PDA

Zobacz pełną wersję : JAKIE WIAZANIA SA NAJWYGODNIEJSZE ?????????



serafinka
24-10-2007, 16:38
:D Napiszcie mi jakiego wiazania najcześciej używacie, bo ja byłam na warsztatach ale zdążyliśmy przećwiczyć dwa wiazania ( a ja tylko jedno) czyli kieszonkę i tylko takie umię...... a na różnych zdjeciach widzę że używacie jeszcze innych... czy sa jakies które sie wiąże szybciej niż tę moją kieszonkę.?

McBaby
24-10-2007, 16:43
Ja używam często 2X, chociaż ostatnio kieszonka bardziej mi pasuje :)
Super też plecaczek się nosi, ale jeszcze nie umiem dobrze wiązać :)

To chyba zależy od Ciebie :)

A czemu tak mało wiązań>???

Jasnie Pani :)
24-10-2007, 19:20
Mi sie wydaje, ze z czasem jedno przestaje ci wystarczac i kombinujesz, co by tu jeszcze...??? ja tez od kieszonki zaczynalam, teraz jeszcze na biodrze nosze jak trzeba cos szybko zwiazac i sie plecaczka ucze, ale mloda sie za bardzo chira jak ja chce w plecak wlozyc i nie wspolpracuje (zapiera sie nogami o moje plecy i sie cieszy, ze mi przeszkadza :D )
ja sie ze strony oppamamy ucze wiazan :wink:

serafinka
24-10-2007, 19:39
Jaśnie Pani ja juz byłam na tej stronie oppamamy i pisałam ze jest super!!!!!!!! troche pocwicze wiązań

McBaby - pytasz dlaczego tak mało???? bo telewizja przeszkodziła....a ja teraz nie wiem jakie są szybkie wiązania

hanti
24-10-2007, 20:57
ja już przetestowałam wszystkie wiązania i najbardziej pod względem wygody noszenia pasuje mi kieszonka :) i w razie ewentualnego babola daje się łatwo dociągnąć

kajkasz1
24-10-2007, 21:20
Ja lubię najbardziej kangura, ale to dlatego, że wolę operować krótszymi chustami. Zaczynałam od kieszonki, potem nosiłam w 2x, na krótsze wypady na biodrze. Teraz ćwiczę plecaczek, tzn. ćwiczyłam, bo od ponad miesiąca nie motam Kuby w chustę.

kad78
24-10-2007, 21:36
Zdecydowanie 2x, według mnie, ale coraz częściej korzystam z wiązania na biodrze i plecaczka.

serafinka
24-10-2007, 22:12
a gdzie moge obejrzeć 2 X??? no i kangura???

Jasnie Pani :)
24-10-2007, 22:28
serafinka no i znowu oppamama sie klania odnosnie 2x :wink:
http://oppamama.fm.interia.pl/2X.html
i to wlasnie jest jak moja kieszonka, tylko jakbym miala sie tyle poobwiazywac moja chusta to bym musiala 20 kg wazyc, bo ja mam 4,2 m
a kangura to niewiem :roll: sorki

kajkasz1
25-10-2007, 10:08
Kangarro carry
http://www.cs.cmu.edu/~elly/rebozo/
W długiej chuście dodatkowo zamiast ostatniego węzła przeplatasz materiał pod nożkami dziecka i wiążesz z tyłu.

serafinka
25-10-2007, 13:47
o rewt skąd wy to wszystko macie !!!!!!!!!!!! zaraz będę próbować wiązan fajnie że mi pomagacie :high:

kajkasz1
25-10-2007, 16:10
He, he, ja swoją całą chustowa wiedzę zawdzięczam Marcie (Oppamamie) i Ewce (Visenna). To skarbnice wiadomości są.

serafinka
25-10-2007, 19:45
na razie nam nic nie wyszło nadal chodzimy w kieszonce ale się nie poddaje

Jasnie Pani :)
26-10-2007, 08:29
serafinka przynajmniej masz checi i zapał, wiec nie ma siły, zeby sie wkoncu nie udało :wink:

serafinka
26-10-2007, 15:07
o tak chćby się Bronuś wyrywał to i tak go do chusty złapię zamotam i już!!!!!!!!!!

kajkasz1
26-10-2007, 15:24
Serafinka, Ty dziecka nie maltretuj, bo się w sobie zamknie!

Jasnie Pani :)
26-10-2007, 18:10
o tak chćby się Bronuś wyrywał to i tak go do chusty złapię zamotam i już!!!!!!!!!!
:high: :high: :high: :high: :high: i tak trzymaj :D :D :lol: :lol: :lol:

serafinka
26-10-2007, 19:22
Kajkasz ja najchetniej to bym go wogóle z chusty nie wyjmowała.....czekam żeby podrósł to go na plecy i dalej....chyba zwariowałam na punkcie tego skarba..... wieczorem nie mogę zasnąć tylko patrzę na niego .... no tak zwariowałam :oops:

Jaśnie Pani dzięki za aplauz!!!! myślę że jestes podobnego zdania?????

Jasnie Pani :)
26-10-2007, 20:07
Jaśnie Pani dzięki za aplauz!!!! myślę że jestes podobnego zdania?????

to widza, nie? ja dzis z Mloda na spacer wozkowy poszlam, to mi awanture zrobila i musialam jej wozek na spacerowke przelozyc, bo nie chciala lezec, tak juz przyzwyczajona, ze wszystko musi widziec :wink:

serafinka
26-10-2007, 21:11
no właśnie dzieciaki w chustach to przynajmniej świat widzą a nie wnętrze budki i ew 3 zawieszone zabawki

Jasnie Pani :)
26-10-2007, 21:23
i ew 3 zawieszone zabawki
i trailas w czuly punkt Luskacza :D ona nawet jak w chuscie jest to wleke razem z nia wlasnie te trzy zabawki-zawieszki, bo ona musi je sobie pociumkac :D ale sama je sobie w raczce trzyma :wink: i ona nigdy w chuscie nie spi (jak na dworze jest)

serafinka
28-10-2007, 17:04
moje maleństwo teżlubi zerkać co się dzieje, nieraz myślę że on śpi a tu maluch obserwuje, le zabawek żadnych nie nosimy ( pewnie do czasu)

visenna2
30-10-2007, 18:38
Co do wiązań to ostatnio plecak z krzyżem dla mnie najwygodniejszy :) Tyle że nie lubię sie motac na kurtkę, wszystko mi sie podciąga, roluje, zawija, potem jest kupa poprawiania.

Jasnie Pani :)
30-10-2007, 21:08
ooooo ja to moge jeszcze o plecaczku pomarzyc, bo jak teraz probuje to dostaje tylko siarczyste kopy w plecy :D :lol: musze poczekac, az moje dziecko kumac cos zacznie :wink:

marta
30-10-2007, 22:04
Dla malucha 2X, a dla starszaka prosty plecak. Teraz najchętniej wiążę prosty plecak w stylu rebozo. Czyli węzeł jest pod pupą dziecka, a ja nieobwiązuję się chustą w pasie, co przy mojej posturze wygląda komicznie/tragicznie. I tu najwyraźniej widać zalety "starych" Nati, były na tyle sztywne (?), że przy plecaku nic nie trzeba poprawiać, nie trzeba tak pracowicie naciągać materiału raz przy razie. Wiązanie trwa sekundę.

serafinka
31-10-2007, 15:08
na następnym spotkaniu poproszę KOGOŚ MĄDREGO o pokazanie 2x a jakie to jest wiazanie w stylu rebozo czy masz jakiś link

Jasnie Pani :)
31-10-2007, 17:01
serafinka ja juz umiem 2X :lol: sama sie nauczylam z filmiku Kasi z you tube, zaraz poszukam, to ci wkleje :lol: rzeczywiscie chyba najprostsze i najwygodniejsze

Jasnie Pani :)
31-10-2007, 17:03
jest! :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=904_UsmRcMo

serafinka
31-10-2007, 20:53
Dzieki!!!! czyli już wypróbowałaś???? zobaczę jak mi pójdzie. Ja właśnie szukałam czegoś na szybkie wiazanie.

serafinka
31-10-2007, 21:01
no rzeczywiście wygląda wmiarę nieskomplikowanie

Jasnie Pani :)
31-10-2007, 21:07
czyli już wypróbowałaś????
dzis sie 4 godziny w tym wiazaniu chustowalysmy :D :D

serafinka
31-10-2007, 21:20
jaszcze nie bo moje dziecię siedzi przed telewizorkiem i ogląda Baby einstein!!! jest tym zachwycony!!!! nie chcę go odrywac od zabawy. a u ciebir to się sprawdziło jak widzę - 4 godzinki to ho-ho!!!

marta
31-10-2007, 21:44
Różne wiązania rebozo, jak dla mnie bomba :)
http://www.cs.cmu.edu/~elly/rebozo/

Kasia
07-11-2007, 00:36
Trudno powiedziec, ktore wiazanie jest najwygodniejsze - mamy rozna budowe (szerokosc ramion, wielkosc biustu) i rozne potrzeby, a dzieciaki rozna wage. Do tego dorzuc koniecznosc np. zakladania kurtki, noszenia zakupow, etc.

Dlatego gdy na warsztatach pokazuje wiazania dostosowane do wieku danego malca, a rodzice je przecwicza - zazwyczaj kazdy wybiera to, co jego zdaniem wydaje mu sie najpraktyczniejsze. Z reguly rodzice noworodkow najbardziej ciesza sie z Kieszonki, choc wielu docenia tez Siodelko, a rodzice ciezkawych starszakow bardzo lubia Koale-podwojne wiazanie na krzyz i rozne plecaczki. A jesli nigdy nie wychodzilo im wiazanie na biodrze, to nagle odkrywaja, ze jednak jest to proste i wygodne.

Natomiast najwiecej bledow jest przy Kieszonce, Kangurze i Plecaczkach.
Najlatwiejsze sa Koala-podwojne na krzyz i Siodelko z wezlem z tylu.

Wiazania po polsku sa tutaj:
http://www.chustomania.pl/online/chusto ... nia_chusty (http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/Instrukcje_wiazania_chusty)

a na tego youtuba nie patrz, tam byl przypiety mikrofon i przeszkadzal ;)

serafinka
07-11-2007, 13:51
dziekuję bardzo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! już dzięki wam zaczynam coraz więcej nowych wiazan i nawet niektore rozpoznaję .....jeszcze trochę ćwiczeń i będzie dobrze

Kasia
09-11-2007, 22:54
Bo to naprawde jest proste :)
moze nie az tak, jak sie na pierwszy rzut oka wydaje, ale jak sie ma dobre podstawy, to mozna zrobic cuda :)

Jasnie Pani :)
09-11-2007, 23:04
Bo to naprawde jest proste :)
moze nie az tak, jak sie na pierwszy rzut oka wydaje,
:szok: :omg: na pierwszy rzut oka to byla dla mnie czarna magia :D :D

serafinka
10-11-2007, 17:34
Jaśnie Pani to bierż dziecie i poćwicz po paru razach rzeczywiscie dochodzi sie do wprawy....... ja jeszcze jedno muszę przećwiczyć tylko nie wiem jak sie o0no nazywa podobne do kieszonki tylko jakoś te pasy ukośne nie są naciągnięte na dziecko

No to Pańciu w drogę i wklejaj fotki ze swoimi dziełami motaczowymi

Jasnie Pani :)
12-11-2007, 20:36
Serafinka ja napisalam, ze BYŁA to dla mnie czarna magia na pierwszy rzut oka. Teraz juz mam wszystkie wiazania przecwiczone, nauczone i najwygodniejsze wybrane :wink:

Ruda
12-11-2007, 20:54
dla mnie najwygodniejsza jest koala, z racji czestego wkladania i wyciagania "zawartosci" :)
plecaczki sa fajne, ale jakos nie umiem ich sama zawiazac - dlatego nabylam MT.
i straszna mam ochote nauczyc sie kieszonki, ale gdzies instrukcje mi wciela :/

serafinka
12-11-2007, 22:24
KOALC?? ja nie wiem jakie to??? można raz zawiazać i wyjmować dziecko??? fajnie

dioneja
12-11-2007, 22:26
KOALC?? ja nie wiem jakie to??? można raz zawiazać i wyjmować dziecko??? fajnie

to jest inna nazwa podwójnego X (2X).

serafinka
13-11-2007, 16:09
Dioneja czy ty znasz wszystkie wiązania na pamięc?

Ruda
13-11-2007, 17:45
dziewczyny, a wiecie moze gdzie znajde w sieci jak wiazac w kieszonke? a moze ktoras z was sie obfotografuje wiazac na sobie dziecia?? :)
no nie ukrywam - dozgonna bede ogromnie i to bardzo :D

Ania z Tulikowa
13-11-2007, 17:52
chodzi Ci o to?
http://www.chustomania.pl/online/websho ... enDocument (http://www.chustomania.pl/online/webshop.nsf/9f8bd5730a598ddcc12571770050a73d/aa972316c7c37019c1257336004b4ea3?OpenDocument)

Ania z Tulikowa
13-11-2007, 18:17
Myśmy się kiedyś tak chustowali, choć tutaj akurat trochę niedbale ;)
http://img75.imageshack.us/img75/4906/im2006091009dq6.jpg (http://imageshack.us)

serafinka
13-11-2007, 18:40
Ania ale jesteś piękna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


nie ważne wiązanie ale to zdjęcie jest rewelacyjne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ruda
13-11-2007, 19:14
chodzi Ci o to?
http://www.chustomania.pl/online/websho ... enDocument (http://www.chustomania.pl/online/webshop.nsf/9f8bd5730a598ddcc12571770050a73d/aa972316c7c37019c1257336004b4ea3?OpenDocument)

aniu ,
dzieki :) kurcze, szczerze mowiac nie wpadlam na to, zeby na chustomanie zajrzec, a to przeciez takie oczywiste. :roll:

Ania z Tulikowa
13-11-2007, 19:14
jeśli już to byłam :D

Ruda
13-11-2007, 19:15
slicznie razem wygladacie:D

Ania z Tulikowa
13-11-2007, 19:22
Dzięki :oops:
A co z kieszkonką o to wiązanie Ci chodziło?

Ruda
13-11-2007, 20:09
dokladnie o to wiazanie mi chodzilo-jutro bede probowala. a powiedz mi jeszcze czy jest wygodnie tak wiazac starsze dziecko? w sensie np. mojego 9ciokilowego 10 miesieczniaka? czy 2X jednak lepsze?

dioneja
13-11-2007, 20:48
Myśmy się kiedyś tak chustowali, choć tutaj akurat trochę niedbale ;)
http://img75.imageshack.us/img75/4906/im2006091009dq6.jpg (http://imageshack.us)

na tym forum jeszcze tego nie pisałam, ale to wg mnie najładniejsze zdjęcie chustowe :).

śliczni jesteście!

a wiązanie nieważne... ;)!

Ania z Tulikowa
13-11-2007, 22:06
Dzięki Aniu, aż mi trochę głupio od tych komplementów. 8))

serafinka
14-11-2007, 13:42
jakie głupio???????????????? REWELACYJNIE WYGLADACIE i nie głupio tylko wielka radość!!!!!! ach a moje kiloski które dostałam w grtisie po ciąży......

Vega
14-11-2007, 20:27
No to ja wam powiem... że to zdjęcie to nic w porównaniu z innymi zdjęciami Ani-Wroby :D

Wiem bo widziałam mnóstwo - Kobieta jest po prostu nieziemsko piękna i do tego fotogeniczna... tylko pozazdrościć :)

a wiązanie olać :)

PS. Aniu - jaka przeszłość - nawet z brzuszkiem (niewielkim zresztą) wyglądasz przepięknie...

dioneja
14-11-2007, 21:01
no nie! po tym co Vega napisała, to ja chcę choć kilka z tych zdjęć zobaczyć!!! nie wiem kiedy się wybiorę do Radomia, więc chociaż przez net obejrzę... plisssss :).

Aniu, i proszę się nie wykręcać. kobiecie w ciąży się nie odmawia ;)!

Ania z Tulikowa
14-11-2007, 21:22
Dziewczyny przestańcie już, bo naprawdę głupio się czuję taka komplementowana.
A zdjęcia do wglądu u mnie w domciu, zapraszam ;)

madzi1983
27-11-2007, 12:54
mój mąż narazie nosi tylko w podwójnym X, ale przymierza się do nauki plecaczka, tylko nie ma kiedy

serafinka
27-11-2007, 14:14
ja też próbuję plecaczka ale na łóżku bo boje sie ze mi mały wypadnie....

Kasia
29-11-2007, 21:14
Zrobilam nowe zestawienie wiazan, sukcesywnie bedziemy dorabiac nowe fotki:

http://www.chustomania.pl/online/chusto ... _wiazania1 (http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/sztuka_wiazania1)

do wyszukiwarek podane sa tez nazwy w innych jezykach, a przy kazdym wiazaniu szczegoly (np. jakich bledow nalezy unikac).

co do wiaz-Ania --> ciesze sie juz na po-grudniowe perspektywy :)

----------------------------------------------------------------------------------------
Kasia z Chustomanii

Ruda
29-11-2007, 21:58
oo, super to zestawienie:)
wlasnie na tapecie mam kolyski - dla sasiadki studiuje i jej malucha :))) niestety na hanie nie mam co liczyc, zdziebko jest za duza:)

hanti
29-11-2007, 22:08
wlasnie na tapecie mam kolyski - dla sasiadki studiuje i jej malucha :))) niestety na hanie nie mam co liczyc, zdziebko jest za duza:)

no co Ty :D moja Kinia do tej pory wchodzi w kołyskę z XX, jak jest baaaaardzo zmęczona i chce zasnąć przy piersi i w chuście

Ruda
29-11-2007, 22:48
wlasnie na tapecie mam kolyski - dla sasiadki studiuje i jej malucha :)niestety na hanie nie mam co liczyc, zdziebko jest za duza:)

no co Ty :D moja Kinia do tej pory wchodzi w kołyskę z XX, jak jest baaaaardzo zmęczona i chce zasnąć przy piersi i w chuście

u nas tak moze jest, bo jak zaczelam hanke nosic to miala juz z 5 miesiecy i od razu zaczelysmy od koali - tak naprawde kolyski nie zna i moze dlatego nie trawi? przy drugim - edukacje chustową zaczne od kolyski :)

Kasia
29-11-2007, 23:05
ale kolyska nie jest wcale niezbedna... a sporo maluchow jej nie lubi.

w kazdym razie, jesli juz, to nie na dlugie noszenie.

--------------------------------------------------------------------------------
Kasia z Chustomanii

serafinka
29-11-2007, 23:10
a ja dziś ogladałam jak Hanti wiąze to wiązanie o które mi chodziło- koala. ale tak duzo sie działo że nie przyjrzałam sie dokładnie

Ruda
29-11-2007, 23:29
ale kolyska nie jest wcale niezbedna... a sporo maluchow jej nie lubi.

w kazdym razie, jesli juz, to nie na dlugie noszenie.

--------------------------------------------------------------------------------
Kasia z Chustomanii

kasiu, a w takim razie takiego miesieczniaka w czym najlepiej nosic? mozna juz w koali, czy masz inne propozycje? bioderka sa ok :)

Kasia
30-11-2007, 13:09
Mozesz we wszystkim, co ma dopisek, ze od urodzenia ;) czyli kieszonka, koala, kangurek, kolyski, siodelko z dlugiej chusty (kangur na biodrze)... Jesli umiesz dobrze zawiazac i dociagnac material, to takze siodelko z wezlem np. z tylu (ale to zalezy tez od Twojej budowy, jesli sie nie da dobrze dociagnac, to czekasz, az dziec sam trzyma glowke).

Generalna zasada: MOCNO dociagac. To jest najczestszy blad uzytkownikow, ze chusta jest za luzno - przez co nie podpiera dobrze plecow i glowki. Chusta musi byc tak ciasno zawiazana, zeby nie trzeba bylo sie uciekac do podtrzymywania glowki za pomoca pionowych pasow (np. w kieszonce czy koali). No i ulozenie nozek - lekko odwiedzione i mocno ugiete (pozycja "zabki" - kolanka na wysokosci pepka).

I co jeszcze? Acha, nie buzia do swiata (ani pajacyk, ani budda).
To chyba wszystko.

W kazdym razie jesli masz jakies watpliwosci, to zrob fotki z przodu, tylu i z boku i wyslij nam na Chustomanie, to doradzimy.

------------------------------------------------------------------------------------
Kasia z Chustomanii

Kasia
30-11-2007, 13:15
Z tego, co obserwuje, to jest pewna gradacja trudnosci wiazan:

Dla wielu najlatwiejszy jest koala (podwojny x) - pod warunkiem, ze sie zrobi albo wezel przesuwny albo pojedynczy i pozniej dowiaze drugi

Na drugim miejscu jest Kieszonka (bo wielu rodzicow nie umie dobrze dociagnac chusty lub nie wie, JAK mocno powinna byc dociagnieta)

Kangur w roznych wersjach jest dosc frustrujacym wiazaniem dla poczatkujacych, bo jest go trudno dopasowac (np. w zaleznosci od szerokosci ramion latwiej lub trudniej).

Kolyski ksztaltuja sie gdzies po srodku. Jesli komus dziecie sie nie zapada i nie obraca zaraz po wlozeniu do srodka np. poucha czy kolkowej, ten polubi kolyski na zawsze.

Ruda
30-11-2007, 14:26
poprobuje w takim razie z koala i kieszonka - bo to mi najbardziej wychodzi. boje sie tylko jednego: hanie zaczelam nosic od 5 m-ca i praktycznie nie mam wprawy w noszeniu i wiazaniu niemowlaczkow, szczegolnie nie swoich :) ale co tam - wszystko przede mna :)

Kasia
30-11-2007, 14:40
Przecwicz na misiu lub lace. Sasiadke tez naucz najpierw na lalce. Gdy bedziecie obie pewne, ze wiecie, o co chodzi , przerzuccie sie na zywe dziecko.

Tak najbezpieczniej to raz, a dwa - nie zniechecisz sasiadki placzacym maluchem, gdyby sie proces uczenia przedluzal.

-------------------------------------------------------------------------------------
Kasia z Chustomanii

monjan
04-12-2007, 09:45
Aniu(wroba) jak sie czujesz???czy to juz??daj znac

Ruda
04-12-2007, 09:52
Aniu(wroba) jak sie czujesz???czy to juz??daj znac

kurcze, juz od jakiegos czasu ania sie nie odzywala, wiec ..... Aniu, no trzymamy kciuki za Ciebie i Igorka :)

serafinka
04-12-2007, 16:01
ja cały czas mam problemy z kangurkiem a tak bardzo chciałabym się go nauczyć. Czy jest jakiś szczególnmie ułatwiony sposób wiazania kangura???

Vega
04-12-2007, 16:43
Serafinka pewnie, że jest :) Dobry instruktaż. Poćwiczymy na następnym spotkaniu w św. Annie, albo jak się spotkamy u mnie ;)

Ruda
04-12-2007, 17:11
Serafinka pewnie, że jest :) Dobry instruktaż. Poćwiczymy na następnym spotkaniu w św. Annie, albo jak się spotkamy u mnie ;)

i tego wam wlasnie zazdroszcsze: mozecie sie spotkac i bardziej doswiadczona pokaze tej bardziej zielonej :)
ja niestety jestem skazana na instrukcje, ktorej czasem po prostu nie rozumiem :) niezla ruda blondynka czasem jest :)

serafinka
05-12-2007, 14:33
o tak te spotkania sa super - dużo uczę sie, o wielu nowych rzeczach dowiaduję, wymieniam itp...... a przede wszystkim aspekt TOWARZYSKI!!!!!!!!!!!!!!

Vega
08-12-2007, 09:06
i tego wam wlasnie zazdroszcsze: mozecie sie spotkac i bardziej doswiadczona pokaze tej bardziej zielonej :)
ja niestety jestem skazana na instrukcje, ktorej czasem po prostu nie rozumiem :) niezla ruda blondynka czasem jest :)

Hi hi, wiesz, że ja też miałam problemy ze zrozumieniem instrukcji... szczególnie uciążliwe, gdy w połowie wiązania trzeba przekładać kartki... - takie spotkania z doświadczonymi motaczkami to naprawdę super sprawa.
Zapraszamy do Warszawy :)

Ruda
08-12-2007, 17:51
mam nadzieje, ze kiedys uda mi sie z zaproszenia skorzystac :)

serafinka
15-12-2007, 17:19
a teraz to co stoi na przeszkodzie?????????? dawaj szybko !!!!!!!!!!!!!!!1

Ruda
16-12-2007, 21:50
juz sie zaczelam pakowac, hanke rano wrzuce w MT i wyruszymy do was ... stopem :)
hehe, a tak na serio jak bede w okolicach naszej kochanej stolycy, to nie omieszkam zajrzec i sie przywitac:)

serafinka
18-12-2007, 14:23
to bądź najlepiej w czwartek jakiś....