PDA

Zobacz pełną wersję : zastój a chusta



aniac1
09-03-2008, 23:27
czy możliwe jest żeby zrobił się zastój w jednej piersi przy dłuższym noszeniu? moja koleżanka ma taki problem, i cała rodzina zwala na chustę. mi się wydaje to niemożliwe. co myślicie?

miranda
10-03-2008, 00:25
Nie wydaje mi się, bo zastój to chyba robi się jak dziecko źle ściąga pokarm.

aniac1
10-03-2008, 00:28
ona nosiła małą jakoś dłużej bogości miała. a potem dopiero poczuła że ją boli. ale może i faktycznie zawiniło jedzenie małej, a właściwie jego brak. chociaż mała ma 4 miesiące i karmienie raczej uregulowane.

ProzacVodka
10-03-2008, 01:24
ona nosiła małą jakoś dłużej bogości miała. a potem dopiero poczuła że ją boli. ale może i faktycznie zawiniło jedzenie małej, a właściwie jego brak. chociaż mała ma 4 miesiące i karmienie raczej uregulowane.

Budzik
10-03-2008, 11:47
Teoretycznie zastój może się zrobić od spania na brzuchu (uciskanie piersi), od kopnięcia np. podczas przewijania itp. Mnie nigdy to nie spotkało w takich okolicznościach, a na brzuchu śpię, kopnięta byłam nie raz, w chuście nosze od początku. A zastój miałam 2x w szpitalu, gdzie ani nie spałam na brzuchu (cc), ani mnie młody nie kopał, ani tym bardziej nie nosiłam w chuście, a dzieć ssał prawie całą dobę. Jak miała gości i nosiła długo, to domyślam się, że w tym czasie nie karmiła? Może to od tego?

malgosiak
10-03-2008, 17:24
czy to na pewno zastoj???

ja mialam zatkany kanalik,a le wtedy nie nosilam.
moim zdaniem trzeba by nosic non stop bardzo ciasno chuste przez kilka godzin, zeby sobie zafundowac zastoj.
a kryzys z laktacja moze sie zdarzyc w kazdym momencie karmienia, moze podpowiedz kolzeznca, ezby zaczela od sprawdzonych metod (ciepla kapiel, potem czeste przystawianie, pozycja spod pachy)

Budzik
11-03-2008, 18:11
czy to na pewno zastoj???

ja mialam zatkany kanalik,a le wtedy nie nosilam.


A to nie to samo? Jestem przekonana, że zastój to właśnie zatkany grudką tłuszczu kanalik mlekowy, objawiający sie twardością i bolesnością w jednym miejscu, który przechodzi po ogrzaniu i delikatnym masażu.

malgosiak
11-03-2008, 19:15
http://www.laktacja.pl/index.php?option ... &Itemid=66 (http://www.laktacja.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=365&Itemid=66)
budzik, z tego cvow iem to zastoj moze byc w calej piersi lub zrobic sie w jednym miejscu.
sposob postepowania jest chyba w obu przypadkach podobny.