PDA

Zobacz pełną wersję : ONO natural - nosidło ergonomiczne...



odynka
09-08-2009, 18:17
oto my po weekendowym testowaniu:)

http://nelly.odiland.com/galleries/Mala_galeria_Nelly/08_09_08_2009_Anielin/ONO/2.jpg

http://nelly.odiland.com/galleries/Mala_galeria_Nelly/08_09_08_2009_Anielin/ONO/4.jpg

http://nelly.odiland.com/galleries/Mala_galeria_Nelly/08_09_08_2009_Anielin/ONO/5.jpg

http://nelly.odiland.com/galleries/Mala_galeria_Nelly/08_09_08_2009_Anielin/ONO/7.jpg

http://nelly.odiland.com/galleries/Mala_galeria_Nelly/08_09_08_2009_Anielin/ONO/10.jpg

zapraszam do recenzowania po testach i po zakupach:)

morepig
12-08-2009, 09:30
No to i my pochwalimy się fotkami z testowania nadmorskiego ;-)
nosiło się super, nawet mążsiędał przekonać. Niestety z 4latkiem już nie było tak łatwo, więc na 4latku nieprzetestowane... nadrobimy za 2 tygodnie bo teraz nosidło "wyjeżdża" beze mnie ;-) na wakacje z koleżanką.

http://morepig.pl/wp-content/gallery/nosidlo-ono-testy/img_0561_vga.jpg
http://morepig.pl/wp-content/gallery/nosidlo-ono-testy/img_0645_vga.jpg
http://morepig.pl/wp-content/gallery/nosidlo-ono-testy/img_0667_vga.jpg
http://morepig.pl/wp-content/gallery/nosidlo-ono-testy/img_0846_vga.jpg

warte swojej ceny a nawet więcej (tzn jakby było droższe to też by było warte :D)
nosi dobrze, miękkie panel otula malucha ale wystarczająco dobrze niesie.
jak dla nas pasy są za długie :D musieliśmy się nimi owijać 3razy :hide:
pierze się w pralce, schnie standardowo- jak chusta. leciutkie i zwija sięw mał tobołek, torba niepotrzebna :)

Ruda
12-08-2009, 12:17
super zdjecia ;) mam nadzieje, ze moja 3latka nie bedzie sie buntowala, bo chustowac nie chustowalam jej od wieeeelu miesiecy. ale gór nie zdobedzie na wlasnych nozkach - tego jestem pewna :)

dorulka
13-08-2009, 12:03
Odynko, a masz zdjecia od "frontu", wersji sztruksowej i bawełnianej?

odynka
13-08-2009, 12:10
tzn?:) jak od frontu?:) dziś proszę do mnie drukowanymi literami bo pada i głowa mi pęka;)

Ruda
13-08-2009, 12:14
w sensie chyba widok z przodu ;)

dorulka
13-08-2009, 12:15
Chodzi mi o pasy, czy sa wiazane, czy na klamry? Ze zdjec z panelem nic dla mnei nei wynika:oops: Ja kompletnie zielona w dziedzinie nosidel, a szukam czegos dla Młodej:-)

No wlasnie, z przodu ( przyjmując, ze "z tyłu" noszacego, czyli na plecach siedzi dziecko). Kurdem, namotałam?

Agnen
13-08-2009, 12:30
na zdjęciu z tatusiem widać klamrę ;) A ja jestem ciekawa co z tymi pasami górnymi, bo ze zdjęcia wynika że kończą się gdzieś pod nogę dziecka. Jestem ciekawa jak to jest rozwiązane.

ina
13-08-2009, 12:41
Bardzo fajnie wyglądają te nosidełka. Sama bym się skusiła, ale ostatnio kupiłam ABC Larissa ;)

dorulka
13-08-2009, 12:52
No wlasnie mi sie spodobały, cena mi sie spodobała, wiec pewnie kupie:-)

m.m.
13-08-2009, 13:01
na zdjęciu z tatusiem widać klamrę ;) A ja jestem ciekawa co z tymi pasami górnymi, bo ze zdjęcia wynika że kończą się gdzieś pod nogę dziecka. Jestem ciekawa jak to jest rozwiązane.
no właśnie. patrzyłam na te zdjęcia i nie wiedziałam, o co chodzi . dopiero jak napisałaś. w znanych mi ergo pas naramienny kończy się nad nóżką. ciekawe...
ono pięknie otula malucha.

Agnen
13-08-2009, 13:04
no właśnie. patrzyłam na te zdjęcia i nie wiedziałam, o co chodzi . dopiero jak napisałaś. w znanych mi ergo pas naramienny kończy się nad nóżką. ciekawe...
ono pięknie otula malucha.
Patrząc na zdjęcia Odynki sądzę że górne pasy są jak w MT, czyli hybryda ;)

Pod nóżką kończą się pasy w Calyxie ale jakoś tak mam wrażenie że się tam klamry w nóżkę wbijają....

morepig
14-08-2009, 21:37
Patrząc na zdjęcia Odynki sądzę że górne pasy są jak w MT, czyli hybryda ;)

Pod nóżką kończą się pasy w Calyxie ale jakoś tak mam wrażenie że się tam klamry w nóżkę wbijają....
tak, to jest hybryda :)
czyli na dole mamy pas z klamra (jest z boku, ulatwia to rozpinanie) a gorne pasy sa wiazane jak w MT

http://morepig.pl/?attachment_id=166 tu widac jak wiążę
a tu widać kokardkę :D
http://morepig.pl/wp-content/uploads/2009/08/nosidlo.jpg

odynka
14-08-2009, 21:51
o mamo przepraszam ale.. nie dostałam powiadomień z tego wątku...
tak jest to hybryda, w pasie jest klamra jak w ergonomikach, górne pasy są wiązane jak w MT i tak samo je wiążę - tu na zdjęciu zawiązałam nieco inaczej niż zawsze...

Ruda
17-08-2009, 14:26
No to juz mam :lol: pierwsze wrazenie: fajny :thumbs up: hanka oczywiscie od razu mi wskoczyla i wlasnie zasnela na plecach. wrocilysmy z przedszkola to zmeczona byla :thumbs up: fajny ten kapturek, choc moglby byc cienszy. suuuper ten pas biodrowy! szkoda, ze reszta nie jest na klamry, ale jak zawiaze tybetana to jest ok :thumbs up: praktycznie przetestuje go za tydzien - w gorach i wtedy dam znac i werbalnie i fotogenialnie :hello:

goska@
20-08-2009, 23:05
Nosidło przetestowane na 20 miesięcznej Alutce.
Bardzo dobrze nam sie nosiło !!
Po 3 godzinnym noszeniu dalej nie czułam cięzaru na plecach
Fajnie wykonane z przyjemnego materiału ,lekkie
Dobrze wypełniony pas biodrowy
Super rozwiazaniem sa pasy do wiazania jak w mt bo mozna dociągnac dziecia do siebie
Podobają mi sie guziczki na zagłowek:mrgreen:
Jedyny minus to brak gumy zabezpieczającej przy zapięciu pasa biodrowego ,ale z tego co wiem ma byc poprawione

Z czystym sumieniem daje 5 z minusem za gumę własnie
Dziekuje za mozliwosc testowania :D

odynka
20-08-2009, 23:11
dzięki dziewczyny:)

miedziana
21-08-2009, 09:09
Dzięki uprzejmości dziewczyn mogliśmy już z Szymkiem potestować nosidło ONO natural.

Pierwsze moje wrażenia były pozytywne, chociaż pomyślałam sobie, że to nosidło kojarzy mi się bardziej z okresem jesienno – zimowym, bo jest ono takie grubsze i hmm jak to nazwać „solidne” :) Jakoś nie pasowało mi do letniej pory. Ale tutaj wrażenie było jednak mylne, testowaliśmy przy pięknym słoneczku i nie było nam wcale za ciepło ( u Szymona wnioskuję to tym, że się nie spocił i dobry humor miał ;) ).
Napiszę może po kolei moje spostrzeżenia :

- nosidło ciekawe po tym względem, że oczywiście posiada pas biodrowy, więc dziecko ładnie osiada, a całość fajnie się trzyma na biodrze, z drugiej strony natomiast górna część jest skonstruowana podobnie do MT, dzięki czemu można dociągnąć samemu. Stwierdziłam, że ma to i plusy i minusy – po pierwsze trzeba umieć dobrze dociągać i pamiętać o tym, ale jak się już dociągnie, to jest lepiej niż w zwykłym nosidle. Z drugiej strony miałam taką sytuację, że Szymon niesiony z przodu, opadł mi po jakimś czasie – przypuszczam, że nie przyłożyłam się do dociągnięcia i to dlatego ;) ( spieszyliśmy się do lekarza ), oczywiście problemem nie jest dociągnięcie nosidła już w trakcie użytkowania. Ogólnie konstrukcja - pozytywnie :)

- pasy u góry nosidła fajnie wypełnione, wygodnie jes, pas biodrowy również :)

- dla nas totalnie za mały panel, ale to nie nowość, bo dla Szyma wszystko za małe A z tego co widziałam u Odynki w sklepie jest tylko jeden rozmiar. Przy czym zaznaczam, że Szymon jest naprawdę wysoki jak na swój wiek ( 16 miesięcy ) i ma długaśne nogi.. nosidło na pewno nie sięga od kolanka do kolanka. Natomiast jeśli chodzi o mniejsze dzieci – można regulować szerokość panela za pomocą takiego ściąganego sznurka. Nie wiem na ile się sprawdza w rzeczywistości, bo jak wspomniałam, dla nas nie trzeba było zwężać. Mogę tylko powiedzieć, że ten sznurek nie przeszkadzał nam kompletnie w użytkowaniu.

-nosidło posiada praktyczną kieszonkę na panelu, ja lubię takie gadżety :)

- kapturek się u nas sprawdził, kiedy Szymek zasnął kapturek porządnie trzymał główkę. Dla mnie kontrowersyjne jest jedynie zapięcie tego kapturka – na guziki – nawet nie chodzi konkretnie o zapinanie, bo myślę, że można dojść do wprawy ( choć ja wolę zatrzaski ), ale szczerze powiem, że bałabym się odprucia guzika po jakimś czasie użytkowania. A ponieważ dziecko ma dostęp go tych guzików ( Szymo jak był na plecach, to gmerał przy nich ) bałabym się, że oderwie i połknie. Jak dla mnie to minus tego nosidła, ale myślę, że do naprawy ;) Chyba, że to ja jestem taką przewrażliwioną matką, albo mój syn to taki wszędodotykalski zbój ;)


Ogólnie stwierdzam, że nosidło fajne, dobrze nosi, wytrzymało co prawda krótsze niż 3 godzinne trasy( widać mniej wędruję niż Gosia ;) ), ale dobrze mi się w nim nosiło. Szymo wyglądał również na zadowolonego :) Oceniam na 4+ + :)

A mnie tylko szkoda, że nie można było potestować dłużej, ale niech służy teraz innym :)

Zdjęcie postaram się wrzucić wieczorem :)

morepig
21-08-2009, 10:45
jakiego koloru nosidło poszło w testy? bo one się różnei zachowują i ja mogę jakby co puścić inny kolor. wtedy więcej mam przetestuje :)

dorulka
21-08-2009, 10:49
Oj, to ja bym baaaardzo chciala przetestowac, bo jakos sie nie moge na wlasne zdecydowac:-)

odynka
21-08-2009, 10:53
jakiego koloru nosidło poszło w testy? bo one się różnei zachowują i ja mogę jakby co puścić inny kolor. wtedy więcej mam przetestuje :)

zielone:P jest info w pierwszym poście:P

morepig
21-08-2009, 12:46
a ja jestem slepa, slepa :D

landa
21-08-2009, 16:11
To ja na gorąco :)
Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, nosidło solidnie uszyte i ładne i estetyczne.
Z uwag, bez noszenia:
1. Coś bym zrobiła z klamrą, najlepiej wymienić (gdyby się dało) na taką, by można było dociągnąć pas już po zapięciu - ja sobie nie poradziłam (chyba, żem gapa :oops:), a to bardzo ułatwi zakładanie, znaczy dopasowanie :D
2. Dałabym trochę dłuższe paski do kapturka, żeby można było bez większej gimnastyki założyć samodzielnie kapturek, przy noszeniu na plecach oczywiście.
3. Guziczki fajne, ale bezpieczniejsze są napy, dziecko nie oderwie.
4. A dałoby się jeszcze jakiś patent za zapięcie i schowanie niepotrzebnego przy noszeniu z przodu kapturka? Bo tak dynda i nawet po schowaniu do kieszonki odstaje.
To wszystko drobiazgi, ale skoro mamy wyrażać nasze opinie, to sobie pozwoliłam.
Mam nadzieję jeszcze wypróbować nosidło na kimś, więc coś pewnie dopiszę :D

Według mnie genialne jest to, ze można zwęzić panel sznureczkiem, który jest wciągnięty w odpowiednim miejscu. Nie przeszkadza to wcale, nie odbiera materiałowi miękkości, a łatwo można dopasować rozkrok do długości nóżek małego dziecka.

miedziana
21-08-2009, 19:11
1. Coś bym zrobiła z klamrą, najlepiej wymienić (gdyby się dało) na taką, by można było dociągnąć pas już po zapięciu - ja sobie nie poradziłam (chyba, żem gapa :oops:), a to bardzo ułatwi zakładanie, znaczy dopasowanie :D


Lando nie jesteś gapa, ja też nie umiałam dociągnąć, zapomniałam o tym wspomnieć, a rzeczywiście da się przesunąć tę klamrę, gdy nosidło nie jest założone... po zapięciu nie da się ruszyć już tym pasem.

landa
21-08-2009, 19:51
rzeczywiście da się przesunąć tę klamrę, gdy nosidło nie jest założone... po zapięciu nie da się ruszyć już tym pasem.
Wiem, że są takie klamry, bo ergo ma taką i jest super łatwo dopasować pas, poza tym łatwo można przesunąć dziecko, razem z nosidełkiem, z pleców na brzuch, bez zdejmowania i szarpania.
Tylko pewnie taka klamra jest droższa sporo :frown

rebelka
31-08-2009, 13:02
Jeszcze raz dziękuję za możliwość testowania :) Zdjęć niestety nie mam :(
Moje odczucia: przede wszystkim bardzo przystępna cena :) Bardzo wygodny był także pas biodrowy chociaż rzeczywiście nie dało się po założeniu wyregulować pasa co mogłoby jeszcze bardziej zwiększyć komfort. Pasy naramienne są moim zdaniem ciut wąskie i mogłyby być lepiej wypełnione bo wrzynały mi się po dłuższym spacerze. Miałam też problem żeby kapturek upchnąć w kieszonce ale to naprawdę już szczegół. Świetny jest za to patent ze sznurkiem dzięki któremu można regulować szerokość panela. Generalnie nosidło fajne chociaż w moim odczuciu dla ciut mniejszych dzieci.

Magdaz
31-08-2009, 14:17
witam,

widzę, że jest jakiś problem z klamrą. ostatnio nosiłam julę dosyć często i przyznam, że nie miałam z nią problemu (a z moim brzuchem raz muszę dociągać, raz znowu poluzować :)Może trzeba sprawdzić, czy klamra jest właściwie założona (niedawno ten sam problem był z nosidłem testowanym w w-wie i wystarczyło ją właściwie założyć). zaraz poszperam w zdjęciach, czy znajdę jakieś zbliżenie.
pozdrawiam
Magda

na razie opis:
Re: Re[2]: klamras problemas klamra od dołu musi mieć jakby "ząbki, paski". taśmę należy poprowadzić od dołu przeciągając do góry otworem znajdującym się bliżej zapięcia, a później już z górki przeplatasz ponad przegrodą i w dół pod klamrę

Anna Nogajska
31-08-2009, 22:05
ostatnio przetestowałam solidnie moje ONO, czerwono-czarne.

na pierwszy rzut oka wrażenia miałam bardzo pozytywne: panel umozliwiający uzyskanie pozycji żabki, regulacja szerokości panela, dobrze wypełnione pasy. no i atrakcyjna cena :)
trudno jednak zakwalifikować ONO jednoznacznie do nosideł ergonomicznych, bo znaczenie się od nich różni. postawiłabym je raczej w jednej linii z wyrobami dziewczyn szyjących hybrydy: nubik, 7 panel itd....na pewno nie postawiłabym go w linii ergo, manduca itd i nie do tych nosideł ONO porównywałam.

Moje uwagi:

- plus za regulowaną szerokość panela, minus za jakoś sznureczka. po wielokrotnym regulowaniu sznureczek zrobił się zdecydowanie cieńszy.
-szerokość panela przy maksymalnym rozstawie pasuje dziecku o wzroście około 80/86 cm. dla starszych dzieci panel jest za wąski. od rozmiaru 80 dziecko musi miec rączki na zewnątrz, bo panel jest za krótki. moja julka ma rozmiar 74 i panel jest na styk. nie wiem dlaczego górna część panela jest bardzo miękka (tam gdzie wszyte są pasy). prawdopodobnie miała lepiej otulać dziecko. niestety powoduje to, że okolica karczku jest bardzo słabo podtrzymywana. moja julka w wieku 6,5 miesiąca bez najmniejszego problemu wyciąga rączki.
na mojego dwuletniego alexa: rozmiar 96, waga 12 kg, drobna budowa nosidło jest już za małe. mnie było w miarę wygodnie, ale alexowi nie.

moim zdaniem nosidło pasuje dla dziecka około 6-12 miesięcznego, z tym, ze dosyć wcześnie trzeba zdecydowac się na noszenie z rączkami na zewnątrz. mówie tu oczywiście o odczuciach subiektywnych na bazie budowy moich dzieciaczków. u malutkiego dziecka (6 miesięcy) można dobrze dopasować szerokosć panela i uzyskać fajną żabkę, jednak górna część plecków jest zbyt mało dopasowana i niedokładnie otula dziecko.

klamry jak dla mnie OK, jednak gumka jest za długa i nie sprawdza się: klamra bez problemu przez nią przechodzi.

życzyłabym sobie dłuższych sznureczków przy kapturku.

plus za kolorystykę i materiały. popracowałabym nad wykończeniami, szwy wykonane są miejscami nieco niedokładnie.

ja obecną wersję traktuję jako prototyp i na pewno ONO z czasem stanie się naprawdę fajnym nosidłem.

morepig
31-08-2009, 22:19
'moim zdaniem nosidło pasuje dla dziecka około 6-12 miesięcznego, z tym, ze dosyć wcześnie trzeba zdecydowac się na noszenie z rączkami na zewnątrz. mówie tu oczywiście o odczuciach subiektywnych na bazie budowy moich dzieciaczków. u malutkiego dziecka (6 miesięcy) można dobrze dopasować szerokosć panela i uzyskać fajną żabkę, jednak górna część plecków jest zbyt mało dopasowana i niedokładnie otula dziecko. "

to ja mam kurdupla :hide: bo moj 6miesieczny sie chował :) całkowicie i mocno opatulony.. :)
czyli jak zwykle- po to na swiecie tyle roznych nosidel/chust zeby kazdy mogl wybrac cos dla siebie :)
jak dobrze ze sa tutaj testy... :) :)

odynka
31-08-2009, 22:37
dzięki dziewczyny:D a moja dwulatka nosi się i ze schowanymi łapkami w nim:P choć dla niej rzeczywiście panel wyższy powinien być no ale ona długa:D

Anna Nogajska
31-08-2009, 23:47
moja jula dosyć wyrośnięta no i ruchliwa okrutnie :roll:

odynka: to ty kruszynkę masz :) to ponosisz ją sobie, oj ponosisz :)

Linda
01-09-2009, 08:49
Jezeli mialabym mozliwosc ponoszenia w tym nosidle, to moglabym sie wypowiedziec o jego nosnosci. Widzialam, macalam ONO podczas spokania u nas w sobote. Oto moje (subiektywne) uwagi:

Co mi sie podobalo:

ladna kolorystyka,
material przyjemny w dotyku
fajny pas biodrowy
klamry biodrowe wygladaly na solidne
Co mozna by zmienic:

podobnie jak Ania uwazam, ze to nosidlo jest raczej dla mniejszych dzieci. Jest sporo mniejsze np od O&A 16'', a z tego moj mlodzieniec wyrosl w zeszlym roku (pisze o mojej hybrydzie 'zebra', w ktorej tez nosila Dagmara, Ania oraz jeszcze kilka innych dziewczyn
Szerokosc panela dla mojego ponad dwulatka sporo za waska,
wysokosc panela tez moglaby byc dluzsza
wolalabym glebiej/nieco lepiej wszyte pasy naramienne i dokladniej wykonczone miejsca gdzie te pasy lacza sie z panelem
troczki od kapurka jak dla mnie tez za krotkie
moze pomysl ze sznureczkiem i rozszerzanym panelem sam w sobie jest ok, ale ja nie moglam sie do tego przekonac:roll:
Jezeli to nosidlo trafiloby do testow, to chetnie ponosze i wtedy wiecej moglabym napisac. Mysle, ze to nosidlo to prototyp, moze dobrym pomyslem byloby wypuszczenie na rynek dwoch nosidel ONO, czyli Baby ONO i toddler ONO, wtedy mozna by darowac sobie sznureczki i regulacje, a zamiast tego rozwiazania miec fajne nosidlo dla mniejszych dzieci i bardziej ''solidne'', szersze dla starszakow...

odynka
01-09-2009, 09:05
Aniu bo w mojej rodzinie kobietki drobne raczej są - może w genach to dostała;)

Linda ale ONO puściłam do testów:)

mjarym
04-09-2009, 20:34
witam,

widzę, że jest jakiś problem z klamrą. ostatnio nosiłam julę dosyć często i przyznam, że nie miałam z nią problemu (a z moim brzuchem raz muszę dociągać, raz znowu poluzować :)Może trzeba sprawdzić, czy klamra jest właściwie założona (niedawno ten sam problem był z nosidłem testowanym w w-wie i wystarczyło ją właściwie założyć). zaraz poszperam w zdjęciach, czy znajdę jakieś zbliżenie.
pozdrawiam
Magda

Witam,
ja kupiłam to nosidło dla mojego maluszka 2 miesięcznego. Całkiem dobrze się mi nosi i jeszcze go w nim trochę ponoszę, zanim wyrośnie. Mam czerwone i jest bardzo ładne.
Ale mam problem z klamrami - tak jak już pisały dziewczyny. myślałam że to zdjęcie pomoże, ale niestety po założeniu w ten sposób pas wogóle nie trzyma - rozjeżdza się . Przy założeniu jak wcześniej było - nie suwa się po założeniu na siebie.
Może jakieś inne instrukcje lub info - co da się a czego nie da już z tą klamrą zrobić. Sama nie porafię więcej:confused:

odynka
04-09-2009, 20:50
ojj ale 2 miesięczne maleństwo jest jeszce za małe do tego nosidła:(

u mnie klamra trzyma super ale ja klamrę mam zawsze hmm "na stałe" ustawioną i nie mam potrzeby regulowania jej po założeniu;)

mjarym
04-09-2009, 21:45
ojj ale 2 miesięczne maleństwo jest jeszce za małe do tego nosidła:(

u mnie klamra trzyma super ale ja klamrę mam zawsze hmm "na stałe" ustawioną i nie mam potrzeby regulowania jej po założeniu;)

Chyba coś wymyśliłam z klamrą. Jeszcze nie przetestowałam nosząc, bo maluszek spi, ale chyba odnalazłam ułożenie klamry najlepsze z możliwych;) I wygląda mi inaczej niż to na pokazanym zdjęciu.

co do wieku, to nie wiedziałam przed kupnem o ograniczeniach. różnie tu na forum dziewczyny pisały. Info na stronie z której kupowałam że od 2 miesiący gdy trzyma główkę. A w samym nosidle ONO na ulotce jest że 3 miesiące.
Dodam, że mój maluszek konczac 5 tygodni miał ponad 5,5 kg, teraz ma na pewno ponad 6 kilo i jest dość duży jak na swój wiek. Już trzyma główkę, ale jeszcze niepewnie, więc chodzę z nim nosząc go oczywiście na brzuszku i podtrzymując ręką.
Mnie do nosidła skłoniło ładne wykonanie, kolor i cena oczywiście. Nie znam się na innych nosidłach ergonomicznych, porównywałam ceny i cena tego jest zdecydowanie nizsza i jak na swoje plusy i minusy (o których powyżej pisały juz dziewczyny) myślę że zachęcająca.

Meta
04-09-2009, 22:07
Już trzyma główkę, ale jeszcze niepewnie, więc chodzę z nim nosząc go oczywiście na brzuszku i podtrzymując ręką.
Mnie do nosidła skłoniło ładne wykonanie, kolor i cena oczywiście. Nie znam się na innych nosidłach ergonomicznych, porównywałam ceny i cena tego jest zdecydowanie nizsza i jak na swoje plusy i minusy (o których powyżej pisały juz dziewczyny) myślę że zachęcająca.

mjarym, ani waga, ani wzrost, ani nawet fakt trzymania głowy u dziecka 2-miesięcznego nie mają tutaj nic do rzeczy. Mówisz, że podtrzymujesz maluszkowi główkę - u takiego maleństwa to jednak nie wystarczy, najważniejsze jest odpowiednie podparcie kręgosłupa na całej jego długości. Czy to nosidełko otula szczelnie Twoje dziecko, przykleja je do Ciebie tak, że nawet kiedy się pochylisz, nie robi się między Wami żadna szpara? Czy plecki maleństwa są odpowiednio zakrzywione a fizjologiczna żabka zachowana (fizjologiczna, nie "rozjechana")? To bardzo ważne, żeby te warunki były spełnione - w przeciwnym razie noszenie w nieodpowiednim nosidle może dziecku zaszkodzić :roll:
A próbowałaś chusty? Wydaje się bardziej skomplikowana, ale po kilkunastu próbach okazuje się, że nie taki diabeł straszny :) Dobrze zawiązana chusta pozwala nosić noworodki od samiutkiego początku :)
I proszę, nie przyjmuj moich słów jako krytyki, niczego złośliwego nie mam na myśli...

Kanga
04-09-2009, 22:14
ze się wetnę.. widziałam w ono niespełna dwumiesięczniaka i było ok. ono można mocno zawiązać tak aby szczelnie otulało dziecko, bo pasy są wiązane i pod kątem a żabę można wyregulować tym sznurkiem. moim zdaniem warunkiem noszenia w tego rodzaju nosidłach jest trzymanie samodzielne głowy - niezależnie od tego co producenci wypisują. podobne odczucia mam co do marsupi i bondolino

morepig
04-09-2009, 22:28
ze się wetnę.. widziałam w ono niespełna dwumiesięczniaka i było ok. ono można mocno zawiązać tak aby szczelnie otulało dziecko, bo pasy są wiązane i pod kątem a żabę można wyregulować tym sznurkiem. moim zdaniem warunkiem noszenia w tego rodzaju nosidłach jest trzymanie samodzielne głowy - niezależnie od tego co producenci wypisują. podobne odczucia mam co do marsupi i bondolino
podpisuję się obiema ręcyma, też widziałam i też IMO jest ok. o ile choć troszkę kontroluje łepek.
na pewno juz lepsze to niz niedociagnieta kieszonka, tak btw... :)

mjarym
04-09-2009, 23:20
dzięki za ostatnie wypowiedzi.

niestety w chuście mój maluszek się dusił, wił, czerwienił, kręcił, wiergał nózkami i odpychał rączkami. źle się czuł nic nie widząc i nie mogąc poruszyć rączkami i ni jak nie umiałam go do niej przekonać. jak dotąd. próbowałam w dwóch. będę jeszcze próbować, ale potrzebowałam takiego rozwiązania na już. i to nosidło zaskoczyło.
wydaje mi się też lepsze na lato - zostaje więcej przestrzeni na oddychanie. między ciałkami które tak mocno się stykają powstaje ogromne ciepło i w nosidle jest więcej przestrzeni po bokach na oddychanie. chusta niestety za mocno opatula i grzeje IMO.

po dociągnięciu nosidła dobrze nie widzę za bardzo różnicy między nim a chustą w przywieraniu dziecka do ciała.

a nóżki w żabkę układają się dobrze - sznureczek do tego się przydał.

Anna Nogajska
04-09-2009, 23:36
myślę, że po prostu z nosidłami jest tak, ze nie da się generalizować.
trzeba przymierzyć do konkretnego dziecka i tyle.

na mojej julce totalnie się nawet najbardziej dopasowane mt nie sprawdziły, w ONO górna część plecków kompletnie nie podtrzymana...
jeśli chodzi o malutkie dzieci to do tej pory najbardziej podeszło mi bondolino. ergo, manduca itd, dają za szeroką żabkę.

ale dzieci maja różną budowę, różną długość tułowia i nóżek. i pewnie stąd te odczucia wynikają.
i pewnie są uzasadnione przypadki, kiedy mozna zamiast chusty nosić noworodka w nosidle. ale dobrze byłoby, gdyby ktoś z doświadczeniem na to zerknął. co mnie zaskakuje to fakt, że 2 miesieczniak nie ma w ONO ograniczonego pola widzenia. przydałyby się fotki :) mały wyjątkowo duzy musi być :)

odynka
05-09-2009, 09:46
ja też sie podpiszę pod dziewczynami, jeśli dziecko samodzielnie ładnie już trzyma główkę to ONO i nie tylko będzie super;)

Linda
05-09-2009, 10:36
Super dziewczyny, ale nie widzialam jeszcze dwumiesiecznego malucha, ktore ladnie samodzielnie trzymaloby glowke...chyba, ze znamy rozne pojecia 'samodzielnego' trzymania glowki..:rolleyes: Oscar zawsze spal na brzuszku, juz jako 6 tyg maluch unosil glowke lezac na brzuszku, ale ja nie nazwalabym tego samodzielnym trzymaniem glowki.

Dagmara
05-09-2009, 11:25
A ja bym nie wsadziła takiego malucha w żadne nosidło. Podejście większości z zeszłego roku bardziej mi się podobało. Ja nie wsadzę nigdy nie siedzącego dziecka w nosidło, wolę chusty.

Meta
05-09-2009, 11:55
A ja bym nie wsadziła takiego malucha w żadne nosidło. Podejście większości z zeszłego roku bardziej mi się podobało. Ja nie wsadzę nigdy nie siedzącego dziecka w nosidło, wolę chusty.

:thumbs up:
A swoją drogą ciekawe, jak to podejście większości ostatnio ewoluuje, nie tylko w temacie noszenia 2-miesięczniaków w nosidłach... :roll:

agata_t
05-09-2009, 12:55
Trochę się zdziwiłam...
Maluch, który trzyma główkę w wieku 2 miesięcy???
Dziewczyny, codziennie badam wiele noworodków i niemowlaków i naprawdę przy zdrowo rozwijającym się dziecku o trzymaniu główki możemy najwcześniej mowic w wieku 3 miesięcy! Bo trzymanie główki to jej pełna kontrola, także w pochyleniach bocznych, umiejętnośc reagowania na nagłe zmiany położenia główki np przy wstrząsach. Ja dziecka, które w wieku 2 miesięcy ma PEŁNĄ kontrolę główki nie widziałam...
Nie wypowiem się o ONO, ponieważ go nie widziałam, ale wszystkie nosidła i MT, które znam (zaznaczam, że nie wszystkie oczywiście znam) nadają się dla dzieci najlepiej siedzących, a przynajmniej takich z mocnymi mięśniami przykręgosłupowymi w odcinku szyjnym i piersiowym (które to właśnie wzmacniają się podczas prób pełzania, raczkowania, siadania). Chodzi o dobrą stabilizację kręgosłupa. Jeżeli ONO otula mocno jak chusta i zapewnia pełną stabilizację to w porządku.
Ja nosiłam Hanię w MT, Ergo, próbowałm Manducę, teraz mam NubyGo, wszystkie jak już porządnie siedziała i super raczkowała. W żadne z nich nie wsadzilabym takiego malutkiego niemowlaczka. Wiem że są jakieś wkładki noworodkowe, ale ciężko mi sobie to wyobrazic, a nie miałam okazji zobaczyc.

Linda
05-09-2009, 14:33
Agato:thumbs up: Brawa dla tej pani:applause::applause: za rozsadne podejscie do sprawy! Ja podobnie tez jak Dagmara, nei wsadzilabym mojego noworodka/dwu-trzy miesieczniaka do zadnego nosidla ergonomicznego, mt, etc... Testowalam juz duzo nosidel (nie nosidlam w bondolino, marsupi plus, wiec o tych sie nie wypowiem..) i mt. Niby Eden MT jest dla noworodkow, ale co z tego ze ladnie otula, etc, jak i tak nie uzyska sie w tym mt idealnej pozycji dla noworodka!

Rozumiem, ze firmom szyjacym ergonomiki badz mt zalezy na znalezienu jak najszerszej rzeszy odbiorcow, ale sorki.. dla mnie reklamowanie nosidla ergonomicznego jako takiego dobrego dla malutkiego dziecka (a nawet noworodka) i dla dwulatka jest pomylka, zlym chwytem marketingowym! Troche sie wkurzam jak producenci pisza i zachwalaja, ze ich nosidlo super podtrzyma kregoslup, glowke dziecka tak malutkiego, a potem nadal bedzie sie nadawac dla dwuletniego dziecka:mad:mad Tak jak nie da rady kupic MT, ktory bedzie ok dla np 6 miesieczniaka, a potem posluzy jeszcze przez 2+ lata, tak nie da sie kupic nosidla eronomicznego, ktory spelni podobne oczekiwania. Nawet bardzo dobra manduka dla przecietnego dwulatka bedzie za mala, nawet moj ulubiony calyx zrobil sie za maly dla mojego 27 miesiecznego synka.

Mam nadzieje, ze mnie nie zlinczujecie za moja odpowiedz:?:

odynka
05-09-2009, 15:11
ja nic mądrego nie napiszę więcej - tak jak pisałam dla mnie dziecko które co najmniej (piszę co najmniej bo wolałabym żeby już samo siedziało) samo dobrze nie trzyma główki nie nadaje się do nosidła - takie oto spaczenie mam... pozatym dla mnie cały urok noszenia takiego maluszka jest gdy jest noszone w chuście:)

ale Linda nikt nie namawia na zakup ONO dla niemowlaka - na nosidłach jest wyraźnie napisane że nadają się dopiero dla dzieci samodzielnie trzymających główkę...
ja ostatnio ONO nie sprzedałam bo Pani chciała dla niemowlaka i zdziwiła się jak zaczęła ze mną rozmawiać... dlatego nosidło puściłam do testów - żeby ludzie zobaczyli jak wygląda i dla kogo się nadaje...

pozatym ta rozmowa chyba powinna byc prowadzona niekoniecznie na wątku recenzującym nosidło;)

oczywiście bez obrazy dla nikogo...

marta-la
05-09-2009, 17:05
A podobno OT mówimy NIE :p

A tak na poważnie dziękuję za możliwość testowania. Niestety nie pochodziłam w nosidle bo okazało się dużo za małe na moją Zosię ale wierzę że rodzice z maluszkami będą mogli spokojnie z niego skorzystać. Ale przymiarki były i oto moje spostrzeżenia.

OBIEKTYWNIE - moim zdaniem BARDZO głupim pomysłem jest kapturek zapinany na guziki. Te guziki po kilku testowaniach już ledwo trzymają się na cieniutkiej nitce i obawiam się że może zostać pewnego dnia w łapce dziecka co nie jest bezpieczne. Z tego powodu nie kupiłabym tego nosidła.

A SUBIEKTYWNIE - nie jestem zwolenniczką bardzo szerokich pasów ale te są dla mnie znacznie za wąskie. Kaptur wolałabym cieńszy. Ale to są moje osobiste odczucia które nie muszą się zgadzać z innymi.

A poza tym nosidło uszyte solidne z mocnego materiału. Genialny pomysł ze sznureczkiem dzięki któremu można zwęzić panel. Bardzo podoba mi sie ten pomysł chociaż wolałabym sznurek lepszej jakości.

Raz jeszcze dziękuję

odynka
05-09-2009, 19:03
pewnie ile osób tyle opinii;) dla mnie np szerokość pasów jest super bo w większości MT górne pasy są dla mnie stanowczo za szerokie;) i generalnie jedyna rzecz którą koniecznie bym zmieniła to guziczki ale ja rozpieszczone przez napy jestem:P no i nie lubię kapturków więc jestem mało obiektywna:P

marta-la
05-09-2009, 19:06
i generalnie jedyna rzecz którą koniecznie bym zmieniła to guziczki ale ja rozpieszczone przez napy jestem
Ale tu nie chodzi o Twoje rozpieszczenie napami tylko o bezpieczeństwo dziecka. Mam nadzieję że takie recenzje są cenne dla producentów i dadzą trochę do myślenia.

I zapomniałam dodać że bardzo mi odpowiadał pas dolny. Nie miałam zastrzeżeń.

odynka
05-09-2009, 19:13
Marta ale ja to napisałam jako swoje odczucie... poza tym np Nelly nie sięgała do guzików... zresztą nie tylko ONO ma kapturki na guziki a plusy i minusy można znaleźć pewnie w każdym;) nie chodzi przecież o to żebyśmy "szły" w jakieś przepychanki słowne... każdy wyraża swoją opinię i ja jestem każdemu z osobna bardzo wdzięczna bo uwagi są cenne...

a odn producentów to nie jestem w stanie się wypowiedzieć ale myślę że wezmą Wasze sugestie pod uwagę;)

marta-la
05-09-2009, 20:32
Marta ale ja to napisałam jako swoje odczucie... poza tym np Nelly nie sięgała do guzików... zresztą nie tylko ONO ma kapturki na guziki a plusy i minusy można znaleźć pewnie w każdym;) nie chodzi przecież o to żebyśmy "szły" w jakieś przepychanki słowne... każdy wyraża swoją opinię i ja jestem każdemu z osobna bardzo wdzięczna bo uwagi są cenne...

a odn producentów to nie jestem w stanie się wypowiedzieć ale myślę że wezmą Wasze sugestie pod uwagę;)

Oj oj chyba zbyt emocjonalnie podchodzisz :ninja:
Nie wiem jak jest w innych nosidłach ale chodzi mi o to że w tym za kilka noszeń te guziki się odprują, tylko tyle chciałam napisać bo dla mnie to spory minus i nie miałam na myśli żadnych przepychanek słownych.

odynka
05-09-2009, 20:36
hihi to nie było do Cię tylko ogólnie;) znów słowo pisane i to co miałam na myśli nie poszły ze sobą w parze;) no ale może już koniec tego OT z mojej strony, przepraszam że się wypowiadałam ale tak po kolei przychodziły mi różne rzeczy do glowy nt nosidła które przecież sama też testowałam...

lola_22
17-09-2009, 22:36
to ja sprowadze watek na wlasciwe tory ;-) (z opoznieniem za ktore przepraszam)

wrazenia przed noszeniem - małż rozpakował i powiedział - o fajne ! a to sie liczy bo na wiekszosc "pomocy noszeniowych" pozostaje obojętny
Mnie spodobał sie kolor ale polaczenie tej super zieleni z zupelnie niepraktycznym bo brucznym bialym jest nietrafione.
Poza tym nosidło wygladało na fajnie odszyte tylko guziki prawie dyndały - marta-la tu w pelni sie Toba zgadzam
Do nosidła wsadziłąm lalę - fajnie razem wygladałysmy, tylko nie moglam jej dobrze ułożyc , gniotła mnie nosem w łopatki )wiec dla malych / drobnych dzieci zdecydowanie odradzam . Ale juz moja drobna ale 7,5 miesieczniaczka miala sie w ONO doskonale - moglam ja odpowiednio dociagnac (w nosidłach tego nie lubię, bo zawsze musze poprawiac jakies sprzaczki) pasami i zawiazac jak chciałam. A gdy usnęła zapielam kapturek i moglam sie nie martwic o główke . Ale fakt kapturek pomagal zalozyc M. bo strasznie krotkie te paski ;-)

I mam pytanie z serii głupich - odynko czy klamra w pasie była dobrze założona ? Bo wszystkie nosidła jakie znam maja system pozwalajacy dociagnac ja poprzez pociagniecie za koniec a tu tak jakby zalozona byla na odwrót i z dociagania nici. Ale moglo mi sie cos pomylic :confused:
dziekujemy za mozliwosc testowania :thumbs up:

odynka
18-09-2009, 10:08
dzięki za recenzję - na klamrę kurcze nie spojrzałam - luknę;)

nosidło po liftingu poleciało już do następnej osoby więc teraz myszamisiowa czekamy na Twą recezję;)

morepig
18-09-2009, 10:40
Oj oj chyba zbyt emocjonalnie podchodzisz :ninja:
Nie wiem jak jest w innych nosidłach ale chodzi mi o to że w tym za kilka noszeń te guziki się odprują, tylko tyle chciałam napisać bo dla mnie to spory minus i nie miałam na myśli żadnych przepychanek słownych.
to ja jeszcze dorzucę- w moim guziczki się mają swietnie a mam prototyp czy tam mega pierwszą ubogą niepoprawioną wersję, do tego zajechane już niezle.
czyli widocznie guziczki zalezą (zalezaly bo juz zmieniono) od humoru pani wszywającej? albo od LOSU :D
no ale teraz guziole, bo są duze w porownaniu ze starymi, trzymająchyba na amen :)

odynka
18-09-2009, 12:02
no teraz to nie ma szans oderwać;) w tych które w domu mamy tez guziki się super trzymają - pewnie testowe guziki się takie trafiły "samodzielne";)

lika
19-09-2009, 21:33
Miałam okazję przetestować Ono w kolorze zielonym. Nosiłam w Ono przez kilka godzin, podczas jednego z festynów na Krakowskim Przedmieściu i było super wygodnie. Moim zdaniem to jest naprawdę bardzo dobre nosidło. Wygodniej mi się w nim nosiło niż w manduce i równie wygodnie jak w bondolino. Bardzo wygodne są pasy, zarówno dolny, jak i górne. Wykonanie porządne, dobry materiał, mięciutkie, wygodne dla małej. Kolor bardzo mi przypadł do gustu - to taka trochę butelkowa zieleń.

Jednak ma ONO jeden minus i to jak dla mnie dość poważny. Już o tym pisała marta-la - guziki na psach naramiennych. W nosidełku, które testowałam były to takie jakby "kamyczki", dość słabo przyszyte. Kiedy siedziałam z córką (zawiązaną z przodu) w metrze, mała próbowała się nimi bawić, co jest raczej niebezpieczne. Bardzo przeszkadzały mi też przy noszeniu torby na ramieniu.

Generalnie chętnie kupiłabym ONO gdyby był lepij rozwiązany sposób mocowania kapturka. Nie wiem, jak zostało to rozwiązane po liftingu, o którym wspomniała Odynka.

Bardzo dziękuję Juliwek za pożyczenie nosidła do przetestowania.

m.m.
25-09-2009, 13:22
dziękuję za możliwość testowania ono. niestety na temat jego "nośności" nie mogę się wypowiadać ponieważ okazało się dla Kluski za duże (wszycie pasów wypadało na wysokości jej czoła) i odmówiła współpracy. Kluska ma 12,5 m. i ok 73cm długości, jest drobniutka.
a więc wrażenia wzrokowo-dotykowe:
1.plusy
- cena
- materiał wewnątrz jest gruby, porządny, kojarzy mi się z marynarskim :hide:
- pas biodrowy jest szeroki, dobrze uszyty, dobrze się układa
- patent ze sznureczkiem do regulacji panela
- gumki po bokach kapturka
2. minusy:
- jakość sznurka do regulacji panela
- sposob zapinania kapturka, wolę wariant ze sznurkiem

sylwia-lubin
16-10-2009, 11:31
Pozwolę sobie tutaj napisać... mimo, iż na liście mnie nie było.
Dzięki uprzejmości Asi (JKG) miałam możliwość potestować ONO. A z tego co rozumiem po to sa testy by opinia nasza przybliżyła również innym dany produkt.

No więc... jak zwykle są dla mnie i plusy i minusy....

Zacznę od minusów..
1. Klamra... albo źle założona albo ja blondynka... ale nie chciałam się szarogęsić i tak udało mi się testować na krzywy ...
nie dało się dociągnąć... po założeniu. Musiałam przed ustalić potrzebną długość pasa.
i jak dla mnie to coś za delikatna i raczej nie miałam do niej zaufania zwłaszcza jak po pierwszym kilkuminutowym noszeniu kiedy ściągałam córkę to wręcz wyskoczyła tylko po dotknięciu.

2. Drugi minus (ale maleńki jak dla mnie bo nieistotny dla komfortu noszenia) - kolor.

Może i piękna butelkowa zieleń, ale mi kojarzyła się z drelichem mojego ubrania roboczego z czasów kiedy go jeszcze używałam (jestem leśnikiem z zawodu i takie właśnie ubranka nosiliśmy)

teraz plusy...
1. WYGODA DZIECIA- Amelka dała się zawiązać po 3 godzinnym spacerku, głodna i zmęczona. Przytuliła się do mnie i spokojnie czekała aż jedzonko się zagrzeje. Wyglądało na to , że jest jej wygodnie. W chustę ponownie bym jej nie zawiązała.

W sumie spędziłyśmy razem około 3-4 godzin w ONO. Nawet M nie mógł się doczekać prób.

2. WYGODA NOSZĄCEGO - oboje byliśmy bardzo zadowoleni. Ciężar się pięknie rozłożył. ujęło klusce kilogramów.

M nawet pytał od razu o cenę.... bo tak to on by częściej ponosił. :) W chustę ja go motam jakoś sam ma opory.

to by było na tyle... mam nadzieje, że Odi nie będzie zbyt zła na to, że się podpięłam pod testy. Ale całą sobotę i tak by leżało... bo Asia nie mogła...

odynka
16-10-2009, 11:35
dzięki Sylwia:D cieszę się że Wam się podobało:) kurcze z tą klamrą znów musi być coś źle założone:(

MamUsza
21-10-2009, 19:59
Też miałam przyjemnośc testów- Dziekuje Odynko.

Ogolnie nosidło super, fajnie zwężany palnel pod pupką. Ładnie szyty, fajny pas biodrowy.
dzieciowi podobały się guziczki/napki- nie wiem jak sie to nazywa od kapturka.
U nas zapięcie działało super.
Do slabych punktów jak dla mnie należą:
- kolorystyka - jakby pojawiły sie jakies ładne limity z pieknymi panelami - było by super!
- jak dla mnie pasy naramienne trochę wąskie- uwierały mnie przy moim klocku. Ale ja wogole mam słaby kręgosłup. Jak dla mojego mężola troche za krótkie pasy bo nie mógł skrzyzować pasów na klacie i zawiązać bo były za krótkie.Ale On z tych wielkogabarytowych.
- i jeszcze jedno- ale tu nie mam większego porównania. Otóz mam mietka z obrusu IKEA ( kiedys sie takowe obrusy tkane skośnokzywżowo pojawily) w nim dociąga sie dziecia rewelacyjnie. Tu jak podciagalam pasy podrzucajac małego czulam opór. Bawełna czepiała sie bawełny i nie było poslizgu w podciaganiu. Zaznaczam ze nie wiem jak jest w innych.

W załaczniku pare fotów mojego M i M..atiego :
http://farm3.static.flickr.com/2506/4032728478_22a5aca334.jpg
http://farm3.static.flickr.com/2570/4032723640_9d1a9b2cae.jpg
http://farm3.static.flickr.com/2610/4031969455_4145e2c232.jpg

Pozdrawiamy!

JKG
25-10-2009, 12:56
:hide::hide::hide::hide::hide:
Zaległości mi się porobiły ;?
No ale już maluje swoje uwagi do ONO
Przepraszam z góry za nienejlepszę zdjęcia ale pogoda była taka BAROWA że tylko w domu ponosiłam troche
http://img24.imageshack.us/img24/8733/sdc12222v.jpg (http://img24.imageshack.us/i/sdc12222v.jpg/)
http://img40.imageshack.us/img40/6916/sdc12219.jpg (http://img40.imageshack.us/i/sdc12219.jpg/)

Zaczne od plusów:
- szeroki i fajnie wyprofilowany pas biodrowy;
- duży zagłówek miękki fajnie podtrzymuje głowe dziecka szczególnie spiącego na plecach
- kieszonka na panelu bardzo praktyczna
- pasy naramienne troche wąskie ale dobrze wypełnione
- przyjazna cena
Z zalet to chyba by było u nas tyle ;)))
Minusy:
- dla mojego Tomka panel już za wąski a nosi ubranka 86 (widać zwisające nózki na drugiej fotce)
- z klamrą coś jest nie tak - przekładałam ją w kilka możliwych wersji i albo trudno ją dociądnąc bo końcówka pasa jest od wewnętrznej strony albo rozsuwa się ;( Widełki klamry jak dla mnie są bardzo delikatne, zdarzyła mi się też jedna niepokojąca rzecz - w czasie mojego noszenia i zajęć domowych klamra sama się zozpieła :omg: Odkurzałam z Młodym na plecach i kilka razy się schylałam, w pewnym momęcie poczyłam luz na brzuchu, w spodnaich miałam pasek z metalową trzpiączkom i gdzieś musiały najść na siebie podczas kucania i Ono samo się rozpieło :omg::omg::omg: Gdyby nie górny pas skrzyżowany pod pupom to Młody już by leżał na podłodze :roll:
Mam nadzieje że tylko ja miałam taki "wypadek przy pracy" ale warto skontrolować... M sugerował inny typ klamry.

Dziękuje za możliwość testowania ;)
Asia

odynka
25-10-2009, 13:15
dzięki kochane za zdjęcia:) i za recenzje ofc:)
kurcze to jak to z tą klamrą w końcu że u jednych dobrze zapięta u innych coś nie tak z nią:(

jana
05-11-2009, 02:51
na testy się nie załapałam, więc kupiłam własne :lol:

nosidło wygodne, hybryda to jednak fajna sprawa,

bardzo mi się podobało, ze dziecię jest tak wysoko- wtedy odlada świat "od góry" i nie musi się wychylac na boki, co jest niezwykle irytujące:roll:

pasy górne sa jakby zbyt wąskie lub za mało wypełnione, choć to w przypadku mniejszego dziecka może być zaletą - takie pasy zajmują mało miejsca przez co nosidło składa się do małych rozmiarów- co IMO jest bardzo ważne

dla mojego 20 miesięczniaka stanowczo jest panel za niski (noszenie na plecach odpada, bo dziec oglada niebo i sie wychyla do tyłu , zresztą mój ma od zawsze tendence do wychylania się :roll:) i moglby byc szerszy,

dla maluchow bedzie jak znalazl :)

acha, jeszcze kapturej taki jakos mało estetyczny mi sie wydał ;-)


chętnie wypróbowałabym takie nosidło w wersji toddler :cool:

I jeszcze jedno- cena jest BOSKA :))

britta
10-11-2009, 13:50
Testowalam zielone Ono z 13-miesiecznym, ok. 10-kilogramowym synkiem

Jestem pod wrazeniem, bo nosidlo jest super!

Przede wszystkim pierwszy raz mialam do czynienia z hybryda i uwazam ze to bardzo wygodne rozwiazanie, pasy mozna dowolnie dociagac i nie ma nadmiaru klamer i paskow. Nosze z przodu, pasy skrzyzowane na plecach tak fajnie przylegaja, ze pod kurtka nie robi sie garb jak w innych nosidlach.
Nosidlo jest lekkie, material calkiem przyjemny, kolor ok.
Bardzo wygodny, swietnie wypelniony pas biodrowy. Z klamra na pasie biodrowym nic zlego sie nie dzialo, nie wypina sie, dodatkowo jest zabezpieczajaca gumka.
Kapturka nie uzywalam, ale jest miekki, guziczki bardzo sie podobaly Misiowi, nie musialam szukac dodatkowej zabawki :)
Nosi sie wygodnie, dobrze odejmuje kilogramy dziecka.

No i teraz sie bede czepiac:
Klamra nie daje sie regulowac po zalozeniu i to jest najwiekszy minus.
Pasy ramienne dla mnie za dlugie, moglyby byc nawet o 30 cm krotsze, ale rozumiem, ze trzeba dopasowac tez do wiekszych osob i roznych wiazan. Sa tez albo odrobine za waskie albo zbyt slabo wypelnione, bo na samej koszulce troche sie wrzynaly w ramiona. Na grubszym ubraniu juz bylo ok.
Zmienilabym podszewke na jakas bardziej przyjazna, przynajmniej na kapturku, bo tam jest widoczna a nie robi zbyt dobrego wrazenia.

Pozdsumowujac, bardzo sie ciesze, ze powstalo takie dobre nosidlo rodzimej produkcji, w swietnej cenie. Jak tylko klamra zostanie zmieniona na lepsza i pasy ramienne lepiej wypelnione to kupuje, bo moim zdaniem pod wzgledem wygody noszenia Ono moze smialo konkurowac z Manduka.

Daje 5 z minusem

Odi, dziekuje za mozliwosc testowania!

odynka
10-11-2009, 13:53
a zdjęcia gdzie?:)

dzięki dziewczyny za rzetelne recenzje - mam nadzieję, że pomogą ulepszeniu nosideł ONO:)

britta
10-11-2009, 13:56
edytuje i wrzucam obiecane zdjecia

http://images42.fotosik.pl/140/78a600e98a475124med.jpg

http://images45.fotosik.pl/228/4d30072b8a1504fcmed.jpg

pulcheria
10-11-2009, 14:22
I ja w końcu odrabiam zaległości :oops:
Nosiłam 19 miesięczną córę o wadze 9,5 kg (więc nie żaden tam klocek :p) oraz wzroście 80 cm.
Jestem mało obiektywna, bo stwierdziłam przede wszystkim, że hybryda zupełnie mi nie leży. MT zakładam równie szybko jak ONO, a jak dla mnie MT jest w porównaniu do ONO wygodniejsze :hide:
Na plus jest na pewno bardzo wygodny pas biodrowy, staranność wykonania, obecność kapturka, kieszonka, patent ze zwężaniem panela, możliwość złożenia do niewielkich wymiarów oraz fakt że jest to w moim odczuciu wygodne nosidło.
Na minus: za długie jak dla mnie pasy naramienne i krótki panel (nie bardzo umiałam młodą nosić z rączkami w środku, a akurat miała taki kaprys :rolleyes:).
O funkcjonalności kapturka się nie wypowiem, bo moje dziecię od wieeelu miesięcy nie sypia w żadnym sprzęcie do noszenia :ninja:
Z klamrą nic się nie działo, co więcej byłam ją w stanie dociągnąć po założeniu, więc nie wiem o co chodzi z tą trudnością z dociągnięciem.
Myślę, że abstrahując od własnej niechęci do hybrydy, polecam to nosidło :thumbs up:

Aha, zdjęć nie będzie, bo nam padł aparat niestety.

ina
23-11-2009, 14:06
A ja chciałam tylko powiedzieć, że we wrześniu jak byliśmy nad morzem to podesłałam Ci klientkę na czerwone ono. Miałam okazję je również testować, bo przyszło jak jeszcze byliśmy na wczasach. Bardzo mi się podobało :D

odynka
23-11-2009, 14:41
:)

britta ale Wam w nim super:) i jak ładnie nóżki rozłożone:)

ekspreskawowy
24-11-2009, 10:48
Miałam przyjemność testować roboczo-zielone ONO i po przeczytaniu tego wątku trudno jest mi napisać coś żeby się nie powtórzyć.

Generalnie moje odczucia na temat tego nosidła są bardzo pozytywne - zasłużyło na piątkę :D
Wygodne, dziecko montowało się super (nosiłam tylko na plecach), fajny ten patent z gumkami na brzegach kapturka - dzięki temu bardzo łatwo go samemu założyć. Pasy dla mnie były w sam raz - i długość i wypełnienie. Klamra nie sprawiała żadnych kłopotów, trzymała jak przymurowana i zapinała się praktycznie sama :). Spodobał mi się ten drelichowy materiał z którego uszyte jest ONO - solidny i taki "czepliwy", więc pasy się nie luzowały przy węźle i nie zjeżdżały z ramion.
Gdyby nie to że mam dwa MT, onbu i ergonomika to bym sobie jeszcze ONO sprawiła bo naprawdę za taką cenę tyle wygody to jest coś.

Jedyny dostrzeżony przeze mnie minus to raczej kwestia upodobań kolorystycznych - nie pasowała mi ta jasna podszewka, lepiej gdyby była ciemna albo w kolorze nosidła.

magdziara
27-11-2009, 21:16
ha teraz ja. Niestety też bez zdjęć. testowałam nosidło każdego dnia przynajmniej dwa trzy razy dziennie.Chodzę ze starszakiem i po starszaka do szkoły no i inne sytuacje...Jak przyszło Ono i założyłam je pomyslałam ale super pas biodrowy. Od Mt często mi się wrzynał a tu komfort i wygoda.nie było problemu z jego regulacją i nawet na dwór na cienką kurtkę nie musiałam zmieniać szerokości pasa.Pas nie rozluźnia się jak w Mt jest stale tam gdzie powinien być. panel bardzo fajny, przyjemny w dotyku materiał i taki ładny zielony kolor.Mankamentem jest ten dyndający kapturek.I ja bym chetnie widziała rzep przy kieszonce na panelu włożyłam tam komórkę i mimo, że tam jest gumka jak się schyliłam komórka się wyślizgnęła( Nic jej się nie stało)
To chyba tyle z moich spostrzeżeń.
pozdrawiam i dziękuję za testowanie.

zuzia81
05-12-2009, 15:21
To i ja wtrące swoje tzry grosze. Od wczoraj dzięki Odi jestem szcześliwą posiadaczką ONO w kolorze czarnym.I tu narażę sie większosci bo zostało zakupione dla 3,5 miesięczniaka:)
I wiecie co?Jest cudowne,Młody przeszcześliwy a nosidło mega wygodne.Ale po kolei:roll:
Jest mieciutkie, ale i solidnie, porzadnie wykonane.Swietny pomysł ze zwężanym panelem, mozna idealnie dopasować do wielkości malucha tak, aby zrobić porzadna żabke.Fajny kapturek-ja przypięłam go dopiero jak Młody usnął bo świetnie trzyma główkę a tak nic nie zasłaniało mu widoków,Po przypięcia zwiniętego tez sie nie denerwował( a w chuscie jak próbuje założyć mu odrobiny poły chusty w 2x wybudza sie od razu wrrr....)
Bardzo wygodnie i szybko sie zakłada.Pasy dość długie, ale nie koszmarnie długie.Jedynie faktycznie mogłyby być ze 2cm szersze.Nam póki co było wygodnie ale synek jeszcze lekki wiec jak bedzie później to nie wiem.
Mąż zachwycony i juz mi dziś chciał chusty wszystkie wyprzedawac :twisted:
Dla mnie super wygodne i najwazniejsze, ze dla Młodego również na 100%. W chuscie sie zawsze nawścieka zanim zasnie a tu chwila moment i bez awantur Młody śpi....
Naprawde ciesze sie,ze je kupilismy:thumbs up:Jeszcze raz dzieki Ci Odi:hello:

zuzia81
05-12-2009, 16:32
obiecane zdjecia choc marnej jakosci.obiecujemy poprawe:hide:

http://images45.fotosik.pl/235/52d054f96decc191med.jpg (http://www.fotosik.pl)


http://images38.fotosik.pl/231/80af68bd73bce780med.jpg (http://www.fotosik.pl)

nella
05-12-2009, 21:39
3 miesięczniaka w Ono nie skomentuję bo przecież były prośby modów w/s OT na "recenzjach"

Dzięki uprzejmości Odynki testowalismy Ono:)

- jak dla mnie wspaniałe nosidło, najbardziej podobało mi wypełnienie pasa biodrowego -nieeesamowicie wygodny pas, ale naramienne też super wygodne, nie zsuwały się przy noszeniu na plecach, co pewnie zawdzięczały odpowiedniemu wszysiu

jesli chodzi o kapturek - mnie nie rzucił na kolana, szczególnie, że przy motaniu Krzysia, kapturek co i rusz lądował między nosidłem, a Krzysiem:hide:co mi się wcześniej nie zdarzało:omg: ... tu musiałam pilnować by znalazł się w odpowiednim miejscu

panel świetnie wyprofilowany

coś nie moglismy się dobrze dociągnąć, ale po kilku próbach motania już się z Ono dopasowalismy:thumbs up: jesli zdecydujemy się z małżem na nosidło raczej będzie to ONO :)

EDIT: ODYNKA JUŻ WYJAŚNIŁA :)

zdjęcie pochodzi jeszcze z sesji kiepsko-dopasowanej:ninja:

_____ (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=30911917&filename=obraz_524.jpg)

dodam tylko, że Krzyś waży już 14kg i ma ponad 90cm :)

odynka
05-12-2009, 22:21
ja tylko przypomnę że klamry zostały zmienione - jest info na reklamie:)

dzięki dziewczyny za recenzje:)

nella
05-12-2009, 22:28
aaaaaaaaaa i dlatego dla mnie te klamry były super:duh: he he:) dobre

Asikka
28-12-2009, 21:47
Skończyłam testować ONO i toto mi się podoba :mrgreen:
Miękki pas biodrowy, wygodna klamra ułatwia i przyspiesza zamykanie. Wygodne wypełnienie pasów naramiennych, nic mnie nie uciskało.
Osobiście nie podobał mi się kolor (taka nie moja zieleń) ale kolor to już indywidualne upodobania. Nie mogłam sobie też poradzić z zapięciem kapturka ale to chyba przez to, że nie wyrobione są jeszcze dziurki. Sam kapturek gruby, mięciutki i chyba przez to cieplutki. Kieszonka na nosidle wygodna i przydatna (np. na bilety mpk) ale przy noszeniu z przodu.
Ogólnie jestem zadowolona z tego nosidła, szkoda, że przy tej pogodzie pasy naramienne plątają się po śniegu.

calineczka
14-02-2010, 01:24
dziękujemy za możliwość testowania!!
testowanie zaczeliśmy od rozpakowania paczki na poczcie ;-), bo przyszliśmy piechotką i Konrad zdążył się zmęczyć.
dla 12kg i noszącego rozmiar 80/86 prawie dwulatka za małe.
nosiłam tylko z tyłu.
z wyjętymi rękami ok, ale Młody lubi się do mamusi przytulić.
a czasemi zasnąć-w ono ni-dy-rydy.
ale mi było wygodnie jak go niosłam.
miałam problem z dociągnięciem klamry przy dolnym panelu-najpierw bez dziecia musiałam-jakoś z nim nie bardzo mi się udało..
fajny kolor (jak prałam zastanawiałam się czy ta zieleń "nie puści farby" ;-), ale było ok.
cena to niewątpliwy plus nosidła. gdybym ja i moje dziecko była nosidłowa, to ono tak miedzy 6 a 12 moze 14 mies. byloby super, ale my szmaciani bardziej w tymże okresie byliśmy-choć dla m. takie nosidlo w tym czasie byloby fajne, bo moglby z tylu nosic (bo w chuscie nie potrafi do dzis zawiazac placaczka).
zdjec nie posiadm :-( czego straasznie żaluje...

joasiek
18-02-2010, 14:21
Dziękuję za możliwość testowania
powtórzę się.... jakość + cena = 6 :)

Polecam

Mania
21-02-2010, 14:16
bardzo dziękuję za mozliwość testowania.
Plusy:
bardzo wygodne pasy naramienne
odejmuje ciężar
Minusy:
panel wydaje mi się wąski i mały
brak wyprofilowania pod pupą dziecka, trudno było mi jakoś usadowić małą w tym nosidle
I moje subiektywne odczucie co do tych guzików do zapinania kapturka: guziki dźwięczą i to mi przeszkadzało, a poza tym niewygodnie zapinało mi się ten kapturek na takie guziki

Ale ogólnie nosiło się dobrze. Mała była zadowolona, zasypiała na placach:)

http://lh5.ggpht.com/_T_YQ_JC4olQ/S4T1-P3ggaI/AAAAAAAAAbk/2R7SQRvksds/s720/IMG_3622.JPG

http://lh5.ggpht.com/_T_YQ_JC4olQ/S4T1__XJkXI/AAAAAAAAAbw/lQtO8jm4KW4/s720/IMG_3625.JPG

http://lh4.ggpht.com/_T_YQ_JC4olQ/S4T2AuMlfVI/AAAAAAAAAb0/C5Uo7dN4CFU/s720/IMG_3642.JPG

http://lh6.ggpht.com/_T_YQ_JC4olQ/S4T2B5hylVI/AAAAAAAAAcA/JZnDiiBovCE/s720/IMG_3661.JPG

qqrq5
21-02-2010, 14:57
bardzo fajne nosidło, zachciało mi sie własnego, ale dla mniejszego dziecka jak bede miała drugie


cena to niewątpliwy plus nosidła. gdybym ja i moje dziecko była nosidłowa, to ono tak miedzy 6 a 12 moze 14 mies.
dokładnie dla takiego dziecka max, bo moj 2latek miał za mało panelu na plecach jak i w Manduce :(

Pasiata
22-02-2010, 23:37
Testujemy ONO od soboty. To pierwsza hybryda, która wpadła w moje ręce.
1. Minusem była dla mnie klamra, której nie byłam w stanie dociągnąć...
2. Niestety na moją dziewczynę jest już za małe (nosimy rozmiar 86/92) - panel sięgał jej poniżej pach a o zapięciu kapturka raczej nie było mowy...
3. Fajny pomysł na zwężany panel.
4. Guziczki od kaptura pełnią świetnie rolę "zabawiacza".
5. Pasy naramienne fajnie wypełnione.
6. Fajnie się składa i nie zajmuje dużo miejsca.
Dziękuję za możliwość testowania!

Sania
23-05-2010, 11:52
W zeszłym tygodniu nabyłam w drodze kupna ONO od Odynki.
Jestem bardzo zadowolona. Co prawda do tej pory miałam do czynienia tylko z chustoMT, ale jednak zawsze to jakieś porównanie.

Wypróbowane zostało już zarówno po domu (wreszcie odważyłam się wrzucić Maćka na plecy) jak i w terenie.

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne: wybrałam czerwone z czarnym i kolor, materiały ect. po prostu zachwycają. Wszystko sprawia, że nosidełko wygląda na solidne, cieplutkie i mięciutkie.
Bałam się, że sobie nie poradzę z pasami (w chustoMT szło mi tak sobie), ale okazały się dobrze wypełnione, a materiał sztywny (nie wiem jak to będzie po dłuższym użytkowaniu), co sprawiło, że chyba pierwszy raz udało mi się małego dobrze usadzić w nosidełku (na siedząco w samochodzie wyszło najlepiej - pupka fajnie wpadła :)) i samej na tyle dobrze się obwiązać, że nic mi się nie wrzynało. Pas biodrowy też dobrze wypełniony i też mi nic się nie wrzynało ani nie uciskało przepony - co w chustach i MT dzieje się często. Klamry nie udało się dociągnąć po założeniu, ale nie przeszkadza mi to zupełnie, bo można to przecież zrobić przed włożeniem dzieciaka w panel.

W terenie sprawdziło się pierwszorzędnie - byłam na Trójstyku, gdzie złapała nas ogromna ulewa. Sprawdził się w tedy wypełniany kapturek. Mały był suchutki i słodko sobie spał, mimo, że wokół grzmiało jak z armaty :) Miałam na sobie białą bluzę i nic z nosidełka (którego nie prałam przed podróżą) nie zafarbowało.

Jedyne moje zaskoczenie to to, że ONO dla mojego 6,5 miesięcznego 8,5kg klocuszka na szerokość jest w sam raz... :omg:
Szczerze mówiąc myślałam, że poużywamy go znacznie dłużej...

Fota - jeszcze w słońcu:
http://lh4.ggpht.com/__arfT1l0SZU/S_jy2hCVnrI/AAAAAAAAJhk/1Ts-RFpTx5Y/s288/DSCN5618.JPG (http://picasaweb.google.pl/lh/photo/_zCV4FfGqvPcw6WiU39HFw?feat=embedwebsite)

odynka
23-05-2010, 11:57
ależ piękne zdjęcie:D cieszę sie że sie podoba:D pamiętaj też że u większego dziecka nie musi być już panel od kolanka do kolanka - ja w ONO nosiłam żabę jak miała 2 latka;)

Dharma
26-06-2010, 22:51
Kupiłam 'Ono' na bazarku... ale do rzeczy... Użytkujemy już 2-gi tydzien i jestem zachwycona. Doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie na motanie chusty nie ma czasu, miejsca itp. Bardzo przydatna kieszonka z przodu - w sam raz na chusteczki, albo telefon. Po raz pierwszy odważyłam się mieć dziecia na plecach, bo chusty nie umiem wiązać w plecaczek, a tu jest to proste. Kolory soczyste - nosidło prezentuje się w rzeczywistości ładniej niż na zdjęciach. Potwierdzam to co powiedziane wyżej - jakość + cena = bdb ocena. :)

olka
12-08-2010, 10:00
A czy jest jeszcze możliwość przetestowania nosidła? Ja jestem zainteresowana :)

peluche
12-08-2010, 10:24
A czy jest jeszcze możliwość przetestowania nosidła? Ja jestem zainteresowana :)
olka, mogłas uderzyc wcześniej miałam ono, bym Wam pozyczyła, teraz ma juz nowego własciciela :D

olka
12-08-2010, 15:10
A widzisz, wypadło mi z głowy... :) Trudno. Ale ja się jeszcze do Ciebie zgłoszę po jakieś Twoje nowości :)

kasikbc
15-08-2010, 22:22
prosze o odp czy czerwone nosidełko ono nadaje sie na lato? wiem ze jest z innego materialu niz pozostale kolory i zastananawiam sie czy w cieplejsze dni nie okaze sie zbyt grube?

tysia 24
09-06-2011, 16:06
witam czy jest mozliwosc przetestowania nosidla bardzo bym chciala juz przetestowalam tuli rewelacja ale cena dla mnie za wysoka a to widze ze podobne do tuli

tysia 24
09-06-2011, 16:08
za miesiac wybieramy sie nad morze i chcialabym nabyc jakies nisidlo bardzo by sie przydalo bo jedziemy z nasza trojeczka dzieciaczkow

22justyna
25-06-2011, 00:34
Ono to fajne nosidło dla młodszych dzieciaków. U nas mimo, że młody nie ma jeszcze roczku już jest za małe. Nosimy rozmiar 86. Na upartego z wyciągniętymi rękami można jeszcze go nosić. Solidnie wykonane, a zarazem miękkie i przytulne. Zdecydowanym plusem jest szczelny kapturek.W lutym, gdy synek miał 5 miesięcy i hulał wiatr w chuście się wkurzał, a w ono otulony kapturkiem zasypiał.

kejtnc
28-06-2011, 11:39
Jeszcze tu zapytam.
Może ma któraś z Was sprzedać po swoim maluchu to nosidełko?
Zależy mi na czasie, bo za trzy tygodnie wyjeżdżamy na wakacje i nie mamy w czym klocusia nosić.

Wiewiórka
03-02-2013, 16:37
mam pytanie: kiedy należy uznać, że ono jest za małe? Po czym to poznać?

bansza
03-02-2013, 20:08
specem nie jestem, ale mi tłumaczono, że powinno dobrze nogi podtrzymywać tzn. panel kończy się max. ok4-5 cm od zgięcia kolanowego

arixxi
08-03-2013, 22:41
Ono nabyłam już dawno,ale córka miała zakaz noszenia z powodu asymetrii,kręczu i nadmiernego napięcia...teraz mam zielone światło na noszenie,ale nie bardzo sobie z tym radzę...sama nie potrafię zamotać z przodu(przełożyć tych pasów na plecach mając dziecko w nosidle a potem zawiązać-za słabo dociagam)...poza tym wydaje mi się,że ten panel siedzący jest za wąski nawet na maxymalnym rozciagnięciu....córka ma 11 miesięcy,czy mogłabym prosić o zdjecia jak dzieci w podobnym wieku(albo i starsze) były zamotane (jaka pozycja nóżek)...Znacie może filmiki na youtube jak fizycznie poradzić sobie z wiązaniem tych pasów i krzyżowaniem szelek na plecach z dzieckiem w nosidle(dziecko na brzuchu),a potem wiązeniu węzła?Dzięki za pomoc...bo ostatnio motałam 20 minut i jak miałam dośc i dziecko...na koniec się spociłam i zdenenrwowalam...nie ma jak wózek lub nosidło górskie stelażowe. Łarwej było mi zamotać chustę elastyczną.

odynka
08-03-2013, 23:04
przejrzyj ten wątek... zdjęcia masz np tu http://www.chusty.info/forum/showthread.php/15364-ONO-natural-nosid%C5%82o-ergonomiczne.../page4 - a mialaś kiedyś doczynienia z Mei Tai-em ? bo w ONO pasy górne wiąże się dokladnie tak jak w MT przecież;)

arixxi
09-03-2013, 19:43
Nie miałam do czynienia z żadnym innym ergo,jedynie nosidłem wisiadłem i chustą elastyczną. Tu na forum widziałam foty tylko mniejszych dzieci i zdjęcia raczej z boku,tak,że słabo było widać żabkę.

odynka
09-03-2013, 19:51
przykładowo na stroni LL http://pl.lennylamb.com/articles/3_instrukcja_mei_tai masz instrukcję wiązania MT, Ono jest hybrydą, górne pasy wiąże się właśnie tak jak w instrukcji...

Wiewiórka
09-03-2013, 19:55
Nie miałam do czynienia z żadnym innym ergo,jedynie nosidłem wisiadłem i chustą elastyczną. Tu na forum widziałam foty tylko mniejszych dzieci i zdjęcia raczej z boku,tak,że słabo było widać żabkę.
miałam ono, wychodzi żabka jak talala

przykładowo na stroni LL http://pl.lennylamb.com/articles/3_instrukcja_mei_tai masz instrukcję wiązania MT, Ono jest hybrydą, górne pasy wiąże się właśnie tak jak w instrukcji...
nie tsk do końca, wg instrukcji ono pasy krzyżuje się pod pupą

odynka
09-03-2013, 19:59
miałam ono, wychodzi żabka jak talala

nie tsk do końca, wg instrukcji ono pasy krzyżuje się pod pupą
to jeden ze sposobów... http://www.chusty.info/forum/showthread.php/30-Instrukcja-do-mei-tai może tu - zapewne instrukcji wiązania MT jest cała masa i na forum i w necie;)

arixxi
10-03-2013, 15:38
Dzięki za pomoc,mam instrukcję ono,ale to wiązanie jest dla mnie trochę nieczytelne(słabo to widać na zdjeciach,szczególnie jak idą szelki pod nózkami i samo wiązanie),a na youtube oglądałam parę instrukcji wiązania mai tai-a i wydawało mi się,że inaczej to wyglądało niż w instrukcji z nosidła...ja robiłam tak,że krzyżowałam pasy sobie na plecach(z wielkim trudem-nie umiem tego sprytnie zrobić) i wiązałam nosidło na podwójny węzeł z przodu pod nózkami dziecka.

Gdy dziecko wsadzałam nie miało jednak nóg w idealnej żabce,chyba cykne kiedyś fotę i wkleję tu na forum i poproszę o wskazówki co źle wiążę,bo na mój gust dziecko nie ma idealnej pozycji po moim zamotaniu. Zależy mi na perfekcji,bo córka jest rehabilitowana i nie chcę coś zepsuć nosząc ją w złej pozycji. Do niedawna miałam zakaz chustowania,ale teraz mała siedzi więc mogę,tylko nie za dużo.

dopisane:dziś zrobiłam zdjęcie
Nie umiem uzyskać pozycji żabki mimo dociągania szelek,równania dziecka...non stop mi się mała krzywi....tzn przed lustrem posiedzi parę sekund równo i za chwilę krzywa
http://images35.fotosik.pl/1838/05bf87bf0e7d4a86med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images50.fotosik.pl/1882/6a3755901d833a7fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images38.fotosik.pl/1976/157ea9a7b70ed259med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Co robię źle?Jak widzę zdjęcia dzieci w ergonomikach to są w miarę proste i nóżki w żabę

olmis
10-03-2013, 20:45
no to nie wygląda dobrze...

panel możesz poszerzyć jeszcze - córeczka ma długie nogi:) panel ma sięgać od kolanka do kolanka a nie kończyć się w połowie uda. Trzymając pasy naramienne obniż ją maksymalnie, żeby zsunęła się pupą do końca, wtedy też panel otuli plecki znacznie wyżej i lepiej podeprze.

A w ogóle spróbowałabym ją na plecach związać, będzie więcej widzieć i jest szansa, że nie będzie się tak wykręcać.

odynka
10-03-2013, 20:53
z tego co widzę, spróbuj ją równo włożyć.. wygląda z Twojego zdjęcia, że dziecko nie siedzi po środku panelu... obie nóżki musza wystawać tak samo z obu stron;) i tak jak już wcześniej pisano spróbuj ją bardziej "wpaść" w nosiło;)

http://www.youtube.com/results?search_query=mei+tai&oq=mei+tai&gs_l=youtube-reduced.3..0.60818.65927.0.67012.17.12.4.1.2.1.297 .1597.5j6j1.12.0...0.0...1ac.1.IbMavTZo36k masa instrukcji...

arixxi
10-03-2013, 20:54
panel jest na maxa rozszerzony,a niżej też się tak krzywi...już nie wiem co jeszcze źle robię...na plecach nie potrafię zamotać

wsadzona była równo tylko od razu tak się wykrzywia..kręci nogami,wywija...w pozycji żabki siedzi parę sekund...może to wynika z asymetrii,bo miała dość mocną i nadal ma do niej tendencje...w chuście praktycznie nie nosiłam,bo przybierała zupełnie niedopuszczalne pozycje...widziałam duzo zdjęć dzieci w ergonomikach i nie udało mi się na dłuższą metę takiej pozycji utrzymać...jak byłam z nią w ikea to przy każdym lustrze równałam i za chwilę już krzywiła się. Rehabilitantka pozwoliła nosić w nosidle o ile jest w dobrej pozycji...problem,że od razu przybiera tą złą

olmis
10-03-2013, 21:26
być może nosidło jest za małe już, chociaż moim zdaniem jeszcze nie powinno

weź je do rehabilitantki, razem spróbujcie i oceńcie pozycję, na pewnie nie można nosić tak jak widać na zdjęciach. Plecy nie są takie straszne, tylko niech ktoś Cię asekuruje w pierwszych próbach.

Wiewiórka
10-03-2013, 21:35
krzywo jest, wkładaj równomiernie dziecko do nosidła
dupka nie jest wpadnięta, u mnie elegancko wpadała w ono
jest nadmiar materiału pod pupą
spróbuj dziecku szarpać za łydki albo ręką poprawić,nie wiem jak to ładnie opisać:bduh:

arixxi
10-03-2013, 22:15
Dzięki wielkie,popróbuję wkładanie jutro......tyle,że mi to marnie wychodzi(ta pupa nigdy nie wpada do środka jak powinna,mała się wierci,kręci...wezmę "ono" na rehabilitację,ale panie niezbyt chyba orientują się w tematach noszenia,więc nie wiem czy mi doradzą w kwestii wkładania(jak wyregulować nosidło by było ok)....jak zobaczą taką pokrzywioną to na pewno będę mieć zakaz noszenia.

Wiewiórka
10-03-2013, 22:23
podciągnij moze najlepiej za uda ku górze

arixxi
11-03-2013, 12:51
Dzięki wielkie za wskazówki,podciągnęłam na uda ku górze i chyba się udało uzyskać pupkę wpadniętą w nosidło...tak jest po włożeniu i wyrównaniu...niestety nie idealnie symetrycznie...
http://images48.fotosik.pl/626/d5721611291af621med.jpg (http://www.fotosik.pl)

niestety już po chwili córa się bardziej krzywi(jedna noga blizej środka nosidła,druga dalej)...na zdjęciu to słabo widać,ale w lustrze lepiej
http://images42.fotosik.pl/798/3dddae4488658906med.jpg (http://www.fotosik.pl)

co jeszcze mogę poprawić?Przepraszam za zaśmeicanie wątku bo pewnie to się nadaje do innego, dotyczącego regulacji nosideł,ale już nie chcę zmieniać i mieszać,najwyzej moderatorzy przeniosą.

chyba mała ma faktycznie za długie nogi na to nosidło....choć ona mała dopiero 11 miesiąc,przynajmniej do wakacji przydałoby się ponosic. Dziwne,że ergonomik starcza na tak krótko(bo nosi się zwykle odkąd dziecko dobrze siedzi,czyli nas od około 2 miesięcy...noszą wcześniej,ale rehabilitantka mówiła,że wcześniej nie tak zdrowo nawet u dzieci bez asymetrii),a już byłoby za małe?


dopisane: pytalam się na rehabilitacji o to nosidło,nawet miałam młodą już wsadzać by pani skorygowała pozycję ,ale rehabliltantka zupełnie nie w temacie:dla niej wisiadło i ergonomik to to samo i nawet nie wiedziała,że się nie nosi przodem do świata na brzuchu,więc odpuściłam wiązanie.