PDA

Zobacz pełną wersję : jaki powinnam miec rozmiar poucha??



grimma
28-07-2009, 22:15
i nie krzyczcie ze bylo. przekopalam forum i nie znalazlam nic konkretnego, ci wiecej - przejrzalam strony sprzedawcow i tam tez zamiast prostej odpowiedzi znalazlam kilka zagadek.
http://www.slinglings.com/index.php?main_page=sizingdatabase
tutaj jest ladny kalkulator - pomijajac juz uncje i cale, kto mi powie czemu mam podac wage po porodzie? czyli taka z ktora wyszlam ze szpitala:duh: byc moze cos zle zrozumialam a moze sie zafiksowalam ze schudne lada dzien
i jeszcze jedno - czy waga dziecka ma znaczenie? tzn waga urodzeniowa czy wogle wielkosc. bo nie wiem..

marze o pouchu, w kieszonce pionizowac nie bede - mlody sie odgina i chce nosic w kolysce - z chusty koluski na szybko nie zrobie. a robic chce na spacer i inne okazje kiedy W chce zebym miala dwie rece

Genowefa
28-07-2009, 22:26
grimmo, ja dobrze Cię rozumiem
niby temat oklepany ale tak naprawdę nie wiadomo z tymi rozmiarami, sama nie wiedziałam jaki rozmiar kupić..
poratowało mnie chyba jedno- jedna z mam w końcu przyniosła do naszego KK poucha - przymierzyłam, włożyłam małego, zmierzyłam poucha centymetrem i już wiedziałam mniej więcej jaki powinnam mieć albo jaki na pewno odpada (tamten był za duży pomimo, że mama szczupła, więc to nie było do końca takie jasne)
zamówiłam po wielkich trudach i mękach swój pierwszy i jedyny pouch - z pluszem u tulipownej- Lucky Baby :) zaryzykowałam z rozmiarem- wzięłam najmniejszy (a chuda nie byłam :) i okazał się idealny (ja mam 160 cm, waga 52-53kg, biust miska D,E)
-tyle co mogę podpowiedzieć niestety. Innych pouchów nie miałam. Więc nie wiem jakie rozmiary innych marek by na mnie pasowały..

Poprostu pożycz od dziewczyn kilka pouchów w różnych rozmiarach :)- to chyba najlepsze rozwiązanie

Anna Nogajska
28-07-2009, 22:27
grimmuś, napisz do kingi z chusta.pl, na epwno ci pomoże, ma ogromne doświadczenie.

w kołysce w kółkowej mi się super nosiło. główkę można nosić po przeciwległej stronie kółek. bodaj też na chusta.pl są fajne fotki.

Jasnie Pani :)
28-07-2009, 22:28
zapytaj petisu :) mi dobrala idealny rozmiar poucha po zdjeciu :D powaznie :)

grimma
30-07-2009, 11:55
pokornie przepraszam.
doskonala instrukcje dobrania poucha znalazlam na stronie tulipowny.
http://babiland.eu/shop/infopages.php?info_id=4:applause:

Genowefa
30-07-2009, 14:34
pokornie przepraszam.
doskonala instrukcje dobrania poucha znalazlam na stronie tulipowny.
http://babiland.eu/shop/infopages.php?info_id=4:applause:

ja u siebie nie mogłam znaleźć tej kości biodrowej.. :lol: ;) schowała się.. :lol:

kakot
30-07-2009, 15:45
w dodatku jest jeszcze coś takiego, jak preferencje osobiste: mnie się najlepiej nosiło w pouchu jak najciaśniejszym. Wprawdzie stwora trudniej zapakować (aha - mówię o noszeniu na biodrze, bo niesiedzące nosiłam tylko w kółkowej), ale potem przylega jak się patrzy. Dla znajomej w tym samym rozmiarze we wszystkie strony, co ja, mój pouch był stanowczo za ciasny...

Frezis
05-08-2009, 12:21
buuuuuu ta stronka nie działa :cryy:

dziewczyny, a czy taki sam rozmiar poucha będzie dobry dla noworodka jak i dla 12 kg półtoraroczniaka?

No i jak ja się mam zmierzyć jak ja w ciąży jestem? :confused:
a poucha chciałabym kupić JUŻ żeby mieć dla małej...

rebelka
05-08-2009, 12:28
Z mierzenia poucha w czasie ciąży bym zrezygnowała bo po porodzie stracisz brzuch i sporo centymetrów Ci ubędzie. Poza tym trzeba pamiętać, że rozmiar poucha zmienia się także gdy sporo chudniemy bądź tyjemy (mój pierwszy pouch z chusta.pl jest już dla mnie sporo za duży chociaż przez pierwsze 3 miesiące po porodzie był idealny). I rozmiar dobiera się tylko do noszącego a nie do dziecka z założeniem, że tych większych nie będziemy układać w pozycji kółyskowej tylko na biodro (czyli jeden dla noworodka i półtoraroczniaka powinien być ok).

Frezis
05-08-2009, 12:44
Dziękuję!

to poczekać na "po porodzie"? Czy spróbować kupić "w ciemno"? :roll:
Mam teraz możliwość zdobycia środków akurat na poucha z pluszem, który mi się marzył :lol:

grimma
05-08-2009, 13:28
Dziękuję!

to poczekać na "po porodzie"? Czy spróbować kupić "w ciemno"? :roll:
Mam teraz możliwość zdobycia środków akurat na poucha z pluszem, który mi się marzył :lol:
na stronie hostling chyba jest jak mierzyc sie w ciazy. ze na plecach :)

ja kupilam i czekam.
wzielam rozmiar 24 slingling zobacze co z tego bedzie..jest tak ladna ze bede nosic nawet zly chyba:ninja::ninja::ninja:

natala
05-08-2009, 13:29
tu jest taka sama instrukcja, tyle, ze po angielsku (http://www.lucky-baby.com/p_sizing.asp) (tulipowna pisala, ze cos sie z jej strona podzialo). osobom w ciazy radza mierzyc sie po plecach :)

Edit: grimma mnie ubiegla z plecami ;)

Frezis
05-08-2009, 13:36
grimmma, który kupiłaś? :D

grimma
05-08-2009, 13:55
http://www.babygeartoday.com/wp-content/2007/11/baby-gear-slingling.jpg

rebelka
05-08-2009, 14:16
O tym mierzeniu na plecach nie wiedziałam ale tak na to patrzę i jak uwzględnić biust przy takim mierzeniu? Bo przecież wielkość piersi też wpływa na rozmiar, czy nie?
grimma śliczny pouch!