PDA

Zobacz pełną wersję : nowy plecak??



Karolcia
14-08-2009, 16:00
Czy ktoś ma pomysł jak zamotać taki plecak??

http://babiland.eu/shop/images/zara/royal1.jpg

Jakby co to z tejże strony:
http://babiland.eu/shop/product_info.php?products_id=133

Ola
14-08-2009, 16:13
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=6476&highlight=plecak
był też fajny filmik francuski, ale nie mogę go znaleźć

Karolcia
14-08-2009, 21:17
Wielkie dzięki:) Wygląda ciekawie, tylko trzeba mieć długaśną chustę. Ciekawe czy 4,6 starczy:?::?::?: Może odważę się spróbować:?::?:

Mayka1981
14-08-2009, 21:55
przyda się jak Ci się bluzeczka zaplami - będzie można zrobić z chusty :lol:

roziii
14-08-2009, 23:45
Bardzo fajnie wygląda:-)

petisu
14-08-2009, 23:47
Teraz to po godzinie była bym miss mokrego podkoszulka niestety...:)

Lotna
15-08-2009, 00:02
Teraz to po godzinie była bym miss mokrego podkoszulka niestety...:)

Niezła atrakcja :lol::lol:

JJ
15-08-2009, 09:47
bardzo ladnie sie ten plecaczek prezentuje ... sama sprobuje z ciekawosci

kakot
15-08-2009, 10:25
bardzo dekoracyjny, trzeba zapamiętać :)

Ola
15-08-2009, 10:42
znalazłam:bliss: uwielbiam tą instrukcję :p

koniecznie włączcie głos!

http://www.jeportemonbebe.com/medias/double-hamac/double-hamac.html

ninuczka
15-08-2009, 19:02
Pani z tego filmiku to własciwie sukienkę sobie zrobiła! Muzyczka - klasa i mistrz!!! :)

JustNik
16-08-2009, 00:36
filmik jest cudowny...

moj maz jak go obejrzal to najpierw sie zasmiewal czym ona upoila to dziecie ze tak siedzi bez ruchu (nasze juz by na barana siedzialo), a potem zapytal czy znam te dziewczyne, bo on chetnie pojdzie do niej sie przeszkolic :lol:

a tak na powaznie, czy Wasze dzieci nie wierca sie za bardzo kiedy wiazecie je w plecaki (a nikogo nie ma obok zeby asekurowac)?

ja rocznej corki nie jestem w stanie sama na plecach zawiazac :oops:
pozostaje tylko manduca
i liczyc ze kiedys gdzies sie naucze

Gavagai
16-08-2009, 12:31
znalazłam:bliss: uwielbiam tą instrukcję :p

koniecznie włączcie głos!

http://www.jeportemonbebe.com/medias/double-hamac/double-hamac.html

Muzyka super:)
Ale niech mnie ktoś oświeci, czy on to wiąże z elastyka? Bo patrzę, patrzę i tak coś mnie się wydaje...

landa
16-08-2009, 13:54
Ale niech mnie ktoś oświeci, czy on to wiąże z elastyka? Bo patrzę, patrzę i tak coś mnie się wydaje...
Mię też się tak wydaje :p

morepig
16-08-2009, 14:06
Muzyka super:)
Ale niech mnie ktoś oświeci, czy on to wiąże z elastyka? Bo patrzę, patrzę i tak coś mnie się wydaje...
tak

tulipowna
16-08-2009, 15:22
Teraz to po godzinie była bym miss mokrego podkoszulka niestety...:)



w tym wiazaniu nie potrzebujesz podkoszulka ;)

slonetshko
16-08-2009, 16:41
wow!
Wygląda super!

Zaraz męża zagonię i spróbujemy :ninja:

Magducha_22
28-08-2009, 12:10
Ale super plecaczek! Ciekawe, czy trudny, bo na filmiku wygląda na łatwy, ale tak zawsze wszystkie wiązania wyglądają :)

lawendax
28-08-2009, 12:21
Wygląda to tak spokojnie, a ten maluch nawet włosów Pani nie wyrywa :roll:

kulka37
28-08-2009, 13:33
Fajne to wiązanko.Ano popróbujemy:-)

qqrq5
29-08-2009, 14:28
tez bedziemy dzisiaj testowac :mrgreen:

marta
29-08-2009, 14:44
Super instrukcja. To dziecko jest zdumiewająco spokojne, może kręcili na raty? :hmm:

lindgren
29-08-2009, 14:59
ale faaajne! i ten dzieciak! i ta dziewczyna! i ta muzyka!
super

ale ale

czy naprawdę można wiązać plecaczek z elastyka??
(ja się nie znam...)

ithilhin
29-08-2009, 16:12
no ja bym sie obawiala, ale ja jestem matka panikara :-)
a na serio - chusta elastyczna jednak jest elastyczna a na plecach jest mniejsza kontrola nad dzieckiem....

ale z tkanej tez sie chyba da zawiazac taki plecak?

martajotka
31-08-2009, 09:33
i co? czy którejś z Was udało to się zawiązać z tkanej?

POznanianki,może spróbujemy wspólnie podczas następnego spotkania?
M

Lena_a
31-08-2009, 13:56
No mnie się udało coś podobnego z tkanej, tylko nie zawiązałam z tyłu lecz najpierw pod tyłeczkiem dwie poły chusty i wiązanie z przodu (wg instrukcji takiej francuskiej z netu).
A tu link: http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=15677

mayetschka
03-09-2009, 20:35
wiązałam i wiąże od jakiegoś tygodnia tylko to wiązanie :) jak dla mnie super rozkłada ciężar :)
tylko bardziej się przykładam by dziecko chuste miało od kolanka do kolanka a nie wisiało jak u pani z foto :cool:

edoro
28-10-2009, 14:02
wczoraj mnie naszło na ten plecak- no i... DLACZEGO DOPIERO TERAZ???:duh:

Moim zdaniem jest super! Śmiem powiedzieć że wiąże się go prawie tak szybko jak prosty plecak- a jest wygodniejszy:applause: Już za pierwszym razem wyszedł mi tak zgrabnie że młody sobie zasnął od razu i spał i spał i spał:thumbs up:

aliona- próbowałaś już?:ninja::mrgreen:

aliona
28-10-2009, 15:22
he he :lol:

jeszcze nie, ale rozmyślałam nad tym, żeby właśnie do niego instrukcji poszukać (no właśnie dziś nad nim rozmyślałam!)

dziś popróbujemy się z tym plecaczkiem (jak znajdziemy chwilkę na przygody z nowościami)

monjan
28-10-2009, 16:12
fajny plecak, z sukienką i golfem niemalże

matka.kobitka
28-10-2009, 16:37
w tym wiazaniu nie potrzebujesz podkoszulka ;)

ani spódnicy (w wersji dla odważnych)

Meta
28-10-2009, 16:44
w tym wiazaniu nie potrzebujesz podkoszulka ;)
ani spódnicy (w wersji dla odważnych)

szczególnie przy mobilnych dzieciach, które co 10 minut chciałyby przemieszczać się samodzielnie :lool::lool::lool:

aliona
29-10-2009, 00:34
no i jakoś nie było kiedy dziś spróbować :(, ale jutro to już koniecznie.

Tylko się zastanawiam czy mi starczy chusty.
Używam rozmiaru 5 i starcza mi na każde wiązanie z tych bardziej chustożernych (kieszonka, plecak z krzyżem, hanti z tybetanem).
kieszonka chyba jest najbardziej chustożerna, czy się mylę?

edoro, jak tam u Ciebie? Wiążesz z 6? i dajesz radę tę bluzeczkę wymodzić?

edoro
29-10-2009, 01:06
aliona, spokojnie, wcale nie trzeba na to nie wiadomo ile szmaty, na tym zdj. z pierwszego posta ona ma węzeł pod pupą dziecka, ja robię go z przodu, bo za długie ogony mi zostają. Także nawet z 5. dałabym radę:D

A wogóle to ten plecak nie jest wcale tak skomplikowany na jaki wygląda, więc jutro do roboty:mrgreen::thumbs up:

aliona
29-10-2009, 13:22
masakra. nie mogę tej koszulki dociągnąć, zamiast obcisłego topu mam za duży t-shirt.
popróbuję jeszcze, ale już wiem, że nie pokocham się z tym wiązaniem.
ja jestem bardzo wąska w ramionach i muszę mieć tybetana, żeby mi chusta z ramion nie zjeżdżała.
pokonało mnie to wiązanie :mad
teraz Iwex śpi w plecaku hanti i jest nam dobrze. howgh.

martajotka
29-10-2009, 14:27
ja wypróbowałam ale to nie dla mnie. Przekombinowane, POza tym Igor nigdy tak długo spokojnie nie poczeka na plecach :duh:
zostanę przy bardziej tradycyjnych wiązaniach :mrgreen:

edoro
30-10-2009, 00:16
Hmm, no i kolejny dowód że każdemu inne wiązania wychodzą i pasują:omg:

ZRobienie tego plecaka zajmuje mi o wiele mniej czasu niż np. plecaka Hanti czy nawet prostego, dziecko nie zdąży się zdenerwować:thumbs up:...
Krótszy koniec chusty(powiedzmy lewy) mam dociągnięty od początku, trzymam między nogami. A potem z dłuższego robię koszulkę, przekładam pod pupą dziecia, rozkładam go sobie na prawej ręce całej i tak sobie dociągam, właściwie jednym pociągnięciem, przekładam przez prawe ramię do przodu, i KONIEC.

Ale to tak jak 2X i kieszonka- dla mnie to drugie nie do przeskoczenia chyba jest- nie umiem tego dociągnąć i już (choć większość dziewczyn twierdzi że to łatwiejsze niż 2X)
no nic, trzeba się z tym pogodzić:thumbs up:

aliona- fakt faktem że budową ciała to się różnimy baaardzo (jakieś kilkanaście kg przynajmniej:hide:)

aliona
30-10-2009, 00:30
hehe no właśnie to niesamowite jest http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/n010.gif

ja 2x prawie nie używam, nie umiem uzyskać prawidłowej postawy dziecia.
co innego w kieszonce.

edoro, a z tymi kilkunastoma kilogramami to chyba trochę przesadziłaś :lol:

edoro
30-10-2009, 01:05
aliona - skąd ty masz takie fajne emotki?? jak je tu wstawiasz?:ninja:

a, przepraszam, nie kilkanaście tylko kilkadziesiąt:mrgreen:

Musli
30-10-2009, 01:28
Ja koszulke wiąże juz długo, długo, próbowałam nawet dzisiaj prosty plecak- już nie umiem, uciska mnie i w ogóle... Wiążę z 3,7. Aliona jakby co mogę Ci pomóc na jakims spotkaniu :)

aliona
30-10-2009, 01:30
stąd (http://www.cosgan.de/smilie.php?wahl=6&ziel=konfus) http://www.cosgan.de/images/smilie/frech/a015.gif

asia889
30-10-2009, 10:56
Zawiązałam z 4,2. Na spódniczkę już nie starczyło :lol:. Wiązanie jest super wygodne. Ciężaru dziecka wcale się nie czuje.

Meta
30-10-2009, 10:59
Chciałabym tak dzisiaj zamotać Lenę na spacer na próbę, ale kurtka... :cryy:

AMK
30-10-2009, 13:34
Filmik super ale jak dla mnie to jest niewykonalne :oops:

aliona
30-10-2009, 14:37
przyszłam odszczekać to co napisałam o tym plecaku :mrgreen:

zwracam honor.

nie jest wcale taki trudny.
spróbowaliśmy jeszcze raz i poszło o niebo lepiej. wprawdzie wiązałam strasznie długo bo jakoś nie mogłam okryć dziecka chustą na plecach, ale ja tak czasem mam (moje krótkie łapki).
oczywiście do doskonałości jeszcze mam daleko, ale już za drugim razem udał sie na tyle, że dało się wygodnie ponosić (obiekt właśnie śpi mi na plecach od 1,5 godziny)

Spostrzeżenia mam takie:
-wcale łatwy plecaczek :mrgreen::mrgreen::mrgreen:, myślę, że np w plecaku hanti sa trudniejsze momenty.
-bardzo, bardzo stabilny! świetnie otula i przykleja dziecko do pleców. w prostym plecaku na przykład muszę się bardzo przyłożyć do dociągania górnej krawędzi żeby dziecko się nie telepało potem na boki.
-rzeczywiście chusty nie trzeba więcej niż zwykle, spox :cool:

wciąż jednak:
-nie wiem jak dobrze dociągnąć tę bluzeczkę, trochę mam luzu i mało estetycznie to wygląda.
-chusta zsuwa mi sie z ramion, ale można sobie zrobić takie rękawki jak pani na francuskim filmie i z pozornej wady zrobić taki bajer.

nurtuje mnie tylko ta asymetrycznośc, o której wspominała visenna.
czy to może jakoś szkodzić?

edoro
30-10-2009, 14:57
Dziewczyny- a jak się robi spódniczkę? Niech mi ktoś powie, plizzz.
podejrzewam że to na tym fr. filmie jest ale on mi się otwiera do połowy tylkohttp://www.cosgan.de/images/midi/boese/a030.gif

aliona- cieszę się że ci się udało- jak już mówiłam tę drugą połę rozciągam sobie na całej ręce i tak dociągam- właściwie jednym ruchem, potem trochę poprawiam jak już przełożę sobie przez ramię i jest! Nie wiem jak Ci to lepiej wytłumaczyć http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/a015.gif
,

vatanaya
30-10-2009, 15:13
ostatnio wlasnie zaczytywalam sie o zarach i wchodzac na strone producenta wlasnie ten plecak wpadl mi w oko!!! i zastanawialam sie jak go zawiazac i z nieba mi jakos tez temat wpadl w oko. wroce do domku to moze sie odwaze. dziekuje dziewczyny!!! :backcarry:

Nalia
30-10-2009, 15:47
Właśnie obejrzałam filmik z francuskiej strony i jestem zachwycona tym plecaczkiem. Jak tylko młody sie obudzi i będzie w humorze to spróbuję go zamotać. Może to będzie plecak dla mnie, póki co wiążę prosty, bo z krzyżem mi nie wychodzi, nie umiem dobrze dociągnąć jak mam końce chusty z dołu. A w tym końce idą od góry. Może się uda...

vatanaya
31-10-2009, 09:33
znowu ogladalam ten filmik i jeszcze sie nie odwazylam ale mam wrazenie ze te wszystkie rzeczy latwiej w elastyku zrobic.
:cool:
piszcie odwazne ktore juz to zrobily

Nalia
01-11-2009, 21:42
zamotałam !!! Dla mnie bomba, łatwe i szybkie motanie, łatwo się dociąga i trzyma rewelacyjnie. Jeszcze nigdy tak dobrze nie nosiło mi sie na plecach :D Motałam w no cotton nati.

jewa
02-11-2009, 02:12
Ja też muszę spróbować - koniecznie !!!
Strasznie mi się spodobało to wiązanie :mrgreen:

Nalia
02-11-2009, 08:15
jewa próbuj, próbuj. Ja motałam małego w domu, na dwór na kurtkę to chyba ten plecak z bluzeczką średnio sie sprawdzi, bo będzie wyglądał trochę niefajnie. Ale spróbuję...a nuż okaże się ok...

matka.kobitka
02-11-2009, 13:19
ja się motałam i jest to bardzo, bardzo fajne wiązanie. Młoda siedziała jak przyklejona i po minucie zasnęła.

asia889
02-11-2009, 14:14
Dziewczyny- a jak się robi spódniczkę? Niech mi ktoś powie, plizzz.
podejrzewam że to na tym fr. filmie jest ale on mi się otwiera do połowy tylkohttp://www.cosgan.de/images/midi/boese/a030.gif
,

Pani prowadzi poły chusty do przodu - krzyżuje - do tyłu - krzyżuje - do przodu i zawiązuje.

jewa
02-11-2009, 14:43
jewa próbuj, próbuj. Ja motałam małego w domu, na dwór na kurtkę to chyba ten plecak z bluzeczką średnio sie sprawdzi, bo będzie wyglądał trochę niefajnie. Ale spróbuję...a nuż okaże się ok...

Okazał się rewelacyjny !!! Przynajmniej dla nas :D

Zamotałam rano jak tylko mały wstał :)
O tak
http://lh5.ggpht.com/_EsYHIHZ70rA/Su6d9D1mPEI/AAAAAAAAFqI/BbB8S-LWJCY/s288/2-11-09.jpg
A później byliśmy napodwórku na kurtce, było ekstra :) Małemu się chyba bardzo podoba, bo zaraz w nim zasypia. A mi jest bardzo wygodnie, czuje się pewnie i nie jest ciężko :D

jewa
02-11-2009, 18:30
Zresztą widziałaś jak mój w nim odpłynął do krainy snu ;-)

olazola
23-03-2012, 14:27
Super plecak, jak ktoś jeszcze go nie próbował, to jest dobra pora :). Bardzo dobrze rozkłada ciężar, tak jakby w 3 strefach: ramiona, pas barkowy i pas lędźwiowy. Wiązałam 3,5 latkę ok 15 kg w motylach didka (100 % bawełna) i było super, najlepszy plecak jaki na niej wiązałam.

deviltya
23-03-2012, 20:21
a właśnie się zastanawiam, żeby go jutro wypróbować, ale lepiej w elastyku czy tkanej?

Ananke
23-03-2012, 20:27
To jeszcze wkleje filmik z tkana (chyba to nawet Nati jest)


http://www.youtube.com/watch?v=CMW_GUkMdZw&list=FLhXKKuWaWmaCbq6pxjRIpEQ&index=19&feature=plpp_video

olazola
23-03-2012, 20:51
Jak najbardziej tkana. Ja wzorowałam się na tym filmiku.

http://www.youtube.com/watch?v=0h-QqZms9Qw

buka
25-03-2012, 22:44
Zawiązałam dziś pierwszy raz - wyszedł super, a szczególnie nie przykładałam się do wiązania na próbę.
Wygodny jest, fajnie rozkłada ciężar dziecka. Na teraz idealny, bo latem już chyba nie przejdzie ;)

olazola
26-03-2012, 14:06
Jest tylko jeden mankament, na to wiązanie potrzeba 4,6 m, tzn jak wiąże się starszaka, bo przy maluchu jeszcze nie próbowałam, ale i tak docelowo taka długość, a chciałam kupić coś krótszego:-?

buka
26-03-2012, 22:15
Tak, ja też akurat wiązałam leosia 4.6, ale jutro spróbuję na krótszej, bo jednak sporo mi zostaje.

Edit. Z didkowych labiryntów 5 wychodzi idealnie na styk ;)

olazola
31-03-2012, 23:22
Jakoś starszą (15 kg) nosi mi się lepiej niż młodszą (10 kg) a poza tym dobre wiązanie jeśli trzeba zawiązać na kimś, przy minimalnej współpracy z "niezorientowanym" w temacie, wiązanie wychodzi książkowo.

lacerta
18-06-2013, 08:03
bardzo fajny plecak!

Vicher
18-06-2013, 19:41
Plecaczek na prawdę fajny, wiązanie trwałe i bezpieczne. Też mogę polecić ;)



______________
Jeżeli jesteś zainteresowany druk cyfrowy warszawa (http://www.polishdruk.pl/oferta/warszawa) to zapraszam na moją stronkę.

lula_p
29-10-2013, 10:42
jakie jest aktualne zapatrywanie doradczyń na plecak z koszulką? ;) w porządku jest? od kiedy można tak nosić? zawiązałam tak dzisiaj dziecię na próbę i bardzo nam było wygodnie :) mogę z siedzącym od prawie 3 miesiący 9-miesięczniakiem?

maldita
30-10-2013, 23:10
Podepnę się pod pytanie luli. Tez chciałabym wiedzieć, Jaka jest obecnie wykładnia plecakowa?
umiemy plecak prosty, ale nie wiem czy już mogę bezpiecznie próbować innych wiązań na
plecach. Mój mały ma 8 miesięcy i siedzi dopiero od miesiąca.

nautika
31-10-2013, 13:03
Było już było, więc w skrócie napiszę, bo tez tego właśnie jakiś czas temu szukałam.
Plecak z koszulką dla dziecia siedzącego, ale trzeba pamiętać, że działo On podobnie jak wykończenia tybetanem, czyli za duży odwiedzenie bioder, sprzyja przeciąganiu pół w dołkach podkolanowych, zbyt wpadnięta pupa itp, itd Ah no i jeszcze jedno...bardzo łatwo o to, żeby pierwsza część wiązania była nie dociągnięta, bo wszystko się da "nadrobić" drugą.
Jak dla mnie to dla ciężkawego chodziaka :)
Aczkolwiek wszystko dla ludzi. Ja tak córę wiązałam, gdy musiałam bardzo daleko jechać, na 2,5godzinną podróż komunikacją miejską :)

maldita
31-10-2013, 21:24
Nautika, dziękuję. Czy z pozostałymi wiązaniami plecakowymi sprawa wygląda podobnie?

soh
31-10-2013, 23:40
Mnie przy plecaku z koszulka nie podoba sie 1. odwiedzenie, jak w ergonomiku albo i gorzej, powiedzmy, jak w ergonomiku na plecach męża, oraz 2. ze łatwo mi sie mata tak, ze młoda praktycznie wcale nie siedzi, w ogóle nie ma tego wpadniecia pupy, chusta przechodzi aż po lydkach nawet, szczególnie jesli sie chce z przodu rozlozyc równo i dociagnac równo. Mysle, ze to sie da porządnie zrobić, ale trzeba pokombinowac z ta koszulka i biustem. Jak Sumiczka była mniejsza robiłam kilka razy tak, ze nie rozkladalam koszulki tylko przechodzilam pasem nad biustem, a na końcu wiązałam tybetanem. Generalnie to naprawdę wygodne, ale jak ja generalnie czepliwa nie jestem to ten brak siedzenia oraz chusta po lydkach mi sie nie podobają.

Posluchalabym i o innych, Kalinke nosilam praktycznie wyłącznie w plecaku Jordana, ale bez przejścia pomiędzy nozkami, tylko rebozo 3x. Majka była w elastyku a potem w mietku. Sumire ma kangura i plecak prosty w 90%, oraz kieszonke z penetelka czasami, ale to na krótko, bo mnie coś ostatnio plecy bolą :-/

inka
31-10-2013, 23:45
a tutaj babka wrzuca naprawde malutkie dziecko, i chyba nie jest jakos bardzo zle?,

http://www.youtube.com/watch?v=X9WicYlkNI8

nautika
01-11-2013, 14:35
a tutaj babka wrzuca naprawde malutkie dziecko, i chyba nie jest jakos bardzo zle?,

http://www.youtube.com/watch?v=X9WicYlkNI8

Jak dla mnie tragicznie :( nóżki są w ogóle podwinięte pod drugą warstwą, no i widać asymetrię ułożenie całego ciała.

dagape
01-11-2013, 15:38
Oj, mnie tez sie w ogole nie podoba to co ta babka zrobila... I ta chusta przy glowce nie jest odpowiednio dociagnieta, nozki schowane w jakiejs dziwnej pozycji :-(

Ja sie natomiast chcialam spytac czy wrzucajac dziecko z biodra jest sie w stanie uzyskac w plecaku prostym odpowiednie wywiniecie miednicy i odwiedzenie nozek? czy tylko tobolek jest to w stanie zapewnic? Pytam bo w ten sposob wrzucalam na plecy starsza core i nie ukrywam, bylo to bardzo wygodne kiedy motalysmy sie gdzies poza domem (oczywiscie od momentu kiedy dziecko samodzielnie siada).