PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsza chusta dla maluszka



28SADA
17-08-2009, 23:34
Witam serdecznie

Proszę o poradę w kwestii wyboru pierwszej chusty dla pięciomiesięcznego synka ( 7 kg) - zauważyłam, że ten temat był już poruszany, ale proszę mimo wszystko o pomoc.
Chcę kupić chustę, bo dzidzia nie zamierza podróżować w wózku, uwielbia być noszony (również po domu) a ja chcę mieć wolne ręce, a poza tym podobają mi się mamy z dziećmi w chustach. Myślałam o tym tuż po narodzinach, ale jakoś tak wyszło...
Zastanawiałam się czy nie kupić kółkowej, bo podobno łatwiej się nosi.
Z góry dzięki.

Meta
18-08-2009, 08:46
Ja obsługę kółkowej opanowałam w pełni dopiero po roku chustowania :lool:
Pięciomiesięczne dziecko nie jest jeszcze zbyt ciężkie, więc na Twoim miejscu wybrałabym po prostu to, co mi się podoba kolorystycznie :mrgreen:

czukczynska
18-08-2009, 08:56
Zgadzam się z Metą -wybierz to,co Ci się podoba.
Popatrz na oferty na chustostraganie.

Może masz w pobliżu chustomamę,żebyś mogła wypróbować kólkową?

larwunia
18-08-2009, 08:58
Ja bym się bała zaczynać od kółkowej, elastyka opanowałam szybciutko, długą wiązaną ciut wolnej, ale kółkowa zajęła mi najwięcej czasu. Z resztą do tej pory zdarza mi się super wiązanie, a zdarza mi się straszny gniot. Osobiście uważam, że kółkowa to nie jest dobry wybór na pierwszą chustę. Mój synek też waży ok 7 kg i w kółkowej nie dajemy rady za dlugo nosić, bo jest mi niewygodnie i ciężko. Jednak na szybki wypad do sklepu niezastąpiona.

lindgren
18-08-2009, 09:01
ja kółkową akurat uwielbiam, a z długą mi średnio idzie, więc to indywidualna kwestia pewnie...

ale jeśli chcesz mieć naprawdę wolne ręce, to zdecydowanie lepsza będzie wiązana. W kółkowej dziecko masz po jednej stronie i przez to jedna z rąk ma dużo trudniej;)

28SADA
18-08-2009, 09:28
Bardzo dziękuję za te opinie, są bardzo cenne dla mnie.
Faktycznie chodzi mi o wolne ręce - mogłabym wiele zrobić. Więc jednak wiązana.
Jeśli zdecydowałabym się na chuste wiązaną to lepiej elastyczną czy tkaną? Z tego co przeczytałam to chyba w elastycznej łatwiej dociąga się wiązania? Czy sobie poradzę? ?
Jaka powinna być długość dla mnie : obecnie jeszcze noszę duży rozmiar czyli 42 przy wzroście 160 cm. Mam nadzieje powrócić do rozmiaru wyjściowego 38. Na początek chciałabym aby korzystać z niej teraz czyli latem ale i zimniejsze pory roku wchodzą w grę.
Jakich firm polecacie chusty? Wiadomo cena też ważna, ale bezpieczeństwo dzidzi ważniejsze.

Wielkie dzięki.

tysia
18-08-2009, 09:34
Ja zaczęłam od tkanej Nati. Z pomocą dziewczyn z forum szybko opanowałam "kieszonkę" i jestem bardzo zadowolona.
Ale teraz dokupiłam kółkową bo chciałam mieć coś na szybko. I szczerze powiem, ze myślałam że wiązanie będzie łatwiejsze. Ale też dajemy radę.

Moja rada taka: Kup dwie: tkaną i kółkową :mrgreen:

Meta
18-08-2009, 09:37
Niby producenci zapewniają, że elastyk nadaje się i dla starszych dzieci, ale cięższe dzieciaczki w takiej chuście mocno już sprężynują, co przynajmniej dla mnie nie było komfortowe... No i w elastyku jest znacznie cieplej (na zimę może to dobrze).
Tkana wiązana nie jest wcale taka straszna, jak się wydaje, trzeba tylko na spokojnie te 4-5 metrów szmaty oswoić - i masz chustę uniwersalną, z której zawiążesz co Ci akurat pasuje (na brzuchu, na biodrze, na plecach). Tkana poza tym jest super jako osłonka od słońca w samochodzie, kocyk, hamak, rekwizyt do zabaw :D

scharon
18-08-2009, 09:54
podpisuje sie pod tym co napisala Meta :)
firma jaka wybierzesz jest obojetna -popatrz na wiazanki roznych i wybierz ta ktora najbardziej Ci sie podoba kolorystycznie

jak masz w okolicach chustomame lub organizowane sa spotkania chustowe -warto sie wybrac ,porozmawiac i pomacac chusty na zywo ,bedzie latwiej wybrac

28SADA
18-08-2009, 12:53
Jeszcze raz dzięki za informacje.
Zajrzę tu na stragan, może coś znajdę dla siebie. Wiem, że będę zadowolona. Oby tylko pasowało i dziecku.

28SADA
18-08-2009, 13:27
Jeszcze na chwilę chcę wrócić do tematu. Widać najlepiej mieć dwie chusty tz. wiązaną i kółkową. Czy to tych drugich są innstrukcje noszenia?

Dzięki bardzo!

tysia
18-08-2009, 13:52
W internecie są instrukcje i filmiki.

Natalia
18-08-2009, 14:14
Jeszcze na chwilę chcę wrócić do tematu. Widać najlepiej mieć dwie chusty tz. wiązaną i kółkową. Czy to tych drugich są innstrukcje noszenia?

Dzięki bardzo!

Zgodnie z prawem chusty powinny mieć instrukcje noszenia, ale chyba nie wszystkie chusty je mają, niestety.:roll:

28SADA
18-08-2009, 16:12
Wszystkim wieeeelkie dzięki.

morepig
18-08-2009, 17:00
wszystkie "firmówki" mają. jedne lepsze inne gorsze ale mają :)
ale w sieci jest dużo, także tu na forum :) (to jakbyś zdecydowala się na używaną bez instrukcji :))

28SADA
18-08-2009, 21:56
Po przejrzeniu straganu zauważyłam -pouch-.
Czy to nadaje się do noszenia 5 miesięcznego szkraba? Wygląda tak jakby tego się nie wiązało. Jak to należy używać?
Ponowne dzięki

czukczynska
18-08-2009, 21:58
Pouch nada się dla Twojego malucha,ale ten typ chusty trzeba kupić pod wymiar (one mają numerację)

Aneczka
19-08-2009, 01:32
5 miesięcznego malucha możesz nosić w pouchu tylko w pozycji fasolki, a nie wszystkie dzieci to lubią (większość 5 miesięcznych maluchów raczej nie lubi ;) )
Pouch też jest super, ale dla dziecka samodzielnie siadającego, bo nie potrzebuje już ta stabilnego podparacia, jak nie siadający maluch (zaznaczam tu różnicę, między dzieckiem siedzącym, a siadającym samodzielnie - generalnie dziecka nie powinno się sadzać dopóki samo nie usiądzie, a o tym było już m.in w t ym wątku http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=9703
to tyle dygresji ;)

a pouch, jak napisała czukczyńska jest wymiarowany, można go też uszyć samemu.