PDA

Zobacz pełną wersję : Teraz lepiej? Nowe foty



MamUsza
12-08-2009, 11:24
Takie małe pytanie z mojej strony.
Mój brzdąc juz ładnie siedzi, czasem jeszcze ma wywrotki ale dośc stabilnie sie trzyma- choć sam nie siada.
Mam MT z rozszerzanymi chustopasami (od Mlekaj :D) - moge Go w tym nosić?
Wiem, że jest mu bardzo wygodnie- bo pierwszy raz odkąd noszę był skłonny zasnąć w mietku- choc w chuście sie mu to nie zdarzało.
Lepiej mi sie go dociąga niż chustę- i jest nam znacznie wygodniej.

Nie mam możliwości skonsultować się na zywo - więc proszę Was o ocenę.

m.m.
12-08-2009, 12:23
moim skromnym zdaniem powinniście jeszcze troszkę poczekać...szeroka ta "żaba " na zdjęciu.

MamUsza
12-08-2009, 14:10
a nie ma byc szeroka?

W chuście też staram się szeroko i wysoko dawać kolanka. Zdawało mi sie że tak powinno być.
Moze rzeczywiście na zdjęciu widać że materiał nie kończy sie pod kolankami- ale to było nasze pierwsze wiązanie.
I wogóle ja szeroka jestem więc ...:hide:

Anntenka
12-08-2009, 16:18
Piszesz że masz chustopasy w tym MT.
W mojej opinii mogłabyś już małego nosić ale bardziej się przykładaj do rozłożenia pasów tak jak chusty. W tej chwili ze zdjęć nie wynika że masz chustopasy bo nie są ładnie rozłożone. A właśnie one mają otulać dziecko podobnie jak w chuście. Wtedy jest lepsza stabilizacja i podtrzymanie.

MamUsza
12-08-2009, 16:24
Dzięki za wskazówki- bardzo mi zależy na poprawnym wiązaniu i niekrzywdzeniu dziecia

więc czekam na wszystkie uwagi :)

april
12-08-2009, 17:44
Ja bym półroczniaka w MT nie wsadzała, cierpliwie czekałam, aż Mania sama usiądzie, a czekać długo mi kazała. No ale szkoły są różne więc twój wybór.

MamUsza
12-08-2009, 17:53
tylko sa póroczniaki małe i półroczniaki duże - mój ma 80 wzrostu i 10! kg wagi, więc cięzko dobrze mi Go dociągać i nosic na brzuchu. nie mogę Go traktować jak 9-12 miesięcznika, ale gdzies muszę znaleźć kompromis.

Dodam że nosimy sie raczej nie więej niz 1h dziennie.

Czytam opinie takie i takie na temat noszenia. Widzialam tez niemowlaki w MT. Ale czego to ludzie nie robią by było im wygodnie ( czytaj wisiadła) co nie znaczy że tak można.
I sama juz nie wiem :(

april
12-08-2009, 18:09
tylko sa póroczniaki małe i półroczniaki duże - mój ma 80 wzrostu i 10! kg wagi, więc cięzko dobrze mi Go dociągać i nosic na brzuchu.
Nie ma tu znaczenia waga czy wzrost tylko przygotowanie mieśni do samodzielnego siedzenia. Ja ciężko z przodu wsadź go na plecy może, albo na biodro?
no nie wiem, co poradzić. Szkoły są dwie-jedna mówi, żeby nie wsadzać, druga na odwrót.

ithilhin
12-08-2009, 20:09
bo to wszystko zalezy o rozmiaru MT - tutaj musisz Ty byc pewna, ze dobrze podtrzymuje.

na zdjeciu poprawilabym to co pisala Anetka - rozlozenie pasow i kolanka powinny byc nieco wyzej, pupka bardzie "wpadnieta" na rzecz mniejszego rozkroku.
bo jesli sam nie siada jeszcze to prawidlowa pozycja jest bardzo wazna.


a moze w chuscie na plecy? da sie?

MamUsza
12-08-2009, 20:35
pewnie że sie da chustę na plecy :)
tylko tu nie za bardzo czuję sie pewnie - choć opinie na forum o pleckach były pozytywne.
Będziemy może powoli trenować z Mieciem by było OK - ale pójde za Waszą rada i częściej bedziemy sie chuścić.

Dziekuje dziewczyny za opinie- są one dla mnie bardzo Ważne :*

MamUsza
15-08-2009, 17:52
Możecie spojrzeć jeszcze raz?
Teraz starannie rozłożyłam pasy. Nóżki zadarłam na tyle- ile się da.
Wygląda na to że dziec głębiej nie wpadnie.

MamUsza
16-08-2009, 20:43
? nikt nie oceni? :(

Kanga
16-08-2009, 20:52
moim zdaniem jest OK - ciut za szeroka żaba, ale rozumiem, że panel szeroki??

jeżeli chodzi o rozkładanie pasów to nie do końca czuję potrzebę - przy rozłożeniu szerokim to się robi szeroki ucisk na lędźwia i miednice - który IMO nie jest taki niezbędny ;)
generalnie jest OK o ile dziecię siedzi i raczkuje.. jak nie raczkuje nie rozstawiałabym aż tak szerokiej żabki ;)

jednak tak naprawdę bardzo ciężko o ocenę ze zdjęcia a w rzeczywistości podczas ruchu - twojego i dziecka wszystko może wyglądać inaczej :)

ithilhin
16-08-2009, 20:57
mi sie podoba. :-)
ale moze z dluzszym noszeniem poczekaj az sam bedzie umial usiasc bo te nozki wydaja sie ciut szeroko - a moze to tylko "wina" zdjecia"?
mozesz z chusta porownac?

MamUsza
16-08-2009, 21:04
Hmmm- w chuscie wygląda to troche podobnie- choc może z deczka dupcia bardziej jest wpadnięta- ale to tez zalezy od wiazania. Od razu powiem że nie nosze dłużej niż 1h dziennie.

Młody samodzielnie siedzi bez podpurek- choć zdarza mi sie gibnąć. Nie raczkuje- tylko pełza. MT wprowadzam bardzo ostroznie.

Kanga
16-08-2009, 21:23
zatem na zdrowie ;)

MamUsza
16-08-2009, 21:32
uffff- kamień z serca.

Dziekuję ślicznie za rady - jesteście kochane!