PDA

Zobacz pełną wersję : brzydki zapach pieluszek po praniu



Tuja
19-07-2009, 12:44
Czasem mi się zdarza, że pieluszki, no a w szczególności grubsze wkładki, po praniu śmierdzą troszkę siuśkami. Chociaż je płuczę ręcznie przed wrzuceniem do pojemnika na brudne pieluchy, potem w pralce, przed praniem właściwym, jeszcze raz na płukanie wrzucam. Piorę w Jelpie i z dodatkiem Nappy Fresh. A w pojemniku pieluchy skraplam olejkiem z drzewka herbacianego. Macie tak? Coś nie tak robię?

Biedronka
19-07-2009, 12:46
Czasem mi się zdarza, że pieluszki, no a w szczególności grubsze wkładki, po praniu śmierdzą troszkę siuśkami. Chociaż je płuczę ręcznie przed wrzuceniem do pojemnika na brudne pieluchy, potem w pralce, przed praniem właściwym, jeszcze raz na płukanie wrzucam. Piorę w Jelpie i z dodatkiem Nappy Fresh. A w pojemniku pieluchy skraplam olejkiem z drzewka herbacianego. Macie tak? Coś nie tak robię?

dodaj kilka kropel olejku jeszcze do płukania w pralce ;)

Magdalena
19-07-2009, 12:56
Pranie wstępne i na pewnoe długi cykl prania, szczególnie jak masz dużo pieluch w pralce.

Agnen
19-07-2009, 13:04
wypierz pieluszki w tamp. wyższej niż zwykle, tak jak Magda pisze na długim cyklu i jeśli masz jakieś które można wyprasować to wyprasuj. Brzydki zapach często powodują bakterie, w ten sposób się ich pozbędziesz.

Biedronka
19-07-2009, 13:10
Tuja juz chyba pierze ze wstepnym , chyba że zle zrozumiałam :rolleyes:
Pieluszki powinny być prane w cyklach długich .Dobrze jest dodac kilka kropel olejku jeszcze do płukania końcowego .
Prasowanie pieluszek ok , ale nie zbyt czesto .

Tuja
19-07-2009, 13:12
dziękuję za rady dziewczyny:)
zastosuję wszystkie, w szczególności wyższą temperaturę prania, bo długie cykle prania jakoś nie pomagają, może faktycznie za dużo tego w pralce. I jeszcze pytanie - czego nie można prać w wyższej temperaturze, tak 60 stopni? Otulaczy PULowych?
A są wogóle pieluszki, które można prasować? Myślałam, że pieluch generalnie sie nie prasuje, żeby ich chłonności nie zmniejszyć.

dominika79
19-07-2009, 13:15
ja miałam ten sam problem - zwłaszcza jesli chodzi o formowanki z wszytym wkładem i grube wkładki chłonące. Od jakiegos czasu ww. piorę tylo w 60 stopniach na długim cyklu (płyn do prania + nappyfresh) i juz taka sytuacja sie ie zdaża ( nie zapycham pralki na maxa oczywiście).
Otulacze i kieszonki PULowe piore tylko w 40 stopniach

Agnen
19-07-2009, 13:16
dziękuję za rady dziewczyny:)
zastosuję wszystkie, w szczególności wyższą temperaturę prania, bo długie cykle prania jakoś nie pomagają, może faktycznie za dużo tego w pralce. I jeszcze pytanie - czego nie można prać w wyższej temperaturze, tak 60 stopni? Otulaczy PULowych?
A są wogóle pieluszki, które można prasować? Myślałam, że pieluch generalnie sie nie prasuje, żeby ich chłonności nie zmniejszyć.

tetrę możesz prasować ;). no chłonność trochę zmniejszysz, ale nie musisz jej prasować po każdym praniu, poza tym tetra niezależnie od tego czy wyprasowana czy nie i tak na więcej niż jedno siku nie starczy. Pul możesz prać w 60 (w 90 chyba też).

Tuja
19-07-2009, 13:35
dzięki wielkie, niezastąpione jesteście :thumbs up:

natala
19-07-2009, 13:36
tez tak mialam (nawet watek zalozylam, bo juz nie moglam zniesc tego zapachu jak wzoologu). pomoglo pranie wszystkiego w 60 stopniach. ja zawsze dodaje jakis nappy fresh, piore z praniem wstepnym i potem dodatkowo nastawiam ekstra plukanie. i nie pakuje za duzo do pralki na raz. (odkad Franek uzywa kremow na AZS pieluchy piore osobno). za to ja nie daje olejkow do prania, tylko herbaciany do wiadra z pieluchami.

landa
19-07-2009, 16:00
I ja mam teraz taki problem z zapachami i nie chodzi już o wyczulenie ciążowe - to mi przeszło ;-)
spróbuję w wyższej temperaturze wyprać i zobaczę.