PDA

Zobacz pełną wersję : Wkłady chłonne



Aloha
18-07-2009, 10:57
Co powiecie na utworzenie wątku o samych wkładach chłonnych, które często dokupujemy oddzielnie?

Piszcie jeśli macie jakieś szczególnie godne polecenia, ale też o tych, które się zupełnie nie sprawdziły.

Aloha
20-07-2009, 10:58
To może z tego co ja mam:

wkłady Bum Gemius mikrofibra - całkiem ładnie chłoną, mają regulację, dzięki temu że nie są bardzo szerokie pasują mi do wszystkich pieluszek

wkłady bambusowe Mother Ease - są cieniutkie, używam ich tylko jako dodatkowy wkład, albo co najmniej dwa razem. Szybką schną.

wkłady od Wonderoosa mikrofibrowy i konopny - super chłonne, wyprofilowane, na noc super, na dzień jak dla mnie zbyt obszerne (szczególnie ta mikrofibrowa jest puchata). Ta mikrofibrowa schnie dłużej niż konpona.

Jak wkładów uzywam też prefoldu konopnego pociętego na pół i bardzo go lubię, bo jest super chłonny a równioczesnie nie jest bardzo gruby.

Em
09-11-2009, 23:20
Mi narazie najbardziej się podobaja wkładki PD bambusowe

Pondo
09-11-2009, 23:53
Lubię wkłady bambinexu bodajże - bambusowe
BumG - po kilku praniach wyglądają jak ścierki do podłogi, ale fajnie chłoną i dzięki regulacji są dobre dla maluszka

yetta
10-11-2009, 13:01
Moje ulubione:

- bambusowe ręczniczki frote 50x50
- z mikrofibry od pieluszek bum genius
- z mikrofibry od pieluszek ptits dessous
- mikrofibrowo-konopne od pieluszek blueberry
- tetra bambusowa

dominika79
11-11-2009, 01:04
ja lubie najbardziej i własciwie ostatnio się na nie całkowicie przestawiłam -bambusowe ręczniki-wkłady 30 x50 cm

jak ma byc na jeden sik ;) - to frota z ikea

super jest tez wkładka z so - własnie testujemy od La Loby -milutka w dotyku

monikaluk
11-11-2009, 09:55
dobrze że tu trafiłam. jakich ręczników z ikei używać tych malutkich czy większych, przymierzam sie do zakupu dla mojego 5,5misięcznego maluszka. gdzie można kupić ręczniki bambusowe? czy jak tniecie pieluch lub wkładu na pół to trzeba je przeszyć na maszynie?

ala
11-11-2009, 11:15
z Ikei ręczniczki Nackten ok 1,50z.ł za sztukę
ręczniczki bambusowe sprzedaje Dominika79 :)
ja przeszywam pocięte na overlocku

Aloha
11-11-2009, 13:00
Monikaluk, ja tych małych ręczników Nacken w ogóle nie tnę, tylko składam na 5-6 warstw. Taki wkład szybko schnie, nie wymaga przeróbek krawieckich i w razie jak się zużyje jako wkład będzie na ścierkę albo cuś .. :lol:

Co do bambusa to generalnie włókna typu bambus czy konopie są bardziej chłonne niż zwykła bawełna, do tego mają właściwości antybakteryjne. W sklepach można kupić zarówno wkłady bambusowe jak i pieluszki bambusowe do składania (te można używać jako wkład lub jako pieluszkę).

dominika79
11-11-2009, 21:59
ja również kupiłam w Ikea te za 1,50 i nie tne ich wcale. na początku jeszcze zszywałam je i robiłam gotową wkładkę, ale tak schną dłuzej.
Bambusowych 30x50 tez nie tnę - składam w zaleznosci od potrzeby> Nie tworza grubej warstwy, a jeden wystarcza spokojnie na spacer lub drzemkę.

mamru
15-01-2010, 19:10
odkopuję wątek ;)

moje ulubione to wkładki bambusowe od Yetty-super chłoną po kilku praniach. Teraz jeszcze skusiłam się na wkładkę bambusową od Alohy no i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona :thumbs up: Generalnie bambus górą :)
Mikrofibra z BumGeniusów też super, tylko wygląda rzeczywiście jak szmata ;) ale to akurat mi nie przeszkadza

figa84
16-01-2010, 00:44
To i ja się udzielę:-)

Bumgenius: po kilku praniach wyglądają jak ścierka, ale chłona nadal, fajna ta mniejsza na początek

NaughtyBaby: trochę lepiej wygląda po kilku praniach od poprzedniczki, nie ma malutkiej wkładki, tylko 2 duże więc i na maleńkim dziecięciu trzeba składać ( a potem nie ma jak na brzuszku położyć :hide: )

FuzziBunz: mam rozmiarową, więc wkładka dopasowana, ale chłonność przeciętna (albo to moje wrażenie, bo pielucha nigdy nie przeciekła).

Wonderoo: nie wiem którą mam:hide: jak odróznić konopną od mikrofibry? tak czy inaczej fajnie wyprofilowana. Zakładam tą pieluchę na spacery lub na noc, bo wkładka dużo wytrzymuje.

Ręczniki z Ikei sobie leżą (mam te trochę większe), bo odkryłam bambus.

Ręczniki i wkładki od Dominiki - najwyżej mnie ktoś zastrzeli. Nie miałabym serca wkładać tego do pieluchy. Duży ręcznik sama używam, a te małe narazie sobie leżą i nie wiem co z nimi zrobię, ale do pieluchy nie pójdą!!!

A moje ulubione to wkładki z froty bambusowej od Alohy:-) Chłonność mają bardzo dużą. Wkładam do BG zamiast ichniejszych mikrofibrowych i dają radę na spacery czy na noc:-)

BejbiDżaga
18-01-2010, 23:33
skąd bierzecie bambusowe ręczniczki frote?
bambusowe wkładki widziałam u koleżanki i bardzo mi się podobają, z resztą ona też je chwali

kamuszyca
19-01-2010, 09:05
Ręczniki i wkładki od Dominiki - najwyżej mnie ktoś zastrzeli. Nie miałabym serca wkładać tego do pieluchy. Duży ręcznik sama używam, a te małe narazie sobie leżą i nie wiem co z nimi zrobię, ale do pieluchy nie pójdą!!!


ale dlaczego - coś z nimi nie tak, czy wręcz przeciwnie? pytam, bo właśnie je zamówiłam

kamuszyca
19-01-2010, 09:07
skąd bierzecie bambusowe ręczniczki frote?
bambusowe wkładki widziałam u koleżanki i bardzo mi się podobają, z resztą ona też je chwali

bambusowe ręczniczki możesz kupić u dominiki, tu jest wątek:
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?p=509385#post509385

ala
19-01-2010, 10:09
ale dlaczego - coś z nimi nie tak, czy wręcz przeciwnie? pytam, bo właśnie je zamówiłam

ja mam te ręczniczki i też nie mam serca wkładać do pieluchy, są takie miękkie, że zostawiłam te małe do wycierania buzi dzieciakom, szkoda mi tych ręczniczków na siki :P

figa84
19-01-2010, 12:45
ale dlaczego - coś z nimi nie tak, czy wręcz przeciwnie? pytam, bo właśnie je zamówiłam


Problem w tym, że one zbyt miękusie i śliczne są:-) Dużym ręcznikiem wycieram się sama po kąpieli (choć mogłam oddać małej:duh: wyrodna ze mnie matka), a malutkie jak Ala zostawiłam małej do wycierania rączek czy buzi. Z resztą jak przyjdą to sama zobaczyć, że na siuski to ich szkoda:mrgreen:

Aloha
19-01-2010, 12:51
To i ja się udzielę:-)


Wonderoo: nie wiem którą mam:hide: jak odróznić konopną od mikrofibry?



Mikrofibrowe o taka typowa mikfofibra, biała, pętelkowa. Jak w BG mniej więcej.

A konopne są gładkie, nie białe tylko koloru naturalnego, są cieńsze niż te mikrofibrowe i sztywniejsze.

A te ręczniki od Dominiki mówicie, ze takie fajne? Mój mąż uparł się na ręcznik bambusowy (skutek uboczny posiadania bambusa w domu):lol: to chyba mu sprawię :mrgreen:

dominika79
20-01-2010, 01:43
Problem w tym, że one zbyt miękusie i śliczne są:-) Dużym ręcznikiem wycieram się sama po kąpieli (choć mogłam oddać małej:duh: wyrodna ze mnie matka), a malutkie jak Ala zostawiłam małej do wycierania rączek czy buzi. Z resztą jak przyjdą to sama zobaczyć, że na siuski to ich szkoda:mrgreen:

[quote]ja mam te ręczniczki i też nie mam serca wkładać do pieluchy, są takie miękkie, że zostawiłam te małe do wycierania buzi dzieciakom, szkoda mi tych ręczniczków na siki :razz: [quote]


no wariatki:lool::lool::lool::lool: i nie wiecie co tracicie bo one naprawde chłonne są :) jednoczesnie zajmując niewiele miejsca

a tak na serio to jak przyszła tylko pierwsza próbna partia to duży został zakonfiskowany przez męża..
:hide::hide:no dobra ja tez mam swój.. a jak włosy sie nim suszy:oops:

i podczas kataru lepszy do noska niz chusteczki :roll::cool:

figa84
20-01-2010, 13:41
Mikrofibrowe o taka typowa mikfofibra, biała, pętelkowa. Jak w BG mniej więcej.

A konopne są gładkie, nie białe tylko koloru naturalnego, są cieńsze niż te mikrofibrowe i sztywniejsze.

A te ręczniki od Dominiki mówicie, ze takie fajne? Mój mąż uparł się na ręcznik bambusowy (skutek uboczny posiadania bambusa w domu):lol: to chyba mu sprawię :mrgreen:

To mam wonderoo mirkofibrowe, ale ta mikrofibra jakaś taka bardziej puchata niż w BG i lepiej chłonna:-)

A ręczniki są świetne:-)

Aloha
20-01-2010, 13:50
Figa, no jest bardziej puchata. A czy lepiej chłonie to trudno mi ocenić, bo wonderbułowe wkłady są innego kształtu, szersze są, to i więcej wchłoną.

bianka2009
03-02-2010, 11:59
Czy ktoś z was używa pieluszek składanych bambusowych frottowych Kikko lub Nature Babies? Jak się sprawdzają?

BejbiDżaga
03-02-2010, 12:39
Ja jestem zaintersowana wkładkami bambusowymi Close Parent. Czy ta pieluszka jest z welurkiem bambusowym? Wydaje mi się, ze kiedyś znalazłam taką informację, teraz nie potrafie odszukac :(

yetta
03-02-2010, 13:27
bianka2009... ja mam wkładki z froty bambusowej 50x50 nature babies i bumbletots.
Nature babies mam jedną i zdeformowała się bardzo po praniach, juz nie jest to kwadrat. Nie wiem czy ta jedna taka ferlana, czy wszystkie są takie.
Bumbletots mam 3 szt i są super.
Bardzo lubię takie wkładki, dlatego poszyłam sobie swoje z froty bambusowej.

bianka2009
03-02-2010, 15:13
Yetta dziękuję za odpowiedź:) Zastanawiam się czy bambuski frottowe 50x50 można składać dla niemowlaka w latawiec i zapinać klamerką. tzn czy będzie dobry czy może za mały?

Wiedziałam, że coś pomylę. Nie chodziło mi o składanie w latawiec tylko w taki trójkąt z zakładką jak tu
http://www.pieluszkarnia.pl/Jak-skladac-i-zakladac-pieluszki-tetrowe-muslinowe-s-cinfo-pol-43.html (http://www.pieluszkarnia.pl/Jak-skladac-i-zakladac-pieluszki-tetrowe-muslinowe-s-cinfo-pol-43.html)

yetta
04-02-2010, 01:30
Ja własnie dokładnie tak dzisiaj złożyłam wkładke bambusową 50x50, klamerka się zapięła brak tylko było pupki żeby móc spróbowac, czy sie zmieści. Ale lada dzien pojawię się w domu u przyjaciółki która dopiero co urodziła i na pewno wypróbuję. :D

bianka2009
04-02-2010, 02:59
Oooo to koniecznie napisz jak wyszła przymiarka. Może uda ci się jakąś fotkę zrobić :)

miracle
12-02-2010, 19:55
Mam bambusowe wkłady by Aloha ......nasze najlepsze! Bambus to bambus jadnak najlepiej chłonie!

agaja
24-02-2010, 08:29
jak długo zostaje wam suchy bambus i konopie? A mikrowłókno? Czy papierki działają też jak wkład sucha pielucha?

Sylaba
24-02-2010, 14:49
papierki nie działają jak sucha pielucha świetnie sprawdzają się u nas w tej roli kawalki polarku wyprutego ze starego kombinezonu zimowego mojego juniorka.

Co do wkładek to dla mnie rewelacyjne są te z pieluszki bumgenius Flip (mikrofibrowe) świetnie chłoną, pupa sucha, żadnych przecieków latwo regulować dlugość dzięki przeszyciom tylko cena trochę zaporowa 23 zł.

agaja
24-02-2010, 15:44
czyli na sucha pieluche np koc ikea się nada?

Wiewiórka
22-06-2010, 17:41
Mam pytanie: czy któraś z was używała legendarnych chyba już wkładów chłonnych Wonderoo do innych pieluch czy otulaczy? Jakie były efekty? Słyszałam o wkładaniu ich do otulacza Flip. Czy przez to inne używanie pieluszka jest zgrabniejsza niż w kieszonce Wonderoo?

Guest
22-06-2010, 18:50
wiewiórko chyba wiem o którym wątku mówisz
wkłady wondero są bardzo chłonne, duże ale chłonne, moim zdaniem do flipa co włożysz to będzie zgrabnie wyglądało- miałam flipa i naprawdę fajny otulacz, zgrabnośc to jego duża zaleta
jezlei chodzi o samą kieszonkę wonderka to ja włożyłam do niej inny wkład - mniejszy i zupełnie inaczej pieluszka wyglądła na pupci - postaram się wklepić zdjęcie w moim watku jutro
Jeżeli pytasz czy kupować stare wondero czy nowe - odpowiedź jest jedna - cena
ja mam 1 i 2 planuje kolejne zakupy V2 a 1 wycofałam ze sprzedaży bo wolę miec je w domu niż sprzedawać za bezcen, sa idealne gdy dziecko ząbkuje
ale wkład wondero i kieszonka razem jak twórca stworzył sa duże i niezgrabne, osobno bardziej twarzowo wypadają ;)

Aloha
24-06-2010, 09:21
Do Flipa nie wkładałam, ale do innych pieluch tak. Niestety, wkłady są szerokie, nie wszędzie wejdą ... a i pupa super zgrabna nie będzie w nich nigdy. Ja wciąż używam samych wkładów na noc, wkładam do formowanki, bo na noc są niezawodne. Tyle, że dziecko mi w nich jak kaczka chodzi, takie szerokie są :)

Guest
27-06-2010, 11:09
dla ciekawości założyłam małej na noc nowego wondeka
rano piżamka była mokra czyli nówki na dzień a stare wondeki na noc sobie zostawiam

pandoria
28-06-2010, 19:33
Mam pytanie dziewczyny
Właśnie uszyłam otulacze i zastanawiam się nad wkłądem do pieluszki. Otóż kupiłam polar bambusowo bawełniany i teraz nie wiem czy jedna warstwa materiału wystarczy czy muszę ją pozszywać z kilku warstw? tzn np dwie warstwy materiału w środku pieluszki i po jednej na zewnątrz. No i kwestia również związana z polarkiem, ponieważ z jednej strony to polar z drugiej jersey tak więc polarek powinien iść do środka a jersey na zewnątrz czy na odwrót. Albo może po prostu wyciąć prostokąty 30 na 50 i składać a na środek dodać jeszcze wkładkę z mikropolaru (bez szycia). Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam

wiki100
28-06-2010, 23:48
a ja uwielbiam takie wkłądy: http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/product&path=47_44&product_id=133. dlaczego: bo przy swojej chłonności są naprawdę niewielkie i co dla mnie ważne mają takie zwężenie na środku. super dla szczupłego dziecka.

Wiewiórka
10-12-2010, 12:59
Tak się zastanawiam się jaka jest różnica między prefoldem Econobum a prefoldem- wkładem z bawełny organicznej do Flipa. Na oko jeden i ten sam, tyle że metki inne,ale producent obydwu to Bumgenius. Może się mylę? Warto kupić ten drugi czy chłonie tak samo jak Econobum?

Wiewiórka
11-12-2010, 19:12
nikt mnie ma obydwu wkładów?

mamru
11-12-2010, 19:30
Wiewiórko nie mam tych flipowych ale oglądając zdjęcia wydaje mi się że to te same wkłady ( piszę o tych z bawełny organicznej) no i to nasze ulubione na nocki, mieszczą się do PD, Wonderoos, applecheeks i BG ;) do BabyKangas i Fuzzi Bunz za szerokie

mama_maleństwa
20-12-2011, 22:19
Czy mały ręcznik bambusowy sprawdzi się jako wkład chłonny do kieszonki?
Mam na myśli coś takiego:
www.rossnet.pl/okazja_online/Texpol-Recznik-100-bambus,440 (http://www.rossnet.pl/okazja_online/Texpol-Recznik-100-bambus,440%5B/url%5D)

yetta
20-12-2011, 22:56
Wymiar ma idealny jako wkład chłonny. Nie wiem jaki jest gruby. Ale powinien się doskonale sprawdzić jako wkład do pieluszki. :mrgreen:

Weraho
31-05-2013, 22:37
Odkopuję.

Odkąd odpieluchowałam druga córkę pojawiło się tyle nowych wkladów, że chętnie sie dowiem, czy są jakieś warte dokupienia.
Podacie swoje typy?

Ja najbardziej lubie mikrofibrowe Ptitts dessous- praktycznie suche już po wyjęciu z pralki.
Potem BG (ale te długo schną i szybko zaczynają pachnieć amoniakiem)
Konopna BabyKicks.

kate18
04-06-2013, 16:49
ja bardzo lubie wkąłdy Bum Genius i Fuzzibunzz,
BG tylko minus ze szybko szarzeją ale jedne i drugie jak dla mnie bardzo chłonne

NEMO
28-06-2013, 14:48
a ja łączę lollipop bambusowe z mikrofibrowymi (polarowa część od pupy oczywiście), bambus pochłonie wszystko, a mikrofibra działa jak sucha pielucha. Lollipop mikrofibrowy daję też czasami do CP z wkładem bambusowym :-)

Judyta
28-06-2013, 18:13
U nas milovia, CP bambusowe i wonderoos

Losanna
28-06-2013, 18:57
Z mikrofibry Milovia, bambusowo-bawełniane Wonderoos, bambusowe prefoldy kokosi

kamilam
28-06-2013, 20:05
Ja lubię wkłady bambusowe i ręczniki bambusowe od Kokosi :heart: cienkie a chłonne bardzo, wkład do Flipa trochę szeroki ale fajnie chłonny i suchy z zewnątrz.

Krycha
28-05-2016, 21:45
Odkopię temat bo muszę się zaopatrzyć we wkłady. Preferuję kieszonki ale otulaczy parę też mam. Jakie kupić? Mikrofibra, bambus czy inne ustrojstwo? Wkłady podłużne czy składane? Na razie potrzebuję rozmiarowo M.
Podzielcie się waszymi preferencjami :)

Kate04
28-05-2016, 22:11
Ja napiszę bezfirmowo pod kątem materiałów. Najlepiej inwestować w bambus i konopie, ewentualnie na dzień wkłady bawełniane :) moim zeaniem chłonnei praktyczne (można wygotować i kwaskować co jakiś czas)

iwona
28-05-2016, 22:53
ja bardzo lubię wkłady od Charliego Banany. Pasują do wszystkich kieszonek i bardzo dobrze chłoną siuśki mojego roczniaka :)
Lubię też bambus i konopne boostery

malgorzatka.01
01-06-2016, 14:09
mikrofibra ma tę zaletę że szybko schnie, bambus już słabiej

atsumi
01-06-2016, 20:46
Mikrofibra mikrofibrze nie równa więc.. ogólnie mikrofibra jest chłonna - ale akurat nie ta chińska najtańsza :p. Konopie i len wg testów chłonności są słabe. Niezłe są z bambusem np. wełniaste, puppi, ekomajty (te kolorowe), mikrofibra od Mommy Mouse, bawełna - KiziMizi od Puppi, niezłe są też Baranki od Wełniaste. Ogólnie w Polsce połowa producentów ma raczej tę samą frotę bambusową - szyją z tej samej tkaniny np. Kokosi, Ekomajty, Nappime, inną ma Puppi, Wełniaste, Mommy Mouse a reszta?

Polecam zerknąć na testy chłonności:

http://pieluszkiwielorazowe.com.pl/blog/test-jak-chlonne-sa-wklady-chlonne-dokladka-i-ostateczny-wyniki/

http://mauarich.blog.pl/2016/01/02/porownanie-chlonnosci-wkladow/

vinga89
03-06-2016, 09:48
Mikrofibra mikrofibrze nie równa więc.. ogólnie mikrofibra jest chłonna - ale akurat nie ta chińska najtańsza :p. Konopie i len wg testów chłonności są słabe. Niezłe są z bambusem np. wełniaste, puppi, ekomajty (te kolorowe), mikrofibra od Mommy Mouse, bawełna - KiziMizi od Puppi, niezłe są też Baranki od Wełniaste. Ogólnie w Polsce połowa producentów ma raczej tę samą frotę bambusową - szyją z tej samej tkniny np. Kokosi, Ekomajty, Nappime, inną ma Puppi i Wełniaste, Mommy Mouse a reszta?

Polecam zerknąć na testy chłonności:

http://pieluszkiwielorazowe.com.pl/blog/test-jak-chlonne-sa-wklady-chlonne-dokladka-i-ostateczny-wyniki/

http://mauarich.blog.pl/2016/01/02/porownanie-chlonnosci-wkladow/

sprostuję, Wełniaste mają inną frotę niż puppi, jakiś czas temu zmieniliśmy materiał

jaskolkax
05-06-2016, 17:33
Ja szukam wkładów cienkich a chłonnych. Moje dziecko jest mega sikaczem a jest małe i nie chcę zakładać kilku wkładów, bo wtedy jego pupa nie dość, że jest ogromna to jeszcze mam wrażenie, że niewygodnie mu się leży.
Są w ogóle takie wkłady dla kilku -miesięcznych sikaczy? Jeden ten mniejszy nappime nie daje rady, puppeco bambusowy też nie daje rady.

ania_przyszłamama
23-06-2016, 17:29
Ostatnio byłam w szoku kiedy mój 2,5 letni synek przespał noc w pieluszce sio system marki mommymouse z wkładem nocnym mikrofibrowym i do tego wkładem mikrofibrowym rozmiar s/m i rano nic nie przeciekło. Ta mikrofibra jest naprawdę zaskakująco chłonna, a przy tym cieniutka i miękka. Polecam

atsumi
23-06-2016, 22:12
Puppi miało kiedyś sojowe wkłądy - bardzo cienkie i chłonne. Ale wiesz :) Cienkei i chłonne to chyba marzenie każdego producenta. Polecam np. wkłady mommy mouse, wg mnie cienkie, elastyczne (tzn nie sztywne) i chłonne, niektóre nawet bardzo.