PDA

Zobacz pełną wersję : Nieosiagalne gDiapers.



petisu
31-07-2009, 01:03
Poniewaz teściowa uszczęśliwiła mnie sporym kartonem wkładów do tychrze pieluszem, mogę smiało napisać...że są genialne. Musze tylko gatek dokupić, bo 6-8 to chyba minimum.
Super dopasowane, , łatwe w obsłudze, Milka ma w końcu zdrowo wyglądającą skórę na pupie.
Na pewno nie są w stanie wchłonąć aż tyle co pampers, ale przecież dzieciaka w jednej pieluszce pół dnia nie trzymam. Póki co żadnych przecieków czy innych minusów (poza niedostępnością w Europie oczywista...)

yetta
01-08-2009, 14:50
Moze pochwalisz się fotkami? :D Powiedz też jak ich używasz? Masz coś a'la kieszonkę z PULem? Tylko wkładki gDiapers zakładasz? Czy używasz wkłady w innych pieluszkach???

A co do pieluszek? Dlaczego nikt ich nie sprowadzi do nas? Czy cenowo wyszłyby tak dużo, czy to o coś innego chodzi?

Lotna
01-08-2009, 14:57
Moze pochwalisz się fotkami? :D Powiedz też jak ich używasz? Masz coś a'la kieszonkę z PULem? Tylko wkładki gDiapers zakładasz? Czy używasz wkłady w innych pieluszkach???

A co do pieluszek? Dlaczego nikt ich nie sprowadzi do nas? Czy cenowo wyszłyby tak dużo, czy to o coś innego chodzi?


Nie zgadzają się na sprzedaż w EU :mad::cryy:

yetta
01-08-2009, 15:15
Ale powiedzieli dlaczego?

Pisałaś coś o rozwiązaniach ze ściekami? To znaczy, że oni je tam spuszczają w toaletach? Ale przecież ładnie się rozkładają, to u nas możnaby je było po prostu wyrzucać??? Czy nie?

Lotna
01-08-2009, 16:13
Nie wiem z jakiego powodu ale wiem że kilka osób próbowało je ściągnąć poza US i Kanadę i się nie dało :(

mamaduo
01-08-2009, 16:19
A to sa moze takie pieluszki zapinane na plecach? gdzies zdjecia widzialam i fajne sa - chyba rozwiazuja problem odpinania rzepow przez maluchy :)
a wklady to rzeczywiscie mozna by wyrzucac - w koncu pampki tez nie trafiaja do WC, tylko chyaby byloby to malo ekologiczne. No chyba, ze maja tez wielorazowe wkladki...

Lotna
01-08-2009, 16:27
A to sa moze takie pieluszki zapinane na plecach? gdzies zdjecia widzialam i fajne sa - chyba rozwiazuja problem odpinania rzepow przez maluchy :)
a wklady to rzeczywiscie mozna by wyrzucac - w koncu pampki tez nie trafiaja do WC, tylko chyaby byloby to malo ekologiczne. No chyba, ze maja tez wielorazowe wkladki...

Tak to te :) Mój też ma manię rzepową :D

Aloha
01-08-2009, 16:50
Patent z rzepami na pleckach godny Nobla :lol:
Przetestowałam na zwykłym otulaczu i dało radę, tylko dziwnie otulacz leży, bo wiadomo, tam gdzie powinno być wąsko jest szeroko i odwrotnie :mrgreen:

Lotna
01-08-2009, 16:51
Yettko, czekamy na Twoje pieluszki z rzepami z tyłu :D

mamaduo
01-08-2009, 17:44
heh no ja tez zakladam teraz wszystkie pieluszki odwrotnie, wczoraj zrobilam sobie wykroj a dzis sprobuje uszyc takie cudo, ciekawe co mi z tego wyjdzie...
chcialam podejrzec gdiapers z przodu, ale nie znalazlam zdjec bu..

yetta
01-08-2009, 17:59
A wszystkie gDiapers są zapinane z tyłu?

Lotna ja od dłuższego już czasu opracowuję wykrój takiej pieluszki. Tylko wciąż czasu brak. :lol:

mamaduo
01-08-2009, 18:01
to moze mi podpowiecie gdzie dac gumke? czy normlanie z tylu, czy moze z przodu? bo sie zastanawiam,..a moze w ogoel nie dawac?

yetta
01-08-2009, 18:08
Ja myślę, że gumka normalnie, czyli z tyłu. Ale, czy rzeczywiście tak będzie dobrze, to już trzeba poeksperymentować. :)

mamaduo
01-08-2009, 18:53
acha no to bede eksperymntowac
a tu wreszcie udalo mi sie wstawic to co uszylam do tej pory ;)
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=14969

petisu
01-08-2009, 19:26
Zrobię zdjęcia. Mam orginalne gatki gDiapers, ale tylko 2 pary w rozmiarze S. Przydało by się z 6. Wkłady wyrzucam lub jeśli mam okazje wywożę do taty na kompost. Wyrzucone do kosza i tak się szybciej rozłożą niż pampki.
Wytrzymują spokojnie i 4 h (bo tyle się Miluśce zdaża przespać ciurkiem), ale na noc zakładam pampsiaka, bo Mila czasem robi niespodziewajkę i śpi calutką noc. Nie boję się przecieków tylko, że mi się ten wkłąd rozpuszczać zacznie jeszcze na Milutkowej pupie. :)
Gumka jest z przodu (taka szeroka taśma, nic tam się nie marszczy), z tyłu chyba nie, ale muszę zerknąć.

Z całych sił próbowałam ich namówić do sprzedaży w Europie ale nie są chętni. :/

Aloha
02-08-2009, 08:39
a ja bym gumkę dała z przodu, bo z tyłu to rzep będzie. Ja zamierzam kroję tak samo jak zwykłe, tylko jakby strony pozamieniać. Zobaczę co z tego wyjdzie :rolleyes:

mamaduo
02-08-2009, 09:55
hmm, mowisz? chyba jedna zrobie tak a druga inaczej :) w sumie jak zakladam tyl na przod inne, to jest OK z gumka z przodu..

yetta
02-08-2009, 11:23
Ja gumkę dałam z tyłu. :lol:

http://www.babyetta.pl/pieluszki/duze/353d.jpg

więcej zdjęć: http://www.chusty.info/forum/showthread.php?p=306482#post306482

La Loba
02-08-2009, 12:38
Z całych sił próbowałam ich namówić do sprzedaży w Europie ale nie są chętni. :/


Ja też. Chyba mają już dostć tego namawiania.
Ciekawe, dlaczego nie chcą.
Ich tłumaczenie jest dla mnie niejasne. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że chodzi o wizerunek firmy itp.

[Przy drugim dziecku poproszę rodzinę z Kanady, to mi przyślą gDiapers i bede używała na zmiane ze Sckoonem i gatkami Storchenkinder. Kieszonkom natomiast podziękuję.]

yetta
02-08-2009, 12:51
na zmiane ze Sckoonem

A co to ?

Aloha
02-08-2009, 15:56
A co to ?

pieluszka :D, bardzo ładna zresztą :heart:
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=14888

ps. ładny wątek nierecenzjowy się nam zrobił :mrgreen:

ekomummy
02-08-2009, 17:33
Ja gumkę dałam z tyłu. :lol:

http://www.babyetta.pl/pieluszki/duze/353d.jpg

więcej zdjęć: http://www.chusty.info/forum/showthread.php?p=306482#post306482

Śliczna ta pieluszka. Sama je szyjesz?

yetta
03-08-2009, 03:27
Maszyna stary Radom i powstają pieluszki. ;-)
No dziewczęta i jak pieluszki, szyją się? :D

mamaduo
03-08-2009, 20:50
a nic sie nie szyje bo mi zabilyscie cwieka i mysle gdzie gumke dac :duh:
a poza tym moj dziec meski nie chce zasypiac i musze go albo na klacie usypiac, albo trzymajac za raczke, co konczy sie tak, ze zasypia i mama i dziec (o godz. 19:30 :D) no i czasu na szycie brak (ale za to w nocy sni mi sie kwestia gumki :duh:)

wiem, dam gumke i z przodu i z tylu

yetta
03-08-2009, 21:39
mamaduo mysle ze gdziekolwiek dasz gumke to bedzie dobrze. takze nie przejmuj sie tak. :)

ja tez wczoraj zasnelam razem z dzieckiem o 20.00 :lol:

petisu
03-08-2009, 23:05
gGatki mają gumkę szeroką, taką 3 cm z obu stron. Z tyłu krótszą, z przodu dłuższą. Pomiędzy mają podwójny prostokąt z dzianiny i po bokach dzianinowe ściągacze, a od środka w rogach tasiemki z małymi napami. Tymi napami przypina sie PULową wkładkę-prostokąt PULa obszyty lamówką z gumką, przez co robi się z niego t5akie korytko na wkładkę. W rogach tasiemki z napami.
Acha, rzepy na gumkach są podwójne, znaczy oba rodzaje koło siebie (żeby zabezpieczac w praniu), tylko naprzemiennie. :)


:D

Aloha
04-08-2009, 13:12
Ja wszyłam z przodu i jak dla mnie z tyłu też by się przydała, tyle, że nie wiem jakby to rzep wytrzymał, jeśli miałaby by być gumka nad nim :mrgreen: Poza tym leżą elegancko i szkoda, że aparatu u mnie niet, bo mąż zabrał ze sobą w delegację.

Tak więc ciekawe co tam Mamaduo wykombinujesz :D

Edit:

Z pewnym opóźnieniem, ale zawsze. Wkleiłam fotki na swoim wątku:http://chusty.info/forum/showthread.php?p=313068#post313068

dominika79
22-08-2009, 23:10
dopiero trafiłam na ten wątek ;) Hanka ma dwie pieluszki tego typu - formowanki, ale nosi je pod domu bez otulacza - gumki wszyłam po bokach :) działają :)

mamaduo
23-08-2009, 11:07
A ja wycielam wykroj, pomierzylam sobie i moze dzis to zszyje :) w zamiezreniu ma byc to kieszonka :D
jak zrealizuje dzis to moze uda mi sie tez wrzucic foty :)

Bushido
16-10-2009, 12:59
mialam uzywalam sa swietne :) jak ktos by reflektowal to na wiosne tesciowa moze przywiesc ze soba :) u mnie na zadupiu sa w regularnym sklepie :rolleyes:

Em
20-12-2009, 15:41
Czy dobrze rozumiem: to są kieszonki a zamiast wkładek materiałowych są papierowe, które się rozkładają? Fajna sprawa, ale chyba nie ma sensu ich kupować, bo trzebaby ciągle domawiać wkłady...

Ananke
08-10-2011, 01:13
Podnosze, bo pojawily sie w cheeksandcherries.co.uk. Do konca pazdziernika 10% znizki na nie z kodem GNAPPY10. Chyba sie skusze...

ph78
08-10-2011, 23:42
Właśnie chciałam donieść, a widzę, że już Ananke mnie wyprzedziła :) Testujcie, dziewczyny, testujcie! Bo jestem ciekawa i mam chrapkę:mrgreen:

Pentla
09-10-2011, 00:00
marciasone używa od jakiegoś czasu, z tego co pamiętam.

mTuśka
09-10-2011, 00:43
uzywawalismy :) a ze sie opieluchowalysmy wysprzedaje na bazarku ;)

Ananke
09-10-2011, 00:54
I jak wrazenia? Warte tych pieniedzy?

mTuśka
09-10-2011, 01:13
wg mnie warte
mozna uzywac do wszystkiego jak otulacz do tetry nawed.
jak kiedys bedzie drugi dziec to na bank zamawiac bede caly zestaw noworodkowy a potem wieksze.
u nas sie super sprawdził.
a jednorazowe wklady rewelka.i wklady do prawnia super.

jul
09-10-2011, 01:32
czy warte pieniędzy? to dość ekonomiczne pieluchy, bo jak zmieniasz jeden wkład, to możesz wpiąć czystą wpinkę z czystym wkładem i tak przez większość dnia w jednych gatkach puszczać dziecko (no dobra, wygodniej mieć dwie pary, żeby nie przepinać wkładu w czasie przewijania). Problem, że musisz zainwestować na raz więcej w system, żeby miał sens - dodatkowe wpinki i wkłady są w paczkach po 6 sztuk (osobiście mam jedne gatki i 3 wpinki - 2 dzięki uprzejmości marciasone - w które wkładam jakieś nie gdiapersowe wkłady).

No i jeszcze co do ceny - w sklepie, w którym kupowałam (lilinappy.fr), to były najtańsze hybrydy.

Magda&Franio
09-10-2011, 12:56
JUL a czy z tego sklepu lilinappy.fr wysyłają do Polski, możesz podać koszt wysyłki nie mogę jakoś ogarnąć tej strony pod tym względem

jul
09-10-2011, 13:25
jakiś czas temu nie wysyłali - ja prosiłam o przesyłkę do rodziny, która właśnie tu jechała, ale marciasone pytała i odmówili, przy czym do innych krajów wysyłają. Może im się coś zmieniło albo zmieni?

Magda&Franio
09-10-2011, 14:14
Wysłałam im właśnie zapytanie w tej sprawie. Mam nadzieję, że wyślą coś do naszego pięknego kraju :) bo mają świetny asortyment. Pozazdrościć po prostu...

Ananke
09-10-2011, 14:33
A z cheeksandcherries.co.uk nie wyszloby taniej? 15 funtow to mniej niz 18,50 euro.

Magda&Franio
09-10-2011, 17:40
Wiem, że 15 funtów wyjdzie taniej tylko w w tym farncuskim sklepie jest jeszcze tyyyyyle rzeczy które pragnę kupić :love:

Ananke
09-10-2011, 17:58
Poczytalam troche recenzji nastronie tego francuskiego sklepu i nieco mi opadl entuzjazm. Kilka osob pisalo, ze pieluszki szybko blakna i sie niszcza (rzepy) oraz, ze te pulowe wpinki tez sie szybko zuzuwaja i trzeba kupowac nowe. Prawda to?

aginia
09-10-2011, 18:00
Jeśli byście robiły zamówienie z lilinappy to dajcie znać, chyba też się na coś skuszę:)

morla1
09-10-2011, 18:40
Jeśli byście robiły zamówienie z lilinappy to dajcie znać, chyba też się na coś skuszę:)
To i ja też...

jul
09-10-2011, 18:41
mi ani nie wyblakły, ani wpinki ani rzepy się nie zużyły (no dobra, od gatek odpruło się jedno mocowanie do wpinki, ale nawet mi przyszycie nie zajęło dużo czasu - jak już się do tego zabrałam ;)), ale rzeczywiście super solidne nie wyglądają. Tyle, że nie używam od dawna (zasadniczo od początku września) i nie super intensywnie. Na plus liczy im się to, że prane na 60 stopni z pieluchami nie farbują (mam pomarańczowe) i nic im się nie dzieje.

kachna_zg
09-10-2011, 19:26
e wcale tak mocno się nie zużywają :) mamy na stanie 4 sztuki, 2 spadkowe od petisu i 2 zdobyte w lumpku. Nie farbują a przede wszystkim ładnie układają się na chudej pupie Zojeczki :D

sheana
09-01-2012, 13:20
Podrzucę, jak wygląda teraz szansa na zaistnienie ich w Polsce? ;) Bo kusi mnie straszliwie, ale wolałabym mieć dostęp do wkładów jednorazowych, bo jako tylko wielorazówka nie jest aż tak atrakcyjna (chyba). Mówicie, że ile w sumie trzeba by zakupić?
Otulaczy, wkładek (PUL) i potem na to wkład tak?

Dobrze kombinuję, że otulacz faktycznie powinien wytrzymywać dłużej a wymieniać tylko środek pulowy i wkład (ewentualnie po siku małym sam wkład?)

qmpeela
09-01-2012, 14:04
Podrzucę, jak wygląda teraz szansa na zaistnienie ich w Polsce? ;) Bo kusi mnie straszliwie, ale wolałabym mieć dostęp do wkładów jednorazowych, bo jako tylko wielorazówka nie jest aż tak atrakcyjna (chyba). Mówicie, że ile w sumie trzeba by zakupić?
Otulaczy, wkładek (PUL) i potem na to wkład tak?

Dobrze kombinuję, że otulacz faktycznie powinien wytrzymywać dłużej a wymieniać tylko środek pulowy i wkład (ewentualnie po siku małym sam wkład?)


Nie wiem jak z dostępnością, ale mogę odpowiedzieć na pytanie odnośnie użytkowania. Fakt po małym siku wystarczy wymienić sam wkład, po większym całość ;) Jeśli pulowa wkładka zostanie przesikana to "otulacz" czyli bawełniane gatki na rzep zwyczajnie przemiękną. Chyba, że jest mocno zasikany wkład i nieświeża wkładka pulowa a otulacz jest ok to można wpiąć nową wpinkę z czystym wkładem. Wkładki jednorazowe dużo ułatwiają, ale myślę że jednorazówki do flipa będą pasowały idealnie, tak jak zwykłe wielorazowe wkłady, których używam.

sheana
09-01-2012, 14:49
O, dzięki, ta jednorazowość to mocno dla męża ;) No i fajnie byłoby na spacery, wyjazdy. A orientacyjnie ile trzeba by mieć tego? Lauron ma inne wielo, więc dla mnie spoko, ale tak, żeby mąż się przekonał ;)

qmpeela
09-01-2012, 17:45
O, dzięki, ta jednorazowość to mocno dla męża ;) No i fajnie byłoby na spacery, wyjazdy. A orientacyjnie ile trzeba by mieć tego? Lauron ma inne wielo, więc dla mnie spoko, ale tak, żeby mąż się przekonał ;)

Kurcze, ciężko powiedzieć, ile wam będzie potrzebne. Ja mam 5sztuk gDiapers, ale oprócz nich mam inne wielo.

Kalyanii
09-01-2012, 17:57
Ja gumkę dałam z tyłu. :lol:

http://www.babyetta.pl/pieluszki/duze/353d.jpg

więcej zdjęć: http://www.chusty.info/forum/showthread.php?p=306482#post306482
jaka piękna ta pieluszka!!! ja szukam czegoś dla małej (11kg) ale nic mi nie pasuje, bo właśnie te rzepy czy napy z przodu i polar przy pupie... myślałaś o sprzedaży??? :roll:

sheana
09-01-2012, 18:07
qmpeela - wszystkiego po 5, czy tych wpinek więcej?
Ja wiem, że ciężko. Na Laurę to luz, bo mam inne, ale myślałam też o Skach dla Młodego no i tu w ogole mam kłopot. Wydaje mi się, że fajnie byłoby na jeden otulacz mieć ze 2-3 wpinki, ale może nie ma sensu, tylko otulacz i wpinka...

Kalyanii, yetta ma sklep pieluszkowy, znajdziesz ją w dziale reklama ;)

qmpeela
09-01-2012, 18:53
sheana ja mam 5sztuk otulaczy, 9 wpinek i 5 wkładów gDiapers oryginalnych, używam też wkładów do flipa i jednorazowych gDiapers na noc. Wkłady jednorazowe zamawiałam na ebay, ale teraz zamierzam kupić te do flipa ponoć są identyczne.

jul
09-01-2012, 19:22
zrobiłam zdjęcia do sprzedażowego, to od razu i tu wkleję - niech zostaną dla potomności (za wkładkę robi pieluszka jednorazowa belli)
http://images39.fotosik.pl/1248/03f30ce24cd4d55c.jpg

http://images41.fotosik.pl/1248/c8efcb9ced70f76d.jpg

http://images41.fotosik.pl/1248/9570009551e34268.jpg

i na modelu :)

http://images41.fotosik.pl/1248/01cbb774e06b61d8.jpg

http://images39.fotosik.pl/1248/57fcd9cd98d321c1.jpg

http://images40.fotosik.pl/1293/b0544490f00f1f94.jpg

normalnie na pupie jest jeszcze literka "g", ale się nam odkleiła...

a, sheana - wpinki do eMek i eLek są te same, więc jeśli byś młodszą od eSek do eLek za-gDiapersowała to ekstra wpinki możesz kupić tylko raz.

sheana
09-01-2012, 21:37
qmpeela - świetna wiadomość z tymi flipowymi! Starczają spokojnie na noc? Wow! Świetnie!!

jul, dzięki za info o wkładach, to w sumie bardzo fajnie wychodzi, że M i L to samo.

qmpeela
10-01-2012, 11:31
jul a gumka to zabarwiona czy tylko tak na zdjęciu? Bo u mnie nie ma aż takie różnicy kolorystycznej.

sheana wkłady od flipa są takie jak te od gDiapers, u nas taki wkład Diapersowy na noc spokojnie starcza. Można też tak jak jul używać pieluszek belli, ale te nie są biodegradowalne tak jak wkłady do flipa czy gDiapers.

Magda&Franio
10-01-2012, 13:44
Tak jak qmpeela napisała mega zaleta wkładów jednorazowych do gDiapers jest ich 100% biodegradowalność - w sklepie internetowym w wielkiej brytanii możesz bez problemu je zamówić

jul
10-01-2012, 14:12
Sprawdziłam - mam wpinki z 2 źrodel i jedna (z francuskiego sklepu, reszta z Ang. od marciassone) ma inne i trochę szarawe gumki - trudno mi powiedzieć, czy poszarzałe, czy taki ich urok.

Wkładek belli nie używałam (zresztą w ogóle jedno dawno nie używałam) - sprawdzałam jak będzie wielkością ;) A co do samych wkładów/pieluch belli - raczej nie są biodegradowalne, ale mają wkład celulozowy, który na pewno jest przyjaźniejszy dla pupy od pampersowego żelu - nie wiem jak z chłonnością (jestem eko-egoistką - mniej mnie ruszają śmieci, bardziej pupa mojego dziecka ;)).

qmpeela
10-01-2012, 17:33
Jul chodziło mi o gumkę z rzepami ;)
Dla porównania moje fotki, i czerwona z oryginalnym wkładem gDiapers:
https://lh6.googleusercontent.com/-nStjyUTLHuE/TwxZGldb7_I/AAAAAAAACFQ/EvDgcTbpx5Q/s640/100120121168.jpg?gl=PL
https://lh6.googleusercontent.com/-dg-f631UoQU/TwxZHmpbJcI/AAAAAAAACFU/PBQTp5aDVLk/s640/100120121170.jpg?gl=PL
https://lh6.googleusercontent.com/-kFNNFwD8cf0/TwxZzpZHwhI/AAAAAAAACFg/gyD2CpvplK8/s640/100120121171.jpg?gl=PL

jul
10-01-2012, 22:47
rzeczywiście u mnie różnica większa niż u Ciebie - zaraz się obrażę, że mam jakąś felerną serię (może to Francuzom jakąś świnie chcieli podłożyć) - gumki we wpince jakieś szare, "g" odpadło (to może być wina suszarki akurat), nawet gumka jakaś wypłowiała ;) Może to przez prania na 60 stopni, bo nic innego mi do głowy nie przychodzi - używam niezbyt intensywnie od nowości od września, wiruję na 800, gatki suszę w suszarce (ale to na kolor nie powinno mieć wpływu)...

Kalyanii
11-01-2012, 00:04
jak mi się one podobają...
wielka prośba do Was dziewczyny, bo nie mogę dojść czy one są do kupienia z Polski czy tylko przesyłka przez rodzinę z Kanady?
potrzebuję pieluchy z bawełnianym od pupy i te mi się najbardziej podobają.

jul
11-01-2012, 01:01
marciasone tu pisała o sklepie w którym kupiła i jej przysłali do Pl http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=36063&p=1332982&viewfull=1#post1332982

qmpeela
11-01-2012, 21:01
rzeczywiście u mnie różnica większa niż u Ciebie - zaraz się obrażę, że mam jakąś felerną serię (może to Francuzom jakąś świnie chcieli podłożyć) - gumki we wpince jakieś szare, "g" odpadło (to może być wina suszarki akurat), nawet gumka jakaś wypłowiała ;) Może to przez prania na 60 stopni, bo nic innego mi do głowy nie przychodzi - używam niezbyt intensywnie od nowości od września, wiruję na 800, gatki suszę w suszarce (ale to na kolor nie powinno mieć wpływu)...

Moje też prane na 60 stopni, wirowane na 1000 i nie jestem pierwszą użytkowniczką, ale nie używam suszarki ;)

jul
11-01-2012, 21:26
ej no, suszarka może może trochę zmechacić czy coś (chociaż przecie ona kręci znacznie znacznie wolnej niż wirowanie), ale nie odbarwić... Przynajmniej tak na mój chłopski rozum.

qmpeela
11-01-2012, 22:09
ej no, suszarka może może trochę zmechacić czy coś (chociaż przecie ona kręci znacznie znacznie wolnej niż wirowanie), ale nie odbarwić... Przynajmniej tak na mój chłopski rozum.

A może z czymś ciemniejszym uprane i kolor podłapało, albo zdjęcie takie wyszło?? czasem w kiepskim swietle tak wychodzi :)

jul
11-01-2012, 22:15
ja bym obstawiała raczej, że zmienili dostawcę gumek - to by mogło wytłumaczyć i szare gumki na "kondomie" i w gatkach (prane były głównie z pieluszkami, raz czy dwa z czerwonym, wątpię, żeby to był tego efekt).

qmpeela
11-01-2012, 23:32
ja bym obstawiała raczej, że zmienili dostawcę gumek - to by mogło wytłumaczyć i szare gumki na "kondomie" i w gatkach (prane były głównie z pieluszkami, raz czy dwa z czerwonym, wątpię, żeby to był tego efekt).

Faktycznie to pewnie inna partia :)
Tak czy siak, pieluszki są naprawdę fajne :)

picikola
15-01-2012, 09:33
Jakie macie rozmiary na jaka wagę?

Magda&Franio
18-01-2012, 15:13
Dziewczyny jak któraś chce zamówić gdiapers to dzisiaj do 21 dajcie mi znać http://www.cheeksandcherries.co.uk/acatalog/gNappies_System.html będę dla siebie nowe itti bitti zamawiała bo są przecenione wiec mogę komuś gdiapersy przy okazji zamówić i mają przecenione wkładki od Issy Bearów http://www.cheeksandcherries.co.uk/acatalog/Issy_Bear.html

Kalyanii
18-01-2012, 20:50
Dziewczyny jak któraś chce zamówić gdiapers to dzisiaj do 21 dajcie mi znać http://www.cheeksandcherries.co.uk/acatalog/gNappies_System.html będę dla siebie nowe itti bitti zamawiała bo są przecenione wiec mogę komuś gdiapersy przy okazji zamówić i mają przecenione wkładki od Issy Bearów http://www.cheeksandcherries.co.uk/acatalog/Issy_Bear.html

jestem totalnie spłukana, ale będę na nie zbierać - ten 6pak jest rewelacyjny, choć mała bliska odpieluchowania to choruje na te pieluszki...może przy następnym skarbie/skarbonce :)

spadłamznieba
28-05-2012, 12:56
mam S oraz M.
Mały ma 17 miesięcy i jeszcze w S się mieści jego mały tyłeczek. (obecnie waży 10,4)
Uwielbiam Gdiapers bo mogę je zakładać jako majteczki treningowe po wypięciu tej ceratki.
A maluch nie odpina jak innych pieluch bo zapięcia są niedostępne.

gilese
28-05-2012, 17:17
mam S oraz M.
Mały ma 17 miesięcy i jeszcze w S się mieści jego mały tyłeczek. Naprawdę? Powoli przymierzam się do zamówienia, ale zakładałam że zamówię M i najwyżej poczekamy z miesiąc i będą dobre... hmm teraz nie wiem w sumie jaki rozmiar zamówić :?

ph78
28-05-2012, 23:36
My testujemy S i była idealna od 3kg. Trudno mi sobie wyobrazic, że długo posłuży:lol: Dla noworodka pasuje bosko, żałuję, że nie mam więcej tych pieluszek:love:

bansza
29-05-2012, 08:45
ja też polecam mam rozm. L od 11kg używamy i kocham go miłością wielką szczególnnie teraz gdy ciepło, bo nie odparza w aucie jak pulowa kieszonka, a wszystkie duże wkłady wchodzą idealnie.
Ostatnio sylviontko zaczęła tez szyć takie pieluchy - i przyznam że zapięcie jeszcze lepsze robi i napki od koszyczka nie odciskają sie jak czasem w G i kolorki dzianiny można wybrać piękna :D tylko koszyczek mniejszy - raczej na ręczniczki z Ikei niż na duże wkłady np. z chińskich kieszonek

spadłamznieba
30-05-2012, 12:18
Naprawdę? Powoli przymierzam się do zamówienia, ale zakładałam że zamówię M i najwyżej poczekamy z miesiąc i będą dobre... hmm teraz nie wiem w sumie jaki rozmiar zamówić :?
Jeśli chodzi o rozmiar S to jest po prostu bardziej dopasowany niż M. Jak miał 7-9 miesięcy to był pulchniejszy niz terez i wtedy faktycznie ciężko było go w niego zmieścić mimo tego że ważył mniej. Jak miał 8 miesięcy to kuipłam otulacz Imse Vimse rozmiar L 9-12 i był ok (teraz jest tak jakby za duży - nie przeszkadza to ale M leży lepiej). Po prostu miał troszkę inaczej ulokowany tłuszczyk niż teraz.
M (gdiapers) muszę głębiej zapinać natomiast S zapinam na końcach. Osobiście jestem z nich zadowolona.
Stosuje małemu od 4 miesiąca życia NHN i w domu otulacz gdiapers bez ceratki i wkładów często służy jako majteczki. Super się sprawdza przy wysadzaniu. I wtedy ta S jest luźna.

gilese
29-09-2012, 23:10
mam s, m i na bazarku upolowałam starszą wersję rozmiar l i... wszystkie są dobre :D trochę to dziwne to prawda, ale tak jest. Mały ma coś ok 7-8kg obecnie, kiedy zakładam mu rozmiar s to muszę szybko zmienić, bo tam mieszczą się tylko bardzo małe wkłady (malutka wpinka), więc i chłonność mniejsza. Rozmiar M i L mają ten sam rozmiar wpinki, L jest ciut mniej opinająca (ona od 10 kg chyba jest), ale w tej pieluszce ważne jest dobre dopasowanie wpinki, więc pewnie dlatego są dobre :) Wersja starsza posiada na materiale taką nieprzemakalną warstwę, nie wiem co to to jest, tego brakuje w nowszej wersji i łatwiej o przecieki jeśli źle dopasujemy wpinkę. Pieluszki bardzo fajne na lato, cienkie, przewiewne, mają świetne rzepy i gumki (polskie podróbki mają dużo słabsze). Obecnie można łatwo sprowadzić z UK :) Polecam

Ananke
29-09-2012, 23:59
Mam na razie jedna i.. nie wiem. Niby fajna jest, do wpinki wchodzi mi wklad od flipa (zagiety z przodu dla chlopca). Przecieku nie mialam, schnie w miare ok, ale jakos tak nie do konca mi pasuje, ze boki tej nylonowej wpinki i te malutkie napki dotykaja bezposrednio skory dziecka. Co prawda maly nie mial zadnej reakcji ani zaczerwienienia. Wciaz sie waham czy kupowac kolejny rozmiar czy sobie odpuscic.