PDA

Zobacz pełną wersję : Co zamiast Bebelulu Lulu dla mnie i męża?!



sweetheart79
18-08-2009, 20:16
Już wiem, że Lulu to porażka, choć kupiliśmy ją z mężem wczoraj. :oops:
U nas, to właśnie mój mąż jest zafascynowany chustami i to on wyszedł z inicjatywą, by kupić naszemu maluszkowi chustę i koniecznie chce nosić.
Stąd moje pytanie, czy da się kupić chustę uniwersalną tzn. zarówno dla mnie, jak i męża?
Staram się nadrobić zaległości sprzed kupna Lulu i uczę się dopiero o chustach, więc poprawcie mnie jak się mylę i poradźcie proszę w co zainwestować.
Kółkowa podobno jest trudna na początek, więc zostaje elastyczna lub wiązana. Nauczę się motania, jeśli trzeba, żeby tylko małemu było wygodnie, bo w Lulu jest cały pogięty.
Nasz synek dzisiaj skończył 1 miesiąc i nie wiem ile waży obecnie (pewnie ponad 4 kilo). Najważniejsze, żebyśmy oboje z mężem mogli go nosić.
Co proponujecie? Patrzyłam na eBay-u Moby Wrap i Hostlings. Nie chcę znów kupić czegoś takiego jak Lulu. Na co mam zwracać uwagę?
Pomóżcie proszę!!!

Biedronka
18-08-2009, 20:24
Poszukaj na chustostraganie albo na allegro chusty tkanej wiązanej :)
Miesieczny mluszek super odnajdzie się w wiązaniu "kieszonka"
Macie wiele chęci do noszenia szkraba ...to najwazniejsze :thumbs up:
szybko opanujecie chuste tkaną :)

w razie problemów są instrukcje na forum lub dziewczyny w koło :)

czukczynska
18-08-2009, 20:24
Uniwersalna będzie wiązanka.
Hostlings raczej nie bedzie pasował na Ciebie i męża (mają rozmiary).
Możesz kupić elastyka,a potem tkaną albo od razu tkaną.
Z kółkową bywa różnie-możesz sobie nie poradzić.

Skąd jesteś?

scharon
18-08-2009, 20:30
Moze lepiej zainwestowac w chuste wiazana -do rozm 42-44 ponosicie w standardzie oboje
wiazania szybko opanujecie i bedzie wam wygodnie
jak masz okazje podejsc na spotkanie chustowe lub sa w okolicy mamy chustowe -warto pomacac je na zywo

a jaka wybrac -najlepiej taka jaka kolorystycznie Ci dopowiada

sweetheart79
18-08-2009, 20:39
Witajcie,
Dzięki za szybki odzew! A ja jak zwykle w gorącej wodzie kąpana już biorę udział w aukcjach na eBay-u i kupuję różne rozmiary Hotslings (2, 3 i 4). :duh:
Jak wygram wszystkie aukcje to najwyżej sobie pooglądam te chusty i porównam.
Jesteśmy z Warszawy, mieszkamy na Bielanach.
Elastyk to też wiązana, tak? A Hotslings to pouch? Moby Wrap to elastyk?
Oj, za dużo tego... :roll:
Mąż się zawziął i uparcie próbuje nosić małego w Lulu. Synek nawet w niej zasnął, ale powyginany, więc chciałabym tak bardziej profesjonalnie zacząć i nie męczyć go niepotrzebnie.
Pójdę zatem za Waszą radę i zakupię wiązaną tkaną. Czy firma ma znaczenie albo długość?

Biedronka
18-08-2009, 20:43
Pójdę zatem za Waszą radę i zakupię wiązaną tkaną. Czy firma ma znaczenie albo długość?

jaki nosisz rozmiar ?
a mąż?

i ne szalej tak z licytacjami bo potem bedziesz miała półke pomocy do noszenia w złym rozm . ;)
o finansach juz nie wspomnę ;)

czukczynska
18-08-2009, 20:45
Moby Wrap to elastyk. Elastyka się używa do ok 3 miesiaca życia,potem już raczej tkane.
Jaka tkana? To juz zalezy od tego co Ci się podoba i ile chcesz wydać.
Na Bielanach jest dużo chustomam,na pewno pokażą Ci swoje chusty.

sweetheart79
18-08-2009, 20:48
Rzeczywiście, tak bardzo zależy mi na dobrej chuście, że nie myślę już racjonalnie. :lol:
Ale bardzo chcę nosić małego w chuście, więc niech już stracę.
Hmmm.... Mój rozmiar to teraz jeszcze "ciążowy":wink: (w nic innego nie wchodzę ze swojej szafy, oprócz ubrań ciążowych). Tak normalnie to chyba powinno być teraz 40 (rozm. M) a mąż to raczej L.

czukczynska
18-08-2009, 20:50
Rzeczywiście, tak bardzo zależy mi na dobrej chuście, że nie myślę już racjonalnie. :lol:
L.

Oj,nawet nie wiesz jak dobrze Cię tu rozumiemy :lol:

Biedronka
18-08-2009, 20:52
Rzeczywiście, tak bardzo zależy mi na dobrej chuście, że nie myślę już racjonalnie. :lol:
Ale bardzo chcę nosić małego w chuście, więc niech już stracę.
Hmmm.... Mój rozmiar to teraz jeszcze "ciążowy":wink: (w nic innego nie wchodzę ze swojej szafy, oprócz ubrań ciążowych). Tak normalnie to chyba powinno być teraz 40 (rozm. M) a mąż to raczej L.


spokojnie szukaj chusty tkanej w roz. 6 czyli 4,6 metra
szukaj swojego wymazonego koloru/wzoru :)

moze najpierw pzreszukaj nasz chustostragan ?
jest TYYYYle pieknych chust !
wiekszosc w stanie idealnym ..kochane i dbane .

scharon
18-08-2009, 20:53
a jesli chodzi o rozmiar to standard -czyli 4,6 bedzie dla was ok :)
a wybor teraz w wiazankach tak duzy ,tyle wzorow, kolorow ....ze ach ...i ech nic tylko wybierac

sweetheart79
18-08-2009, 21:04
Super!!! Dzięki serdeczne za wszelkie rady!
Lecę szukać chusty tkanej po necie. :D
Następny krok to nawiązanie kontaktu z chustomamami w realu. Bo nie wiem, czy sama opanuję sztukę wiązania. ;-)
Pozdrawiam serdecznie!!!
:thanks:

mart
22-08-2009, 17:25
hej, na bielanach z chęcią się spotkam i co będzie trzeba to pokażę i wyjaśnię:) tylko jak już urodzę...:ninja:

spróbuj może odezwać się do dziewczyny o nicku irlaaa albo wegielek - może będą mogły się spotkać i pomóc. irlaaa ma sklep więc też pewnie będzie mogła pokazać co nieco z chust na żywo.

morepig
22-08-2009, 19:58
Super!!! Dzięki serdeczne za wszelkie rady!
Lecę szukać chusty tkanej po necie. :D
Następny krok to nawiązanie kontaktu z chustomamami w realu. Bo nie wiem, czy sama opanuję sztukę wiązania. ;-)
Pozdrawiam serdecznie!!!
:thanks:
Hej. Jak już dziewczyny pisały- tkana jest the best ;-)
na bielanach a raczej w pobliżu urzeduje mamalina- ma chusty z klubu Kangura, urządza regularne spotkania w Kalimbie oraz daje prywatne lekcje a jest świetna i cierpliwa ;-))

kindzu
24-08-2009, 00:27
My mieliśmy wperw pożyczonego elastyka (hopa) a ok 3miesiąca zaopatrzyliśmy sie w tkaną i takie wyjście polecam Po 1sze 2 wiązania jakie robisz w elastyku są takie ze motaż chuścioche a dopiero w nią wkładasz dziecie ... mnie dawało to czas na porządne zawiązanie bez stresu ze musze jeszcze trzymać dziecko i z czasem wiązanie zajmuje Ci naprawde minute. A po 2gie nie trzeba dociągać (a to własnie sprawia najwiecej problemów szczególnie początkującym) bo własnie o to chodzi co by wykożystac elastycznośc materiału.

sweetheart79
24-08-2009, 17:22
Dzięki dziewczyny za odzew!
Właśnie wróciliśmy z Mazur i powiem szczerze, że chusta bardzo by nam się przydała na weselu. Co prawda mąż pakował na początku malucha do LULU i ten nie protestował (tylko sprawdziło się w kościele na ślubie)), ale większość czasu na weselu i tak nosiliśmy go na rękach.
Mart, kiedy rodzisz? Z przyjemnością się z Tobą spotkam jak już dojdziesz do siebie po porodzie!!! :lol:
Z pozostałymi dziewczynami spróbuję nawiązać później kontakt.
Na razie na miesiąc przeprowadzam się do Łomianek, więc dojazd na Bielany będzie nieco utrudniony (ale nie niemożliwy).
Kupiłam już eBay-u Hotslingi w kilku rozmiarach, żeby je wypróbować. Czekam też na koniec aukcji na nowe Maya Wrap, Moby Wrap i używane Didymos.
Nie wiem, czy później będę mogła ewentualnie je tu odsprzedać, jak nie będą mi pasować?

czukczynska
24-08-2009, 17:26
Na pewno będziesz mogła je tu odsprzedać.Po to mamy chuststragan.

Wlaszczka
26-08-2009, 22:53
My mamy na razie tylko chustę lulu i używamy jej od dwóch miesięcy :). Chusta ta sprawdza się do przenoszenia z miejsca w miejsce... Poza tym jak się nie ma co się lubi... Mąż lepiej sobie radzi z noszeniem w niej synka... Aktualnie przeszukuję forum, aby wybrać chustę wiązaną...

sweetheart79
27-08-2009, 08:03
U mnie też mąż używa Lulu. Mnie się nie udaje.
A co z wiązanych masz na oku?