PDA

Zobacz pełną wersję : fizjoterapeuta nie poleca chust na codzień



alina
13-03-2008, 11:01
Próbowałam zachęcić koleżankę w ciąży do chust, nawet była ze mną w św. Annie wtedy, kiedy był też pan PZ, a tu w jej szkole rodzenia była fizjoterapeutka i:
"nie wypowiadała się na temat chust negatywnie,
ale i ich nie polecała do codziennego noszenia"

No i co teraz, i tak miała opory ze względu na ceny, a tu jeszcze medyczny autorytet :(
Tu link do strony tej fizjoterapeutki
http://www.manusmedica.pl/index_pl.html

Zuzia
13-03-2008, 11:22
Pytanie brzmi, jakie chusty miała na myśli i co to znaczy "na codzień"? Bo przecież nawet PZ pozycję kołyski poleca na codzień :-)

ulinha
13-03-2008, 11:31
Ojjjj i ta sama pani magister widze ze metode Vojty stosuje, ktora umowmy sie moze i jakies efekty przynosi, ale kto zna temat, zgodzi sie ze mna, ze mozna juz teraz wykorzystac mniej drastyczne techniki rehabilitacji dzieciaczkow (metoda Bobath na ten przyklad)... Zauwazylam dziwne powiazanie rehabilitantow stosujacych Vojte z negatywnym podejsciem do chust i ogolnie pionizacji dzieci. Na studiach nazywalismy to podejscie "sufitoterapia", a biedne dzieciaczki wlasciwie nic oprocz sufitu ogladac nie mogly, bo w pozycji "na pleckach" za duzo dookola nie widac...

Stivel
13-03-2008, 11:59
Próbowałam zachęcić koleżankę w ciąży do chust, nawet była ze mną w św. Annie wtedy, kiedy był też pan PZ, a tu w jej szkole rodzenia była fizjoterapeutka i:
"nie wypowiadała się na temat chust negatywnie,
ale i ich nie polecała do codziennego noszenia"

No i co teraz, i tak miała opory ze względu na ceny, a tu jeszcze medyczny autorytet :(
Tu link do strony tej fizjoterapeutki
http://www.manusmedica.pl/index_pl.html

A to ciekawe - Zośka była przez kilka miesięcy pod opieką tej poradni - okazało się, że poważne kłpoty ze spaniem były skutkiem WNM, ale na moje pytanie czy noszenie w chuście jako jedna z baaardzo wówczas nieliczych metod uśpienia małej nie zaszkodzi, powiedziała, że nie i żeby nosić jak pomaga.