PDA

Zobacz pełną wersję : Noworodek-wiązania oraz typ chusty



ekomummy
07-08-2009, 12:33
Witam,
Jeżeli już było to z góry przepraszam. Przekopuje się przez forum od 3 dni i nie znalazłam odpowiedzi (na pewno gdzieś jest ale dla nowej forumowiczki to góra postów do przekopania :)

Nie mam doświadczenia z noszeniem noworodka a moje maleństwo już za 3 tygodnie powinno wyść na świat. I chcę go nosić. Pewnie będzie to codziennie i wiąże się z podchodami pod górę oraz uganianiem się za dwulatkiem.

Pytania:
1. Czy polecacie pozycje kołyski czy można od początku w kieszonce? Jeżeli pozycje kołyski to co jest najważniejsze? O czym muszę pamietać w tym wiązaniu?
2. Mam chustę Nati bambusową tkaną. Czy dla takiego maleństwa lepsza byłaby elastyczna lub kółkowa? Trochę czytałam informacji od Natalii o chuście elastycznej i wydaje się bardzo dobra dla takich maluszków.

Dziękuje bardzo za pomoc,
Pozdrawiam.

ithilhin
07-08-2009, 12:54
troche wiedzy zebranej tu jest:
http://klubkangura.com.pl/witamy/edukacyjnie

znajdzies tam tez odpiwedz na pytania co z ta koyska :-)

w skrocie:
kolyska jesli nie ma klopotow z biodrami
zmieniac strony
dziecko na boczek (jak do przystawienia do piersi)

pionowo od urodzenia mozna w wiazaniach, ktore dociaga sie na dziecku (kiesoznka, kangurek, podwojny x)

tkana jest bardzo uniwersalna.
jak malenstwo sie urodzi i wyprobujesz noszenie w jednym typie chusty to sobie sproboj w innych.
elastyczna jest bardzo fajna dla maluszka, byle nie w upal ;-)
kolkowa tez sie przydaje.
sama zobaczysz!

Jazzoo
07-08-2009, 19:48
Ja bardzo lubie elastyczne chusty dla maluszkow.
Sa mile i miekkie w dotyku i latwiej sie nimi obslugiwac, najpierw wiazesz chuste a potem wkladasz maluszka.