PDA

Zobacz pełną wersję : Papierki



Pondo
27-07-2009, 19:27
Jestem na etapie przymierzania sie do zakupu.

Które papierki polecacie, i które rzeczywiście można wrzucić do sedesu:rolleyes:

landa
27-07-2009, 19:33
Imse Vimse, mam i jestem zadowolona bardzo, po siku można przeprać, a po kupce wrzucić do sedesu, naprawdę się rozpuszczają - widać to po kilku praniach (ja piorę w łapkach).

mamka_klamka
11-09-2009, 18:27
Ja mam mio liners i są strasznie sztywne. Zużyłam może 3 i dałam sobie spokój. Tym bardziej, że kupa prawie zawsze do nocnika ląduje.

erithacus
11-09-2009, 22:08
A ja mam (jeszcze nie używałam) imse vimse i bambino mio i wydają sie identyczne. Jedyna różnica to to, że mio są większe i można je ciąć na dwa.

b.szczelna
11-09-2009, 22:22
ja miałam mioliners i jakies inne, miękkie i fajne ale nie moge dojsc JAKIEJ firmy.mioliners mi za duze, za sztywne.

Tuja
11-09-2009, 22:37
ja mam imse vimse i są bardzo fajne. Wyrzucam do kibelka i ok.
Przez przypadek kupiłam wersję toddler i są wielkie, tnę na pół :)

omniemka
17-09-2009, 13:30
Używam Popolini. Celulozowe w rolce są dosyć grube i po kilku praniach rzeczywiście sie "rozchodzą" - dobre na takie kupki bardzo rzadkie. Te drugie wiskozowe są też OK. Trochę wolniej się "rozpuszczają" niż celulozowe ale lepiej odprowadzają wilgoć.
Kupiłam raz takie Canpol - i są bez sensu :( przyklejają - obklejają pupę i w ogóle się nie rozpuszczają. Poza tym na opakowaniu nie ma informacji z czego "toto" jest zrobione:mad
Innych jeszcze nie próbowałam.

mart
17-09-2009, 13:48
ja mam teraz imse vimse - są podobne do celulozowych z popolini. i to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej - strasznie oblepiają. najfajniejsze są wg mnie papierki z rolki popolini - te na mleczne kupki. w sumie mam nadzieję, że celulozowych nie będę musiała używać, jak z Madzią, bo kupki będą w nocniku:)))

aluta 23
17-09-2009, 16:10
mam jedynie porównanie między Canpolem a Imse Vimse i zdecydowanie te drógie bardziej przypadły mi do góstu

mjarym
28-09-2009, 11:25
a ja używam Tots Botsów i są bardzo fajne:) Mieciutkie. Dość trwałe. Po upraniu w rękach obsikanych jeszcze na parę razy się da użyć. Ale z czasem rozchodzą się w rękach. Polecam. mozna wyrzucać do WC

Aloha
28-09-2009, 11:28
Dziewczyny! A czy papierki dają jakieś poczucie suchości? Bo my nie używamy, a koleżanka mnie ciągnie za język :)

mjarym
28-09-2009, 11:35
Te moje to na pewno nie - one są całkiem przemoczone gdy maluch nasika

Iwka
28-09-2009, 11:44
Dziewczyny! A czy papierki dają jakieś poczucie suchości? Bo my nie używamy, a koleżanka mnie ciągnie za język :)
Wprost przeciwnie :) jak do kieszonki włożę papierek, to jest bardziej mokro.

Aloha
28-09-2009, 12:00
UHm, to ciekawe, bo wyglądało na to, że gdzieś wyczytała o tych papierkach, ze niby też suchość dawać mają :)

JustNik
28-09-2009, 12:51
pondo ja imse vimse polecam
wrzucasz do kibelka jak kupa
a jak siku to do pralki
mysle ze ze 3 prania przezyja zanim sie porwa/rozpadna
sa 2 rozmiary

morepig
28-09-2009, 12:56
ja mam imse vimse te wieksze, przeciete na pol (nie bylo akurat tych malych)
się spłukują...
nie piorę

Linda
29-09-2009, 07:24
Moj synek juz co prawda odpieluchowany, ale ja najbardziej lubilam papierki ''z rolki'':D Gdy mieszkalam w UK, kupowalam takie w specjalnym sklepie pieluchowym (stacjonarnym), a po powrocie do kraju zaopatrywalam sie w www.ekobaby.pl (http://www.ekobaby.pl). Wg mnie te papierki byly bardziej miekkie niz imse vimse i popolini, mozna ich bylo uzyc jako reczniczka do wytarcia pupy:D

magnolia
29-09-2009, 11:03
Dziewczyny! A czy papierki dają jakieś poczucie suchości? Bo my nie używamy, a koleżanka mnie ciągnie za język :)

te z canpola dają suchą pupę - wg mnie są fajne na lato zamiast wkładek z polaru, oczywiście nie jest to ta sama sucha pupa co w polarku, no ale nie grzeją za to - ale faktycznie nie rozpuszczają się i nie można ich wyrzucac do toalety

Wlaszczka
31-10-2009, 00:52
:duh:To jest jakaś różnica w papierkach? Ja kupiłam jakieś niemieckie za 7 zł/100 szt. na allegro i myślałam, że papierki to flizelina. Przyklejają się do pupy. Pieluszka i tak jest żółta. Moje przechodziły próby prania w pralce po kilku robiły się jakby węższe, ale nadal zdatne.

Wiewiórka
07-06-2010, 07:06
Witam! Tak się zastanawiam czy są papierki, które by się dobrze nadawały do kupek noworodkowych i wczesnoniemowlęcych (piersiowych i butelkowych). Podobno te celulozowe Popolini i Canpol Babies są dla dzieci w wieku 0-3 m-ce. użytkowała któraś z was przy tak małym brzdącu? Jak wyglądało zatrzymywanie kupy? Może lepsze są Imse Vimse do takich kup?Do stałych podobno super. Podobno pocięty polar jest fajny, ale w lecie to chyba trochę kiepski pomysł. A może kupić flizelinę w pasmanterii na metry? Jak myślicie- jak by się sprawowała? Podkleja się nią ubrania, więc raczej można ją prać. Co o tym wszystkim myślicie?

tysia
07-06-2010, 08:27
Ja używałam Popolini i sprawdzały się super u małego dziecka.
Mam nawet do sprzedania jedna rolkę, bo mi została.
Na bazarku pieluchowym wisi :)

mTuśka
07-06-2010, 09:49
ja mam close parent-z miekkoscia to tak srednio takie wmiare sa,przy luzniejszyk kupach przepuszczaja,wklad jest upackany,ale daja super uczucie suchej pupy.nawed jak jest sasirane duzo to pupa sucha.ja zakładam 2 -rozkladam na cala pieluszke.i sa wytrzymale.piore je nawed 5 razy w pralce a okupane do kibelka:)

NiLLi
07-06-2010, 10:36
IV mi nie przypadły do gustu. Sztywne i po praniu się zwijały. Canpol i BabyOno można parę razy wyprać i nie "tracą kształtu". Używam przede wszystkim właśnie tych dwóch ostatnich. Mam też Tots Bots i są fajne i mięciutkie. Dają uczucie suchej pupy. Nie prałam ich, więc nie wiem, jak się zachowują. Tylko cena... drogawe są. I są tak fajne, że leżą w szafie bo oszczędzam a używam tańszych hihi :P

Wiewiórka
07-06-2010, 11:21
Ja używałam Popolini i sprawdzały się super u małego dziecka.
Jak to praktycznie wyglądało? Przy większości papierków narzeka się, że się nie sprawdzają u tak małych dzieci, bo większość kupy przelatuje. Czy te są lepsze? Bo się zastanawiam od kiedy pieluchować wielorazówkami, a dopieranie smółki i mlecznych kupek na wielorazówkach mnie przeraża. Może te papierki albo jak sugeruje Canpol Babies (0-3 m-ce)będą najlepsze do takiego typu kupek? A może macie całkiem inne patenty?

tysia
07-06-2010, 12:05
Ja zaczęłam stosować pieluchy wielo i papierki jak Adam miał 3 miesiące. Był tylko na piersi, kupy mleczne, półpłynne.
Przez papierki nic nie przeciekało, przy większej kupie wypływało bokami czasem no ale nic nie da 100% ochrony.
Zasikane papierki prałam i używałam kilka razy, więc poszło mi ich bardzo mało.

znakoff
16-06-2010, 11:42
Wiewiórka, moim zdaniem fizelina nie nadaje się zupełnie do kontaktu z pupą niemowlaka. Nie oddycha, nie wiadomo czym jest nasączona. Ja bym nie ryzykowała.

Ja bardzo lubie papierki z rolki z Ekobaby. Są miękkie i bardzo wydajne. Polecam!

Em
26-06-2010, 22:20
Nie wiem jakie papierki miałam. Teraz zamówiłam Imse Vimse i sa okropne. Wielkie i twarde. Nie wiem jak znaleźć tamte...

Blanka_1982
25-07-2010, 22:30
Gdzie można kupić te papierki Popolini? szukam i szukam i nic...

suri80
23-09-2010, 21:30
Jak to praktycznie wyglądało? Przy większości papierków narzeka się, że się nie sprawdzają u tak małych dzieci, bo większość kupy przelatuje. Czy te są lepsze? Bo się zastanawiam od kiedy pieluchować wielorazówkami, a dopieranie smółki i mlecznych kupek na wielorazówkach mnie przeraża. Może te papierki albo jak sugeruje Canpol Babies (0-3 m-ce)będą najlepsze do takiego typu kupek? A może macie całkiem inne patenty?
Kupki mleczne są rozpuszczalne w wodzie, więc nie trzeba papierków. Ja brudne pieluchy składowałam bez zapierania w wiadrze, później nastawiałam płukanie w pralce przed praniem i prałam w 60 st. w proszku z dodatkiem Nappy Fresh. Nawet jeśli jakieś plamy nie zeszły, to przy suszeniu na słońcu pieluszki były jak nowe :)

budzynskamila
13-12-2010, 16:53
Nie wpadłam na to, że te papierki można prać...
Bambino Mio odciskają się troszkę na skórze - nie wiem czy tak musi być. Poza tym pieluszki mam z bambusem i trochę mi szkoda go przykrywać papierkiem, szczególnie teraz, kiedy kupki są mleczne i płukanie ich nie sprawia mi większej przykrości ;)
Też przecinam na pół.

mamapodziomkow
13-12-2010, 17:14
Ja uzywam celulozowe Popolini w rolce dla miesiecznej panienki i sa bardzo dobre. Spierac musze najwyzej odrobinke na brzegu pieluszki, jesli splynie z papierka, 95% kupki zostaje na papierku i mozna wrzucic do kibelka. Dla mnie to spore ulatwienie zycia ;) Na pozniej, przy stalych kupkach podobno sa te Popolini w pudelku, one maja trzymac pupe sucha, ale nie testowalysmy tego jeszcze jak na razie.

Popolini daja sie prac i przypadkowe wrzucenie do suszarki tez przezywaja, robia sie tylko troche mniejsze ;)

Wiewiórka
13-12-2010, 18:08
A gdzie teraz można dostać papierki Popolini na mleczne kupki? Bo niedawno kompletnie ich nie było.
Wszystkie papierki można prać...

Dharma
13-12-2010, 18:54
Nie wiem jakie papierki miałam. Teraz zamówiłam Imse Vimse i sa okropne. Wielkie i twarde. Nie wiem jak znaleźć tamte...
zgadzam się twarde, szorstkie - nieprzyjemne.

budzynskamila
13-12-2010, 20:04
Bambino Mio odciskają się troszkę na skórze

O przepraszam, Imse Vimse mam, nie BM.

mariakasprzak
13-12-2010, 23:14
Jeszcze rok temu kupowałam papierki bardziej przypominające delikatną flizelinkę w Smyku nie wiem czy do tej pory jeszcze są.Bardzo miękkie i miłe,godne polecenia i niedrogie

Laminatorka
16-01-2011, 13:58
Imse Vimse się nei sprawdziły. Nieprzyjemne w dotyku, dużo przeciekało. Mam teraz zwykłe "A kuku" (jakby fizelina)- są b. fajne, milutkie, delikatne, lepiej trzymają, no i są dużo tańsze.

Marti
17-01-2011, 23:06
My używamy Imse Vimse. Od kiedy Nelka robi konkretniejsze kupki, sprawdzają się super :) I można je uprać, jak było tylko siusiu ;)

Wiewiórka
17-01-2011, 23:10
wszystkie można prać jak tylko siusiu

s0nata
17-01-2011, 23:19
Marciasone, a jakie od Ciebie ja dostałam :-) ?

mTuśka
17-01-2011, 23:40
canpola ;)

s0nata
18-01-2011, 00:19
a to spróbuje skoro na mleczne są ok :-)

annagdynia
16-02-2011, 09:08
chyba tu są dostępne POPOLINI, czy to te które miałyście?
http://www.pieluchy.com.pl/index.php?pielucha=1&str=sklep&do=sortiment&kid=156

Sroka
26-04-2011, 15:43
my mielismy CARLI'S kupowalam na eBay'u (http://cgi.ebay.de/CARLI-Windelvlies-Rolle-Stoffwindeln-FEDERWEICH-/370442475846?pt=DE_Baby_Kind_Unterwegs_Wickelzubeh %C3%B6r&hash=item5640179946)
sa duze, miekkie, miesiste, dobrze lapia kupy i nam sie nie rolowaly. uzywalam do kup mlecznych i normalnych

Wiewiórka
13-12-2011, 18:22
chciałam zapytać o papierki mioliners. miałam już wiele papierków, kocham popolini, ale chciałabym wiedzieć jakie są te bambino mio. sztywne jak imse vimse? twarde? a jak z przepuszczaniem/trzymaniem kupy?:help:warto kupić?

Wiewiórka
13-12-2011, 20:17
:hey:

holly
30-12-2011, 01:41
mio liners za sztywne, teraz mam tots bots i sa mieciutkie, ale dosc male.

Jednak nie uzywam papierkow, dupka nam sie odparza bo kupka przylega do pupy.

Moje dzieciaczki maja bardzo wrazliwa pupe i jak kupka dotyka skory zawsze sie odparza niestety.

agnbr
30-12-2011, 11:38
Dzięki za temat, super posty :)

Pat
01-06-2012, 14:34
Mi się wydaje, że z tym wrzucaniem papierków do sedesu to jest tak, że jeśli coś można uprać (vide - chyba wszystkie papierki poruszane w tym wątku), to zawsze jest szansa, że zatkają kanalizację, bo one nie rozkładają się w sekundzie jak papier toaletowy. Pozostaje więc kwestia tego, czy one są z materiałów naturalnych, czyli czy rozłożą się w miarę szybko po tym, jak już opuszczą nasze rury ;) A to, czy zapchają kanalizację czy nie, to już bardziej kwestia samej kanalizacji (mam na myśli rodzaj i grubość rur itd.).

P.s. Właśnie dostałam papierki akuku - z polecenia. Jeszcze nie próbowałam, ale są bardziej miękkie niż CP.

Gugu
09-11-2012, 14:59
Mi aż trudno uwierzyć, że coś może być bardziej miękkiego niż CP;) Niestety owe papierki, mimo że najtańsze jakie miałam, nie są biodegradalne, gdzieś tu już zresztą o tym było, no i to, że nie jest na nich napisane z czego są zrobione świadczy już samo o sobie. Niestety i ja je kupuję najczęściej, bo pupa sucha i są tanie. Miałam bibułki Close Parent, oczywiście, ze fajne, ale strasznie nieprzyjemne w dotyku, takie ostre. Obecnie testuję inne tej samej firmy i są ok.

Pat
09-11-2012, 16:25
Mi aż trudno uwierzyć, że coś może być bardziej miękkiego niż CP;) Niestety owe papierki, mimo że najtańsze jakie miałam, nie są biodegradalne, gdzieś tu już zresztą o tym było, no i to, że nie jest na nich napisane z czego są zrobione świadczy już samo o sobie. Niestety i ja je kupuję najczęściej, bo pupa sucha i są tanie. Miałam bibułki Close Parent, oczywiście, ze fajne, ale strasznie nieprzyjemne w dotyku, takie ostre. Obecnie testuję inne tej samej firmy i są ok.

O jakim produkcie piszesz? Bo ja miałam CP. Był na nich skład i jak byk napisane, że można wrzucać do toalety. I zgłupiałam teraz :)

kamilam
09-11-2012, 17:53
Ja mam nappy liners kupione już dość dawno ale uważam że są super miękkie i cienkie.

dita
09-11-2012, 22:12
a gdzie kupujecie papierki? przez alledrogo, sklepy internetowe, sklepy stacjonarne?

Chyba się z wujkiem google pokłóciłam, bo nigdzie nie mogę znaleźć popolini, ani akuku, ani nic innego prócz mioliners i imse vimse. A tych to ja akurat nie chcę :-|

borussia
10-11-2012, 10:57
akuku na allegro widziałam, a te zwykłe babyono i canpola to w większych stacjonarnych sklepach dzieciowych są

dita
10-11-2012, 13:36
ale to się nazywa papierki, bibułki, czy jak toto jest formalnie nazywane? tak żeby google to przyjął i zrozumiał czego ja od niego bym chciała?

(papierków i bibułek nie rozumie więc pewnie coś jeszcze by trzeba dopisać)

no chyba, że mi m. jakąś blokadę założył... ;)

Pat
12-11-2012, 15:52
Poszukajcie "wkładek".

AnnaM
24-07-2015, 21:38
a miał ktoś papierki/ bibułki z babyono? bo to też jakaś taka jakby flizelina, nie można do toalety spuszczać według producenta, kupkę łapie, ale mokre plamy zostają na wkładzie, tak jakby tylko "gęste" z kupy zatrzymywało.

quaint
22-08-2015, 22:20
a miał ktoś wkładki kukurydziane?

plejady
23-08-2015, 14:15
kukurydziane z Pupusa są o wiele bardziej delikatne od bambusowych Pupusa, nie nadają się do prania i są mniejszych rozmiarów niż bambusowe

klucha
09-10-2015, 09:47
to prawda, kukurydziane są bardziej delikatne. Jeszcze grovia ma bibułki kukurydziane. Do tej pory miałam CP, IV i właśnie grovii i te były najbardziej delikatne. Nie wiem, może dlatego że najwięcej mam pieluch grovia, ich bibułki najlepiej się sprawdzały. Też wrzucałam do toalety, chociaż parę razy zdarzyło mi się je wyprać i wyciągnęłam z pralki całe...

kaisa
09-10-2015, 09:49
Kikko ma też kukurydziane. Mam porównanie tylko z papuerkami tb i dla mnie różnicy nie ma.

SylwiaSP
13-12-2015, 23:09
Ja używam BabyOno. Poleciły mi je 2 różne osoby, od których odkupowałam pieluszki. Ponoć testowały różne i te były najlepsze. Ja nie mam porównania do innych, bo tylko tych używałam. Na opakowaniu napisane, że przeznaczone są zwłaszcza dla dzieci 0-3mce i że spuszczanie w sedesie może doprowadzić do jego zapchania, więc nie są biodegradowalne raczej.
Moim zdaniem są fajne. Miękkie, wytrzymują kilka prań, po rzadkiej mlecznej kupie zostają plamy, ale większość jednak zatrzymują. Są spore, można ciąć na pół.
Dla mnie sporą zaletą jest to, że można je zamówić z dostawą do aptek DOZ (brak kosztów wysyłki) i mają naprawdę niską cenę - 10zł za 110szt. Są też dość popularne, bo sporo osób sprzedaje resztki na OLX :) Ostatnio udało mi się odkupić po 5zł za paczkę.

SylwiaSP
19-01-2016, 15:40
Czy któraś z Was używa upranych chusteczek nawilżanych jako papierka? Jeśli tak, to sprawdza się? Nie za małe?

kalopanax.pictus
19-01-2016, 16:37
Ja uzywalam babydream z Rosmana wlasnie uprane, ale uczulaly moje dzieci tak samo jak bibulki. Jesli ktos chce to mam te bibulki do odsprzedania bo uylismy tylko kilka. Nie uzywam ostatecznie wcale takich wynalazkow i uwazam ze mozna sie swobodnie bez nich obejsc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kalopanax.pictus
19-01-2016, 16:44
Dodam ze osoba od ktorej kupowalam pieluszki polecala mi wlasnie uzywanie tych wypranych chuteczek z Rossmana. u niej sie sprawdzily. Ja testowalam i to i to i zrezygnowalam. Odparzenia byly jakbym uzywalam jednorazowek...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

entliczka
19-03-2016, 13:44
Długo nie mogłam się dogadać z papierkami - albo były sztywne i szorstkie jak papier ścierny (Imse Vimse), albo milutkie i mięciutkie, ale zostawiające uczucie baaardzo mokrej pupy (bambusowe Pupuś). Ostatnio znalazłam kukurydziane Pupuś - i jak do tej pory są super - całkiem miękkie i izolują pupę od wilgoci. Może tylko niektórym nie będą pasować, bo są trochę wąskie (mniej więcej szerokość kieszonki w najwęższym miejscu).

Liwka
02-04-2016, 15:35
kukurydziane pupus i jeszcze z baby ono są ok