PDA

Zobacz pełną wersję : Laik z wieloma pytaniami



Ilona
10-03-2008, 10:38
Witam,
Jestem w szóstym miesiacu ciąży ale odkąd koleżanka zaczęła temat
chusty a potem znalazłam Was - zachorowałam.
Dziecko urodzi się na przełomie czerwca i lipca.
Proszę o radę za jaką chustą powinnam się rozglądać.
Mam 175cm wzrostu, ubrania rozmiar 40, mąż wzrost 181cm 86kg.
Powinnam szukać jakiejś chusty na początek czy mogę kupić taką
na dłuższy okres?

Mag
10-03-2008, 10:51
:welcome: cześć ilona
może elastyk? z polekonta?
ale wydaje mi się że to za wcześnie już decydować
choć chwali ci się to, oj chwali :D
poczytaj sobie trochę, zaprzyjaźnij się z dziewczynami, popisz, a jak przyjdzie czas to wtedy na pewno będziesz wiedziała co i jak, a przede wszystkim która chusta (na początek :D ) ma być twoja.
a jak już będziesz wiedziała i kupisz sobie pierwszą, to potem drugą, trzecią, czwartą.........
tak czy inaczej, jeśli rozmiary wam się nie zmienią :D to na pewno 4,6.

Ilona
10-03-2008, 11:02
Bardzo dziękuję! Oczywiście, jeszcze nie kupuję choć kusi... :wink:
Szkoda, ze przegapiłam ostatnie spotkanie w W-wie ale mam nadzieję,
że uda mi się być na następnym.... :)

anaga
10-03-2008, 13:10
Wlasnie tak bedzie najlepiej: wybrac sie na spotkanie warszawskie, tam zobaczysz, pomacasz..

Vega
10-03-2008, 15:06
Zapraszamy Ilona :)

Mamy teraz super miejsce spotkań, pomacasz wszystkie dostępne chyba na rynku chusty i zobaczysz :)

Ilona
28-09-2008, 22:15
Witam Was po przerwie... Aż wstyd tyle czasu milczeć... :oops:
Mam małą Sylwię, urodziła się 15 czerwca ale nosiła
szynę z powodu dysplazji bioderek więc temat nosidła/chusty odpadł.
Czy teraz możecie pomóc, doradzić coś do noszenia 3,5 miesięcznej
panienki ważącej niecałe 6 kg?
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie rady....

andziulindzia
28-09-2008, 22:27
Ze względu na wcześniejsze noszenie w szynie odpowiednią dla was chustą będzie długa wiązana. I noszenie dziecka w pozycji żabki w pionie. Marek chust dostępnych w Polsce jest mnóstwo. Wystarczy wybrać kolor i cenę jaką jesteś w stanie zapłacić i kupować :) Zajrzyj na forum recenzje chust, tam znajdziesz nazwy chust. Dobrze byłoby gdybys mogła wybrać sie z dzieckiem na spotkanie chustowe.
Osobiscie polecam nati: to polskie chusty, bardzo dobrej jakosci, piekne i jedne z tańszych :D

Andzia

anette27
28-09-2008, 22:30
Witam Was po przerwie... Aż wstyd tyle czasu milczeć... :oops:
Mam małą Sylwię, urodziła się 15 czerwca ale nosiła
szynę z powodu dysplazji bioderek więc temat nosidła/chusty odpadł.
Czy teraz możecie pomóc, doradzić coś do noszenia 3,5 miesięcznej
panienki ważącej niecałe 6 kg?
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie rady....

Ilona gdybym wybierała swoją pierwszą chustę kierowałabym się głównie kolorystyką,nośność przy małym dziecku nie jest jeszcze tak ważna :wink:
moja rada : kupuj to co wpadnie ci w oko,
łatwych wyborów życzę :)

Ilona
03-10-2008, 16:04
Wybrałam Nati, mąż kolor - Sunset. :)
Dzisiaj przyjechała! Jest piękna! :D i mały zonk.... :?
Sylwia nie dała się zamotać. Ma dziś kiepski humor, to fakt...
Ale boję się, że trafiłam jak kulą w płot....
A może to normalne, że na początku dzieciak nie wie za bardzo
co chcę zrobić i protestuje?Młoda lubi być noszona na rękach więc
kupiłam chustę bo kręgosłup wysiada czasem no i ręcę wolne się
czasem przydają....
Jakieś rady?

kakot
03-10-2008, 17:05
1. poczekać na dobry humor, stan wyspania, najedzenia i ogólnej pogody ducha bardzo pomaga przy wszelkich eksperymentach;
2. możesz zapakować dziecia do hamaczka z chusty przywiązanej do łóżeczka - pobujać, niech zobaczy, że chusta=fajne ;)
3. zawiąż pętlę z chusty takiej wielkości, żeby objęła Ciebie i dziecko trzymane na ręku. Potem niech Was obie razem Mąż albo inna dobra dusza "włoży" do tej pętli - w ten sposób dzieć siądzie sobie w chuście a la pouch; cel j.w. UWAGA: zwłaszcza w Waszej sytuacji bioderkowej jest to zabawa na moment, na chwilę, na dwa kroki po pokoju, nie na dłuższe noszenie, bo bardzo trudno uzyskać właściwe ułożenie nóżek i podparcie.
4. możesz też dziecia zawiązać i wynieść z domu. Wiele maluchów protestuje do chwili przekroczenia progu, po czym błogo zasypia :) czego i Wam życzę

rebelka
03-10-2008, 22:19
Ilona mój młodzieniec też protestował na początku, do dzisiaj jak za długo motam to też się wkurza, on by chciała żebym wiązała chustę skacząc najlepiej :lol: Mi się wydaje, że Sylwia tak zareagowała bo to dla niej nowość po prostu, nie wiedziała co się dzieje a jeśli i Ty byłaś nieco stremowana to wyczuła to. Do rad kakot dodam jeszcze, że wyjmuj ją zawsze jak da Ci znać, że jej się nie podoba. I polecam ruch w chuście, zdecydowana większość dzieci nie toleruje bezruchu w chuście, chodź z nią, bujaj się delikatnie, cokolwiek :) Powodzenia!

domagda
06-10-2008, 09:44
Jeszcze ja dorzucę swoje trzy grosze, chociaż zaczynałam przygodę z chustą ze starszym dzieckiem, ale może moje rady się przydadzą
1. poćwicz wiązanie na czymkolwiek, misiu, lalce, tak żebyś była pewna siebie motając dziecko. Inaczej Twoje zdenerwowanie może się udzielać.

2. jeżeli, jak piszesz mała lubi noszenie na rękach to pewnie też jest przyzwyczajona do ruchu- możesz się delikatnie poruszać wiążąc chustę

3. może macie jakąś ulubioną piosenkę, kołysankę- to u nas bardzo pomogło

4. może jak już pisały dziewczyny, mała protestuje tylko przy wiązaniu, a potem się uspokoi? Z innej bajki, ale moja córeczka kiedyś strasznie płakała przy rozbierani do kąpieli (mimo, że było ciepło) i po włożeniu do wanienki, po chwili jednak uspokajała się i tak było zawsze przez kilka miesięcy.

Powodzenia, warto zawalczyć :lol:

Ilona
15-10-2008, 21:55
W związku z zawirowaniami mało próbowałyśmy....
Ostatnio zawiązałam podwójnego koalę, włożyłam
Sylwię i wyszłam z nią na dwór....trwało to pare minut.
Potem zaczęła ostro protestować, nie pomógł smoczek...
Może dlatego, że była śpiąca? Ale tak mi doradzono,
że wtedy zaśnie i będzie git. A tu klops....
Wyjmuję ją od razu żeby się nie zraziła ale może to błąd?
Ona lubi ręce ale jak już ją nosimy to przodem do kierunku
jazdy a w chuście mało widzi....może to jest problem?
A może jakieś inne wiązanie jest lepsze na początek?
Dlatego przydałoby się spotkanie z doświadczoną Chustomamą....

andziulindzia
16-10-2008, 21:46
Może dla was lepszym rozwiazaniem byłoby noszenie na biodrze? Np takie siodełko z pętelką?

Andzia

visenna2
17-10-2008, 12:15
W związku z zawirowaniami mało próbowałyśmy....
Ostatnio zawiązałam podwójnego koalę, włożyłam
Sylwię i wyszłam z nią na dwór....trwało to pare minut.
Potem zaczęła ostro protestować, nie pomógł smoczek...
Może dlatego, że była śpiąca? Ale tak mi doradzono,
że wtedy zaśnie i będzie git. A tu klops....
Wyjmuję ją od razu żeby się nie zraziła ale może to błąd?
Ona lubi ręce ale jak już ją nosimy to przodem do kierunku
jazdy a w chuście mało widzi....może to jest problem?
A może jakieś inne wiązanie jest lepsze na początek?
Dlatego przydałoby się spotkanie z doświadczoną Chustomamą....


Moja corka, urodzona 26 czerwca, a więc w wieku podobnym do Twojej, nienawidzi podwójnego X czyli Koali. W Koali dziecko ma częściowo schowaną główkę, jak oprze ją o Ciebie to praktycznie chowa się w chuście, nic nie widzi, moją Ankę to do szału doprowadza, ryk jest po paru minutach.
Siodełko z pętelka jest dobrym rozwiązaniem, ale IMO nie dla początkującego.
Moja rada - spróbuj zawiązać kieszonkę :)

ithilhin
17-10-2008, 12:31
Ilona - w ten weekend w Warszawie masz niepowtarzalna okazje skonsultowac sie z kims "na zywo" :-) bo noszenia na biodrze maluszka takiego rzecywiscie warto pocwiczyc z kims doswiadczonym a i w podwojnym iks da sie tak zrobic, ze dziecko wiecej swiata widzi.

Jutro lub w niedziele Chustomania i Klub Kangura zapraszaja na Dni Noszenia do Centrum Sztuki Wspolczesnej (http://dninoszenia.pl) - warsztaty juz co prawda oblozone, ale na stoiskach roznorakich tez znajdziesz porade. Beda Doradcy Trageschule i doswiadczone mamy noszace - zawsze latwiej doradzic w osobistym kontakcie.
A przy okazji - beda wyklady, pokazy zdjec, pokaz mody! no i konkursy z nagrodami, na jednym ze stoisk (Bebelulu) bedzie mozna zrobic sobie zdjecie z chusta, beda happeningi i niespodzianki, a nawet bedziemy bic rekord guinessa :-)

Ilona
17-10-2008, 15:43
ithilhin, w niedzielę też będzie możliwość uzyskać pomoc i poradę?
Bo jutro nie wiem czy dam radę dotrzeć.
A w niedzielę bym męża namówiła na wspólny wypad. :)
Myślę, że problemem jest właśnie nie widzenie świata przez moją małą ciekawską. ;)

ithilhin
17-10-2008, 15:51
oczywiscie, ze w niedziele takze :-)
impreza trwa dwa dni - program na http://www.dninoszenia.pl
szukaj stoiska Klubu Kangura :-)

Renka
28-10-2008, 16:43
:welcome: cześć ilona
może elastyk? z polekonta?
ale wydaje mi się że to za wcześnie już decydować
choć chwali ci się to, oj chwali :D
poczytaj sobie trochę, zaprzyjaźnij się z dziewczynami, popisz, a jak przyjdzie czas to wtedy na pewno będziesz wiedziała co i jak, a przede wszystkim która chusta (na początek :D ) ma być twoja.
a jak już będziesz wiedziała i kupisz sobie pierwszą, to potem drugą, trzecią, czwartą.........
tak czy inaczej, jeśli rozmiary wam się nie zmienią :D to na pewno 4,6.


zdalam sie na instynkt w czasie kupowania naszej pierwszej chusty jeszcze zanim was znalazlam i trafilam na tego posta i rade magdy. ciesze sie bo chyba dobrze trafilam a rozmiarami jestem podobna do autorki pierwszego posta z zapytaniem :D