PDA

Zobacz pełną wersję : 6 mies w co wiązać???



Guest
06-08-2009, 12:27
jestem posiadaczką długiej Nati sunset , moja półroczna córka już ma dość wiązania w 2x lub kieszonkę:mad choć ja uwielbiam te wiązania, ostatnio próbowałam na biodrze oraz prosty plecak - mała zajarana ;-)
ale do wiązania na biodrze chyba musze nabyć kółkowa bo do tego wiazania zaufania nie mam bo dziec się wygina do tyłu a nie moge się powstrzymać przed podtrzymywaniem plecków, a do plecaczka mam obawy czy mogą być już tak nóżki rozstawione
wiazania wykonuje z instrukcji nati
mała jest spora oceniana na conajmniej 8 mies i szybko się rozwija, waży ok 9 kg

Dagmara
06-08-2009, 12:40
Spokojnie możesz wiązać plecaki i na biodrze małą. Tym bardziej, że mówisz, że jest zadowolona. Z tego co pamiętam Hanti Kamyka na plecy wrzuciła jak miała 2 miesiące, a aniamamaalexa Julkę chyba ciut wcześniej ;)

Leika
06-08-2009, 12:48
Ja od tygodnia mojej małej wyjmuję rączki w 2X, próbowałaś tego?

No i od niedawna też właśnie testowo wiążemy się plecaczki.

Kanga
06-08-2009, 16:45
w plecaczku nóżki powinny być tak samo rozstawione jak w wiązaniu z przodu czy na biodrze ;) a nosić tak można dzieci od momentu kiedy same głowe trzymają.. niektórzy twierdzą, że nawet wcześniej ;)

jeżeli chodzi o wyjmowanie rączek w dwa X to wyjmuje je się dopiero gdy dziecię samo usiądzie - wcześniej kręgosłup musi być podtrzymany na całej długości aż do podstawy czaszki.

na biodrze fajnym wiązaniem jest siodełko z pętelką - nosi się podobnie jak w kółkowej :) spróbuj i powodzenia ;)

Guest
06-08-2009, 18:01
dziękuję dziewczyny za uspokojenie i pomoc
mała już od jakiegoś czasu miała wyciągane bądź wyciągała sam rączki i to powodowało straszne przechyły, bo ten świat przecież taki ciekawy :lol:
poszukam tego wiązania siodełka z pętelką, bo mąż niepatrzy przychylnie na zakup nowej chusty :roll:

beti55
18-08-2009, 12:13
to i ja się podłączę pod temat :)

moja córka skończyłą 6 m-cy, dotąd noszona była jedynie w kieszonce bo nie lubi 2x, uwielbia ruszać głową, wywija nią na boki bardzo energicznie i wydaje mi się, że właśnie dlatego nie lubiła 2x (jakoś tak za małe pole do manewrów głową w tym wiązaniu jest)

córka nie usiadła jeszcze sama, ale głowę trzyma sztywno i jak ją posadzę, to siedzi sama lekko się jeszcze chwiejąc ale potrafi tak z minutę wytrzymać

nie wiem czy mogę już jej w kieszonce wyjąć ręce na zewnątrz i kiedy będę ją mogła zacząć nosić na plecach

chyba że polecicie mi jakieś inne wiązanie na ten okres to podjadę do 100pociech na kolejne przyuczenie ;) ostatnio byłam jak mała miała niecałe 5 mcy i na wiązanie na plecach była za mała

aha, dodam, że mam chustę tkaną wiązaną storch..

natala
18-08-2009, 13:01
ja bym raczek nie wyjmowala jeszcze. na noszenie na plecach, to tak po prawdzie, to rodzic musi byc gotowy - bo jak Aga pisala, zaczac mozna bardzo wczesnie. jak tylko czujesz, ze chcesz, to probuj :)

beti55
18-08-2009, 13:08
a kiedy mogę wyjąć rączki?

april
18-08-2009, 13:22
a kiedy mogę wyjąć rączki?
Jak sama usiądzie. Nie sadzaj jej na siłę, usiądzie jak będzie do tego gotowa:)

Anna Nogajska
18-08-2009, 13:32
możecie spróbowac jeszcze kangurka- w tym wiązaniu dziecko nie ma "klapek" i swobodnie może się rozglądać a boki. no i plecy oczywiście :)

beti55
18-08-2009, 13:40
dzięki, wobec tego wybiorę się niebawem na warsztaty i przyswoję te dwa wiązania :)