PDA

Zobacz pełną wersję : reklama elektroluxa i inne bzdury



McBaby
10-03-2008, 16:25
dzisiaj dwukrotnie obiłam szczęką o podłogę
1. najnowsza reklama odkurzacza elektrolux... śpiące wiszące dziecko przodem do świata w ohydnym nosidle :(
2. reportaż o noszeniu i tuleniu z magazynie Rodzice... nie wiem który nr bo dorwałam w poczekalni ale:
- nosidło lepsze bo "utwardza" kręgosłup
- chusta źle podtrzymuje plecki i dziecko jest źle obciażone
- nie można w chuście nosić na plecach tak jak w nosidle ?!?!?!?!?!?!


Może by tak Stowarzyszenie wysłało jakieś pismo do Rodziców.... ludzie czytają takie bzdury a potem na forach aż bębni od awantur.... no i do elektroluxa może też coś do PR napisać... że przodem do świata to nie zdrowo i tak wiszące dziecko to po prostu tragiczny obrazek???

wanderluster
10-03-2008, 16:34
Juz bylo powszechne chustowe ruszenie w te sprawie i w najblizszym numerze ma byc artykul sprostujacy. Chyba w najblizszym, bo cykl produkcyjny miesiecznika dlugi jest.

Kanga
10-03-2008, 16:42
to ja powiem więcej bo to ja z tym miesięcznikiem jestem w kontakcie.. artykuł ma byc nawet póxniej bo .. temat chust jest na ciepłe miesiące..
nie udało mi się ich przekonać aby wcześniej napisali ..
no ale napiszą.

McBaby
10-03-2008, 17:18
Aga chylę czoła... mnie dzisiaj normalnie zmroziło ;)

Anna Nogajska
15-03-2008, 22:07
aga, widziałam gdzies ten twój list, publikowałaś go na forum, był świetny. podesłałabyś mi go, wykorzystałabym elementy w piśmie do elektroluxa, oczywiście jeśli nie masz nic przeciwko temu:) chociaż wątpię, czy to coś da...film został wyprodukowany, kasa poszła...ale zareagować na pewno warto.

i aga, nie ważne kiedy napiszą w dziecku. ważne, że w ogóle napiszą, to duży sukces uważam.

Kanga
21-03-2008, 13:53
ja napisałam do "rodziców" tak :
a napisałam tak:

Szanowni Państwo,
Chciałam poprosić o zamieszczenie sprostowania do Artykułu, który ukazał się w styczniowym numerze pisma „Rodzice” pt „ W czym nosić malca”. Swoim artykułem wprowadzacie Państwo ludzi w błąd. Piszecie, że dziecko można nosić przodem do świata w nosidełkach – nie tego nie wolno robić- w ten sposób wymuszamy na dziecku nieprawidłową pozycję ciała , do tego fatalne ułożenie bioderek w nosidełku i nacisk na krocze – nie mówiąc o osiowych obciążeniach działających na kręgosłup malucha – powie to każdy fizjoterapeuta i ortopeda.
Piszecie również, że dziecka w chuście nie da się nosić na plecach – nic bardziej błędnego – ja swoje dzieci w chuście noszę głównie na plecach ( w załączeniu zdjęcia)– chusta (od 2 do 5 metrów materiału) prawidłowo zawiązana daje bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa i wspaniałe ułożenie stawów biodrowych. Piszecie, że dziecko w chuście niewiele zobaczy – to kolejny błąd – możliwości ułożenia dziecka w chuście są setki – na biodrze, na plecach z przodu – w każdej pozycji można tak dziecko ułożyć aby z perspektywy swojego rodzica widziało świat.

Kolejna wyższośc chusty – do większości nosidełek nie udało mi się samodzielnie włożyć dziecka – do chusty wkładam dziecko sama – nawet gdy mam je nosić na plecach.
proszę – nie wprowadzajmy ludzi w błąd.

Jednocześnie chciałam napisac, że bardzo cieszy mnie fakt, iż Państwa gazeta zajęła się tematem noszenia.


nie chciałam się wdawać w zbędne szczegóły bo to i tak idzie do ogólngo "kosza" mailowego. wazne aby ktos to zauważył.

martyna
21-03-2008, 15:24
Trzeba reagować. Dobrze, że jesteście czujne:)

A w ogóle chusty górą :high: