PDA

Zobacz pełną wersję : sine nóżki



rzufik
11-08-2009, 16:27
Franka nóżki w kieszonce sinieją, zauważyłam że jeśli poły przechodzą przez doły podkolanowe to strasznie. staram się nie wciskać całego materiału w jedno miejsce, tylko rozkładac w miarę równo w pas ale niewiele to pomaga...
co zle robię? da sie w ogóle bez fotek?

april
11-08-2009, 16:59
Mania też tak miała w kieszonce. Przerzuciłam się na 2X i było ok.

Guest
14-08-2009, 16:35
od jakiegoś tygodnia ciąglę doskonalę prosty plecak, ale Kalinie po jakiś 15 min sinieją nóżki, próbowałam już trochę poluzować ale wtedy szlak trafia również górę:duh: lubimy się tak nosić ale daleko nie zajdziemy

ithilhin
14-08-2009, 18:29
duzo materialu pod pupe i dociagac glownie gorna polowe - moze pomoze

rzufik
14-08-2009, 21:17
duzo materialu pod pupe i dociagac glownie gorna polowe - moze pomoze

ale to do mamykaliny czy do mnie? :)

morepig
14-08-2009, 21:57
ale to do mamykaliny czy do mnie? :)
do obu gdyz poniewaz podobnie sie ten material pod kieszonka i pod plecakiem prostym zachowuje :)

rzufik
14-08-2009, 22:12
do obu gdyz poniewaz podobnie sie ten material pod kieszonka i pod plecakiem prostym zachowuje :)

no tak w sumie... :)
dzięki Wam !! :D

exxon.valdez
19-08-2009, 09:56
To ja się podepnę,, mogę?:)
moje dziecię też tak ma od niedawna i to bez względu na wiązanie - nawet w dopasowanym pouczyku u taty mu zsiniały:/
Wydaje mi się, że chusta podociągana dobrze, więc z czego to może wynikać?
fi jest naprawdę ciężki mimo młodego wieku;) a nosimy się głównie w ellaroo - moze chusta juz za cienka?

Anna Nogajska
19-08-2009, 10:29
tak jak napisała inthilhin: dolna krawędź trzeba zwinąć, tak aby powstała" poduszeczka" pod kolankami. nózki sinieją jeśli bardzo mocno diciągniemy tylko dolna krawędź. wrzyna się ona wtedy w ciało dziecka. czasami pomaga, jesli nie wiążemy na gołe nogi- zakładamy cienkie spodenki, albo getry.
dociągając chustę nie łapiemy za samą krawędź, ale jednocześnie z krawędzią chwytamy kawałek chusty- dotyczy to krawędzi zarówno dolnej jak i górnej.

w plecaczku nie należy bardzo mocno dociągać krawędzi dolnej, bo oprócz sinienia nózek będzie nam się wysuwał materiał spod pupy.

należy też sprawdzić pozycję dziecka: jeśli nózki są solidnie podkurczone (kolanka na wysokości pępka dziecka) i nie za bardzo odwiedzione na boki (efekt szpagatu), nózki od kolanek mogą zwisać swobodnie to nie powinny sinieć.

Guest
19-08-2009, 15:45
tak jak napisała inthilhin: dolna krawędź trzeba zwinąć, tak aby powstała" poduszeczka" pod kolankami. nózki sinieją jeśli bardzo mocno diciągniemy tylko dolna krawędź. wrzyna się ona wtedy w ciało dziecka. czasami pomaga, jesli nie wiążemy na gołe nogi- zakładamy cienkie spodenki, albo getry.
dociągając chustę nie łapiemy za samą krawędź, ale jednocześnie z krawędzią chwytamy kawałek chusty- dotyczy to krawędzi zarówno dolnej jak i górnej.

w plecaczku nie należy bardzo mocno dociągać krawędzi dolnej, bo oprócz sinienia nózek będzie nam się wysuwał materiał spod pupy.

należy też sprawdzić pozycję dziecka: jeśli nózki są solidnie podkurczone (kolanka na wysokości pępka dziecka) i nie za bardzo odwiedzione na boki (efekt szpagatu), nózki od kolanek mogą zwisać swobodnie to nie powinny sinieć.


święta racja :thanks: pomogło a przy okazji poszukałam wiązania plecaczka hanti i już wogóle bez problemu, choć mała woli prosty plecak ;)

PodwójnaMama
19-08-2009, 20:50
Rzufiku u nas jak u april: przerzuciliśmy się na 2x i problem się rozwiązał. Ale wiem jak bardzo Ty uwielbiasz kieszonkę więc moze spróbuj rozkładac troszkę materiał pod kolankami. Mam takie zdjęcie (całe wiązanie trochę za luźne ale to nie o to tutaj chodzi ;)) na którym widać o co mi chodzi. Tylko nie wiem czy tak można? parę razy zdarzało mi się tak rozkładać kiedy czułam, ze materiał za bardzo mu się wpija w nóżki. Niech wypowiedzą się ekspertki :)
http://lh3.ggpht.com/_wIavBiA6Idw/SeWOOKphvVI/AAAAAAAAQEk/6mWfRI3qE6s/s512/IMG_9247.jpg
http://picasaweb.google.com/lh/photo/xxgi1mwpIcJgbXIVuPMQHg?authkey=Gv1sRgCJ-r8bnRvpOYswE&feat=directlink

rzufik
19-08-2009, 20:57
Rzufiku u nas jak u april: przerzuciliśmy się na 2x i problem się rozwiązał. Ale wiem jak bardzo Ty uwielbiasz kieszonkę więc moze spróbuj rozkładac troszkę materiał pod kolankami. Mam takie zdjęcie (całe wiązanie trochę za luźne ale to nie o to tutaj chodzi ;)) na którym widać o co mi chodzi. Tylko nie wiem czy tak można? parę razy zdarzało mi się tak rozkładać kiedy czułam, ze materiał za bardzo mu się wpija w nóżki. Niech wypowiedzą się ekspertki :)
http://lh3.ggpht.com/_wIavBiA6Idw/SeWOOKphvVI/AAAAAAAAQEk/6mWfRI3qE6s/s512/IMG_9247.jpg
http://picasaweb.google.com/lh/photo/xxgi1mwpIcJgbXIVuPMQHg?authkey=Gv1sRgCJ-r8bnRvpOYswE&feat=directlink

Aniu, dokładnie to miałam na myśli piszac ze połę rozkładam w pas. troche pomaga :) dzięki !! (hehe taaak uwielbiam kieszonkę :D z konieczności tez :) )

a.m.a. spróbuję z tym luźniejszym dołem :)
dzięki!!!
(na razie w manduce noszę Havranka i tam w ogóle nie ma problemu :) )

Anna Nogajska
19-08-2009, 22:07
a.m.a : boskie po prostu

to ja se moge w końcu zmienic nicka na a.m.a.i.j -annamamaalexaijulii. będzie krócej niż teraz :mrgreen:

rzufik
19-08-2009, 22:14
a.m.a : boskie po prostu

to ja se moge w końcu zmienic nicka na a.m.a.i.j -annamamaalexaijulii. będzie krócej niż teraz :mrgreen:

hahahaha bo już nie wiedziałam jak skrócić ;)
hehe i kojarzy mi się nieco z "all mighty admin" z forum.e-mama.pl :> to już mniej fajnie...
no właśnie a ktos juz optował za zmianą Twojego nicka z uwzględnieniem córci :)

Anna Nogajska
19-08-2009, 23:01
no i racja:) tylko, że jak zmienię sobie nicka to się chustonówką stanę :mrgreen: ale może takie odmłodzenie by mi sie przydało ?:mrgreen:

rzufik
19-08-2009, 23:06
no i racja:) tylko, że jak zmienię sobie nicka to się chustonówką stanę :mrgreen: ale może takie odmłodzenie by mi sie przydało ?:mrgreen:

jak to chustonówką??? piszesz do "tej z zoo" (uwielbiam teksty Va) i sam nick, czary-mary, się przemieni a posty nie uciekną, ani dowody uzależnienia chustowego ;)