PDA

Zobacz pełną wersję : Amerykańskie chusty wiązane tkane



sweetheart79
19-08-2009, 18:13
Zgodnie z Waszymi radami, szukam chusty wiązanej tkanej na amerykańskim eBay-u.
Znalazłam taką aukcję:
http://cgi.ebay.com/NEW-Be-bella-Mayan-Baby-WRAP-Baby-toddler-CARRIER-BROWN_W0QQitemZ110424177075QQcmdZViewItemQQptZLH_D efaultDomain_0?hash=item19b5cb39b3&_trksid=p3286.c0.m14
Tyko nie wiem, czy to elastyk czy tkana?
Jakie są amerykańskie dobre marki chust tkanych? Co byście polecały?

ninuczka
19-08-2009, 18:55
to 100% bawełny, więc raczej tkana. Poza tym układa się jak tkana. Ale wiązanie wzbudza moje podejrzenia co do profesjonalizmu sprzedawcy a co za tym idzie - wykonania samej chusty

sweetheart79
19-08-2009, 19:06
Dzięki za odpowiedź!
Nie wiem zupełnie na co mam zwracać uwagę.
Często robię zakupy na amerykańskim eBay-u i chciałabym się dowiedzieć od Was, czego mam szukać.
Jakie marki polecacie? Czy znacie jakieś fajne tkane, które są w USA?

Kanga
19-08-2009, 19:09
to zdecydowanie elastyk..
na ebayu masz pełno didymosów ;) szukaj ich..
jak mieszkasz w cieplejszym regionie to szukaj gypsymama lub wrapsody - obie to w sumie to samo - amerykańska marka ale po rebranding'u ale szukaj nie strech a w wersji bali.

sweetheart79
19-08-2009, 19:37
Mieszkam w W-wie, a w Stanach na eBay-u robię tylko wirtualne zakupy. :D
Didymos znalazłam aukcje, ale tylko na niemieckim eBay-u.
W wyszukiwarce nie ma ani gypsymama ani wrapsody.

Biedronka
19-08-2009, 19:52
a niełatwiej tego samego szukac u Nas w polsce?
chyba taniej wyniesie ;)

nitka
19-08-2009, 19:55
ja bym na poczatek jednak przejrzala chustostragan tutaj na forum, na gazetowym forum oraz:

www.gugu-gaga.pl
www.chusty.com.pl
www.sling.com.pl

oraz inne adresy polskich chustowych sklepow (zapewne znajdziesz gdzies watek z takimi - tutaj: http://chusty.info/forum/showpost.php?p=267111&postcount=61) - po co masz placic dodatkowo za wysylke z USA? Tak naprawde to europejskie chusty przoduja na rynku - Didymos, Nati, Storchenwiege, Vatanai, Girasol,
Ellevill, Babylonia, Lana, Gabi, etc. Jesli problemem sa koszty, to mozna na poczatek sprobowac uszyc wlasna chuste z wlasciwego materialu - ale firmowa tkana jest duzo lepsza, a polskie Nati, Gabi i LennyLamb mozna naprawde calkiem tanio kupic.

Jesli chodzi o chustobazarek - chusty uzywane nie sa wcale gorsze od nowych, a czesto sa nawet o tyle lepsze, ze sa juz "zlamane" - material staje sie miekkszy i przyjemniejszy do wiazania i dla maluszka. Poza tym chusty stosunkowo niewiele traca na swojej wartosci i pozniej mozesz odsprzedac taka chuste za bardzo podobna kwote. Czesto te chusty sa bardzo malo uzywane, ktos kupil i odsprzedaje, bo mu nie przypadla do gustu. A nawet te duzo uzywane, sa przewaznie w bardzo dobrym stanie, bo mamy o nie bardzo dbaja (w koncu troche kosztuja i sa to nasze ukochane szmatki ;) ktore w dodatku nosza nasze dzieciaczki).

Umow sie na spotkanie z jakas chustomama z forum, albo wybierz sie do sklepu Vegi w Wawie (www.chusty.com.pl) - poogladasz sobie chusty, bedziesz mogla je na zywo sprobowac, dotknac, przymierzyc, a przede wszystkim pod okiem wprawionej chustonoszki (badz doradcy) otrzymasz dobre instrukcje wiazania. Moze wlasnie jakas przypadnie Ci do gustu jak ja zobaczysz na zywo ;) Potem mozesz albo kupic taka nowa, albo poszukac takiej uzywanej.

Jesli masz jakies jeszcze pytania to pisz smialo.

Rozmiar standard/ 6 (4.6m) bedzie dobry na poczatek dla Was obojga. Pouche sa szyte na miare, wiec musialabys kupic oddzielny dla siebie i dla meza.

sweetheart79
19-08-2009, 20:39
O, dzięki za info o sklepie. :)
Jak to dobrze, że jest to forum i że są chętne do pomocy chustomamy! :-)

bluejay
21-08-2009, 04:01
a ja Vatka z Polski do Stanow sciagalam;-))

sweetheart79
21-08-2009, 08:08
No, proszę. :D