PDA

Zobacz pełną wersję : POMOC DLA ZDEZORIENTOWANEJ



mysza
04-03-2008, 19:38
Witam!
jestem mamą czteromiesiecznego mateuszka, niestety dopiero teraz zdecydowalam sie na zakup chusty... no wlasnie ale jaka wybrac? Nie przypuszczalam ze to bedzie takie trudne!
Dlatego prosze Was o pomoc, podczytalam Was troche ale operujecie nazwami... pogubilam sie kompletnie juz

Mateusz jest raczej szczuplym dzieckiem, aktualnie wazy 6700g, mierzy 67cm, cierpi na refluks wiec musze go duzo nosic w pionie, jednoczesnie bardzo lubi zasypiac w pozycji kolyski

Chuste bedziemy wykorzystywac w domu do noszenia i usypiania oraz na spacerach/zakupach (mysle ze raczej wiosna, lato)

moje pytania:
1. jaka wybrac: tkana czy elastyczną (czy mozna wiazac ja w kolyske?)?
2. jezeli elastyczną to moby, z chustomanii czy jakas inna?
3. jezeli tkana to jaka, ktora bedzie miekka?
4. no i gdzie kupic? co polecacie
no oczywiscie nie ukrywam ze cena ma znaczenie tak do 180/190zl

a i poszukac musze jakiejs mamy z okolicy.... (milanówek/grodzisk maz/pruszkow) bo nudno nam w domku

La Loba
04-03-2008, 20:41
Pomocną chustomamę odnajdziesz w dziale "pomocne chustomamy" - tam jest podział wg miejsca zamieszkania. :-)

tonieja
04-03-2008, 20:43
Na pewno tkaną wiązaną. Na elastyczną już za późno :D
W tej cenie to albo Nati albo Hoop. Wybierz kolor który najbardziej Ci się podoba i już.
Ja osobiście ostatnio zachwyciłam się Babylonią, ale cena prawie dwa razy taka :?

Agnen
04-03-2008, 21:20
Możesz jeszcze poszukać na allegro używanej (zasadniczo są bardziej miękkie a poza tym tańsze).

Jasnie Pani :)
04-03-2008, 21:26
1. jaka wybrac: tkana czy elastyczną (czy mozna wiazac ja w kolyske?)?
2. jezeli elastyczną to moby, z chustomanii czy jakas inna?
3. jezeli tkana to jaka, ktora bedzie miekka?
4. no i gdzie kupic? co polecacie
no oczywiscie nie ukrywam ze cena ma znaczenie tak do 180/190zl



1. Tkana - na elastyczna juz ciutke chyba za pozno
2. -
3. miekkie sa chusty uzywane, a z nowych z tego co testowalam od razu miekkie sa bebiny, babylonie, nati.
4. zlukaj sobie zakatek DonKaczki. Ma uzywane chusty w korzystnej cenie, bo z nowych to Nati cie lapie i Hoop, ale zwykle Hoopy sa grube i na lato nie bardzo :? . Jakies nowe Hoopy cienkie wyszly, ale one ewnie drozsze.
A wiesz jaki rozmiar wybrac? Podaj swoj wzrost i rozmiar ciuchow to pomozemy :wink:

ithilhin
04-03-2008, 21:40
zwykle hoppy te z serii tkanej maszynowo sa porownywalnie grube z nati czy storchem czy didymosem.

na tym etapie lepiej tkana juz kupic. oczywiscie i w tkanej i w elastycznej mozesz nosic i w pionie i w kolysce. ale generalnie tkana daje wiecej mozliwosci. i mozna rozne wiazania dobrac - te przwiewniejsze na lato i te bardziej opatulajace na wiatr ;-)

Jasnie Pani :)
04-03-2008, 21:48
zwykle hoppy te z serii tkanej maszynowo sa porownywalnie grube z nati czy storchem czy didymosem.
to z nati czy storczem??? mam Storcza Inke i nosilam w Nati Jamajce i moja Inka dwa razy od Nati grubsza :wink: .... chyba ze ci o storcze leo chodzi to tak, cienkie jak Nati.... albo o stare Nati, ktorych nie mialam przyjemnosci macac... :cry: :cry:

ithilhina serii maszynowej to znaczy jakie? ja z hoppediz tylko w lille nosilam i grubasna to chusta...

mayetschka
04-03-2008, 21:50
nic dodać nic ująć - dziewczyny już podpowiedziały więc 'do wyboru' do koloru :D

mysza
04-03-2008, 22:23
bardzo dziekuje!
czyli generalnie wiazana nie elastyczna - ok
wywnioskowalam ze nati w takim razie ok rozgladne sie (konkretnie gdzies?)
hmm.. i gdzie mam szukac "zakatka Donkaczki"?

Moj wzrost 168cm, ciuchy generalnie 42

Jasnie Pani :)
04-03-2008, 22:27
ok, to rozmiarek 6 na wszystkie wiazania i male ogonki zostana :wink:

zakatek z bazarkiem chustowym masz tu http://chuscianyzakatek.blogspot.com/

ithilhin
04-03-2008, 22:28
od lata 2007 nie a tkane recznie tylko maszynowo.
miedzy moim parisem a lima jest wyrazna roznica - lima jest ciensza.
macalam te chusty, ktore wymienilam i naprawde nie ma wielkiej roznicy.

genralnie takie roznce zdarzaja sie wszystkim firmow przy zmianei jakijs technologii, nie szukajac daleko - stara i nowa nati czy libulle z poptzedniej serii (macalam takiego niebieskiego i Magda mowial, ze on grubszy bo strasza seria i ze te nowe sa ciensze).

alina
04-03-2008, 23:39
a nati możesz kupić tu:
http://www.sling.com.pl/

ithilhin
04-03-2008, 23:55
to z nati czy storczem??? mam Storcza Inke i nosilam w Nati Jamajce i moja Inka dwa razy od Nati grubsza :wink: .... chyba ze ci o storcze leo chodzi to tak, cienkie jak Nati.... albo o stare Nati, ktorych nie mialam przyjemnosci macac..


Inki nie macalam :-) macalam leo rouge i alberta (chyba to albert) Magdy.


a w ogole to chyba tez od ilosci pran, ilosci moszneia i od subiektywnej oceny :-) ja sie nie upieram ,ze moje macanie rzeczoznawcze bylo ;-)

aniac1
05-03-2008, 00:01
nati są sprzedawane też na allegro, i chyba 10 zł tańsze, ale nie jestem pewna.

Jasnie Pani :)
05-03-2008, 08:18
Nati kupowalam dwa tyg temu i cena na allegro byla taka sama jak na stronie Nati.


ithilhin ja mam Inke juz mocno zlamana i gruba szmatka jest, ale i tak jej za skarby swiata nie oddam nikomu :lol: :lol: A leo marine macalam i fajny, ciniutki.

mysza a ty jestes duza dziewczyna z malym dzidziusiem, wiec glownie sobie na kolorek patrz, zeby sie podobal, bo pewnie na jednej sie nie skonczy (do lata duzo czasu i jak sie wciagniesz to mozesz bez cisnienia ze cztery sprawdzic :wink: ). Male dziecko da sie nosic we wszystkim, jak 10 kg przekracza to juz trzeba pomyslec nad nosnoscia :wink:

mysza
05-03-2008, 13:23
dzieki
zdecydowalabym sie na colorado
ale jeszcze pytanko
mam brac 4,7 czy 5,2?

Agnen
05-03-2008, 13:27
4,7 Zamotasz na sobie wszystko.

mysza
05-03-2008, 13:35
ech a znalazlam wlasnie uzywana na allegro ale maxi, nic szukam dalej
bo wiecie maz moj nic nie wie o tym pomysle, po pierwsze pewnie by mnie wysmial a po drugie nie moge powiedziec mu ile taka chusta kosztuje :roll:

Agnen
05-03-2008, 13:42
Zawsze możesz uciąć albo będą Ci powiewać malownicze ogony 8))

mysza
05-03-2008, 13:58
navy blue za 99 aktualnie.. nie wiadomo do ilu dojdzie
tak patrze i patrze i niby colorado ale sama nie wiem ogladnelam wasze fotki i savanna ladna hmm a navy blue chyba najbardziej uniwersalna :roll: ech trudny wybor tym bardziej ze na druga raczej sobie nie pozwole
czy w noszeniu jest roznica miedzy gladka (navy blue) a pozostalymi?

Agnen
05-03-2008, 14:15
Na allegro wiszą w tej chwili trzy fajne używane chusty:
http://www.allegro.pl/item320283929_chusta_hoppediz_panama.html
http://www.allegro.pl/item322468454_chusta_wiazana_dluga_nati_navy_blue_ maxi.html
http://www.allegro.pl/item320462770_chusta_wiazana.html

i kolorek tej ostatniej http://sklep.ekodzieciak.pl/images/lola_m.jpg

Sama bym sobie tą ostatnią zafundowała ale niestety mam potrzbniejsze rzeczy do kupienia.... :roll:

mysza
05-03-2008, 15:14
ja nie wiem dlaczego ja znalazlam tylko jedna? :roll:
ok ta ostatnia ma fajny kolorek faktycznie.. ale czy nadaje sie na lato bo polecalyscie nati.. no i instrukcji chyba nie ma :oops:

no a wracajac do nati to jak myslicie colorado czy navy blue? :D

a znalazlam ewentualne zrodlo pieniazkow na chuste wiec pozostaje mi faktycznie "tylko" sie zdecydowac

a to kandydat do chustowania :wink:

http://img182.imageshack.us/img182/4641 ... 3thfu9.jpg (http://img182.imageshack.us/img182/4641/23022008008ez3thfu9.jpg)

polaquinha
05-03-2008, 15:35
ta navy blue to chyba ze starej serii Nati?
tzn ze jest grubsza niz te nowe. Na lato chyba lepiej wybierz Nati z tych nowszych bo są cieńsze.

Poza tym jesli chcesz wiedziec jak jest rzeczywista cena to skrobnij to sprzedawcy i zapytaj o cene minimalną. Może się okazać,ze wcale nie będzie duzo taniej niż nówka. [chociaż jak tak patrze na ta aukcje to chyba nie ma ustalonej ceny minimalnej?? Anyway-zanim aukcja sie skonczy to jeszcze 3 dni...]

Nie wiem jak Ty ale ja jednak kupilabym sobie nowa Nati - krótsza - odpowiedniejsza dla Twoich potrzeb - zapakowaną z instrukcją -mnaim. Toż to cała przyjemność :D :D :D
W kazdym razie masz wybor wiec rozkoszuj sie tym zakupem :wink:

no a przede wszystkim Kandydat na chuścioszka -przesłodki! :)

mysza
05-03-2008, 17:14
tak tez zrobie
bedzie nowa nati colorado
dziekujemy za komplement

a jak przyjdzie to mam ja wyprac?

przyznam sie wam ze mam w domu takie badziewie jak senda infant :evil:

lee_a
05-03-2008, 21:18
a jak przyjdzie to mam ja wyprac?

:
Zamotać sie, zrobić zdjecie, wyprac, wysuszyc, wyprasowac i znow zamotac ;) i znow zrobic zdjecie i nooooosic ;)

mysza
05-03-2008, 21:25
:D no tak ja jestem tylko przeraqzona czy sie sama nie zamotam zanim matiego zamotam
podczytalam troche ten watek z problemami i sie zalamalam czy ja dam rade?!?!

polaquinha
06-03-2008, 12:33
Dasz! :D

Eyja
06-03-2008, 12:39
pewnie ze dasz radę :!: :P zobacz że kazdy watek poczatkującch kończy sie sukcesem i noszeniem :wrapmom:

mysza
06-03-2008, 13:35
kurcze za duzo wasprzegladam :wink:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=317992189 ta zieloniutka boska

Eyja
06-03-2008, 14:13
aaaaa, papryczka :P owszem, boska :)

polaquinha
06-03-2008, 14:23
:op:
im bardziej sie tym chustom BB przygladam tym bardziej podoba mi sie ich kolorystyka :)

mysza
06-03-2008, 22:08
:(
dzis bylam na rehabilitacji
maly ma asymetrie, przepukline kresy bialej :shock: no i nadwyrezony kregoslup od pionizowania (refluks)
pani powiedziala ze w jego wieku nie mozna pionowo nosic dzieci i jeszcze podtrzymywac pod pupa bo to znacznie obciaza kregoslup i teraz mam pytanie (jej nie zadalam bo bylam z mezem ale spytam za dwa tyg) - jak sie ma do tego noszenie w chuscie??!! czyli co jest niezdrowe dla maluszka??

polaquinha
07-03-2008, 10:27
Myszko, jednak radziłabym Ci to skonsultowac z dobrym rehabilitantem!
Koniecznie.

mysza
07-03-2008, 14:50
kochane
nie dawalo mi to spokoju i diagnoze rehabilitantki postanowialm potwierdzic - dzis bylam u chirurga dzieciecego/ortopedy/traumatologa (wiec chyba wie co i jak poza tym bardzo dobre wrazenie zrobila na mnie w przeciwienstwie do pani rehabilitantki)
chirurg stwierdzila ze ta rehabilitantka bzdury jakies plecie i najwyrazniej chce wyciagnac kase na cwiczenia i wizyty u niej bo z moim synkiem wszystko jest w jak najlepszym porzadku i nie ma asymetrii i nie ma klopotow z kregoslupem i jak najbardziej jest za chustowaniem o ile odpowiednio bedzie podparty kregoslup i glowka

przepuklina jest ale nic sie z nia nie robi

jestem taka wsciekla na ta babe jak mozna tak perfidnie wyciagac od ludzi pieniadze ?!?!?!?!?!

tak wiec colorado aktualna :D

Mag
07-03-2008, 15:02
rany julek mysza
tej rehabilitantce powinni zabrać uprawnienia czy co :evil:
mojej Majce ostatnio zdiagnozowano koślawość kolan
czytam i czytam w necie opracowania, sprowadziłam 5 osób do domu i po opisie wady pytam ich czy widać to i tamto(to czym się charakteryzuje koślawość), żadne nie widziało.
idę do drugiego lekarza, ten nic nie widzi, to idę do trzeciego-ten też.
a wiesz, kto zdiagnozował na początku koślawość? fizjoterapeuta w przedszkolu, za 10zł od dziecka :!: w Majki grupie tylko dwoje dzieci nie ma wad postawy wg. niego, noż chole...a:!: :!:
a potem podliczają wyniki i wychodzi im że 80% dzieci w Polsce ma wady postawy albo jakieś próchnice. w głowie się nie mieści. po prostu.

DonKaczka
07-03-2008, 15:10
wiecie, moje doswiadzcenia mowia, ze zrobila sie moda na rehabilitowanie i sa rehabilitowane dzieci, ktore wcale tego nie potrzebuja, ale wiadomo, ze rodzic butow sobie nie kupi, ale za leczenie dziecka zaplaci

i mnostwo ludzi znalazlo nisze rynkowa i wyciaga kase

ja bym zawsze robila 2-3 konsultacje, jesli TA SAMA diagnoza sie nie potwierdzi u wszystkich (nawet jesli kazdy rehabilitant cos wylapie) to znaczy ze kazdy z nich bajeruje rodzica i tyle

Mag
07-03-2008, 15:20
donka ja już tak robię odkąd jedna pediatra zdiagnozowała u Majki zapalenie cewki moczowej i walnęła antybiotyk, a ona miała owsiki :!:
dobrze że jej nie dałam tylko pojechałam do znajomego (chirurga :D ), ten obejrzał jej tyłek i mówi: Magda widzisz to białe długie? ja: no.
a on : to OWSIK :!: :!: :!:
sytuacja była poważna bo Majkę piekła pupa jak nie wiem co, a ja tam myślałam że padnę ze śmiechu :lol:

ania_34
07-03-2008, 15:34
Ja też się podpisuję obiema rękami pod tym, co pisze Donkaczka.
Przerabiałam z Mateuszem, z Gabrysią byłam mądrzejsza...
Lekarz moich dzieci mówi: "Jak Fundusz płaci, to się rehabilituje. A kogo się najlepiej rehabilituje? ZDROWE DZIECI! Sukces murowany! To jest NIEETYCZNE!"

alanis252
07-03-2008, 16:36
Witam,

Chcialabym prosic doswiadczone chustomamy o pomoc w wyborze odpowiedniej chusty.

Cora ma juz 6 miesiecy i niestety dopiero teraz zdecydowalysmy sie kupic wiazana chuste, wczesniej mialysmy tylko taka krotka chuste(pouch?) z chusta.pl, ale jakos nam nie pasowala, wiec pozbylysmy sie jej.

Po lekturze paru dyskusji na temat chust zastanawiam sie nad chusta firmy DIDYMOS.

Jasnie Pani :)
07-03-2008, 16:45
Witamy i juz spiesze z odp :wink: Didymos swietny wybor :lol:
1. Rozmiar 6 - starczy na wszystkie wiazania
2. Paskowy didek nie jest koszmarnie gruba chusta i ok na lato bedzie. Z cieniutkich bardzo chust to babylonia, bebina, nati, amazonas
3. Maz moze i powinien nosic :wink: Zmiesci sie w rozmiar 6
4. Uuuuuu, tu sie dlugo nosi :wink:
5. Ja jestem juz na etapie gdzie tylko uzywane kupuje, bo sa juz mieciutkie i nie musze sobie zawracac tym glowy. Nowe sa sztywne i trzeba prac, prasowac, parc, prasowac i tak w kolko :wink:
6. Kolkowa to obciazenie na jedno ramie i juz dlugo nie ponosisz, bo dziecko juz ma 9 kg, a MT jak najbardziej moze byc :wink: Jedna chusta nie wystacza, bo co zrobic jak jest w praniu, suszy sie, albo nagle zostala zabrudzona... nie nosic? NIE :wink: Miec druga na wymianke i tym sposobem mozesz misc didka i MT :wink:

alanis252
07-03-2008, 17:42
Dzieki serdeczne za szybka odpowiedz :)

W takim razie chyba na poczatek kupie jakas uzywana Didymos. Tylko nie bardzo sie orientuje: rozmiar 6 to jaka dlugosc? I jescze jedno z tego co wiem, sa rozne rodzaje chust Didymos. Czy sa duze roznice miedzy chustami pasiastymi, indio, a splotem zakardowym?

A moze jakies sugestie gdzie najlepiej szukac uzywanych chust? Z tego co widze na

mysza
07-03-2008, 17:53
jeszcze jestem wsciekla na te babe :evil:

kurcze ta papryczka mi chodzi po glowie 8))

alanis widze ze tez sie pozno zdecydowalas, ciekawe jak nam pojdzie
i tez jestem ciekawa czy dziewczyny poradza cos do zrodla zakupu uzywanych bo na allegro pustki

mysza
07-03-2008, 17:55
jeszcze jestem wsciekla na te babe :evil:

kurcze ta papryczka mi chodzi po glowie 8))

alanis widze ze tez sie pozno zdecydowalas, ciekawe jak nam pojdzie
i tez jestem ciekawa czy dziewczyny poradza cos do zrodla zakupu uzywanych bo na allegro pustki

mysza
07-03-2008, 17:56
jeszcze jestem wsciekla na te babe :evil:

kurcze ta papryczka mi chodzi po glowie 8))

alanis widze ze tez sie pozno zdecydowalas, ciekawe jak nam pojdzie
i tez jestem ciekawa czy dziewczyny poradza cos do zrodla zakupu uzywanych bo na allegro pustki

mysza
07-03-2008, 17:57
jeszcze jestem wsciekla na te babe :evil:

kurcze ta papryczka mi chodzi po glowie 8))

alanis widze ze tez sie pozno zdecydowalas, ciekawe jak nam pojdzie
i tez jestem ciekawa czy dziewczyny poradza cos do zrodla zakupu uzywanych bo na allegro pustki

mysza
07-03-2008, 17:58
jeszcze jestem wsciekla na te babe :evil:

kurcze ta papryczka mi chodzi po glowie 8))

alanis widze ze tez sie pozno zdecydowalas, ciekawe jak nam pojdzie
i tez jestem ciekawa czy dziewczyny poradza cos do zrodla zakupu uzywanych bo na allegro pustki

alanis252
07-03-2008, 18:09
Niestety pozno, pozno, ale ostatnio sie dlugo zbieralam... Dzis juz sie wzielam do poszukiwan, bo pokazal sie pierwszy zabek i caly dzien musze Mala nosic, inaczej jest rozpacz.. Mysle, ze chusta bylaby wybawieniem.
Pluje sobie w brode, ze tak dlugo sie zbieralam... Ehh

Jasnie Pani :)
07-03-2008, 20:09
hehe widac mysza, ze bardzo cie nerwy ponosza bo tyle razy posta wyslalas :wink:

didek rozm 6 to 4.6 m , roznice sa miedzy paskami, indio i zakardem. ja najbardziej indio lubie, ale paski ladniejsze :wink:

uzywki sa u donkaczki nz blogu do kupienia http://chuscianyzakatek.blogspot.com/

mysza
07-03-2008, 20:31
no tak :roll: jakies problemy z wyslaniem mialam.....

amazons? gdzie znajde fotki jakies?

Eyja
07-03-2008, 21:02
no dziewczyny jeszcze tutaj macie chustostragan przeciez :D
i wisi na nim ta czekoladowa cudna babylonya, cieniutka na lato i sliczna do tego. i cena uwazam bardzo atrakcyjna.
sama bym z checia ja wzięła, gdyby nie to ze kasy brak :roll: no i jak wytłumaczyc zakup kolejnej chusty małzowi, hehe..

mysza
08-03-2008, 09:23
zerkne na te bb

i ostatecznie musze sie zdecydowac bo gadam gadam a chusty nie zamawiam :wink: moze gdies w glebi serca boje sie ze maly jej nie polubi ale co tam

nie moge znalezc fotek chusty amazons :(

Eyja
08-03-2008, 10:55
i fajna ulli jest chyba dalej aktualna :) tez okazja :D

mysza
09-03-2008, 18:48
tak sobie draze temat jeszcze przed ostateczna decyzja
- co z tymi amazons sa u don kaczki ale bez fotek, ma ktos?
- a girasol? http://www.allegro.pl/item322919965__ch ... a_cd_.html (http://www.allegro.pl/item322919965__chusta_girasol_z_instrukcja_13_wiaz an_na_cd_.html) lepsza by byla niz nati?

Eyja
09-03-2008, 18:59
mysza, poczytaj tutaj recenzje i podejmij decyzję:
Nati:
http://www.chusty.info/forum/viewtopic. ... viewresult (http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?t=274&postdays=0&postorder=asc&vote=viewresult)
amazonas:
http://www.chusty.info/forum/viewtopic. ... viewresult (http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?t=276&postdays=0&postorder=asc&vote=viewresult)
girasol:
http://www.chusty.info/forum/viewtopic. ... viewresult (http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?t=277&postdays=0&postorder=asc&vote=viewresult)

Nati wypada w rankingu zdecydowanie najlepiej z tych trzech chust.

mysza
09-03-2008, 22:59
bardzo dziekuje
co prawda teczowy girasol boski ale zostane przy pierwotnych waszych radach i moim wyborze czyli nati colorado
podobno pierwsza mysl najlepsza

mysza
10-03-2008, 10:33
colorado zamówiona :D
ciekawe czy do czwartku dojdzie....