PDA

Zobacz pełną wersję : Które formowanki najlepsze?



Tuja
19-07-2009, 20:41
Które formowanki są wg Was najlepsze, najbardziej chłonne, najmilsze, najmiększe i w ogóle naj.
No i jak to jest właściwie z ich chłonnością, bo mi wszystkie dość szybko przesiąkają na wylot że tak powiem, a mam tots botsy i handmejdy jakieś no i małe doświadczenie z formowankami jak na razie. ( i malca ząbkującego ostro, co może nie być bez znaczenia;-))

Weraho
20-07-2009, 08:50
Ja mam kilka formowanek- storchenkinder, motherease, imse vimse frota, imse vimse flanela, nature babies lovables, tots bots flexi(ale jeszcze nie testowałam) i mialam do czynienia z bambinexami.
Najbardziej lubię
1.nbl- najbardziej chłonne, szybko schną, dobrze się dopasowują
2. motherease- daje sie je łatwo zakladac na stojaco, ale bardzo malo chlonne i mimo, ze cienkie to nie schna najszybciej z wszystkich moich pieluch
3.imse vimse frota- najszybciej schną i ogolnie je lubię, ale prosze nie pytac dlaczego, bo ani rzepow nie maja, a ani napek, ani nie sa super chlonne a jakoś sie wysoko plasują wysoko w rankingu ulubionych:duh:

Aloha
20-07-2009, 10:50
Ja mam Bum Gemius bambusową (to moja jedyna firmowa formowanka :hide:) i jestem z niej zadowolona. Jest chłonna, nie schnie może szybko, ale tak akurat, żeby młody ją ponosił pomiędzy jednym praniem a drugim :mrgreen: Leż zgrabnie na pupci.

Tylko jak w w BG, trzeba uważać kupując na rozmiary.

A co do przesiąkania - to, że formowanka przesiąka to nie znaczy, że więcej nie pomieści. Jak jest w otulaczu, może spokojnie pomiescić wiecej niż jedno siknięcie. Chyba, że dziecko biega w samej formowanace bez otulacza, to wtedy trezba być czujniejszym, bo ja tak czesto robię, zapominam się i bach - dziecko akurat siedząc u mnie na kolanach robi siuisiu pozotawiając plamę również na moich odzieniu :hide:

green_naranja
21-11-2009, 00:17
a ja polecam formowankim Little Lamb.mam bambusowa i z mikrofibry, i to chyba jedyne formowanki ktore swietnie przylegaja do ciala dziecka-tak, ze nie tworzy sie jakas monstrualnie wielka pupa. sa przy tym sliczne, mieciutkie, puchate, delikatne, a jednak-sprawdzaja sie swietnie.

mamka_klamka
21-11-2009, 11:09
JA najbardziej lubię swoje formowanki:ninja:, ale z firmowych mialam nb lovable, nb microdizzy, nb big softies, tb flexitots i bambinex bambusową. Zdecydowanie najfajniejsze to lovable i flexitots. Najzgrabniejsze i milutkie.

monikaluk
21-11-2009, 12:38
Tylko jak w w BG, trzeba uważać kupując na rozmiary.


możesz rozwinąć...

yetta
21-11-2009, 14:38
1. Najpierw miałam formowankę bambusową Tots Bots. Była jakaś gruba i sztywna. Ale po wielu praniach to generalnie wszystkie formowanki sztywnieją. Brakowało mi w niej warstwy mikropolaru odprowadzającej wilgoć od skóry. No i wykrój nie do końca mi pasował. Chociaż gdyby był mikropolar to możliwe, że byłoby ok.

2. Potem miałam formowankę Nature Babies Micro Dizzy one size. Gdy synek był malutki, to nie byłam w stanie jej używać, zbyt ogromna była. Gdy skończył rok już bardziej, ale nadal taka puchata jednak. Poza tym warstwa modprowadzająca wilgoć na plus. No i miałam dwie z czego jedna ładnie chłonęła, a druga kompletnie nie. W tej drugiej mikrowłókno było zupełnie inne, nie wiem czy chłonności jeszcze nie nabrała.

3. Miałam też formowankę bambusową bambinex. Podobnie jak przy Tots Bots bambus bardzo gruby. Wykrój kompletnie mi nie odpowiadał. Miałam rozmiar 2 przy ponad roczniaku i była za duża, musieliśmy zawijać na brzuszku i zapinać snapi. Brak warstwy odprowadzającej wilgoc, tego znowu mi brakowało, ale nie wszyscy lubią tą warstwę, więc to zależy od upodobań.

4. Formowanki bawełniane są super pod warunkiem włożenia super chłonnej wkładki.

5. Formowanka mother-ease one size. Bardzo fajna formowanka, najbardziej chłonna z wkładką bambusową. Brak warstwy odprowadzającej wilgoć, ale to moze załatwić wkładka polarowa. Ładnie się dopasowuje, chociaż ostatnio zauważyłam, że frotka jest dość sztywna i przez to dość mocno odcisnęły się lamóki w nóżkach i w pasie.

6. Najbardziej jestem zadowolona ze swoich formowanek bambusowych one size, jest warstwa odprowadzająca wilgoć, a w kieszonce wkładka bambusowa. Frotka jest cieniutka i mięciutka. Po kilkunastu praniach frotka jest już ciut sztywniejsza, ale swojej miękkości nie traci. A chłonność super, używamy jej przede wszystkim na noc i na dłuższe wyjścia. :D
A wkładki chłonne z tej froty bambusowej włożone w kieszonkę sprawiają, że pieluszka jest mięciutka jak miś pluszowy.

Pondo
21-11-2009, 15:02
1.formowanka bambusowa bambinex
2.formowanka bambusowa Tootsa
3.Flexi tot
Zgrabne, super rzepy.ładnie trzymają się na pupie.
Moi zdecydowani faworyci. szczególnie dwie pierwsze bambusowe. Sztywnieją- ale po namoczeniu w kwasku, wracają do świetności.
Idealne na noc, chłoną chyba ze szklankę albo dwie, małym mankamentem jest brak czegoś miłego od strony skóry- więc my ich używamy wraz z wkładem jedwabnym "sucha pielucha"
Gdy wyrośniemy z "1" natychmiast zakupimy 2.

mamru
21-11-2009, 22:25
formowanki lubię bardzo, choć ostatnio więcej kieszonek i AIO używamy. Ale jeśli chodzi o formowane, przy maluszkach uwielbiałam kissaluvsy, frotki imse vimse (flanelki imse vimse już mniej), flexi tot, bambinex bambusowa, PD bambusowa, no i ulubione storchenkindery.

wiki100
23-11-2009, 18:29
a które formowanki mają warstwę polarku i są niedrogie? chciałabym używać z otulczem z polarku (mam fajny otulacz nature babies) - dotychczas wkładałam tetrę lub flanelkę plus wkładkę z polarku ale ten zestaw już przestał zdawać egzamin.

green_naranja
23-11-2009, 18:40
mam dwie formowanki Big Softie od Nature Babies, i one wlasnie maja warstwe polarku od strony skory dziecka. bo to sa takie kieszonki, ktore jeszcze mozna wypchac dodatkowymi wkladami; wymagaja otulacza trzecz jasna.

polecam, sa swietne.

stokrotka.a
23-11-2009, 18:42
a które formowanki mają warstwę polarku i są niedrogie? chciałabym używać z otulczem z polarku (mam fajny otulacz nature babies) - dotychczas wkładałam tetrę lub flanelkę plus wkładkę z polarku ale ten zestaw już przestał zdawać egzamin.
teraz PD w ekodzieciaku są w promocji
jestem bardzo z nich zadowolona.

mamru
23-11-2009, 22:09
teraz PD w ekodzieciaku są w promocji
jestem bardzo z nich zadowolona.
i ja polecam, zarówno "mała techniczna" jak i "bambsowa noc" mają warstwę polarku no i co do chłonności też nie mam żadnych zastrzeżeń, zwłaszcza jeśli chodzi o bambusową.

wiki100
25-11-2009, 06:02
dawno tylko drogie są.... A czy te Big Softie są gdzieś do kupienia w polsce?

mamka_klamka
25-11-2009, 10:12
Były w krainie pieluszek, ale widzę, że już nie ma. Może zapytaj, czy będą jeszcze mieli.

wiki100
25-11-2009, 20:07
:lol:

spadłamznieba
10-06-2012, 11:53
Moje dziecko wybrało sobie Baby jungle.
Jedyne pieluszki które można mu założyć bez widocznego protestu z jego strony.

petruska
10-06-2012, 14:52
3.imse vimse frota- najszybciej schną i ogolnie je lubię, ale prosze nie pytac dlaczego, bo ani rzepow nie maja, a ani napek, ani nie sa super chlonne a jakoś sie wysoko plasują wysoko w rankingu ulubionych:duh:

zgadzam sie w stu procentach ;) maja cos w sobie te pieluchy, tez bardzo je lubilam (juz sprzedalam, bo za male byly). teraz pewnie kupie te wieksze.

demona
10-06-2012, 15:02
no jak to jakie Monkey Snuggles :heart:

spadłamznieba
10-06-2012, 16:23
zgadzam sie w stu procentach ;) maja cos w sobie te pieluchy, tez bardzo je lubilam (juz sprzedalam, bo za male byly). teraz pewnie kupie te wieksze.
równiez lubie ImseVimse - wszystkie (najwięcej tych pieluszek i otulaczy było i jest w moim stosiku.
Natomiast one bardzo często obcierały nóżki mojego malucha.
Myślałam że źle zakładałam ale później starałam się dobrze w pachwinach ułożyć, a i tak te formowanki obcierały.
Jeśli chodzi o większe formowanki to aktualnie sprzedaję je na bazarku z klamerka snapii. Została mi jedna ostatnia sztuka. Za[praszam

saskia
23-07-2012, 12:28
Podbiję i zapytam o handmade - które wg Was najfajniejsze, zwłaszcza pod kątem szybkości schnięcia i uniknięcia efektu dużego odwłoku? Jestem bardzo zadowolona z formowanek i kieszonek Agny, ale szukam czegoś jeszcze.

ewaibartek
23-07-2012, 12:39
to kupuj ecodidi :) mam juz 3 i chce jeszcze :) teraz jest promocja za 30zł sztuka
fajnie w nich wygląda moja mała i mój sredni :)

holica_1630
23-07-2012, 13:50
Ja uwielbiam formowanki Agny !!! One sa dla mnie The Best :)
Lubię też Anavy:)
I mam w planach przetestować EcoDidi:)

Miśka
23-07-2012, 14:08
A mój nr jeden to bambusowy puch Pupeko

ewaibartek
24-07-2012, 11:17
A mój nr jeden to bambusowy puch Pupeko
wczoraj kupiłam,ocenimy... :)

Honorata
09-08-2012, 22:32
Potrzebuję fachowej pomocy: chciałabym nabyć formowanki nocne dla mojego synka (już na tym etapie mega-sikacza). I nie wiem, na które się zdecydować - Tots botsy bamboozle/flexi tot czy np. Ecodidi lub formowanki od Agny?

Które u Was sprawdzają się najlepiej?

Wiewiórka
09-08-2012, 22:47
my lubimy bambusową beleisen one size, sylviontkową białą one size, babykicks one size, little lamb, Lulu Dodo konopna one size i bbh one size (i bambus i konopie)

joasia
09-08-2012, 22:57
Agny flanelkowe są chłonne i niedrogie, bambusowe kokosi (sylviontka), ecodidi bambusowa też nieźle chłonie.
Ja osobiście wolę te pieluszki które szyją dziewczyny bo zawsze można się porozumieć co do wykonania (np. luźniejsze gumki, węższa w kroku itp itd)

Magda&Franio
09-08-2012, 23:02
Jedno wiem, formowanki totsbotsa nie nadają się dla mega sikacza bez dołożenia dodatkowych wkładek chłonnych.
Wspomnianych przez ciebie formowanek ecodidy lub od Agny nie używałam ale nie pomogę.

Mogę polecić natomiast MonkeySnuggles lub bambusowy puch Pupeko

magnez
08-09-2012, 08:06
To ja odświeżę wątek i zapytam o najlepsze firmowe lub handmadowe chłonne, nocne formowanki dla drobnego dziecka.Muszę coś nabyć i nie wiem co?

holica_1630
08-09-2012, 08:22
Tak jak pisały dziewczyny i moje zdanie też takie jest że najlepiej zamówić formowanki u dziewczyn szyjących w dziale handemade zawsze może u nich domówić dodartwy wkład, czy też dogadac się co do rozmiaru jak masz chudzielca:)) Agna, Kokosi, Pupeko, EkoDidi wszystkie są super ale najlepsze cenową są Agny i sa super chłonne :)

ewaibartek
08-09-2012, 09:25
To ja odświeżę wątek i zapytam o najlepsze firmowe lub handmadowe chłonne, nocne formowanki dla drobnego dziecka.Muszę coś nabyć i nie wiem co?

najlepiej kieszonki formowanki moj typ to ecodidi z bambusem od pupy( ten bambus od pupy jest grubaśny,tak jakbys juz miała jedna warstwe bambusa) a jak chcesz miec mega chlonna to walisz ile sie da wkładów :)

dianek
08-09-2012, 09:28
z firmówek u nas rewelacyjne są bambusowe Lollipop oraz bawełniane LennyLamb

Linus
09-09-2012, 09:30
my używamy formowanek Agny na noc z otulaczem i nam się sprawdzają rewelacyjnie
bardzo dużo chłoną a schną równie szybko co nasze kieszonki ChB
a formowanka z panelem pulowym daje u nas radę na spacerach lepiej niż ChB z dwoma wkładami
no i tak jak dziewczyny piszą - można się dogadać co do rozmiaru, wzorów i pozostałych szczegółów :)

muzakate
10-09-2012, 12:11
A co powiecie o formowankach Tetro? Zastanawiam się nad kupnem - czy nadają się już dla noworodka?

zielonosc
26-09-2012, 20:51
A co powiecie o formowankach Tetro? Zastanawiam się nad kupnem - czy nadają się już dla noworodka?
no właśnie, dołączę do pytania.
my mamy formowanki tylko ecopi i motherease bambusową. I fajnie się sprawdzają jedne i drugie. Te bambusowe trochę dużawe, ale fajnie się sprawdzają w nocy. Zamówiłam ostaatnio lenny lamb i zastaawiam się nad tetro...polecacie?

spinek
24-10-2012, 12:52
tots bots flexi tot- baaaardzo szybko schną, chłoną naprawde dobrze, jak na tak szybkie schnięcie, z dodatkową grubą wkładką bambusową totsa nadal 7h-8h nocnych nam wytrzymują (dzieć msc)
r. 1 pomimo wskazań producenta dopiero teraz robi się na nas zbyt mały - mamy aktualnie jakieś 11,5 kg

babykicks- mam różową, konopna, ogromny minus- FARBUJE! wspaniale chłonie, ślicznie na pupie się układa, bardzo szybko niestety puściła nam w niej gumka,

za chłonność, smukły wygląd, super dopasowanie i tak (mimo tego farbowania, które normalnie przekreśliłoby u mnie pieluchę- bardzo lubimy)

bbh- po tym, jak stwardnieją (i bambus i konopie) - tragiczne w dopasowaniu

mirabel
24-10-2012, 13:00
bbh- po tym, jak stwardnieją (i bambus i konopie) - tragiczne w dopasowaniu

hmm a kiedy twardnieją?
bo u nas przez ponad 2 latach używania cały czas były miękkie

*LOLA*
21-01-2013, 12:17
Temat trochę stary ale się wypowiem może kogoś zainteresuje mam swoje spostrzeżenia ale nie zauważyłam w poprzednich recenzjach więc piszę:notes:.Używamy Pupekowskich formowanek zarówno z kieszonką na nocki,jak i bawełniane,kiedy synuś nosił M-ke również się w nocy sprawdzały,bambusowy puch zrobił się mniej chłonny i twardy dlatego tylko w dzień ją ubieramy,natomiast nasze ulubione to eko_mama mam jedną bawełnianą z dopinanym wkładem i jedną welurkę na nocki długo schnie ale dużo też chłonie.Najgorsza jaką mam to IV z flanelki masakra ani to chłonne ani wygodne w zakładaniu lepsze są eco-pi.

Bialawanilia
21-01-2013, 13:25
My mamy dwie:

- FluffyFly - super ekstra bomba, miła, chłonna i po odwirowaniu 1400 obrotów schnie szybko. Synek budzi się na pierwszą przekąskę nocną o 6 rano i nie ma przecieków :) Trzymają też caaałą rzadką kupkę w środku. Pięknie i zgrabnie leżą na pupie. Mój mąż jest nią zachwycony ;) Szkoda, że jej nie widać na bazarku. Aaa i podobno pasują ładnie od noworodka do końca.

- Tetro - całkiem fajne, ale my mamy twardą wodę i są sztywne, tak że można by je pokroić.

Mamy tylko dwie i chcemy dokupić więcej, ale zastanawiam się czy formowanki przy stosowaniu cały czas nie obcierają dziecka w kroczku? U kogoś zdarzyły się takie obtarcia? Jestem chętna na dokupienie tych FluffyFly. Bo np kieszonka ma polarek, który jest gładki, ale z kolei sztuczny i u nas odpada.

schiselle
22-01-2013, 13:04
no jak to jakie Monkey Snuggles :heart:

też myślę, że monkey są jedne z najlepszych :)

domimi
23-01-2013, 20:05
ja się wypowiem tylko o tych, które mam. Tetro są fajne chyba jak już się uczy dziecko nocnikowania, bo zbyt chłonne moim zdaniem nie są. Ale to, że są cienkie jest plusem dla aktywnego dziecka, bo chyba wygodniej się biega w takich. Mam tots botsy takie na rzepy, fluffles chyba i to jest meeeeega chłonna formowanka. Wytrzymuje nam całą noc, ma polarek od pupy i, tak jak pisała któraś z dziewczyn powyżej, rozmiarówka chyba zaniżona. Bo niby 1-ka jest do 8kg, u nas prawie 9 i jeszcze bardzo dużo luzu.

_agata89
23-01-2013, 21:00
my bardzo chwalimy sobie Agne, pupeko jeśli chodzi o formowanki na noc i bbh również (na twardość nie narzekam, ładnie sie dopasowują ;) )

Mat
24-01-2013, 01:44
Fluffy - kocham je (nienawidzę za cenę ;-)) )

*LOLA*
02-02-2013, 15:58
Któraś używała dłużej formowanek storcha,widziałam gdzieś niedrogie ale nie wiem jak u nich z chłonnościa troczki jakoś zniosę

Wiewiórka
02-02-2013, 16:40
Któraś używała dłużej formowanek storcha,widziałam gdzieś niedrogie ale nie wiem jak u nich z chłonnościa troczki jakoś zniosę
są chłonne, chłonniejsze od tetro, polecam

Atorianna
02-02-2013, 20:48
mam dwie Big Softie od Nature Babies, ale na 4-miesieczna pupke wydaja mi sie zbyt duze, wiec jeszcze czekaja na swoja kolej

Kasandra
02-02-2013, 23:22
U nas najbardziej sprawdziły się toots boots bambazoole i kniknapers konopna, ale tu zaznaczam, że w czasie ząbkowania i na noce, do tb flexi wkładam bamusowy duży wkład tb i też nie do zdarcia

*LOLA*
03-02-2013, 00:48
dzięki pewnie się skuszę

ania mania
03-02-2013, 06:52
Któraś używała dłużej formowanek storcha,widziałam gdzieś niedrogie ale nie wiem jak u nich z chłonnościa troczki jakoś zniosę

Lolu, a czy zechcesz zdradzić gdzie widzialaś je w dobrej cenie?

*LOLA*
03-02-2013, 12:17
No...i to jest problem bo nie zapisałam i teraz sama znależć nie mogę:duh:,na mamazen są po 45.90,a na ekobaby po 54 a ja widziałam po 33 lub 34 ale nie wiem gdzie jak znajdę znowu(ten typ tak ma:lool:zakręcona chodzę i tyle)od razu piszę gdzie.:notes:!!!!

Kreska
23-05-2013, 21:12
która z formowanek bambusowych lepiej wam się sprawdzała u maluszka- tots bots bamboozle strechie 1 czy lollipop bambusowa?
chciałabym żeby była bambusowa, miękka, chłonna i nie robiąca dużej pupy ;)

edit: i jeszcze drugie pytanie: czy formowanki tetro, te flanelowe nadadzą sie dla takiego 2miesięcznego dziecięcia?

Kreska
24-05-2013, 13:44
Hop hop?
Potrzebuje bambusowej porady, bo muszę coś zdecydować w końcu ;-)

Paprotka
24-05-2013, 14:49
Ja używałam tylko tots bots starszych i o ile dla noworodka nie bardzo, to dla 2miesięcznego powinno być ok :) Tylko czy dla takiego maluszka potrzebna bardzo chłonna? Jedynie na noc.

Co do tetro, to nadadzą się jak najbardziej :) Są stosunkowo cienkie, więc na małe siki i do łapania piersiowych kupek w sam raz :) Ja w tym wieku (nie swoim :P ) używałam ich nawet bez otulacza, żeby nie robić za dużo materiału pod pleckami (właściwie ze wszystkimi formowankami) :).

Kreska
24-05-2013, 15:25
Paprotko a tetro ci się nie robiły sztywne w praniu?
u mnie tetra i flanelki robią się takie papierowo sztywne... nie widzę tego na maluchu...

Paprotka
24-05-2013, 21:45
Ano, z czasem trochę tak... Jak każda bawełna chyba... Może kwaskowanie by pomogło?
Ja sobie radziłam piorąc w kulach: pieluchy wyraźnie zmiękły.

Weraho
31-05-2013, 21:43
Ja mam kilka formowanek- storchenkinder, motherease, imse vimse frota, imse vimse flanela, nature babies lovables, tots bots flexi(ale jeszcze nie testowałam) i mialam do czynienia z bambinexami.
Najbardziej lubię
1.nbl- najbardziej chłonne, szybko schną, dobrze się dopasowują
2. motherease- daje sie je łatwo zakladac na stojaco, ale bardzo malo chlonne i mimo, ze cienkie to nie schna najszybciej z wszystkich moich pieluch
3.imse vimse frota- najszybciej schną i ogolnie je lubię, ale prosze nie pytac dlaczego, bo ani rzepow nie maja, a ani napek, ani nie sa super chlonne a jakoś sie wysoko plasują wysoko w rankingu ulubionych:duh:

Po narodzinach drugiej córki trochę mi się zmienił ranking.
Jako że Zosia była wysadzana od urodzenia niemalże ukochanymi formowankami były flanelowe tetro. Do szybkiego wysadzenia dziecka najlepsze. Poza tym milutkie, słuzyły nam do konca pieluchowania (do 15kg) i pod koniec służyły jako trenerki.
Na noce ulubioną formowanką była Tots bots flexi. Bardzo chłonna, bardzo zgrabna, bardzo dobrze uszyta, świetne rzepy.

atsumi
10-11-2015, 09:02
Podbijam temat :). Zaczynamy przygodę z formowankami i szukam najlepszych. Jakie się u Was sprawdziły?

Pati778
10-11-2015, 14:18
Wg mnie Tots bots flexi i Monkey Snuggles. My tylko na formowankach jesteśmy. Mam ich całą masę ale najpierw biorę monkey i totsy a jak ich zabraknie lecą inne. Strasznie żałują, że monkey mam tylko 2 pieluchy.

Mauarich
22-11-2015, 15:33
jesli z kieszonka na wklad to ecodidi (pieknie wykonane) albo puppi (chociaz te mi lysieja, ale to moze byc wina mojej pralki).

jesli wklad wpinany to anavy- jedyne, ktore daja u nas rade na noc.

jestem jeszcze w trakcie testowania roznych polskich, nie wszystkie nabraly pelnej chlonnosci.

atsumi
24-11-2015, 22:05
jesli z kieszonka na wklad to ecodidi (pieknie wykonane) albo puppi (chociaz te mi lysieja, ale to moze byc wina mojej pralki).

jesli wklad wpinany to anavy- jedyne, ktore daja u nas rade na noc.

jestem jeszcze w trakcie testowania roznych polskich, nie wszystkie nabraly pelnej chlonnosci.

Anavy są z Czech, prawad? Słyszałam, że są fajne :). Daj znać jak idą testy :D

Mauarich
25-11-2015, 12:19
tak, anavy czeskie. z czeskich jeszcze mam unuo, maja super wzory, ale chlonnosc mneijsza niz anavy. sa tez petit lulu, tez polecane jako nocne chlonne. i bambi roxy ze slowacji,ale tez mniej chlonne niz anavy.