywno trzyma głowę. Noszę ja teraz w elastyku, który ma zdaje się te 5,2m. Zawiązuję z przodu i ogonek nie jest zbyt długi. Dłuższy niz na samym początku chustowania, ale to pociążowe kil,ogramy mi odeszły XD

W każdym razie, nie wiem - mam kupić rozmiar 5,2 czy może jednak krótszy? W sumie małż jest rozmiar XL, i gdybym jego zamotała, to jednak musi być to długa chusta... Ech, nie wiem. Wy dobre, doświadczone chustówki wiecie, więc powiedzcie :D

morepig
21-08-2009, 10:17
ale jai jest ten Twoj rozmiar w koncu? bo widze tylko męża :P
jeśli powyżej 42 to powinnas mieć 5,2 chuste, albo przynajmniej 5m (babylonia ma standardowe dluzsze niz inni, dodymosowe jest 4,6 a bywa 4,5 a babylonii bywa i 4,9)

a moze pojdz gdzies i zmierz? :)

dorulka
21-08-2009, 10:47
Ja duza baba jestem, a 2x i kieszonke z 4,5-4,6 bez bolu wiaze, oczywiscie, bez malowniczych ogonow, ale i nie na resztkach chusty;-)

gyokuro
21-08-2009, 13:47
Mój rozmiar zwykle 42-44, teraz jeszcze pociążowo na pewno przynajmniej 44. Chyba najlepiej byłoby przymierzyć. Może się uda...
Dzięki :D

rebelka
21-08-2009, 14:24
Ja noszę romiar 44/46 a nawet 48 i 4,6 starcza mi na wszystkie wiązania, tyle, że ja niska jestem -164cm. Rzeczywiście najlepiej jest chustę przymierzyć bo za długie ogony są mało wygodne.

morepig
21-08-2009, 14:31
i nie kupowac chusty z kieszonka! jesli chcesz chuste z kieszonka na koncu (bebelulu, hoppediz) to bierz dluzsza :) bo tam gdzie kieszonka to sie zle wiaze i wtedy odpada tak naprawde 20cl z dlugosci "wiązalnej"...
chyba ze cienki hoppediz, tego sie udaje na koncach wiązać :)

dorulka
21-08-2009, 14:45
i nie kupowac chusty z kieszonka! jesli chcesz chuste z kieszonka na koncu (bebelulu, hoppediz) to bierz dluzsza :) bo tam gdzie kieszonka to sie zle wiaze i wtedy odpada tak naprawde 20cl z dlugosci "wiązalnej"...
chyba ze cienki hoppediz, tego sie udaje na koncach wiązać :)

Prawda:-) hopp z kieszonką byl "trudniejzawiązywalny" i chustozerny niz krotsza i ciensza maruyama bez kieszonki.

gyokuro
24-08-2009, 00:40
Ja bym chciała Nati kupić, no i teraz to już zupełnie nie wiem, czy 4,6 czy 5,2... Chyba pójdę we wrześniu na spotkanie jakieś i coś przymierzę. Dzięki Wam wszystkim, dobre kobiety :D

JJ
24-08-2009, 02:51
ja jestem duza kobitka ,,, zdaje sie ze rozmiarowo podobnie jak Ty j mam chuste 5,2 ...

ekspreskawowy
24-08-2009, 11:02
Ja bym chciała Nati kupić, no i teraz to już zupełnie nie wiem, czy 4,6 czy 5,2... Chyba pójdę we wrześniu na spotkanie jakieś i coś przymierzę. Dzięki Wam wszystkim, dobre kobiety :D


Natki są zwykle w rzeczywistości trochę dłuższe. Moja Amazonia 4,6 miała ponad 5 metrów i przy moim rozmiarze 42 ogony wlekły się jak tren.

Kanga
24-08-2009, 11:46
wiele też zależy od wzrostu.. zarówno Dorulka jak i ja do wysokich nie należymy.. a ja noszę rozmiar duużo większy niż 44 i zarówno hoppa jak i bebelulu jak i każdą inną bezkieszonkową zawiąże o standartowej długości ( no z chustami z frędzlami czasem mam problem). jednak jak mąż xl i do tego wysoki to dłuższa się może przydać - zawsze jednak można ciachnąć ;)