PDA

Zobacz pełną wersję : Didymos Didysling czy Storchenwiege RingSling



Carmi
13-08-2009, 13:32
mam zamiar zakupic pierwsza chuste. Zdecydowalam sie na kolkowa (i poucha) ale mam teraz dylemat, jesli chodzi o firme.
Corka moja skonczy 5 sierpnia 3 m-ce. Jest jednak spora jak na swoj wiek i ciezka.

Do wyboru mam Storchenwiege Leo albo Didymos Didysling Ellipsen. Pozadane przeze mnie kolory to brazy, czerwien, czern z biela. Prosze o porady :)

Jasnie Pani :)
13-08-2009, 13:49
Z takiego wyboru to ja bym brala to, co kolorystycznie mi sie bardziej podoba

anaga
13-08-2009, 14:45
Wydaje mi sie, ze leo cienszy i dlatego wybrałabym leo. Lubię miękkie chusty.

marza
13-08-2009, 15:31
Wybierz chuste która bardziej Ci się podoba:)

Carmi
13-08-2009, 18:23
obydwie :p
w leo kolorek, a w didy wzorek i dlugosc, a raczej to, ze jest krotsza o jakies 20 cm :)

stad dylemat :oops:

Carmi
13-08-2009, 19:33
dodac chcialam jeszcze, ze chodzi mi o porade wzgledem malucha. Ktora bardziej nadaje sie dla +2m-ce, bo chce nosic ja od razu. czy moze w kolkowych to nie ma roznicy?

No i ta dlugosc...czy te ponad 2m u storcha nie przeszkadza?

a moze sa jeszcze jakies lepsze?

kakot
14-08-2009, 19:19
to wybór między czekoladą a śledziami :) każdy bierze to, co lubi.
Uprzedzam - jeśli nie doczytałaś jeszcze na forum - że około 3-4 mies. życia wiele dzieci wpada w "przerwę kółkową", że tak powiem: pozycja kołyski już ich kompletnie nie satysfakcjonuje, a na pionizowanie w kółkowej jest za wcześnie, zanim delikwent(ka) nie usiądzie. Potem znów kółkowa się b. przydaje do noszenia na biodrze albo brzuszek do brzuszka, z opcją szybkiego położenia jeśli dzieck zaśnie.

Carmi
14-08-2009, 22:38
Kakot, chuste narazie potrzebuje doslownie na pare minut dziennie, by zniesc Mala do wozka w piwnicy i po spacerze spowrotem na gore.
Choc szczerze mowiac troche sie wypytywalam juz i nikt mi o zadnych przeciwwskazaniach w 3-4 m-cu nie wspominal

petisu
14-08-2009, 22:46
W skośnokrzyżowej kółkowej mozna swobodnie pionizować (tylko bardzo dobrze podociągać) na biodrze, jeśli ktoś jest za wczesnym pionizowaniem oczywiście.


to wybór między czekoladą a śledziami :) każdy bierze to, co lubi.
Uprzedzam - jeśli nie doczytałaś jeszcze na forum - że około 3-4 mies. życia wiele dzieci wpada w "przerwę kółkową", że tak powiem: pozycja kołyski już ich kompletnie nie satysfakcjonuje, a na pionizowanie w kółkowej jest za wcześnie, zanim delikwent(ka) nie usiądzie. Potem znów kółkowa się b. przydaje do noszenia na biodrze albo brzuszek do brzuszka, z opcją szybkiego położenia jeśli dzieck zaśnie.

kakot
18-08-2009, 16:45
Kakot, chuste narazie potrzebuje doslownie na pare minut dziennie, by zniesc Mala do wozka w piwnicy i po spacerze spowrotem na gore.
Choc szczerze mowiac troche sie wypytywalam juz i nikt mi o zadnych przeciwwskazaniach w 3-4 m-cu nie wspominal


nie, to nie są "przeciwwskazania" - po prostu niechęć do kołyski i niemożność (z wyjątkiem tego, co napisała już petisu) wsadzenia w pionie. Na leżąco nudno, na siedząco jeszcze (znów: w płóciennych, lnianych itp) nie można, tylko na tym polega problem.

tysia
18-08-2009, 16:52
Ja kupiłam Leo Natur Storchenwiege kółkową i nosze mojego synka w pionie a ma niewiele ponad 2 miesiące.
Kwestia dobrego dociągnięcia i ułożenia maluszka.

morepig
18-08-2009, 16:57
Ja kupiłam Leo Natur Storchenwiege kółkową i nosze mojego synka w pionie a ma niewiele ponad 2 miesiące.
Kwestia dobrego dociągnięcia i ułożenia maluszka.
:applause::applause::applause:i o to kaman :)

w kółkowej MOŻNA od urodzenia, ważne żeby robić to porządnie i głową..

co do założycielki i tematu- bierz która Ci się bardziej podoba :) ale mnie osobiście odpowiada zszycie ramienia w Hoppedizu i Didymosie (bo chyba podobne są, nie?)
w storczu nei wiem jak ono wygląda :hide:

Kanga
18-08-2009, 17:03
:applause::applause::applause:i o to kaman :)

w kółkowej MOŻNA od urodzenia, ważne żeby robić to porządnie i głową..

co do założycielki i tematu- bierz która Ci się bardziej podoba :) ale mnie osobiście odpowiada zszycie ramienia w Hoppedizu i Didymosie (bo chyba podobne są, nie?)
w storczu nei wiem jak ono wygląda :hide:

przewinęły się mi ostatnio przez dom dwa didyslingi od siósr H otrzymane bezpośrednio - oba z różnymi wersjami ramienia - jedna płaska druga zakładkowa. Hopp teraz też chyba w płaską wersję przechodzi - przynajmniej na zdjęciach z goa takie ma ;)


z kółkowymi tak jest że można w pionie jak się wie jak to zrobić ;) i nie ważne czy skośnokrzyżowa czy lniana czy samoróbka - ważna technika i sposób dociągania :)

morepig
18-08-2009, 17:18
przewinęły się mi ostatnio przez dom dwa didyslingi od siósr H otrzymane bezpośrednio - oba z różnymi wersjami ramienia - jedna płaska druga zakładkowa.

tak tak, oni mają właśnie dwie (cos dzwoniło ale nie pamietalam w którym kosciele :D)

Hopp teraz też chyba w płaską wersję przechodzi - przynajmniej na zdjęciach z goa takie ma ;)
wszystkie juz chyba takie są, hmmm zobaczysz w czwartek czy to o to chodzi, wezmę swoją...



z kółkowymi tak jest że można w pionie jak się wie jak to zrobić ;) i nie ważne czy skośnokrzyżowa czy lniana czy samoróbka - ważna technika i sposób dociągania :)
czyli w sumie jak zawsze :D
AMEN :applause:

kakot
18-08-2009, 18:03
czyli człowiek uczy się przez całe życie :)
już będę wiedziała, to w sumie bardzo dobra wiadomość

Carmi
18-08-2009, 20:36
chusta juz zamowiona, po 2 nieprzespanych nocach :lol: zdecydowalam sie na storchenwiege i czekam juz przebierajac nogami :)




Kwestia dobrego dociągnięcia i ułożenia maluszka.


:applause::applause::applause:i o to kaman :)

w kółkowej MOŻNA od urodzenia, ważne żeby robić to porządnie i głową..



z kółkowymi tak jest że można w pionie jak się wie jak to zrobić ;) i nie ważne czy skośnokrzyżowa czy lniana czy samoróbka - ważna technika i sposób dociągania :)

ale bylabym wdzieczna, gdybyscie mi daly co nie co wskazowek co do poprawnego pionizowania, czy moze tez i jakies fotki, jak to poprawnie wyglada i jak nie nalezy robic :)

a jeszcze co do ramienia, to czy "zakladkowym" nazywane jest to?:
http://www.didymos.de/shop-php/tuecher/slings/sling-faltung.jpg

tysia
18-08-2009, 21:08
Tutaj link do instrukcji forumowej:
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=32

Tutaj filmin polecany przez którąś chustomamę (przepraszam nie pamiętam przez kogo :oops:)
http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=oPoa1DoCilQ

A tutaj nasze fotki ze wskazówkami mądrych głów :mrgreen:
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=15678

Kanga
18-08-2009, 21:17
a jeszcze co do ramienia, to czy "zakladkowym" nazywane jest to?:
http://www.didymos.de/shop-php/tuecher/slings/sling-faltung.jpg

tak to jeden z kilku rodzajów zakładkowego ramienia :)

gratulacje do do wyboru chusty..
generalnie zasada jest taka - dziecko musi być baaaaaaardzo ciasno przywiązane, dociagnięte, główka podtrzymana a plecki zaokrąglone w łuk.. aa jeszcze pupka musi być mniej więcej na wysokosci kolanek dziecka .. no i takie maluchy nosi się na biodrze a nie z przodu aby uniknąć asymetryczności - mówię o pozycjach pionowych a nie kołyskach - te wbrew pozorom sa łatwe, chyba, że dziecię przyzwyczajone do pionowego noszenia.