PDA

Zobacz pełną wersję : Czym zmiękczyć pieluszki?



Weraho
29-07-2009, 18:15
Kupiłam uzywane mothereasy no i mimo, ze sa w dobrym stanie frota jest strasznie szorstka. Pranie ze zmiekczajacym plynem jelpa nic nie dało.
To co teraz moczenie w occie, czy od razu pranie w kamixie? :lol:

Pomóżcie!

atoja
29-07-2009, 20:42
Te pieluszki po prostu takie są. Ja kupiłam nowe i juz po pierwszym praniu straciły z połowę swojej miękkości a po 5 praniach zrobiły się bardzo szorstkie:mad. Ja miętolę frotki w rękach po wysuszeniu :)

Leika
29-07-2009, 20:53
Ja już sobie odpuściłam... :rolleyes:

Frotowe u mnie też stały się szorstkie po kilku praniach i nic na to nie pomaga. Za to polarek nadal mięciutki jak marzenie :lol:

Aloha
29-07-2009, 22:41
czy od razu pranie w kamixie? :lol:

Pomóżcie!

a co to za cudo?:omg:

La Loba
29-07-2009, 22:44
orzechy!

yetta
29-07-2009, 23:25
La Loba, a czy orzechy nie zatłuszczą pieluszek?

A właśnie coś mi się o uszy obiło, że orzechy + dodatek do prania pieluch np bio-d nappy fresh lub mio fresh i można śmiało prać pieluszki. Ktoś może coś wie na ten temat? :D

Weraho
30-07-2009, 07:57
a co to za cudo?:omg:
Cudo słuzy do odkamieniania czajnika :lol: Żartowałam z tym kamixem, ale serio piluchy mam tak szorstkie, ze dla malucha sie nie nadają, sobie mogłabym chyba peeling robić nimi:D

Mam uzywane mothereasy, ale były moje od nowosci, nie sa mięciutkie, ale zmiekczać ich nie trzeba. A te starsze niestety tak.
Mówicie, że orzechy?:ninja:
Do miętolenia w rękach nie mam cierpliwości(bo tu by długo trzeba było), wiec może wyprasować? :roll:

Guest1
30-07-2009, 08:12
u mnie pomaga dodanie do proszku miarki bio-d. wszystko jest bardziej miękkie.

gann
30-07-2009, 11:23
ja piorę teraz w orzechach + dodatek Bio-D + łyżka sody i olejek. Wcześniej prałam w Jelpie. I powiem tak - teraz jest duuuużo lepiej, ale miękkości takiej jak miały po zakupie nie ma i raczej nie będzie :( :( A te pierwsze foremki (po Jelpie), to tragedia.

La Loba
30-07-2009, 12:38
La Loba, a czy orzechy nie zatłuszczą pieluszek?


W orzechach nie można prać tylko polaru, a cała reszta proszę bardzo. :)

yetta
30-07-2009, 12:53
gann a ty masz pieluszki z polarem?

gann
30-07-2009, 13:38
gann a ty masz pieluszki z polarem?

Ja mam frotowe bambuski i aż jedną sztukę BG (czyli z polarem) i zazwyczaj mi się nie chce tej jednej osobno prać, więc wszystko razem się w pralce kręci. Jak na razie nie zauważyłam, żeby BG słabiej wciągał, czy przepuszczał bokiem - działa normalnie. Jedyne co piorę osobno, to otulacz wełniany ręcznie w szamponie do wełny.

yetta
30-07-2009, 14:13
W orzechach nie można prać tylko polaru, a cała reszta proszę bardzo. :)

La Loba a dlaczego ? :)

mamaduo
31-07-2009, 10:10
ja piore w lovelii albo dzidziusiu z dodtakiem BIO-D Nappy Fresh - mam frotkowe wklady IV, tez moglam sobie nimi peeling robic, a teraz sa miekkie.